Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι...η οθονη ειναι resistive...μπορουμε να βαλουμε την οθονη του HUAWEI IDEOS U8150 στο joy ? :p

 

Εννοείς σε επίπεδο hardware ή σε επίπεδο home screen;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

σε hardware.. απο resistive να την κανουμε capasitive

 

αποκλειεται να γινεται αυτο

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

αποκλειεται να γινεται αυτο

 

γιατι? θελει drivers και τετοια? εγω σκευτηκα οτι αφου εχουν το ιδιο μεγεθος η οθονες..ειναι και της ιδιας εταιριας..γιατι οχι?

Link to comment
Share on other sites

Βενζίνη online

σας δουλευει με το gps,εμενα οχι!

οταν λεει οτι Υποστηρίζει GPS το εννοει ο ποιητης;

υ.γ καλα..μιλαμε για σκετη ασχετιλα αλλα ρωτωντας πας στην πολη.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

γιατι? θελει drivers και τετοια? εγω σκευτηκα οτι αφου εχουν το ιδιο μεγεθος η οθονες..ειναι και της ιδιας εταιριας..γιατι οχι?

 

Είναι διαφορετική τεχνολογία φίλε. Είναι διαφορετικές οι ιδιότητες του υλικού της οθόνης. Δεν γίνεται αυτό που λες.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

έκανα update και απο τότε δεν μπορώ να βρω πολλά προγράμματά στο market όπως το skype, lookout μου λέει οτι δεν είναι συμβατά με το τηλέφωνο ενώ πριν τα χρησιμοποιούσα κανονικότατα
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλησπέρα k καλός σας βρήκα!! Συγχαρητήρια για το forum,έχω διαβάσει πολλά ενδιαφέροντα θέματα!

 

Λοιπόν,είμαι καινούριος στα smartphone κινητά,αφού πριν 2 βδομάδες απόκτησα το πρώτο μου,ένα Vodafone Joy845!

 

Απ'την δεύτερη μέρα κιόλας,του φόρτωσα το Navigon! K ύστερα από 2-3 μέρες k το Ndrive! Γενικότερα του έχω αρκετά προγραμματάκια για GPS!!

 

Mου έδειχνε ακριβώς που είμαι,γενικά είχε πολύ καλο σήμα k oλα καλά μέχρι k πριν απο 3 μέρες oμως! Oπου μου δείχνει ότι βρισκομαι 1-2 τετράγωνα πιο μακριά απότι πραγματικά είμαι!! σπανια βρίσκει το ακριβές σημείο μου k έτσι δεν μπορώ να πλοηγηθώ!!

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?? Γιατί θα μπορούσε ξαφνικά να έγινε αυτό? k τι θα μπορούσα να κάνω??

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

 

Υ.Γ. Έχω κάνει το ίδιο post k στην κατηγορια NAVIGATION. Δεν είχα δει ότι υπάρχει ειδικό θέμα για τα joy845!! :(

Link to comment
Share on other sites

Mου έδειχνε ακριβώς που είμαι,γενικά είχε πολύ καλο σήμα k oλα καλά μέχρι k πριν απο 3 μέρες oμως! Oπου μου δείχνει ότι βρισκομαι 1-2 τετράγωνα πιο μακριά απότι πραγματικά είμαι!! σπανια βρίσκει το ακριβές σημείο μου k έτσι δεν μπορώ να πλοηγηθώ!!

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?? Γιατί θα μπορούσε ξαφνικά να έγινε αυτό? k τι θα μπορούσα να κάνω??

:(

 

Μήπως έχεις βάλει προσδιορισμό θέσης από κυψέλη (κινητής τηλεφωνίας) αντί από GPS. Μόνο αυτό εξηγεί τον "όχι τόσο ακριβή" προσδιορισμό της θέσης με διαφορά ΤΕΤΡΑΓΩΝΩΝ.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω αλλα πως μπορώ να το τσεκάρω? Έχω απενεργοποιήσει k το agps k το 3g πάντως! περνώ σήμα μονο από gps! K δούλευε μια χαρά! Χωρίς να κάνω τιποτα όμως άρχισε να με βρίσκει με πολύ μεγάλη απόκλιση!

