Jump to content

Σπασίματα στο scrolling


user_13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες καλησπερα!μηπως μπορει καποιος να μου εξιγησει γιατι οταν διαβαζω μια ιστοσελιδα η ενα κειμενο και κατεβαζω με το ροδελακι του ποντικιου η με τα βελακια η εικονα η το κειμενο κατεβαινει κομματι κομματι και οχι ομαλα?το pc ειναι βοηθητικο και δεν το χρησιμοποιω καθε μερα ..εβγαλα απο μεσα ολα τα αχρηστα προγραμματα εκανα εκκαθαριση δισκου κτλπ προσπαθησα να ρυθμισω την αναλυση της οθονης αλλα δεν γινεται πιο ψηλα.και το παραδοξο ειναι οτι το facebook δουλευει σωστα!!please καποια βοηθεια??:confused:
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε τους οδηγούς της κάρτας γραφικών. ;)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

κατα 90% θα ειναι αυτο που λεει ο Student. το χω παθει και γω με το παλιο pc μου. αν δε περασω drivers της καρτας γραφικων κατεβαζει σταδιακα τις σελιδες
Link to comment
Share on other sites

user_13, όταν ανοίγουμε ένα νέο θέμα φροντίζουμε να δίνουμε έναν αντιπροσωπευτικό τίτλο. Το να το ονομάζεις "PC" εντός της κατηγορίας Computing, προφανώς δε βοηθάει καθόλου.

 

Από κει και πέρα, το πρόβλημα είναι αυτό που λέει ο studen όπως φαίνεται. Υπάρχει και η περίπτωση να φταίει και το λάπτοπ λόγω παλαιότητας, για παράδειγμα - αν πχ είναι κάποιο Pentium3 δεκαετίας, ίσως να κολλάει με τους νέους browsers.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδια ολα καλα με τους drivers.τους ξαναπερασα και για μια εβδομαδα ολα καλα!τωρα αρχιζει και τρεμοσβηνει η οθονη.ξαναπερναω τους drivers και παλι τα ιδια .καμια ιδεα κανεις?μηπως παιζει ρολο το τροφοδοτικο (παλιο απ το 2000)μηπως θελει μεγαλυτερο επειδη εβαλα μεγαλη καρτα γραφικων?
Link to comment
Share on other sites

!!!!Από το 2000???? :cry::cry::cry:

Αυτό δεν είναι τροφοδοτικό, είναι μουσειακό είδος!!

Όσο και καλό να ήταν στις μέρες του, τώρα δεν ξέρω τι ρεύμα θα βγάζει?

Το δούλευες κανονικά 10 χρόνια?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

!!!!Από το 2000???? :cry::cry::cry:

Αυτό δεν είναι τροφοδοτικό, είναι μουσειακό είδος!!

Όσο και καλό να ήταν στις μέρες του, τώρα δεν ξέρω τι ρεύμα θα βγάζει?

Το δούλευες κανονικά 10 χρόνια?

 

το δουλευα και ...με δουλευε!!χαχα!περα απο την πλακα λες να μην σηκωνει την καρτα το τροφοδοτικο?:)

Link to comment
Share on other sites

Τρεμοσβήνει η οθόνη; Μήπως είναι θέμα οθόνης; Αν ναι, δύσκολο να φταίει το τροφοδοτικό του υπολογιστή. Όταν δε σηκώνει την κάρτα, συνήθως ή κολλάει ή μαυρίζει ή δεν ξεκινάει καν, δεν αρχίζει να τρεμοπαίζει στα καλά καθούμενα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Τρεμοσβήνει η οθόνη; Μήπως είναι θέμα οθόνης; Αν ναι, δύσκολο να φταίει το τροφοδοτικό του υπολογιστή. Όταν δε σηκώνει την κάρτα, συνήθως ή κολλάει ή μαυρίζει ή δεν ξεκινάει καν, δεν αρχίζει να τρεμοπαίζει στα καλά καθούμενα.

 

Ευχαριστω για την απαντηση.αλλαξα τροφοδοτικο εβαλα ενα 400w.τωρα ειναι οκ αλλα αυτο με την οθονη το κανει σε ανυποπτο χρονο και μπορει να αρχισει να το κανει μετα απο μια εβδομαδα π.χ!δηλ δουλευει για ενα διαστημα καλα και μετα αρχιζει (οταν ανοιξω τον υπολογιστη) να τρεμοπαιζει η εικονα .δηλ να αρχιζει να τρεμοσβηνει να ασπριζει κλπ.ελπιζω να μην χρειαστει να αλλαξω και καμια μητρικη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...