Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ενα παλιο joy μου εχει πεσει νερο και ανοιγει μονο με το φορτιστη συνδεδεμενο ανεξαρτητα αν εχω επανω τη μπαταρια. Ειναι θεμα μπαταριας ή μπορει να φταιει και τιποτα αλλο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ενα παλιο joy μου εχει πεσει νερο και ανοιγει μονο με το φορτιστη συνδεδεμενο ανεξαρτητα αν εχω επανω τη μπαταρια. Ειναι θεμα μπαταριας ή μπορει να φταιει και τιποτα αλλο?

 

Έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις τη μπαταρία με μια καινούρια; Μήπως έχει εξαντληθεί πλήρως η παλιά μπαταρία και πρέπει να την αλλάξεις; Μήπως δεν κάνει καλή επαφή; Στη θέση σου θα δοκίμαζα μια νέα μπαταρία που θα αγόραζα από ebay, ή ακόμα ΔΑΝΕΙΖΟΜΕΝΟΣ για λίγο τη μπαταρία από ένα joy ενός καταστήματος vodafone (αν γνωρίζεις κάποιον υπάλληλο...) ώστε να κάνεις τη δοκιμή.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

[...]από ένα joy ενός καταστήματος vodafone (αν γνωρίζεις κάποιον υπάλληλο...) ώστε να κάνεις τη δοκιμή.
αν βρεις, πες στο κατάστημα να γίνει μουσείο :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγαπητοί φίλοι,

Στον (πασίγνωστο πλέον) σύνδεσμο:

http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/

λέει ο φίλος ότι έχει πάψει να ενημερώνει τον οδηγό του.

 

Ήθελα να ρωτήσω εάν έχει βγει κάποια ποιο "τελευταία" rom μετά την διακοπή ενημέρωσης της ανωτέρω ιστοσελίδας που είναι ΚΑΛΥΤΕΡΗ αλλά ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ λόγω της διακοπής ενημέρωσης.

 

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ. Ποια ROM να βάλω, πείτε μου; ευχαριστω :)

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι,

Στον (πασίγνωστο πλέον) σύνδεσμο:

http://laspas.gr/2010/12/21/vodafone-joy/

λέει ο φίλος ότι έχει πάψει να ενημερώνει τον οδηγό του.

 

Ήθελα να ρωτήσω εάν έχει βγει κάποια ποιο "τελευταία" rom μετά την διακοπή ενημέρωσης της ανωτέρω ιστοσελίδας που είναι ΚΑΛΥΤΕΡΗ αλλά ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ λόγω της διακοπής ενημέρωσης.

 

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ. Ποια ROM να βάλω, πείτε μου; ευχαριστω :)

Αφού δίνει το λινκ με όλες τις ρομ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1608000 ρίξε μια ματιά

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς πώς το γράφει στον οδηγό.

Συστήνει να βάλουμε την joilaroi έκδοση 2.3.7, αλλά στον σύνδεσμο που έδωσες εσύ στο αμέσως προηγούμενο ποστ υπάρχουν και πιο προχωρημένες roms ακόμα και για εκδοση android 4+ ICS.

 

Ποια είναι η πιο σύγχρονη και σταθερή rom;

Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς πώς το γράφει στον οδηγό.

Συστήνει να βάλουμε την joilaroi έκδοση 2.3.7, αλλά στον σύνδεσμο που έδωσες εσύ στο αμέσως προηγούμενο ποστ υπάρχουν και πιο προχωρημένες roms ακόμα και για εκδοση android 4+ ICS.

 

Ποια είναι η πιο σύγχρονη και σταθερή rom;

Ευχαριστώ

Στο blog του laspa στο λινκ που δωσες διαβασε προσεκτικά και θα δεις που παραπέμπει στο xda για να δεις τις υπόλοιπες rom.

ICS και πάνω δεν παίζουν καλά σ αυτή τη συσκευή. Εγώ είχα δοκιμάσει όλες τις Gingerbread πέρσι κι είχα καταλήξει σε lolololololo και slyking241. Τις νεότερες δεν τις έχω δοκιμάσει, δοκίμασε τες και διάλεξε

Link to comment
Share on other sites

Στο blog του laspa στο λινκ που δωσες διαβασε προσεκτικά και θα δεις που παραπέμπει στο xda για να δεις τις υπόλοιπες rom.