 

Επίσης έχω κατεβάσει το GPS test k μου λέει ότι λοκαρω σε 7-10 δορυφόρους(συνήθως 8-9)! Δλδ πολύ καλά!! παρόλα αυτά πάλι με δείχνει με αρκετά μετρα διαφορα απότι πραγματικα είμαι!! Το ιδιο γινετε σε όλα τα προγράμματα (ndrive-Navigon)ακόμα k στο google maps,που σημαίνει ότι είναι θέμα gps-συσκευης k όχι προγράμματος!!

Edited by Tribal21
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις, αν σου δείχνει μέχρι 10 μέτρα διαφορά, εντάξει θεωρείται αποδεκτό λόγω της συνειδητής ανακρίβειας που έχει το σύστημα GPS για λόγους ασφαλείας. Αν σου δείχνει πάνω από 50 μέτρα διαφορά, ε κάτι δεν πάει καλά!
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι μου. θελω μια βοηθεια. μηπως ξερει καποιος που μπορω να βρω οθονη για το 845??? να την αλλαξω εστω μονος μου. Το εστειλα το κινητο στην βοντα και μου ειπαν 57 με το φπα. Αν γινεται να το αποφηγω αυτο το ποσο. Οποις ξερει και θελει να με βοηθειση ευχαριστω. (η οθονη ειναι κομματακια και το κινητο δεν εχει καμια εξωτερικη γρατσουνια ουτε το εξωτερικο τζαμι της οθονης. το πως το καταφερα ειναι αλλο θεμα ευχαριστω)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι μου. θελω μια βοηθεια. μηπως ξερει καποιος που μπορω να βρω οθονη για το 845??? να την αλλαξω εστω μονος μου. Το εστειλα το κινητο στην βοντα και μου ειπαν 57 με το φπα. Αν γινεται να το αποφηγω αυτο το ποσο. Οποις ξερει και θελει να με βοηθειση ευχαριστω. (η οθονη ειναι κομματακια και το κινητο δεν εχει καμια εξωτερικη γρατσουνια ουτε το εξωτερικο τζαμι της οθονης. το πως το καταφερα ειναι αλλο θεμα ευχαριστω)

 

ψαξε στο ebay εκει νομιζω οτι θα βρεις σιγουρα.....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

τη να βαλω για αναζητηση???? λιγη βοηθεια παιδεια οποιος θελει δεν τα παω και πολυ καλα με τα αγγλικα.
Link to comment
Share on other sites

τη να βαλω για αναζητηση???? λιγη βοηθεια παιδεια οποιος θελει δεν τα παω και πολυ καλα με τα αγγλικα.

 

Vodafone joy u8120 screen replacement....

 

Sent by my U8120

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να μου πεί κάποιος που μπορώ να βρώ την εφαρμογή andy ti-86 που είναι ουσιαστικά ένα επιστημονικό κομπιουτεράκι στο κινητό της texas instruments.

Μου το έδειξε σήμερα κάποιος να τρέχει σε ένα samsung galaxy και τώρα το ψάχνω για το βρώ και στο joy.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το έχω ψάξει πρώτα με αυτό τον τρόπο πρίν γράψω το μήνυμά μου. Κάτι συγκεκριμένο ;

 

Πατά το και δες το πρώτο αποτέλεσμα.

 

Sent by my U8120

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα router(netfaster wlan) και ενω δειχνει συνδεμενο εχει κρατησει την ip απο το προηγουμενο router με αποτελεσμα να μην μπαινει στο internet. Υπαρχει καμια λυση για αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξα router(netfaster wlan) και ενω δειχνει συνδεμενο εχει κρατησει την ip απο το προηγουμενο router με αποτελεσμα να μην μπαινει στο internet. Υπαρχει καμια λυση για αυτο?

delete το δικτυο η χειροκινητα

Το έχω δεί και μάλιστα ήταν το πρώτο που κατέβασα αλλά δεν τρέχει κάν η εφαρμογή στο joy.

δεν παιζει σε 2.1

Link to comment
Share on other sites

οκ, το εφτιαξα. Ειχα βαλει static ip.

Μπορει να μου στειλει καποιος με pm οδηγιες για κατεβασμα χαρτη ndrive?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...