Jump to content

Αμφισβήτηση λογαριασμού


idom2010
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμενω τον 1ο κανονικο λογαριασμο-full μηνας-l (μεσω e-bill μεχρι την Δευτερα) αυτος που ειχε αναλογια ήταν ο προηγουμενος.....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 270
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιμενω τον 1ο κανονικο λογαριασμο-full μηνας-l (μεσω e-bill μεχρι την Δευτερα) αυτος που ειχε αναλογια ήταν ο προηγουμενος.....

 

Κατσε η εταιρεια δεν τσεκαρε αν η χρεωση που εχει κανει ειναι σωστη?Γιατι 900 ευρω πρεπει να εχεις κατεβασει τον ουρανο στο κινητο σου.. και θα φαινεται μια χαρα και στον ηλεκτρονικο λογαριασμο.

Η εταιρεια τι σου ειπε στο τηλεφωνο?Προκειται για σωστη χρεωση δηλαδη οτι εχεις κανει χρηση τοσο μεγαλη κλτ κλτ?

 

(Ε ρε ευλογημενο καρτοκινητο )

Link to comment
Share on other sites

Κατσε η εταιρεια δεν τσεκαρε αν η χρεωση που εχει κανει ειναι σωστη?Γιατι 900 ευρω πρεπει να εχεις κατεβασει τον ουρανο στο κινητο σου.. και θα φαινεται μια χαρα και στον ηλεκτρονικο λογαριασμο.

Η εταιρεια τι σου ειπε στο τηλεφωνο?Προκειται για σωστη χρεωση δηλαδη οτι εχεις κανει χρηση τοσο μεγαλη κλτ κλτ?

 

(Ε ρε ευλογημενο καρτοκινητο )

Φιλε μου αλλος φιλος εχει προβλημα με την χρεωση των 900 ευρω εγω εκανα απλα μια ερωτηση....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αλλος φιλος εχει προβλημα με την χρεωση των 900 ευρω εγω εκανα απλα μια ερωτηση....

 

φιλε καλημερα μολις διαβασα το δικο σου και θελω να σου πω οτι εχω και εγω παρομοιο προβλημα με υπερβολικο λογαριασμο απο wind θα ηθελα να επικοινωνησουμε εαν γινεται απο εδω μηπως μαθω και εγω κατι παραπανω,αυτο που εχω μαθει εως τωρα ειναι οτι υπαρχουν εκατονταδες με παρμοια προβληματα και τι γινεται ....τιποτα οπως παντα ?

Link to comment
Share on other sites

φιλε καλημερα μολις διαβασα το δικο σου και θελω να σου πω οτι εχω και εγω παρομοιο προβλημα με υπερβολικο λογαριασμο απο wind θα ηθελα να επικοινωνησουμε εαν γινεται απο εδω μηπως μαθω και εγω κατι παραπανω,αυτο που εχω μαθει εως τωρα ειναι οτι υπαρχουν εκατονταδες με παρμοια προβληματα και τι γινεται ....τιποτα οπως παντα ?

 

Φιλε προβλημα με την χρεωση του εχει ο φιλος idom2010 (και ευελπιστω οτι δεν θα αποκτησω) εγω εκανα απλα μια ερωτηση σχετικα με τη ακριβεια των μετρητων που υπαρχουν για το android....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ FORUM AN KAI ΣΥΧΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΩ

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΣΟ ΠΟΙΟ ΕΠΙΚΑΙΡΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΦΟΥ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ ΕΦΤΑΣΕ ΤΑ 600 Ε ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ ΣΤΗ WIND ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Μ

ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΧΩ ΧΡΕΩΘΕΙ ΓΙΑ 350ΜΒ 350Ε .ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΛΟΙ UPDATE ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΥΨΗΛΗ ΧΡΕΩΣΗ?

ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΠΟΤΕ ΤΑ 60Ε ΚΑΤΑ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΧΡΗΣΗ ΜΟBILE INTERNET ΜΕΣΩ GPRS

EKANA OTI KAI OI ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜ ΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τι να πω παιδια καλο μας κουραγιο. Εγω εβαλα στον παππου μου το Wind one Small μονο τηλεφωνια και ηρθε ο λογαριασμος 512 ωρες internet!!!! Ο παππους οπως καταλαβαινετε δεν εχει ουτε υπολογιστη ουτε τιποτα για να μπαινει.Εχω παρει πολλα τηλεφωνα αλλα ακρη δεν εχω βγαλει ακομα γιατι λεει η κινηση αυτη φαινεται!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω παιδια καλο μας κουραγιο. Εγω εβαλα στον παππου μου το Wind one Small μονο τηλεφωνια και ηρθε ο λογαριασμος 512 ωρες internet!!!! Ο παππους οπως καταλαβαινετε δεν εχει ουτε υπολογιστη ουτε τιποτα για να μπαινει.Εχω παρει πολλα τηλεφωνα αλλα ακρη δεν εχω βγαλει ακομα γιατι λεει η κινηση αυτη φαινεται!!!!!!!

 

Πριν τί είχε από σταθερό; ΟΤΕ;

 

Πριν ενεργοποιηθεί μήπως υπήρχε και κάποιο πακέτο με internet;

Ή στο σπίτι του δεν έχετε συνδέσει ποτε ούτε καν router;

Link to comment
Share on other sites

ο παππούς είχε πριν hol. Internet δεν ειχε ποτέ. Συσκευή τηλεφώνου έχει ένα ασυρματό Panasonic. Αιτηση για internet δεν εγινε ποτέ ούτε στάλθηκε ποτε username password. SOS ρε παιδια τωρα μου λένε για υποκλοπή!!!!!! Γίνεται κατι τέτοιο???????? Δεν έχει ουτε modem ουτε router
Link to comment
Share on other sites

ο παππούς είχε πριν hol. Internet δεν ειχε ποτέ. Συσκευή τηλεφώνου έχει ένα ασυρματό Panasonic. Αιτηση για internet δεν εγινε ποτέ ούτε στάλθηκε ποτε username password. SOS ρε παιδια τωρα μου λένε για υποκλοπή!!!!!! Γίνεται κατι τέτοιο???????? Δεν έχει ουτε modem ουτε router

 

Τι σχέση έχει το ασύρματο panasonic και η hol με το ότι σου ήρθε λογαριασμός για 512 ώρες ίντερνετ από την wind?:confused:

Link to comment
Share on other sites

ο παππούς είχε πριν hol. Internet δεν ειχε ποτέ. Συσκευή τηλεφώνου έχει ένα ασυρματό Panasonic. Αιτηση για internet δεν εγινε ποτέ ούτε στάλθηκε ποτε username password. SOS ρε παιδια τωρα μου λένε για υποκλοπή!!!!!! Γίνεται κατι τέτοιο???????? Δεν έχει ουτε modem ουτε router

 

Σου είπαν αν αυτη η κίνηση φαίνεται πως έχει γίνει από το σταθερό ή το κινητό τηλέφωνο;

Για τί ποσό χρέωσης μιλάμε;

 

Υπήρχε περίπτωση στις αρχές που έγινε η φορητότητα να είχαν μπερδέψει τη γραμμή του σταθερού; (Σε μερικές περιπτώσεις συμβαίνει να μπερδεύεται η γραμμή δηλ. να ακούς συνομιλίες άλλων, να παίρνεις τον αριθμό του σταθερού και να χτυπά σε άλλο σπίτι)

Θα σου πρότεινα να σε βοηθήσει και το κατάστημα που έκανες το ONE να ζητήσεις αμφισβήτηση λογαριασμού...

Link to comment
Share on other sites

Σου είπαν αν αυτη η κίνηση φαίνεται πως έχει γίνει από το σταθερό ή το κινητό τηλέφωνο;

Για τί ποσό χρέωσης μιλάμε;

 

Υπήρχε περίπτωση στις αρχές που έγινε η φορητότητα να είχαν μπερδέψει τη γραμμή του σταθερού; (Σε μερικές περιπτώσεις συμβαίνει να μπερδεύεται η γραμμή δηλ. να ακούς συνομιλίες άλλων, να παίρνεις τον αριθμό του σταθερού και να χτυπά σε άλλο σπίτι)

Θα σου πρότεινα να σε βοηθήσει και το κατάστημα που έκανες το ONE να ζητήσεις αμφισβήτηση λογαριασμού...

