Jump to content

Google Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

. Το καλύτερο είναι το better battery stats αλλά είναι επι πληρωμής

 

Στο topic του xda μπορείς να το κατεβάσεις δωρεάν.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και Χρόνια πολλά! Εδώ και 4 μέρες, δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές από το playstore. μου εμφανίζει στο notification bar ένα τρίγωνο που περιλαμβάνει ένα θαυμαστικό και γράφει " ΣΦΑΛΜΑ Δεν ήταν δυνατή η λήψη της εφαρμογής λόγω κάποιου σφάλματος. (Σφάλμα ανάκτησης πληροφοριών από το διακομιστή. [RPC:S-5:AEC-0]). Έσβησα την Cache memory και με το ES Task manager αλλά και από το Recovery του κινητού. Το πρόβλημα παραμένει! Μπορείτε να με βοηθήσετε?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου εμφανίστηκε αυτό πριν λίγες μέρες στο tablet και έφτιαξε χωρίς να κάνω κάτι μετά από λίγες ώρες.

 

Δεν έχω ιδέα τι το προκάλεσε. Ίσως είναι πρόβλημα από την google.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα όταν δεν υπάρχει κίνηση γράψει 3g και όταν υπάρχει κίνηση αλλάζει σε H.

 

λοιπον δοκιμασα την καρτα μ σε αλλο κινητο nexus s κιολας και τελικα βγαζει.. Αρα κατι παιζει με το κινητο μου. Μαλλον ειναι αυτο με την υποδοχη της καρτα sim που λεγαμε πιο παλια αλλα δν ηθελα να το πιστεψω.. :X

 

Από τις υπογραφες σας βλεπω οτι ο killnoob εχει custom rom ενω ο nikos stock. Το κινητο του φίλου μηπως ηταν κι αυτο με αλλη rom?? Αν ναι, και με βασει αυτο το παλιο "bug report" http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=13561 αυτη φαινεται να ειναι η αιτια του προβλήματος μια που και σε μενα (με stock rom παντα), δεν εχω δει ποτε Η συμβολο...οι developers ομως φαινεται πως διορθωσαν την "ελλειψη" στα δικα τους custom firmware (cyanogen κλπ)

Καλη Χρονια!

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τις υπογραφες σας βλεπω οτι ο killnoob εχει custom rom ενω ο nikos stock. Το κινητο του φίλου μηπως ηταν κι αυτο με αλλη rom?? Αν ναι, και με βασει αυτο το παλιο "bug report" http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=13561 αυτη φαινεται να ειναι η αιτια του προβλήματος μια που και σε μενα (με stock rom παντα), δεν εχω δει ποτε Η συμβολο...οι developers ομως φαινεται πως διορθωσαν την "ελλειψη" στα δικα τους custom firmware (cyanogen κλπ)

Καλη Χρονια!

ναι το αλλο κινητο ειναι με custom rom. :P τωρα αν μου βρεις και γιατι οταν το εχω σε 3g καποιες φορες κλεινει ενω μιλαω θα εισαι ο καλυτερος... :ninja:

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά! Εδώ και 4 μέρες, δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές από το playstore. μου εμφανίζει στο notification bar ένα τρίγωνο που περιλαμβάνει ένα θαυμαστικό και γράφει " ΣΦΑΛΜΑ Δεν ήταν δυνατή η λήψη της εφαρμογής λόγω κάποιου σφάλματος. (Σφάλμα ανάκτησης πληροφοριών από το διακομιστή. [RPC:S-5:AEC-0]). Έσβησα την Cache memory και με το ES Task manager αλλά και από το Recovery του κινητού. Το πρόβλημα παραμένει! Μπορείτε να με βοηθήσετε?

Αν έχεις στοκ ρομ, πάνε ρυθμισεις-εφαρμογες-ολες-play store και κάνε clear cache και κατάργηση εγκαταστασης ενημερωσεων. Δοκίμασε να κατεβασεις εφαρμογή μέσω PC για να δείς αν δουλεύει τουλάχιστον αυτή η μέθοδος.

