Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 - Μέρος I


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά στο 5800 είχε εναν πλέιερ που μπορούσα να βάλω πχ http/blablalba/listen.pls και ακουγα internet radio επιλογής μου. Αυτό δεν έχει τπτ τέτοιο? 1η φορα σήμερα μου χρειάστηκε. Καμια εφαρμογή να το κάνει αυτό? Κατέβασα 2 ως τώρα και έφαγα πατάτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια απο βιντεο πως παει?μπορει καποιος να ανεβασει μια νυκτερινη φωτο να την δω?εχω το σατιο και θελω να το αλλαξω....ευχαριστω εκ των προτερων....
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει πάνω από μια εβδομάδα και ακόμα να πάω το N8 (ανοίγει κ κολλάει σε άσπρη οθόνη) σε Nokia Care. Οπότε είπα να δοκιμάσω hard reset (αν κ διαβάζω ότι έχει προβλήματα μετά). Δούλεψε. Μάλιστα μου έχει κρατήσει τα περισσότερα από τα παιχνίδια που έιχα κάνει εγκατάσταση, τις φωτογραφίες, τα βίντεο και τη μουσική. Τα μόνα που λείπουν είναι μερικά παιχνίδια, τα βίντεο που είχε μέσα από μόνο του (λέει license expired), μερικά widgets (νομίζω) και φυσικά OVI Store κ OVI Maps. Ακόμα κ τα Ελληνικά που είχα περάσει κράτησε.

 

Βρήκα λύση για το OVI Store *********** κ θα το δοκιμάσω αργότερα. Ελπίζω να δουλέψει.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Απαγορεύεται η ανάρτηση λινκ προς ιστοσελίδες που διακινούν παράνομο υλικό !Οι ήδη δημοσιευμένοι σύνδεσμοι έχουν αφαιρεθεί, ενώ στο μέλλον θα διαγράφονται χωρίς άλλη προειδοποίηση. Θα σας παρακαλέσουμε να μην προχωρήσετε δημόσια σε αιτήματα για την ανάρτηση περιεχομένου αυτής της μορφής, ούτε όμως και να διακινείτε τέτοιους συνδέσμους μέσα από τα forums του myphone.gr

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο βιντεο πως παει?μπορει καποιος να ανεβασει μια νυκτερινη φωτο να την δω?εχω το σατιο και θελω να το αλλαξω....ευχαριστω εκ των προτερων....

Απο βιντεο...αψογα! Αν εχεις χωρο να τα αποθηκευεις γιατι ειναι τεραστια αρχεια!! Ομως αξιζουν και με το παραπανω και σιγουρα ειναι καλυτερα του Satio. Και οι φωτο τη νυχτα μια χαρα... εξαρταται τι θελεις να βγαλεις! Δεν εχω καποια νυχτερινη που να μη δειχνει προσωπα, αν μπορεσω να βγαλω κατι θα το ανεβασω. Παντως απο θεμα φλας νομιζω ειναι περιπου στα ιδια επιπεδα με το Satio...

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα που λείπουν είναι μερικά παιχνίδια, τα βίντεο που είχε μέσα από μόνο του (λέει license expired), μερικά widgets (νομίζω) και φυσικά OVI Store κ OVI Maps. Ακόμα κ τα Ελληνικά που είχα περάσει κράτησε.

 

Βρήκα λύση για το OVI Store************ κ θα το δοκιμάσω αργότερα. Ελπίζω να δουλέψει.

Για ρίξε μια ματιά και στον Οδηγό για εργοστασιακό φλασάρισμα του Ν8.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά και στον Οδηγό για εργοστασιακό φλασάρισμα του Ν8.

 

Ευχαριστώ. Θα κάνω ένα backup αυτά που κράτησε μετά το hard reset και μετά θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση μέσω phoenix και τελικά το κινητό δεν ανάβει με κανέναν τρόπο. Ξέρετε τι γίνετε τώρα;

 

Την χάνω την εγγύησή του; Υπάρχει περίπτωση να κάψει πλακέτα;

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Έγινε κάποιο corruption κατά τη διαδικασία του φλασαρίσματος. Δεν είναι κάτι τραγικό, πήγαινέ το σε κάποιο Nokia care και αυτοί θα το φέρουν στα ίσια του. Edited by mirrorofsorrow
Αφαίρεση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