Σορρυ απλα απανταω στις ερωτησης πιο πανω. Οχι τετοια προβληματα δεν ειχαμε.

Η χρεωση ειναι 812 ευρω αλλα λεει επειδη ειναι με χρονοχρεωση μας κανουν χαρη και θα πληρωσουμε 40+φπα. Πηγα στο καταστημα και εκανα αιτηση και μας ειπαν οτι η χρεωση ειναι σωστη και οτι εγινε υποκλοπη. Η χρεωση ειναι απο το σταθερο.

Το κινητο ειναι ενα πολυ παλιο χωρις δυνατοτητα internet. Το θεμα ειναι οτι στη σουμα ο λογαριασμος βγαινει 145 ευρω ενω κανονικα ο παππους επρεπε να πληρωνει 45. Αν γινεται υποκλοπη πως προστατευομαι? Και που ξερω οτι δεν θα ερχονται και οι επομενοι φουσκωμενοι?

Link to comment
Share on other sites

@daiken

 

Υποκλοπή;;;;

Πρώτα φορά το ακούω...

 

Δηλαδή σου λένε πως την κίνηση δεν την έκανες εσύ αλλά σε υπέκλεψε κάποιος άλλος;;;

Πώς μπορούν και το βλέπουν αυτό;;; Και το σημαντικότερο πώς μπορούν και σου ζητάνε να πληρώσεις 40€ ;;;;

 

Ζήτα μήπως γίνεται να μπει φραγή στη γραμμή σου στο internet...

Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις τηλέφωνο στο 210-6158000 ,να ζητήσεις το τμήμα λογαριασμών , να τους πεις να γίνει έλεγχος διότι έπεσα θύμα υποκλοπής & να τους ζητήσεις πίστωση.
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ απλα απανταω στις ερωτησης πιο πανω. Οχι τετοια προβληματα δεν ειχαμε.

Η χρεωση ειναι 812 ευρω αλλα λεει επειδη ειναι με χρονοχρεωση μας κανουν χαρη και θα πληρωσουμε 40+φπα. Πηγα στο καταστημα και εκανα αιτηση και μας ειπαν οτι η χρεωση ειναι σωστη και οτι εγινε υποκλοπη. Η χρεωση ειναι απο το σταθερο.

Το κινητο ειναι ενα πολυ παλιο χωρις δυνατοτητα internet. Το θεμα ειναι οτι στη σουμα ο λογαριασμος βγαινει 145 ευρω ενω κανονικα ο παππους επρεπε να πληρωνει 45. Αν γινεται υποκλοπη πως προστατευομαι? Και που ξερω οτι δεν θα ερχονται και οι επομενοι φουσκωμενοι?

 

Αν έγινε υποκλοπή μια φορά τότε μπορεί να γίνει και δεύτερη. Ζήτησε ένα πλαφόν στο λογαριασμό ώστε να μην μπορεί να το υπερβεί κανείς.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
συγνωμη ρε παιδια αλλα τι θα πει "υποκλοπη"? Ανοιξε καποιος το κουτι με τις γραμμες και συνδεσε εκει την γραμμη του? Μην τρελαθουμε....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά. Για 8 ΜΒ ίντερνετ μου ήρθε 60 ευρώ φέσι. Κάτι μου βρωμάει σε αυτές τις ιστορίες. Προσωπικα θα αλλάξω εταιρία όταν λήξει το συμβόλαιο.

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας παιδιά

 

Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με έναν λογαριασμό Wind που μου ήρθε 432€ και αφορά χρεώσεις από internet ποσού 269€

και μαζί με τους φόρους (140€) και τις λοιπές χρεώσεις ανεβαίνει στο ποσό των 432€.