ICS και πάνω δεν παίζουν καλά σ αυτή τη συσκευή. Εγώ είχα δοκιμάσει όλες τις Gingerbread πέρσι κι είχα καταλήξει σε lolololololo και slyking241. Τις νεότερες δεν τις έχω δοκιμάσει, δοκίμασε τες και διάλεξε

 

Σ'ευχαριστώ για το tip. Θα βασιστώ στην εμπειρία σου.

1. Γιατί απορρίπτεις την joilaroi;

2. Να διαλέξω την lololololol ή την slyking241; Ποια είναι τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα της καθεμιάς.

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για το tip. Θα βασιστώ στην εμπειρία σου.

1. Γιατί απορρίπτεις την joilaroi;

2. Να διαλέξω την lololololol ή την slyking241; Ποια είναι τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα της καθεμιάς.

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου.

δεν θυμαμαι γιατί ειχα προτιμήσει τις άλλες, αλλά μια χαρά ήταν κι η joilaroi. Έχω πουλήσει τη συσκευή πριν πάνω από ένα χρόνο και δεν μπορώ ν σε βοηθήσω. Δοκίμασε όλες τις 2.3.7 roms και δες ποια δουλεύει καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει 2 ρομ 2.3 αλλα κολλαγε:(.Ετσι αποφασισα και τοχω στην μαμα ρομ ρουταρισμενο και με την εφαρμογη LINK TO SD εχω οσες εφαρμογες τρεχουν σε 2.1 ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ πριν κανένα 1-1.5 χρόνο πέρασα την jolaroi 2.3.7 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Θυμάμαι η μαμά ρομ χωρίς restart δεν παλευόταν πάνω από 1 βδομάδα. Επίσης του slyking 2.3.7 που προσπάθησα να βάλω δεν έμπαινε και έτσι κετέληξα στου jolaroi. Για ICS 4.0 δεν θα το πρότεινα να δοκιμάσει κανείς καθώς οι εκδόσεις 4.Χ χρησιμοποιούν την gpu πολύ αλλά το joy δεν έχει gpu.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να εγκαταστήσω τη rom του joilaroi 2.3.7 αλλά:

 

1. Μου έβγαλε installation aborted (παρ'ολ'αυτά το κινητό έκανε reboot κανονικά και το χρησιμοποιώ αυτή τη στιγμή χωρίς πρόβλημα; Το είχα ξαναρουτάρει και παλαιότερα; Είναι φυσιολογικό το μήνυμα installation aborted κατά την εγκατάσταση της νέας rom; Λειτουργεί καλά παρά το μήνυμα σφάλματος. Γι' αυτό το λέω.

 

2. Στις πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο μου βγάζει έκδοση android 2.2.2 (αντί 2.3.7 νομίζω δεν θα έπρεπε να βγάζει;;;).

 

Καμια ιδέα;

Ευχαριστώ.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να εγκαταστήσω τη rom του joilaroi 2.3.7 αλλά:

 

1. Μου έβγαλε installation aborted (παρ'ολ'αυτά το κινητό έκανε reboot κανονικά και το χρησιμοποιώ αυτή τη στιγμή χωρίς πρόβλημα; Το είχα ξαναρουτάρει και παλαιότερα; Είναι φυσιολογικό το μήνυμα installation aborted κατά την εγκατάσταση της νέας rom; Λειτουργεί καλά παρά το μήνυμα σφάλματος. Γι' αυτό το λέω.

 

2. Στις πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο μου βγάζει έκδοση android 2.2.2 (αντί 2.3.7 νομίζω δεν θα έπρεπε να βγάζει;;;).

 

Καμια ιδέα;

Ευχαριστώ.