προσπαθησε να κανεις hard reset. κρατα το κουμπι του μενου, το κουμπι της καμερας και το κουμπι της εντασης μεχρι να δονηθει 3 φορες. μετα προσπαθησε να το ανοιξεις κανονικα. αν δεν δουλεψει αυτο τοτε μαλλον εχει κρεμασει το firmware και μονο σε nokia care θα στο φτιαξουν. καλη τυχη φιλε. Edited by mirrorofsorrow
Αφαίρεση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση μέσω phoenix και τελικά το κινητό δεν ανάβει με κανέναν τρόπο. Ξέρετε τι γίνετε τώρα;

 

Την χάνω την εγγύησή του; Υπάρχει περίπτωση να κάψει πλακέτα;

 

 

μην ανχωνεσαι, αμα θες να σου δωσω το τηλ μου με πμ, να σου πω ακριβως τι πρεπει να κανεις για να το επαναφερεις, μου εχει γινει μονο 3-4 φορες αφου κολησε το phoinix.

 

μην πληρωνεις τσαμπα στην nokia.

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά και στον Οδηγό για εργοστασιακό φλασάρισμα του Ν8.

 

Μόλις το δοκίμασα. Δούλεψε τέλεια. Πέρασα και τα Ελληνικά. Δουλεύουν όλα και πάλι κράτησε pics, videos και music. Μένει μόνο να περάσω επαφές και να φτιάξω τα settings. Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να ανεβασει μια νυκτερινη φωτο να την δω?

Voila...

http://img132.imagevenue.com/loc521/th_87751_18012011092_122_521lo.jpg

(σε απολυτο σκοταδι)

Link to comment
Share on other sites

 

οντως πολυ καλο how to, κανε ακριβως οτι σου λεει και στο τελος θα σου ζητησει να πατησεις το πληκτρο ον του κινητου, αμα δεν ανοιγει κανε χαρντ ρεσετ με τα 4 πληκτρα για να δονησει 3 φορες και μετα δοκιμασε παλι να το ανοιξεις κανονικα, προσπαθησε μερικες φορες και θα γινει δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο 5800 είχε εναν πλέιερ που μπορούσα να βάλω πχ http/blablalba/listen.pls και ακουγα internet radio επιλογής μου. Αυτό δεν έχει τπτ τέτοιο? 1η φορα σήμερα μου χρειάστηκε. Καμια εφαρμογή να το κάνει αυτό? Κατέβασα 2 ως τώρα και έφαγα πατάτα.

Eγω εχω βρει αυτο:

Η μονη λυση για ιντερνετ ραδιο ειναι το CorePlayer v1.32 . Ειναι για την S60 3rd Edition αλλα κανει και για symbian^3. Περισσοτερα εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=191076&highlight=coreplayer

ανοιγεις το url, βαζεις την διευθυνση του σταθμου και παιζει.

Tο θεμα ειναι οτι οταν ερθει το symbian ^4 να δουμε τι θα κανουμε απο internet radio που δεν θα κανει αυτη η εφαρμογη.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Έλεος. Πραγματικά. Δεν είχα βάλει τη sim ακόμα κ πήγα να βάλω τη memory card. Την έβαλα καταλάθος στη θέση της sim κ φυσικά δε βγαίνει. Τελικά δεν τη γλιτώνω τη βόλτα σε Nokia Care. Απορώ πώς το έκανα αυτό...:wacko::lol::(
Link to comment
Share on other sites

έπεσε στα χέρια μου ένα ασημί. Το πρόβλημα με το φως που δυαρέει υφίσταται. Δεν είναι και τόσο τ�αγικό. Αν και το είδα μέσα σε νυχτερινο μαγαζί, μάλλον το μαύρο είναι πιο όμορφο, αλλά γούστα είναι αυτα. Να δούμε και το χ7 με την τεσσάρα οθόνη τον άλλο μήνα..

 

http://pcnea.blogspot.com/2011/01/nokia-x7.html

Edited by fikast
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. Γνωριζετε αν κανω hard reset αν χανονται τα adobe/office/zip ? Ειναι trial αυτα που εχει μεσα η full?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει μετρήσει κανείς πόσα δευτερόλεπτα κάνει να λοκάρει δορυφόρο το GPS χωρίς την υποβοήθηση και σε κανονικό δρόμο (χωρίς εμπόδια);

Εμενα στο κεντρο τις Θεσσαλονικης συνηθως μου κανει απο 5-15 λεπτα που συνηθως με την μηχανη μεσα σε 15 λεπτα εχω φτασει στον προορισμο μου και ως τοτε δεν μου εχει βρει το σημα :(

Επισης μου εχει τυχει να παω απο Θεσσαλονικη προς Βεροια να μην βρισκει σημα σε ολη την διαδρομη και εαν βρισκει να ξανα χανεται και να με δειχνει σε λαθος περιοχες.

