Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νόμιζα ότι με το flasharisma γίνεται στην ουσία fotmat στο κινητό.Όταν το συνδέω με το pc μου εμφανίζει μόνο τα περιεχόμενα της sdcard... δεν μου βγάζει της μνήμης του κινητού :(

 

δεν αποθηκευεις στην sd τοτε χειροκινητα απο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, αν θέλετε.. χρειάζομαι τη βοήθειά σου. Το google maps (εφαρμογή "Χάρτες" στο μενού του joy 845) αναβαθμίζεται μόνο του; Υπάρχει δυνατότητα να κατεβάσει τοπικά (στην sd) τους χάρτες ώστε να τους έχω διαθέσιμους offline; Όταν πηγαίνω στο "Χάρτες" ==> "Περισσότερα" ==> "Σχετικά με" ==> μου δείχνει έκδοση εφαρμογής 4.1.0 (4126).

 

Αυτή είναι η τελευταία έκδοση; Αυτό δείχνει και σε εσάς; Γενικά έχω μπερδευτεί λίγο. Αν έχετε την καλοσύνη, πείτε μου λίγο τι γράφει στο δικό σας joy (ποια έκδοση).

 

Μπορούμε να την αναβαθμίσουμε αυτή την έκδοση; Τι πρέπει να κάνουμε;

 

Ευχαριστώ πολύ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εχω καποιο προβλημα με το joy845 που εχω.αν καποιος μπορει και ξερει ας μου πει.ενω ειναι κλειδωμενο και το εχω στην τσεπη πιεζεται το μενου

και καλαει αυτον που πηρα τελευταια.δεν ξερω αν υπαρχει λυση γι"αυτο.θα περιμενω απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

να σβησεις το ιστορικο κλησεων,αλλο τροπο δεν ξερω

και εγω την πατησα ετσι.

αν ξερει καποιος αλλη λυση να την ποσταρει γιατι δεν γινεται να σβηνουμε το ιστορικο κλησεων καθε φορα που το βαζουμε στην τσεπη.

Παιδια καλησπερα.Εχω καποιο προβλημα με το joy845 που εχω.αν καποιος μπορει και ξερει ας μου πει.ενω ειναι κλειδωμενο και το εχω στην τσεπη πιεζεται το μενου

και καλαει αυτον που πηρα τελευταια.δεν ξερω αν υπαρχει λυση γι"αυτο.θα περιμενω απαντηση.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εχω καποιο προβλημα με το joy845 που εχω.αν καποιος μπορει και ξερει ας μου πει.ενω ειναι κλειδωμενο και το εχω στην τσεπη πιεζεται το μενου

και καλαει αυτον που πηρα τελευταια.δεν ξερω αν υπαρχει λυση γι"αυτο.θα περιμενω απαντηση.

 

Ρυθμίσεις -> Τοποθεσία και ασφάλεια -> Ορισμός μοτίβου ξεκλειδώματος.

 

Αυτό σε προστατεύει από εξερχόμενες κλήσεις.

 

Αν όμως κάποιος σε παίρνει τηλέφωνο και πατηθεί κάποιο πλήκτρο μέσα στην τσέπη, τότε το τηλέφωνο απαντά οπότε αυτός που σε πήρε ακούει τι λες.

Και αν πέσεις στην περίπτωση που "θάβεις" τον συγκεκριμένο, απλά γίνεσαι ρόμπα.

Το συγκεκριμένο βέβαια (ακούσια απάντηση σε κλήση) μπορείς να το πάθεις με τα περισσότερα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> Τοποθεσία και ασφάλεια -> Ορισμός μοτίβου ξεκλειδώματος.

 

Αυτό σε προστατεύει από εξερχόμενες κλήσεις.

 

Αν όμως κάποιος σε παίρνει τηλέφωνο και πατηθεί κάποιο πλήκτρο μέσα στην τσέπη, τότε το τηλέφωνο απαντά οπότε αυτός που σε πήρε ακούει τι λες.

Και αν πέσεις στην περίπτωση που "θάβεις" τον συγκεκριμένο, απλά γίνεσαι ρόμπα.

Το συγκεκριμένο βέβαια (ακούσια απάντηση σε κλήση) μπορείς να το πάθεις με τα περισσότερα κινητά.

 

δεν πιεζεται το menu,αλλα το πληκτρο κλησης που σε παει στο ιστορικο κλησεων,με αποτελεσμα να καλει τον τελευταιο που μιλησαμε.

το θεμα ειναι πατωντας το πληκτρο κλησης να με παει στις κλησεις και οχι στο ιστορικο κλησεων και ουτε να ειναι κλειδωμενο θελω.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Ειμαι νεος στο φορουμ αλλα και στα Smart phones.Τελείως ομως.Ωσ τωρα είχα μονο παλιας τεχνολογιας κινητο.Εχω καποιες ερωτησεις.Διαβασα καπου 80 σελιδες του ποστ.Πραπανω δεν αντεξα :wacko: λοιπον

1) δεν βρηκα το app2sd πουθενα.Μεχρι και απο το ιντερνετ τελικα που βρηκα το bar code βγηκε οτι πια δεν υπαρχει :( .Εχετε να μου προτεινετε κανενα αλλο απο το market για να μεταφερω τα app στην sd καρτα μου?? (ενα Link2sd η καπως ετσι που βρηκα ηθελε να μοιρασω την sd Καρτα σε δυο κομματια και δεν ξερω ουτε θελω να το κανω)

και μια χαζη ερωτηση 2) μεσω usb εβαλα φωτογραφιες , στον ιδιο φακελο που ειναι και οι φωτο που τραβηξα απο την καμερα αλα δεν τις εμφανισε μετα μεσα στο κινητο.Σαν να μην υπαρχουν καθολου.Πουθενα δεν ειναι. Σε ποιον φακελο πρεπει να τις βαλω??βρηκα και απο ενα σαιτ 3 φωτο στο καταλληλο μεγεθος και θαθελα να τις κανω wallpaper αλλα ελα ντε που δεν τις βρισκω!!!! Ξερει κανεις??

