Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη αν έχω ανοίξει το θέμα σε λάθος κατηγορία ή αν υπάρχει ήδη.

Χθες έκανα εξερεύνηση στα google books από το nexus μου και είπα να δοκιμάσω να κατεβάσω ένα δωρεάν να δω πως είναι.

Ήθελε πιστωτική ή χρεωστική, έβαλα την χρεωστική Visa της Πειραιώς και κατέβασα 4-5 βιβλία δωρεάν χωρίς πρόβλημα.

Αργότερα μου ήρθε ένα mail από τα winbank alerts της Πειραιώς που έλεγε ότι έχω χρεωθεί 1 ευρώ από το Google Play (GOOGLE *MARKETPLACE GOOGLE.COM/CH).

Και απ ότι κατάλαβα είναι για την επαλήθευση εγκυρότητας της κάρτας. Αλλά η ερώτηση είναι, θα πάρω το 1 ευρώ πίσω; και αν

ναι πότε;

 

Σε 1-2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελληνικά βιβλία έχουν ανεβάσει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά βιβλία έχουν ανεβάσει?

 

Κάτι λίγα είχα δει , πριν καμιά εβδομάδα περίπου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εγκατεστησα στο τηλεφωνο που παρελαβα σημερα nubia z5s mini τρεχει 4.2.2android το play store αλλα δεν μπορω να το δουλεψω.Μου βγαζει Play store no connection retry καμια ιδεα?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εγκατεστησα στο τηλεφωνο που παρελαβα σημερα nubia z5s mini τρεχει 4.2.2android το play store αλλα δεν μπορω να το δουλεψω.Μου βγαζει Play store no connection retry καμια ιδεα?

 

reboot... εκκαθαρισμός δεδομένων... δοκιμή σε άλλο wifi... υπομονή........

κάτι από αυτά μήπως δούλεψε;

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να βάλω τη χρεωστική της εθνικής (εθνοcash plus) στο playstore μα δε την δέχεται. .. Ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω για αυτό??

Love all. Trust a few. Do wrong to none.

If you love something let it go free. If it doesn't come back, you never had it. If it comes back, love it forever.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Μολις αναβαθμιστικα στη 4.4.2 στο note 3 .

Μπαινω play store και μου βγανει τη παρακατω εικονα .

Λυση???

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Μολις αναβαθμιστικα στη 4.4.2 στο note 3 .

Μπαινω play store και μου βγανει τη παρακατω εικονα .

Λυση???

ευχαριστω!

 

κανε remove το account σου

κανε εκκαθαριση cache του google playstore

επανεκκινηση το κινητο

βαζεις το account παλι

 

ελπιζω να πιασει

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Μολις αναβαθμιστικα στη 4.4.2 στο note 3 .

Μπαινω play store και μου βγανει τη παρακατω εικονα .

Λυση???

ευχαριστω!

Αυτό το πρόβλημα το έχουμε λάβει υπόψιν προσπαθούμε να το φτιάξουμε.το μονο που μπορείς να κάνεις είναι

να διαγράψεις το λογαριασμό Google και να το ξαναβάλεις

να διαγράψεις την cache του Google Play Store απο Ρυθμισεις>εφαρμογες>Google Play store Delete Cache(καθαρισμός cache)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, δεν ξερω αν κανω σωστα π γραφω εδω για το προβλημα μου επειδη το εχω γραψει και στο thread που αφορα το κινητο μου. λοιπον μετα απο root και διαγραφη καποιων εφαρμογων μου εμφανιζει το μηνυμα com.google.process.gapps. αποτελεσμα αυτου να μην μπορω να κανω ληψη εφαρμογων. συγκεκριμενα μου εμφανιζει μονο την επιλογη της εγκαταστασης στο Playstore και οχι της ληψης. ψαχνοντας λιγο το μονο κοινο σημειο π βρηκα με καποιον που ειχε το ιδιο προβλημα ειναι οτι και σε αυτον εμφανιστηκε με την διαγραφη του talk. καποια βοηθεια??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, δεν ξερω αν κανω σωστα π γραφω εδω για το προβλημα μου επειδη το εχω γραψει και στο thread που αφορα το κινητο μου. λοιπον μετα απο root και διαγραφη καποιων εφαρμογων μου εμφανιζει το μηνυμα com.google.process.gapps. αποτελεσμα αυτου να μην μπορω να κανω ληψη εφαρμογων. συγκεκριμενα μου εμφανιζει μονο την επιλογη της εγκαταστασης στο Playstore και οχι της ληψης. ψαχνοντας λιγο το μονο κοινο σημειο π βρηκα με καποιον που ειχε το ιδιο προβλημα ειναι οτι και σε αυτον εμφανιστηκε με την διαγραφη του talk. καποια βοηθεια??

 

Μα δεν υπάρχει επιλογή για λήψη στο play store...Μόνο εγκατάσταση μπορείς να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, δεν ξερω αν κανω σωστα π γραφω εδω για το προβλημα μου επειδη το εχω γραψει και στο thread που αφορα το κινητο μου. λοιπον μετα απο root και διαγραφη καποιων εφαρμογων μου εμφανιζει το μηνυμα com.google.process.gapps. αποτελεσμα αυτου να μην μπορω να κανω ληψη εφαρμογων. συγκεκριμενα μου εμφανιζει μονο την επιλογη της εγκαταστασης στο Playstore και οχι της ληψης. ψαχνοντας λιγο το μονο κοινο σημειο π βρηκα με καποιον που ειχε το ιδιο προβλημα ειναι οτι και σε αυτον εμφανιστηκε με την διαγραφη του talk. καποια βοηθεια??

