Jump to content

Apple: Έρχεται τον Απρίλιο το «iPad 2»;


mpempoulinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια τι λετε εινια σωστο να το αγορασουμε τωρα?Τι να κανω να περιμενω το 2 η να παωμε τα μουτρα στο 1 ?

 

Πάρτο τώρα γιατί το 2 θα έρθει στην ελλαδα καλώς εχόντων στο τέλος του 2011

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 141
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που το στηρίζεις???

Προφανώς Απο το γεγονός οτι το 2 σύντομα θα παρουσιαστεί και το ένα ακόμη δε κυκλοφόρησε στην Ελλάδα μας.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς Απο το γεγονός οτι το 2 σύντομα θα παρουσιαστεί και το ένα ακόμη δε κυκλοφόρησε στην Ελλάδα μας.

 

Ίσως γιατί μέχρι πριν λίγο καιρό δεν είχε Ελληνικά (και η apple δεν κάνει τις βλακείες της M$ -βλέπε WP7) και μάλλον θα φέρει κατευθείαν το 2 (όπως είχε γίνει και με το 3g. Το τι έγινε με το 1 δε επηρεάζει τι θα γίνει με το 2

Link to comment
Share on other sites

Σωστή η παρατήρηση σου!θα μπορούσε να είναι κ Έτσι!η βόλτα Πάντως δε φαίνεται διαθετημενη να φέρει το ένα!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Σωστή η παρατήρηση σου!θα μπορούσε να είναι κ Έτσι!η βόλτα Πάντως δε φαίνεται διαθετημενη να φέρει το ένα!

 

και καλά κάνει. Λέγεται ότι σε ένα μήνα (στις 09/01/2011) θα ανακοινώσει το 2. γιατί κάποιος να πάρει τώρα το 1??

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δε νομιζω πως ειναι λιγοι αυτοι που θα το αγορασουν σα δωρο χριστουγεννων ανα τον κοσμο!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Δε θα ήταν κακό να φέρουν και στην Ελλάδα επίσημα πια το ipad και ας βγεί το 2... όταν βγεί! Θα είναι πολλοί που θα το πάρουν (και το 1 αλλά και το 2 αργότερα).
Link to comment
Share on other sites

Δε θα ήταν κακό να φέρουν και στην Ελλάδα επίσημα πια το ipad και ας βγεί το 2... όταν βγεί! Θα είναι πολλοί που θα το πάρουν (και το 1 αλλά και το 2 αργότερα).

 

Και το stock που θα τους μείνει? επίσης, υπάρχει και η κρίση... άλλωστε αν κάποιος ήθελε να το πάρει το έχει ήδη κάνει (υπάρχει και στο getitnow)

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις το θελει σαν εργαλειο δεν εχει κανενα λογο να περιμενει το 2!η καμερα και καποια αλλα καλουδια δεν θα κανουν την τρελη διαφορα!

εγω που το θελω και για το face time θα περιμενω για το 2 ;P

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν κανεις το θελει σαν εργαλειο δεν εχει κανενα λογο να περιμενει το 2!η καμερα και καποια αλλα καλουδια δεν θα κανουν την τρελη διαφορα!

εγω που το θελω και για το face time θα περιμενω για το 2 ;P

 

Σωστός!

 

Επί τέλους να έρθει το v2 να πιάσουν δουλειά όλοι οι clopyrighters (λέγε με Samsung Tab, RIM Playbook, etc) για να ξέρουν πλέον τι θα πρέπει να αντιγράψουν.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

 

Επί τέλους να έρθει το v2 να πιάσουν δουλειά όλοι οι clopyrighters (λέγε με Samsung Tab, RIM Playbook, etc) για να ξέρουν πλέον τι θα πρέπει να αντιγράψουν.

 

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Η επαφη με την πραγματικοτητα τεινει στο μηδεν...

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις το θελει σαν εργαλειο δεν εχει κανενα λογο να περιμενει το 2!η καμερα και καποια αλλα καλουδια δεν θα κανουν την τρελη διαφορα!