 

Από ότι υποθέτω έμπαινα στο δίκτυο με το android κινητό μου θεωρώντας ότι είμαι μέσω wifi αλλά όπως αποδείχθηκε

με χρέωνε με 5€ το mb (προ φπα) μέσω 3g/gprs λόγω προεγκατεστημένων ρυθμίσεων internet.

 

Το αποτέλεσμα?? Για 52mb να χρεωθώ 269€ προ φπα!!!(το πρώτα 40 mb είναι δωρεάν λέει στο πακέτο wind 100 R.

Και να φανταστείτε ότι υπάρχουν προγράμματα με 500 mb με 5€!!!

 

Πως μπορώ να κινηθώ τώρα ?? Mπορώ να κάνω κάτι με οποιανδήποτε τρόπο??

Εάν δεν τον πληρώσω εκτός από την φραγή και την ακύρωση του αριθμού τι γίνεται από εκεί και πέρα ??κινείτε η Wind νομικά??

Εγώ έχω κάποια προστασία τώρα (πχ συνήγορο του πολίτη κτλ) η πρέπει να τα πληρώσω όλα??

 

Αν κάποιος έχει κάποια ανάλογη εμπειρία η έχει να προτείνει κάποια λύση θα με βοηθούσε πολύ σχετικά με αυτό το πρόβλημα.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Χρήστος

 

Υ.Γ: Σχετικά παραθέτω και screenshot του λογαριασμού.

 

http://img810.imageshack.us/img810/92/37231249.jpg

http://img691.imageshack.us/img691/6731/46330359.jpg

http://img685.imageshack.us/img685/5346/17294645.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να προτείνεις στην εταιρεία έναν διακανονισμό αποπληρωμής του χρέους σου προς αυτήν.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να κανονίσεις με την εταιρεία να πληρώσεις το ποσό σε δόσεις. Δεν υπάρχει περίπτωση να σου αφαιρέσουν κάτι, εκτός και αν αποδείξεις ότι δεν μπήκες στο Internet. Επίσης, δεν μπορείς να χάσεις τον αριθμό σου. Και να σου βάλουν φραγή και να σε αποσυνδέσουν από το δίκτυο, μόλις πληρώσεις το ποσό, θα μπορέσεις να κάνεις αίτηση έτσι ώστε να στον ξαναδώσουν πίσω. Αυτό γίνεται αν δεν κάνεις το παραπάνω (δηλαδή να κάνεις διακανονισμό).

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ έχω κάποια προστασία τώρα (πχ συνήγορο του πολίτη κτλ) η πρέπει να τα πληρώσω όλα??

 

Αν κάποιος έχει κάποια ανάλογη εμπειρία η έχει να προτείνει κάποια λύση θα με βοηθούσε πολύ σχετικά με αυτό το πρόβλημα.

Δηλαδή τι προστασία θέλεις από τον συνήγορο του πολίτη;

Η κακιά εταιρία έφταιγε που σου ήρθε τόσο ο λογαριασμός σου;

Αν δεν μπορείς να τον πληρώσεις ολόκληρο τον λογαριασμό σου να πας να κάνεις ενα διακανονισμό και περισσότερη προσοχή την επόμενη φορά.Το φετινό δώρο πήγε στην WIND

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

@trackera

δεν χρειάζεται να είσαι τόσο εριστικός και ειρωνικός. Εαν μπορείς να πεις κάτι χρήσιμο καλώς, αλλιώς μην απαντάς καθόλου! Συμβουλές ζήτησα και όχι κρητική και ειρωνια. εξήγησα ότι ήταν εν αγνοία μου...

Link to comment
Share on other sites

Πες μου σε τι είμαι εριστικός και ειρωνικός;

Έκανες ένα λογαριασμό από χρήση ίντερνετ και πρέπει να τον πληρώσεις.Αυτό σου γράφω.

Εσύ που κόλλησες σε όλα αυτά τον συνήγορο του πολίτη δεν έχω καταλάβει και τον λόγο για τον οποίο δεν θα έπρεπε να πληρώσεις όλο το λογαριασμό σου.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...