 

Ευχαριστω εκ των πρωτερων

Link to comment
Share on other sites

1) δεν βρηκα το app2sd πουθενα.Μεχρι και απο το ιντερνετ τελικα που βρηκα το bar code βγηκε οτι πια δεν υπαρχει

εδω ειναι....

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ φιλε.πως το περναμε αληθεια στο κινητο??

 

καπως ετσι

:)

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις για cosmote mms και internet τελικά υπάρχουν? Αν ναι θα μπορούσατε να τις αναφέρετε? Ευχαριστώ!

Χρησιμοποίησε τις οδηγίες για το xperia (είναι ακριβώς το ίδιο). Μόνο κατεβασε το πρόγραμμα Apn On/Off για να μην σε χρεώνει συνέχεια.

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T58/section/ServiceInstr

Edited by Sonny
Ξέχασα το link για τις ρυθμίσεις :-ρ
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοη8εια!!!χαρη σε εσας το κινητο ξανα ανοιξε.8α η8ελα να κανω 2 ερωτησεις.μπορουμε να βαλουμε το spb shell???εχω προσπα8ησει να το βαλω στο κινητο αλλα δεν μου το ανοιγει.και μια που εμα8α να αλλαζω ρομ ποια μου προτεινεται να βαλω???ευχαριστω και παλι για την βοη8εια σας. Edited by petrossaro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

νεος στο forum και στο android me joy 845

θελω να δω κπαου εαν ειναι ευκολο συγκεντρομενα πως μπορω ναβαλω μια αλλη ρομ οδηγιες και ποιες εχουν βγει για το joy 845.

απο οτι ειδα δεν εχει βγει η 2.2 η επισιμη . αλλα και ναβγει απο που θα την βρω.

Αυτες τις πληροφοριες θα ηθελα εαν ειναι ευκολο.

 

ευχαριστω πολυ

 

το τηλεφωνακι ειναι πολυ καλο απλα πιστευω μετην 2.2 θα βελτιοθει απο οτι μου ειπαν ..

Link to comment
Share on other sites

εγώ προτείνω μιας και είμαστε πολλοί να στέλνουμε μαζικά για τον ίδιο λόγο μερικά μηνύματα στην voda. θέλουμε αναβάθμιση της rom? να στέλνουμε στην εξυπηρέτηση πελατών μηνύματα παραπόνων... όχι ένας αλλά μαζικά. γιατί οι κινέζοι που είχα ρωτήσει μου είχαν πει πως 2.2 θα βγάλουν αν το ζητήσει η εταιρία. άρα μπορούμε να την κάνουμε να το ζητήσει.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αυξηθεί η ενταση του 845 τόσο στον κωδωνισμό οσο και στα media ? Σε συνθήκες θορύβου (δηγμόσιος χώρος, αυτοκίνητο) η κλήση ΔΕΝ γίνεται αντιληπτή ανεξαρτήτως ringtone (εχω το oldphone που είχα σε ενα Ericson C702 που με ξεκούφαινε) ακι το ραδιόφωνο η τα MP3 ΔΕΝ ακούγονται π.χ. σε συνθήκες γυμναστηρίου.

Κατά τα αλλα μια χαρά τηλέφωνο, τρέχει τα πάντα σε Android αλλά αν δεν το ακούς, με το volume control στο μέγιστο, πρόβλημα !

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αυξηθεί η ενταση του 845 τόσο στον κωδωνισμό οσο και στα media ? Σε συνθήκες θορύβου (δηγμόσιος χώρος, αυτοκίνητο) η κλήση ΔΕΝ γίνεται αντιληπτή ανεξαρτήτως ringtone (εχω το oldphone που είχα σε ενα Ericson C702 που με ξεκούφαινε) ακι το ραδιόφωνο η τα MP3 ΔΕΝ ακούγονται π.χ. σε συνθήκες γυμναστηρίου.

Κατά τα αλλα μια χαρά τηλέφωνο, τρέχει τα πάντα σε Android αλλά αν δεν το ακούς, με το volume control στο μέγιστο, πρόβλημα !

 

Δυστυχώς το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις δυνατό και διακριτικό ringtone. Το ηχείο του joy 845 πάσχει αρκετά...

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Χθές πείρα στα χέρια μου το joy 845 και ειναι τελειο... ενα προβληματακι εχω μόνο... πως θα ενεργοποιήσω τα mms; Εχω καρτοκινητο cosmote, εψαξα σε προιγούμενα posts και βρήκα μερικές ρυθμίσεις αλλά δεν ξερω που τις γράφω και αν δουλεύουν.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το joy χωρις ρουτ με CU και το πακετο chat και θελω να το κανω μοντεμ για το νετμπουκ. Το συνεδεσα και οταν παω να το χρησιμοποιησω ως μοντεμ με βγαζει στη σελιδα της βοντα και μου ζηταει κατι κωδικους. Μαλλον κανω κατι λαθος... ε; Τι λετε να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Εχω το joy χωρις ρουτ με CU και το πακετο chat και θελω να το κανω μοντεμ για το νετμπουκ. Το συνεδεσα και οταν παω να το χρησιμοποιησω ως μοντεμ με βγαζει στη σελιδα της βοντα και μου ζηταει κατι κωδικους. Μαλλον κανω κατι λαθος... ε; Τι λετε να κανω;

 

Έχεις διαθέσιμους κωδικούς; Έχεις αγοράσει kartoιντερνετ;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...