Παρα μονο στην επιστροφη δουλευε κανονικα απλα ειχε μια αποκλειση 100 μετρων :(

Που αυτο μεσα στην πολη ειναι αρνητικο :(

Εψαχνα να βρω κατι στενα μεσα στις Συκιες και με εδειχνε παντα ενα στενο πιο πριν ή πιο μετα ή πιο πανω ή πιο κατω μεχρι που εβγαλα χαρτι για να δω που βρισκομαι και που ειναι το μερος που ηθελα να παω :(

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια αυτο το εικονιδιο διπλα απο την μπαταρια (κεραια wlan );πως φευγει.το ψαχνω εδω κ ωρα αλλα τιποτα!! ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα με ovi? Βασικα εγω θα του κανω "test drive" την αλλη βδομαδα που θα παω Πατρα ομως με sygic που πιστευω οτι ειναι καλυτερο, αλλα γενικα μου κλειδωνει ευκολα.
Link to comment
Share on other sites

Tο θεμα ειναι οτι οταν ερθει το symbian ^4 να δουμε τι θα κανουμε απο internet radio που δεν θα κανει αυτη η εφαρμογη.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, τελικά βρήκα εφαρμογή στο ovi store "internet radio" , έχει μέσα ότι σταθμό μπορείς να φανταστείς (κυριολεκτώ) + να όπως και να προσθέσεις δικό σου. Λογικά θα υποστηρίζετε και αργότερα εφόσον είναι της νοκια

 

 

Εμενα στο κεντρο τις Θεσσαλονικης συνηθως μου κανει απο 5-15 λεπτα που συνηθως με την μηχανη μεσα σε 15 λεπτα εχω φτασει στον προορισμο μου και ως τοτε δεν μου εχει βρει το σημα :(

Επισης μου εχει τυχει να παω απο Θεσσαλονικη προς Βεροια να μην βρισκει σημα σε ολη την διαδρομη και εαν βρισκει να ξανα χανεται και να με δειχνει σε λαθος περιοχες.

Παρα μονο στην επιστροφη δουλευε κανονικα απλα ειχε μια αποκλειση 100 μετρων :(

Που αυτο μεσα στην πολη ειναι αρνητικο :(

Εψαχνα να βρω κατι στενα μεσα στις Συκιες και με εδειχνε παντα ενα στενο πιο πριν ή πιο μετα ή πιο πανω ή πιο κατω μεχρι που εβγαλα χαρτι για να δω που βρισκομαι και που ειναι το μερος που ηθελα να παω :(

 

Με τη μηχανή λογικά έχεις το κινητό μέσα στη τσέπη. Όσο για τις συκιές που είπες, μέσα σε στενά ακόμα και τα gps αυτοκινήτου χάνουν τη μπάλα καμια φορά. Προσωπικά ποτέ δεν έχασα σήμα και πάντα κλειδώνει σε κάτω από λεπτό (τοποθετημένο στη βάση στο παρμπρίζ του αυτοκίνητου). Επίσης αν ενεργοποιήσετε το A-gps (τα δεδομένα που κατεβάζει είναι αστεία της τάξεως 6-7kb) θα δείτε τεράστια διαφορά.

 

βρε παιδια αυτο το εικονιδιο διπλα απο την μπαταρια (κεραια wlan );πως φευγει.το ψαχνω εδω κ ωρα αλλα τιποτα!! ευχαριστω

 

Μάλλον έχεις το γνωστό bug με τη συνεχή σύνδεση στο ασύρματο δίκτυο.

Σε περίπτωση που δεν έχεις αυτό

ρυθμίσεις > συνδεσιμότητα > wlan > επιλογές > ρυθμίσεις > Προβολή Διαθεσ.= Ποτέ

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια αυτο το εικονιδιο διπλα απο την μπαταρια (κεραια wlan );πως φευγει.το ψαχνω εδω κ ωρα αλλα τιποτα!! ευχαριστω

Ρυθμίσεις - Συνδεσιμότητα - Οδηγός wlan - Επιλογές - Ρυθμίσεις - Προβολή διαθέσιμων wlan - Ποτέ

 

Διάβασε και τον οδηγό Ασύρματο LAN (WiFi) και προορισμοί και κάνε τις απαραίτητες ρυθμίσεις.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

τελικα το προβλημα μου ηταν το δικτυο του γραφειου. παρ ολα αυτα accuweather& meteonews δεν παιζουν spb παιζει μα χαρα. εχει κανεις αλλος τιποτα τετοιο?

 

εγω το ξaναπερσα απο την αρχη και δουλευει το accuweather.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...