Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια ... μηπως ξερετε πως να κανω Install τις εφαρμογες που κατεβαζω απο το μαρκετ στην sd μου και οχι στην internal ? ευχαριστω

 

δεν μπορεις να κανεις instal στην sd μονο στην internal κανεις πρεπει να εχεις 2.2 frogo version για να βαζεις εφαρμογες στην sd το joy ειναι 2.1 :)

 

Εκεί που ήμουν στο ιντερνετ με το opera mini, ξαφνικά μόνο του το 845 έκανε restart (δεν ξέρω καν αν λέγεται έτσι στα κινητά, έσβησε και ξανάναψε από την αρχή).

Να ανησυχήσω;

Δεν είμαι root. Δεν έχω κατεβάσει καμία περίεργη εφαρμογή, μόνο ένα calculator και το cuapp. Α! και μόλις το ανοίγω μπαίνω εκεί που λέει Applications-> Running Services και τις κάνω όλες Στοπ εκτός από το touchpal. Αυτό το κάνω από την πρώτη μέρα (δεν ξέρω τι είναι αυτά που κλείνω, απλώς δεν θέλω να δουλέυουν πράγματα που δεν ξέρω τι είναι, αλλά 3 βδομάδες τώρα δούλευε μια χαρά με όλα αυτά κλειστά).

Να το πάω σε κατάστημα vodafone; [σώθηκα... ε;]

 

στο androit μερικες εφαρμογες του συστηματος δεν τοις πειραζουμε πρεπει να δουλευουνε ειναι σαν ενας μικρος υπολογιστης τοχω παθει και γω εσβησε - ξανα αναψε και ολλα καλλα ... τωρα δεν ξερω πως δουλευει το δικο σου? οταν ξανα αναψε ? πρεπει να ειναι οκ. αν δουλευει καλα δεν χρειαζεται να το πας στη vodafon ....:)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια ... μηπως ξερετε πως να κανω Install τις εφαρμογες που κατεβαζω απο το μαρκετ στην sd μου και οχι στην internal ? ευχαριστω

 

Εγω εχω αλλαξει ρομ (teapot rls4d),οπου εχει μεσα το app2sd και οι περισοτερες εφαρμογες εγκαθιστώνται στην sd αρκει πρωτα να εχεις κανεις ενα partrtition στην καρτα σου...

Οδηγιες για ολα αυτα θα βρεις σε προηγουμενες σελιδες..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες προς άπαντες

 

Όπως προανέφερα στην προηγούμενη σελίδα (120), αντιμετωπίζω μέγα πρόβλημα με τη σύνδεση του κινητού (vodafone 845) σε wifi.

Tι μου κάνει: Βρίσκει τα δίκτυα, τα σκανάρει, και βρίσκει και το δίκτυο που έχω στο σπίτι, στο οποίο μάλιστα δίνει σήμα εξαιρετικό, αλλά χωρίς να συνδέεται ούτε σε αυτό, και κατά συνέπεια, ούτε και στο ίντερνετ!! Να σημειώσω ότι βάζω σωστά το κλειδί του δικτύου. Όσο και αν το πάλεψα 3 μέρες τώρα, με οποιεσδήποτε ρυθμίσεις, μου κάνει τα ίδια συνεχώς.

 

Μήπως υπάρχει κανένας τρόπος να επέμβω στην IP του κινητού, ώστε να συμβαδίζει με το δίκτυο που έχω στο σπίτι?? Ή μήπως πρέπει να το συνδέσω με USB στον υπολογιστή για να μπει (που μου ακούγεται τρελό αυτό, αλλά vodafone είναι, ποτέ δε ξέρεις....)

Επίσης, να πληροφορήσω ότι έχω Windows XP στον υπολογιστή.

Μήπως πρέπει να κατεβάσω και να εγκαταστήσω καμιά εφαρμογή (αν είναι, παρακαλώ πείτε μου ποια εφαρμογή και πώς την εγκαθιστώ στο κινητό - σημειωτέον, δεν έχω microSD κάρτα), ή να το ρουτάρω, και πώς θα το ρουτάρω, ΑΝ χρειαστεί?