Link to comment
Share on other sites

ναι το αλλο κινητο ειναι με custom rom. :P τωρα αν μου βρεις και γιατι οταν το εχω σε 3g καποιες φορες κλεινει ενω μιλαω θα εισαι ο καλυτερος... :ninja:

 

Εγω το εχω παντα σε 3G και οντως υπηρχε ενα διαστημα που ειχα διακοπες κλησης - το ειχα αποδωσει στο δικτυο αφου μετα εξαφανιστηκε. Μηπως μενεις σε δυσκολη περιοχη? Μηπως εχεις κι εσυ WIND??? :O

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι το αλλο κινητο ειναι με custom rom. :P τωρα αν μου βρεις και γιατι οταν το εχω σε 3g καποιες φορες κλεινει ενω μιλαω θα εισαι ο καλυτερος... :ninja:

 

Μου φαίνεται οτι όταν είσαι σε κλήση τα data κλείνουν.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω παντα σε 3G και οντως υπηρχε ενα διαστημα που ειχα διακοπες κλησης - το ειχα αποδωσει στο δικτυο αφου μετα εξαφανιστηκε. Μηπως μενεις σε δυσκολη περιοχη? Μηπως εχεις κι εσυ WIND??? :O
ειχα διακοπη κλησης και επανεκινηση του τηλεφωνου.. cosmote εχω.. Μονο οταν μιλαγα μου το εκανε. Μου εβγαζε ενα μνμ που ελεγε οτι σφαλμα καρτας σιμ. Βαλτε μια εγκυρη καρτα και επανακινηστε το τηλεφωνο... Οταν το εχω σε 2g δεν κανει τπτ... Μονο σε 3g..

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

ε, με βαση αυτα, μαλλον κατι τρεχει με την sim η την υποδοχη. Φαινεται σαφες, καμμια παντως συσχετιση με το αφαντο εικονιδιο του HSDPA.

Ξεκινα με μια απλη αντικατασταση καρτας, το παρακολουθεις και βλεπεις...

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

ε, με βαση αυτα, μαλλον κατι τρεχει με την sim η την υποδοχη. Φαινεται σαφες, καμμια παντως συσχετιση με το αφαντο εικονιδιο του HSDPA.

Ξεκινα με μια απλη αντικατασταση καρτας, το παρακολουθεις και βλεπεις...

ενα παιδι μου το ειχε πει οτι φταει η υποδοχη μαλλον αλλα γτ σε 2g δν κανει τπτ;;; δν μπορω να το καταλαβω.. η καρτα ειναι απο τις καινουργιες. και σε αλλα κινητα δουλευει αψογα...

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις στοκ ρομ, πάνε ρυθμισεις-εφαρμογες-ολες-play store και κάνε clear cache και κατάργηση εγκαταστασης ενημερωσεων. Δοκίμασε να κατεβασεις εφαρμογή μέσω PC για να δείς αν δουλεύει τουλάχιστον αυτή η μέθοδος.

 

Φίλε μου δεν δουλεύει ούτε αυτή η μέθοδος. (έχω custom rom) να είναι το θέμα της Google? Να κάνω factory reset? Δεν υπάρχει τρόπος να ενημερώσω την google από την συσκευή μου να δουν μεμονωμένα το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν δουλεύει ούτε αυτή η μέθοδος. (έχω custom rom) να είναι το θέμα της Google? Να κάνω factory reset? Δεν υπάρχει τρόπος να ενημερώσω την google από την συσκευή μου να δουν μεμονωμένα το πρόβλημα?
δεν ξαναπερνας τα gapps της rom σου;; και αν δν, κανe ενα wipe cashe..

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

δεν ξαναπερνας τα gapps της rom σου;; και αν δν, κανe ενα wipe cashe..

 

Δεν καταλαβαίνω πως να το κάνω αυτό που μου λες γιατί μάλλον δεν το ξέρω...αλλά wipe cashe έχω κάνει. το πρόβλημα επιμένει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω πως να το κάνω αυτό που μου λες γιατί μάλλον δεν το ξέρω...αλλά wipe cashe έχω κάνει. το πρόβλημα επιμένει!
ποια ρομ εχεις; οταν περνας την ρομ ,μετα δεν περνας και τα gapps της ρομς;; (δλδ. τα apps του google: gmail,playstore και τα σχετικα)