 

Στο Google Play Store μπαίνεις κανονικά?δηλαδή δεν σου βγάζει αναγκαστικό κλείσιμο?α ναί?πηγαινε εφαρμογες>ολα>βρες το Download manager και ενεργόποιησε τον.Αν μπαίνεις κανονικά δοκίμασε το.Λογικά θα δουλέψει.

Αν συνεχίσεις να έχεις προβλήματα κάνε πάλι εγκατάσταση Gmail και Gtalk(κάνε αναζήτηση στο google) και καθάρισε ολα τα ολα(cache του google play store και Gmail και Gtalk)οτι σχετίζονται με τη google.Αν πάλι δεν γίνει τίποτα κάνε Factory Reset.:(

Link to comment
Share on other sites

Στο Google Play Store μπαίνεις κανονικά?δηλαδή δεν σου βγάζει αναγκαστικό κλείσιμο?α ναί?πηγαινε εφαρμογες>ολα>βρες το Download manager και ενεργόποιησε τον.Αν μπαίνεις κανονικά δοκίμασε το.Λογικά θα δουλέψει.

Αν συνεχίσεις να έχεις προβλήματα κάνε πάλι εγκατάσταση Gmail και Gtalk(κάνε αναζήτηση στο google) και καθάρισε ολα τα ολα(cache του google play store και Gmail και Gtalk)οτι σχετίζονται με τη google.Αν πάλι δεν γίνει τίποτα κάνε Factory Reset.:(

 

μπαινει κανονικα στο playstore, alla πατωντας για εγκατασταση, βγαζει μονο ληψη και κατεβαινει τπτ. αν σου πω οτι δεν μπορω να βρω το download manager??

Link to comment
Share on other sites

μπαινει κανονικα στο playstore, alla πατωντας για εγκατασταση, βγαζει μονο ληψη και κατεβαινει τπτ. αν σου πω οτι δεν μπορω να βρω το download manager??

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις Gmail και Gtalk ψαξε στο google οχι στο play store αφού δεν μπορείς να κατεβάσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάσεις Gmail και Gtalk ψαξε στο google οχι στο play store αφού δεν μπορείς να κατεβάσεις.:)

 

τα apk. τα εχω ολα κρατημενα στο pc mou x αλλα περασα μεσα για παραδειγμα το drmprovider kai to talk π ηταν μεσα σε αυτα π ειχα σβησει και δεν εγιναν ξανα εγκατεστημενα

Link to comment
Share on other sites

τα apk. τα εχω ολα κρατημενα στο pc mou x αλλα περασα μεσα για παραδειγμα το drmprovider kai to talk π ηταν μεσα σε αυτα π ειχα σβησει και δεν εγιναν ξανα εγκατεστημενα

:(:( λίγο κουλό.Άλλη λύση πιό επώδυνο.Να κάνεις Factory Reset αφου πάρεις πρώτα τα Backups σου

Η αλλιώς διέγραψε το Google mail σου και ξαναβάλε το mail σου.

Η αλλιώς οπως είναι πήγαινε ρυθμίσεις εφαρμογές πάτα το menu button και πάτα ''Reset app preferences" Σίγουρα θα λειτουργήσει.

http://i39.tinypic.com/2pts4sl.jpg

ΠΡΟΣΟΧΗ τι πάτε να διεγράψετε εφαρμογές συστήματος αφου είστε Rooted.

Edited by Badlorg
Link to comment
Share on other sites

αν αγορασω μια εφαρμογη απο το playstore και δεν μου αρεσει , μπορω να την "γυρισω" πισω???

 

Κανονικά μέσα στα επόμενα 15 λεπτά. Μου έχει τύχει να "επιστρέψω" εφαρμογή, τρεις μέρες μετά. Επικοινώνησα με τον δημιουργό της και του εξήγησα πως δεν μου άρεσε και δεν δουλεύει και όπως θα ήθελα. Μετά είναι στην ευχέρεια του αν δεχτεί να κάνει refund.

Link to comment
Share on other sites

δεν προλαβαινεις να την δοκιμασεις σε 15λεπτα ομως

αρα πρεπει να στειλω εμαιλ

καθε ποτε ερχονται εκπτωσει στα αPK :lol: ???

Link to comment
Share on other sites

δεν προλαβαινεις να την δοκιμασεις σε 15λεπτα ομως

αρα πρεπει να στειλω εμαιλ

καθε ποτε ερχονται εκπτωσει στα αPK :lol: ???

 

Δεν υπάρχει στάνταρ χρόνος. Συνήθως όμως πολλές εφαρμογές βγαίνουν σε προσφορά τις μεγάλες γιορτές των καθολικών.

Συμφωνώ για τα 15 λεπτά. Αν ήταν περισσότερος ο χρόνος, μάλλον τις μισές εφαρμογές που έχω αγοράσει, θα τις είχα γυρίσει πίσω.

Υπάρχει μια εφαρμογή που συνεχώς σου εμφανίζει ποιες εφαρμογές είναι σε προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα, πριν λιγες μερες κοιτουσα τις αγορες μου στο play και εμφανιζεται να μου εχουν κανει διπλες χρεωσεις για τρεις εφαρμογες, γνωριζει καποιος που στελνουμε email η τι κανουμε γιατι δεν βγαζω ακρη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...