 

Θα ήθελα επίσης να μου πει κάποιος τις σ ωστές ρυθμίσεις, ώστε να μπαίνω ΜΟΝΟ μέσω Wifi, από το δίκτυο του σπιτιού.

 

Συγγνώμη για το πρήξιμο, αλλά πραγματικά μου φαίνεται απίστευα τρομερά δύσκολο και ακατόρθωτο να συνδεθώ στο ίντερνετ από κινητό, ενώ οι περισσότεροι - πραγματικά απορώ - το κάνουν με την πρωτη!!!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες προς άπαντες

 

Όπως προανέφερα στην προηγούμενη σελίδα (120), αντιμετωπίζω μέγα πρόβλημα με τη σύνδεση του κινητού (vodafone 845) σε wifi.

Tι μου κάνει: Βρίσκει τα δίκτυα, τα σκανάρει, και βρίσκει και το δίκτυο που έχω στο σπίτι, στο οποίο μάλιστα δίνει σήμα εξαιρετικό, αλλά χωρίς να συνδέεται ούτε σε αυτό, και κατά συνέπεια, ούτε και στο ίντερνετ!! Να σημειώσω ότι βάζω σωστά το κλειδί του δικτύου. Όσο και αν το πάλεψα 3 μέρες τώρα, με οποιεσδήποτε ρυθμίσεις, μου κάνει τα ίδια συνεχώς.

 

Μήπως υπάρχει κανένας τρόπος να επέμβω στην IP του κινητού, ώστε να συμβαδίζει με το δίκτυο που έχω στο σπίτι?? Ή μήπως πρέπει να το συνδέσω με USB στον υπολογιστή για να μπει (που μου ακούγεται τρελό αυτό, αλλά vodafone είναι, ποτέ δε ξέρεις....)

Επίσης, να πληροφορήσω ότι έχω Windows XP στον υπολογιστή.

Μήπως πρέπει να κατεβάσω και να εγκαταστήσω καμιά εφαρμογή (αν είναι, παρακαλώ πείτε μου ποια εφαρμογή και πώς την εγκαθιστώ στο κινητό - σημειωτέον, δεν έχω microSD κάρτα), ή να το ρουτάρω, και πώς θα το ρουτάρω, ΑΝ χρειαστεί?

 

Θα ήθελα επίσης να μου πει κάποιος τις σ ωστές ρυθμίσεις, ώστε να μπαίνω ΜΟΝΟ μέσω Wifi, από το δίκτυο του σπιτιού.

 

Συγγνώμη για το πρήξιμο, αλλά πραγματικά μου φαίνεται απίστευα τρομερά δύσκολο και ακατόρθωτο να συνδεθώ στο ίντερνετ από κινητό, ενώ οι περισσότεροι - πραγματικά απορώ - το κάνουν με την πρωτη!!!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Λοιπόν άκου τι θα κάνεις.

Θα μπείς στο σετ - απ του ρούτερ σου και θα κανονίσεις ο DHCP Server να έχει τουλάχιστο άλλη μια ΙΡ ελεύθερη εκτός απο αυτή που χρησιμοποιεί το κομπτιούτερ σου. Μετά όλες οι ασύρματες συσκευές πρέπει να έχουν το ίδιο όνομα για να μπορούν να επικοινωνούν μεταξύ τους. Αυτό είναι το SSID. Μετά αν η data tranfer is encrypted, δώσε και στο κινητό το ίδιο κλειδί ασφαλείας, που χρησιμοποιείς και για το PC.

Πήγαινε Ρυθμίσεις-Ρυθμ.Ασυρμ.&Δικτ.-Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και απενεργοποίησε το υπηρεσία δεδομένων, για να μην μπείς στο ιντερνέτ μέσω 3G γιατί είναι πανάκριβο, αν δεν έχεις συμβόλαιο,

ή κατέβασε το APNdroid from the Market και φρόντισε να μην είναι ενεργοποιημένο το 3G/EGDE/GPRS.