Προφανώς έμεινες με τη παλιά σου ρομ αφού η εγκατάσταση απέτυχε.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Πάντως τελικά έβαλα νέα rom αλλά η αποκρισιμότητα της οθόνης είναι προβληματική. Μόνο με τη μαμά rom "απαντά" σωστά το τηλέφωνο στις χειρονομίες με την αφή. Είναι λογικό αυτό; Είναι αναμενόμενο;
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Με μία μικρή καθυστέρηση νομίζω πως το πρόβλημα είναι ότι δεν έχεις κάνει calibration την οθόνη στην custom rom. Στο σάιτ του laspas που δίνεται παραπάνω έχει και ένα calibration tool που πρέπει να φλασάρεις και μετά με αυτό να καλιμπράρεις την οθόνη για να έχεις καλή απόκριση.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ευχαριστώ, πάντως κακά τα ψέμματα, πιο καλά λειτουργεί η original rom.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Η original rom ναι μεν είναι καλή αλλά μετά από μερικούς μήνες "βαραίνει". Στην αρχή όταν έκανα reboot κάθε μερά (δλδ το έκλεινα) ήταν καλά. Όταν μετά από κάποια στιγμή το κινητό δεν έπρεπε να κλείνει ποτέ τότε παρατήρησα ότι στην βδομάδα επάνω δεν παλευόταν το κινητό στα κολήματα. Έκανα την δοκιμή με την 2.3.7 του jolaroi και δεν έχω κανένα πρόβλημα από τότε ασχέτως πόσες μέρες ή μήνες μένει ανοιχτό το κινητό. Βέβαια αυτά είναι προσωπικές παρατηρήσεις και πάντα εξρτάται τι βολεύει τον καθένα, συνεπώς εάν με την original rom δουλέυει μια χαρά και κάνεις την δουλειά σου τότε δεν έχει νόημα να το πειράξεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια τη ρυθμίσεις πρεπει να εχι η συσκευη για να χρησιμοποιω ιντερνετ (το δουλευω με κοσμοτε)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια τη ρυθμίσεις πρεπει να εχι η συσκευη για να χρησιμοποιω ιντερνετ (το δουλευω με κοσμοτε)

 

http://magic-tips.blogspot.gr/2010/03/internet-mms.html

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εχω ενα εδω παιδια που δεν δουλευει καλα η οθονη του,κολλαει και δεν δεχεται το παραμικρο αγγιγμα.ουτε με το δαχτυλο αλλα ουτε και με πενακι......Με το τ.p.και με τα πληκτρα ολα καλα.

Καμια ιδεα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα εδω παιδια που δεν δουλευει καλα η οθονη του,κολλαει και δεν δεχεται το παραμικρο αγγιγμα.ουτε με το δαχτυλο αλλα ουτε και με πενακι......Με το τ.p.και με τα πληκτρα ολα καλα.

Καμια ιδεα?

ήρθε η ώρα του για την ανακύκλωση
Link to comment
Share on other sites

ήρθε η ώρα του για την ανακύκλωση

Ναι βρε αυτο το ξερω.......:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε αυτο το ξερω.......:p

ε τι άλλη απάντηση περίμενες, ν αλλάξεις οθόνη σ αυτό? :p εκτός αν το θες για μουσειακό είδος, ή για να δείχνεις πώς τρέχει το android 4.2 σε hardware 8ετίας:p (τι μου θύμισες τώρα, το πρώτο μου android, 40€ το χα πάρει:cry:)

Link to comment
Share on other sites

ε τι άλλη απάντηση περίμενες, ν αλλάξεις οθόνη σ αυτό? :p εκτός αν το θες για μουσειακό είδος, ή για να δείχνεις πώς τρέχει το android 4.2 σε hardware 8ετίας:p (τι μου θύμισες τώρα, το πρώτο μου android, 40€ το χα πάρει:cry:)

Ναι βρε μπας και φτιαχνεται με κανα μικροποσο,να το εδεινα σε κανα ανηψακι........:)Τεσπα το πολυ πολυ εαν το θελει καποιος να το δωσω για ανταλακτικα.Ειναι παρα πολυ καλο κατα τα αλλα.:p

Καλη συνεχεια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε μπας και φτιαχνεται με κανα μικροποσο,να το εδεινα σε κανα ανηψακι........:)Τεσπα το πολυ πολυ εαν το θελει καποιος να το δωσω για ανταλακτικα.Ειναι παρα πολυ καλο κατα τα αλλα.:p

Καλη συνεχεια.

Δεν το περίμενα, αλλά από περιέργεια έψαξα κ βρήκα ανταλλακτικο digitizer http://www.ebay.com/itm/New-Original-Huawei-U8120-LCD-Touch-Screen-Digitizer-/231026573608?pt=GPS_Screen_Protectors&hash=item35ca41c128 σε μικρό κόστος, οπότε μπορείς να το δοκιμάσεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...