εγω που το θελω και για το face time θα περιμενω για το 2 ;P

Όταν όμως κάποιος το θέλει σαν εργαλείο μπορεί να περιμένει χαρακτηριστικά όπως usb και hdmi αλλά και facetime! Tότε πραγματικά θα περιμένω κι εγώ το ipad2 με ανυπομονησία!!:)

Επί τέλους να έρθει το v2 να πιάσουν δουλειά όλοι οι clopyrighters (λέγε με Samsung Tab, RIM Playbook, etc) για να ξέρουν πλέον τι θα πρέπει να αντιγράψουν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν!!

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Η επαφη με την πραγματικοτητα τεινει στο μηδεν...

 

Με κατατροπωσε το επιχείρημα σου... Πραγματικά, βαθειά γνώση της τεχνολογίας. Τρέχω να κρυφτω.

 

Η πραγματικότητα ειναι ότι Μέχρι να βγει το honeycomb θα υπάρχει μόνο το iPad. Tablets του στυλ Galaxy με λειτουργικό κινητού και πρόσβαση μόνο σε δωρεάν εφαρμογές δεν ειναι σοβαρές λύσεις.

 

Κι Άν το Playbook ειναι όντως καλύτερο θα το μάθουμε όταν ανακοινωθεί το iPad 2.0.

 

Δεν ειναι τυχαίο ότι το iPad έχει το 95% της αγοράς...

 

Αυτη ειναι η πραγματικότητα και σε όποιον αρέσει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Η επαφη με την πραγματικοτητα τεινει στο μηδεν...

 

Αμφιβάλεις? Υπήρχε κάτι νωρίτερα? Απ'ότι βλέπω στο αβαταρ σου έχεις galaxy tab... Ξέρεις φαντάζομαι οτι η google άδειασε όλους όσους βιάστηκαν να βγάλουν tabs με αυτό το android, έτσι? Άρα ακόμα δεν υπάρχει κάτι ολοκληρωμένο...

 

+1 damokles

Link to comment
Share on other sites

Καλά και οι δύο οι από πάνω για άλλη μια φορά χαλάσατε άλλο ένα θέμα! Τα σχόλιά σας δεν έχουν καμία σχέση με το θέμα! Παρόλα αυτά τρέχετε μετά για να πείτε πως οι “apple haters” χαλάνε τα θέματα που έχουν σχέση με την apple.! Αφού εσείς οι ίδιοι το χαλάτε. Μπαίνω για να διαβάσω για το ipad 2 και διαβάζω πάλι χαζομάρες για αντιγραφές!!
Link to comment
Share on other sites

Καλά και οι δύο οι από πάνω για άλλη μια φορά χαλάσατε άλλο ένα θέμα! Τα σχόλιά σας δεν έχουν καμία σχέση με το θέμα! Παρόλα αυτά τρέχετε μετά για να πείτε πως οι “apple haters” χαλάνε τα θέματα που έχουν σχέση με την apple.! Αφού εσείς οι ίδιοι το χαλάτε. Μπαίνω για να διαβάσω για το ipad 2 και διαβάζω πάλι χαζομάρες για αντιγραφές!!

 

+1 μονοι τους λενε τις βλακειες και μετα κατηγορουν τους αλλους... αν ειναι ετσι ολοι αντιγραφουν την μοτορολα που εβγαλε πρωτη κινητο !

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ότι πέφτει η αντιγραφή της αρκούδας στο iPad αυτο δεν ειναι γνώμη, ειναι γεγονός. Δεν νομίζω να χρειάζεται να παραθέσω links σε άρθρα ´εγκριτων περιοδικών που αναγνωρίσαν ότι το iPad εγκαινίασε καινούρια κατηγορία. Ούτε το ότι όταν ο Steve το ανακοίνωσε ολοι οι haters σπεύσανε να προμηνυσουν ότι θα παει απατο...