Ελπίζω να βοήθησα.

Τα λέμε.

Edited by stavoda
Efstala
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άκου τι θα κάνεις.

Θα μπείς στο σετ - απ του ρούτερ σου και θα κανονίσεις ο DHCP Server να έχει τουλάχιστο άλλη μια ΙΡ ελεύθερη εκτός απο αυτή που χρησιμοποιεί το κομπτιούτερ σου. Μετά όλες οι ασύρματες συσκευές πρέπει να έχουν το ίδιο όνομα για να μπορούν να επικοινωνούν μεταξύ τους. Αυτό είναι το SSID. Μετά αν η data tranfer is encrypted, δώσε και στο κινητό το ίδιο κλειδί ασφαλείας, που χρησιμοποιείς και για το PC.

Πήγαινε Ρυθμίσεις-Ρυθμ.Ασυρμ.&Δικτ.-Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και απενεργοποίησε το υπηρεσία δεδομένων, για να μην μπείς στο ιντερνέτ μέσω 3G γιατί είναι πανάκριβο, αν δεν έχεις συμβόλαιο,

ή κατέβασε το APNdroid from the Market και φρόντισε να μην είναι ενεργοποιημένο το 3G/EGDE/GPRS.

 

 

Ο υπολογιστής μου είναι με ασύρματη σύνδεση, 15 μέτρα μακριά από το μόντεμ.

Πώς γίνεται να κανονίσω αυτό με το DHCP από τον υπολογιστή? Αν γίνεται, πήγαινέ με βήμα βήμα, γιατί είμαι ΠΑΝάσχετος από τα κομπιουτερίστικα και πελαγώνω περισσότερο.

Μπορώ μήπως να το ρυθμίσω αυτό μέσω του RUN (cmd) στον υπολογιστή?

Μετά πού θα πάω για να δω αυτό το SSID και το αν είναι encrypted?

Aυτό με το κινητό με τις ρυθμίσεις είναι το μόνο που ξέρω και που καταλαβαίνω από όσα μου είπες :) Το έκανα από την αρχή ενώ το πασπάτευα.

Αν είναι λοιπόν εύκολο, καθοδήγησέ με βήμα βήμα, γιατί πραγματικά δε ξέρω την τύφλα μου (εντάξει, ξέρω τι είναι το IP, έλεος.... αλλά ΤΙΠΟΤΑ από τα άλλα, ούτε και πώς θα τα βρω, βεβαίως!)

Αν μπορώ να το κάνω μέσω του RUN (που υποθέτω ότι γίνεται), μάλλον το σώζουμε!

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.

 

Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το Keyboard του Joy.

 

Ενω οταν επιλεγω σαν γλωσσα γραφης τα αγγλικα μου εμφανιζει κανονικα το 12ψηφιο πληκτρολογιο,οταν εχω επιλεγμενα ελληνικα δεν μπορω να επιλεξω το 12ψηφιο πληκτρολογιο.

 

Οταν κρατας παρατεταμενα το δαχτυλο μου στο αντιστοιχο πεδιο για να επιλεξω και στις 2 διαταξεις πληκτρολογιου πως θελω να εμφανιζεται το πληκτρολογιο,με το που επιστρεφω για να γραψω μυνημα δεν αποθηκευεται..

 

Μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Δεν εχει πειραχτει το λογισμικο στην συσκευη.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα δίκτυα ad-hoc http://www.androidactivity.com/tetherWifi.html , με αυτό υπάρχει πρόβλημα? Θα τα βρίσκει??

Στο Youtube υπάρχει ένα βίντεο που δείχνει το τηλεφωνάκι αναβαθμισμένο στην έκδοση 2,2 . Στην Ελλάδα δεν θα βγεί η συγκεκριμένη?