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ εχεις; οταν περνας την ρομ ,μετα δεν περνας και τα gapps της ρομς;; (δλδ. τα apps του google: gmail,playstore και τα σχετικα)

 

Φίλε μου έχω την 4.1.2 official και όταν έγινε το update, έκανε ενημέρωση των εφαρμογών μου αλλά το έκανε μόνο του. Εγώ πως ακριβώς να το κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω την 4.1.2 official και όταν έγινε το update, έκανε ενημέρωση των εφαρμογών μου αλλά το έκανε μόνο του. Εγώ πως ακριβώς να το κάνω ?
ειπες πιο πανω οτι εχεις custom rom.. αν εχεις την 'μαμα΄ ειναι stock Edited by nikos_adamo

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

ειπες πιο πανω οτι εχεις custom rom.. αν εχεις την 'μαμα΄ ειναι stock

 

Έχεις δίκιο! Συγνώμη, μπερδεύτηκα!

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες μερικες φορες μου κανει κατι ακυρα shut down?ξερετε τι μπορει να φταιει..

π.χ μπορει να το βρω κλειστο και μετα για κανα 5λεπτο να το ανοιγω και αυτο να κλεινει μονο του μετα...

Nexus s i9023-/CM 10(stable)-/
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες μερικες φορες μου κανει κατι ακυρα shut down?ξερετε τι μπορει να φταιει..

π.χ μπορει να το βρω κλειστο και μετα για κανα 5λεπτο να το ανοιγω και αυτο να κλεινει μονο του μετα...

τι ρομ φορας; εισαι μαμα; εχεις αλλαξει κερνελ;; Μερικες φορες καποιοι κερνελ κανουν κατι ακυρα restart. Κλεινει τελειως; Η σε εχει για να βαλεις πιν; Γιατι αν κλεινει τελειως μπορει να ειναι κ μπαταρια...

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Τελείος μαμα ειναι το κιν.Μου ζηταει πιν κανονικα σαν να το εχω κλείσει εγω.Και μπορει να μου το κανει ετσι 5 φορες μεσα σε 10 λεπτα και μετα παλι τον αλλο μηνα.
Nexus s i9023-/CM 10(stable)-/
Link to comment
Share on other sites

http://img208.imageshack.us/img208/5687/imag0004bb.jpg

To παραπάνω μήνυμα μου εμφανίζει το κινητό μου όταν προσπαθεί να κάνει αυτόματη αναβάθμιση σε 4.0.4

 

Ξέρει κάποιος να βοηθήσει?Παίζει να κάνω κάτι λάθος?

Σημειωτέον είμαι εντελώς άσχετος με τα κινητά, απλός χρήστης...

 

Συγνώμη για το προηγούμενο off topic του θέματος μου.Ελπίζω να το μετακίνησα στη σωστή ενότητα.Δυο σχόλια απο χρήστες που πιθανόν να βοηθήσουν

Το μόνο που θα μπορούσα να προτείνω είναι να δοκιμάσεις να ξανακατεβάσεις την ενημέρωση. Αν είσαι και root, μπορείς να σβήσεις με ένα file explorer όλα τα αρχεία κάτω από το /cache και μετά reboot.

Αν το πιάνωσσωστά όμωςππροσπαθεί να πάει από 2.3.4 σε 4.0.4. Εκεί θα σε βοηθήσουν . δείχνει ότι δεν έχεις το σωστόradio .

 

Μια εφαρμογή ραδιοφώνου μέσω ίντερνετ που έχω περασμένη να την σβήσω?Επηρρεάζει?Το τηλ μου δεν είναι root

Help ρε guys:cry:

Link to comment
Share on other sites

Το φανταστηκα...αυτο που σου λεει το screenshot ειναι οτι η αναβαθμιση δεν προχωραει διοτι κατα τον ελεγχο της συσκευης, κατι βρισκει να εχει διαφοροποιηθει στο software (από τον προηγουμενο ιδιοκτητη που πιθανοτατα ειχε ασχοληθει με ανεπισημα firmware στο κινητο οπως πολλοι αλλωστε)

H μονη λύση για αναβαθμιση ειναι να περασεις απευθειας το τελευταιο επίσημο λειτουργικο του κινητου (4.1.2) μεσω ολικης διαγραφης και χρηση υπολογιστη, software κλπ.

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...