 

Όπως και να έχει, πίσω στο θέμα μας. Μέλλει να δούμε οποίες απο τις φήμες για το iPad 2.0 θα επαληθευτούν. Θεωρώ απίθανο να έχει retina display λόγω μεγέθους, άλλα σίγουρα θα έχει camera, ιως μόνο front facing. Σίγουρα θα πρέπει να έχει killer features για να κάνει τη διαφορά με το αρχικό iPad.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

αναρωτιεμαι που θα ναι σε 2 χρονακια... θυμαστε μηπως ολοι σας τι χαμος εγινε πριν 2-3 χρονακια με τα νετμπουκς?? και τωρα δεν αγοραζει σχεδον κανενας καθως δεν ειναι λειτουργικα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

αναρωτιεμαι που θα ναι σε 2 χρονακια... θυμαστε μηπως ολοι σας τι χαμος εγινε πριν 2-3 χρονακια με τα νετμπουκς?? και τωρα δεν αγοραζει σχεδον κανενας καθως δεν ειναι λειτουργικα...

Θα αστειεύεσαι βέβαια..

Δεν είναι λειτουργικά τα netbook?

Έχει χαλάσει ο βασικός μου υπολογιστής και τον πήγα για επισκευή.Εδώ και ένα μήνα και παραπάνω, είμαι με netbook και δεν μου έχει λείψει τίποτα και μέχρι και εργασία παρουσίασα.

 

Αν είναι δυνατόν να συγκρίνουμε ένα netbook με full λειτουργικό με μια ταμπλέτα με mobile OS.

Edited by zafos90
Link to comment
Share on other sites

Για μένα τα netbooks ουδέποτε ήταν κάτι σπουδαίο,έβγαζα τα ματιά μου για να διαβάζω,προτίμησα λοιπόν 13αρια λαπτοπ.αν έπαιρνα πάντως τώρα σίγουρα θα προτιμούσα iPad η galaxy tab,όλα τα υπόλοιπα απλά τα προσπερναω με αδιαφορία

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα τα netbooks ουδέποτε ήταν κάτι σπουδαίο,έβγαζα τα ματιά μου για να διαβάζω,προτίμησα λοιπόν 13αρια λαπτοπ.αν έπαιρνα πάντως τώρα σίγουρα θα προτιμούσα iPad η galaxy tab,όλα τα υπόλοιπα απλά τα προσπερναω με αδιαφορία

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

ΜΑΖΙ ΣΟΥ!

Δε το συζητω καν!

Περιμενω πως και πως να παρουσιαστει το ipad 2 και αμεσως θα το αγορασω απο Αμερικα πλευρα γιατι πραγατικα εχω βαρεθει απιστευτα τα lap top!

Σημερα συγκεκριμενα μια εταιρεια μου εκανε δωρο lap top και δεν το δεχτηκα το αλλαξα με κατι αλλο γιατι απλα δεν τα γουσταρω!δεν τα μπορω!Μακαρι να εδιναν δωρο ipad θα το βουτουσα αμεσως!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΖΙ ΣΟΥ!

Δε το συζητω καν!

Περιμενω πως και πως να παρουσιαστει το ipad 2 και αμεσως θα το αγορασω απο Αμερικα πλευρα γιατι πραγατικα εχω βαρεθει απιστευτα τα lap top!

Σημερα συγκεκριμενα μια εταιρεια μου εκανε δωρο lap top και δεν το δεχτηκα το αλλαξα με κατι αλλο γιατι απλα δεν τα γουσταρω!δεν τα μπορω!Μακαρι να εδιναν δωρο ipad θα το βουτουσα αμεσως!

 

Πιστεύω πως τις λειτουργίες ενός λάπτοπ το ipad και γενικότερα τα tablets δεν μπορούν να τις καλύψουν! Αν είναι δυνατόν δηλαδή! Εκτός και αν το λάπτοπ σου το χρησιμοποιείς για να μπαίνεις στο internet και για να βλέπεις ταινίες. Τα ipad αντικαθιστούν πολύ χαλαρά όμως τα netbooks! +1 Κι εγώ περιμένω πως και πως το ipad 2!!

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο που δε μπορει να κανει ενα ταμπλετ ακριβως?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο που δε μπορει να κανει ενα ταμπλετ ακριβως?

Full λειτουργικό.

Browser με flash που να το σηκώνει αξιοπρεπώς.

Να παίζει πολλά φορμάτ video χωρίς μετατροπές

θύρα usb (πολλά δεν έχουν)

μπροστινή κάμερα για βιντεοκλήσεις με skype

 

Και φυσικά δεν συγκρίνονται τα προγράμματα ενός pc με τα apps ενός mobile OS.

 

Σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...