Τελικά EDGE ΔΕΝ έχει?:blink:

Games όπως αυτό υποστιρίζει

?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άκου τι θα κάνεις.

Θα μπείς στο σετ - απ του ρούτερ σου και θα κανονίσεις ο DHCP Server να έχει τουλάχιστο άλλη μια ΙΡ ελεύθερη εκτός απο αυτή που χρησιμοποιεί το κομπτιούτερ σου. Μετά όλες οι ασύρματες συσκευές πρέπει να έχουν το ίδιο όνομα για να μπορούν να επικοινωνούν μεταξύ τους. Αυτό είναι το SSID. Μετά αν η data tranfer is encrypted, δώσε και στο κινητό το ίδιο κλειδί ασφαλείας, που χρησιμοποιείς και για το PC.

Πήγαινε Ρυθμίσεις-Ρυθμ.Ασυρμ.&Δικτ.-Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας και απενεργοποίησε το υπηρεσία δεδομένων, για να μην μπείς στο ιντερνέτ μέσω 3G γιατί είναι πανάκριβο, αν δεν έχεις συμβόλαιο,

ή κατέβασε το APNdroid from the Market και φρόντισε να μην είναι ενεργοποιημένο το 3G/EGDE/GPRS.

 

 

Ο υπολογιστής μου είναι με ασύρματη σύνδεση, 15 μέτρα μακριά από το μόντεμ.

Πώς γίνεται να κανονίσω αυτό με το DHCP από τον υπολογιστή? Αν γίνεται, πήγαινέ με βήμα βήμα, γιατί είμαι ΠΑΝάσχετος από τα κομπιουτερίστικα και πελαγώνω περισσότερο.

Μπορώ μήπως να το ρυθμίσω αυτό μέσω του RUN (cmd) στον υπολογιστή?

Μετά πού θα πάω για να δω αυτό το SSID και το αν είναι encrypted?

Aυτό με το κινητό με τις ρυθμίσεις είναι το μόνο που ξέρω και που καταλαβαίνω από όσα μου είπες :) Το έκανα από την αρχή ενώ το πασπάτευα.

Αν είναι λοιπόν εύκολο, καθοδήγησέ με βήμα βήμα, γιατί πραγματικά δε ξέρω την τύφλα μου (εντάξει, ξέρω τι είναι το IP, έλεος.... αλλά ΤΙΠΟΤΑ από τα άλλα, ούτε και πώς θα τα βρω, βεβαίως!)

Αν μπορώ να το κάνω μέσω του RUN (που υποθέτω ότι γίνεται), μάλλον το σώζουμε!

 

Ευχαριστώ.

 

Γεια ...εδώ είμαι και πάλι. Συγχνώμη για την καθυστέρηση αλλά....έχουμε και Πατρινό καρναβάλι for ever. Χα, χα,.......,χα!!!!! Τέρμα τα αστεία, άκου. Στην μπάρα δεξιά δίπλα στο ρολόι είναι το εικονίδιο της σύνδεσής σου. Κάνε κλίκ και κοίτα πως ονομάζετε η ασύρματη σύνδεση που έχεις. Γράφτο κάπου. Κατόπιν κάνοντας δεξί κλίκ-στην σύνδεσή σου-και κλίκ στο ιδιότητες, στην καρτέλα ασφάλεια, βλέπεις αν είναι η συνδεσή σου encrypted και αν ναι τι κλειδί χρησιμοποιείται. Γράφτο κι αυτό κάπου. Τώρα πήγαινε στο κινητάκι, ρυθμίσεις-Ρυθμ.Ασυρμ. & Δικτ.-τσεκάρισε το Wi-Fi και κατόπιν πάτα Ρυθμίσεις Wi-Fi, αν δεν βρεί τώρα απο μόνο του το ασύρματο δίκτυο σου-το όνομα του το ξέρεις τώρα-πάτα προσθήκη δικτύου Wi-Fi. Θα ανοίξει ένα παράθυρο που επάνω θα γράφει Δίκτυο SSID και από κάτω Ασφάλεια. Βάζεις το όνομα του ασύρματου δικτύου σου και την ασφάλεια, αν έχει και τι είδους, το κλειδί, και λογικά πρέπει να συνδεθείς. Αν δεν έχεις πειράξει εσύ ή κάποιος άλλος την οικιακή σου σύνδεση, ΛΟΓΙΚΑ και ο DHCP Server είναι ανοιχτός, δίνει δηλ. 254 ΙΡ- θεωρητικά- και τα ROUTER είναι από την μαμά τους OPEN και αυτό για να μπορεί οποιοσδήποτε να μπαίνει στο ιντερνέτ ασύρματα. Ένα παράδειγμα. Συνδέοντας το PC ασύρματα στο ROUTER που έχει IP π.χ. 192.168.1.1, το PC πέρνει IP την 192.168.1.2 και το κινητάκι όταν θέλεις να το συνδέσεις την 192.168.1.3 κ.ο.κ

Τώρα ελπίζω αυτή την φορά να μπορείν να συνδεθείς.

Τα λέμε.

Edited by stavoda
Efstala
Link to comment
Share on other sites

σε εμενα παλι ξαφνικα αργει να φορτωσει η μπαταρια,εκει που εκανε ενα 20λεπτο,τωρα θελει μια ωρα τουλαχιστον

γιατι αραγε;

ολα εργοστασιακα τα εχω

Link to comment
Share on other sites

μπορει να λειτουργησει το joy ως modem σε netbook lenovo με ubuntu 10.10.δεν εχω καταφερει να συνδεθω.η μεταφορα αρχειων γινεται χωρις κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

μια γνωστή μου πήρε το joy και όταν πάει να διαβάσει τα μηνύματα της βγάζει να συνδεθεί στην υπηρεσία vodafone people.τα μηνύματα μπορεί να τα διαβάσει μόνο αν πάει στην επαφή αυτού που έστειλε το μήνυμα....η κάρτα που έχει μέσα είναι cosmote... λίγο help
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Εχω το κινητο 4 μερες αλλα καταλαθος το μπλοκαρα με το μοτιβο!μπορω καπως να το βγαλω χωρις να το παω στν βονταφον!!ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Εχω το κινητο 4 μερες αλλα καταλαθος το μπλοκαρα με το μοτιβο!μπορω καπως να το βγαλω χωρις να το παω στν βονταφον!!ευχαριστω:)

 

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς το μπλόκαρα με το μοτίβο;

Εκείνο πάντως που μπορείς να κάνεις είναι: Ρυθμίσεις-Απόρρητο-Επαναφορά εργοστασιακών Ρυθμίσεων, αλλά να ξέρεις ότι όλα τα αποθηκευμένα θα χαθούν, π.χ ο τηλ. σου κατάλογος. Αν δεν τον έχεις στην κάρτα SIM ή αποθηκεύσει στο PC, σκέψου το πρίν το κάνεις.

Τα λέμε.

Efstala
Link to comment
Share on other sites

μια γνωστή μου πήρε το joy και όταν πάει να διαβάσει τα μηνύματα της βγάζει να συνδεθεί στην υπηρεσία vodafone people.τα μηνύματα μπορεί να τα διαβάσει μόνο αν πάει στην επαφή αυτού που έστειλε το μήνυμα....η κάρτα που έχει μέσα είναι cosmote... λίγο help

 

Για να διαβάσει τα μηνύματα email ή τα μηνύματα sms;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

τα sms....

 

Δοκίμασε να μπεις στο 360 / ρυθμίσεις

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ έχω στο κινητό(Vodafone 845)-(Huawei U8120) το Pro Celestial

Είναι κατα την γνώμη μου η καλύτερη ρομ..Έχω περάσει ελληνικό πληκτρολόγιο(TouchPal) και το θέμα Scifi Theme 2 του Zodiac και το άσπρο ρολογάκι! Εχω κάνει overclock στα 691Mhz και το πιο πολύ που αντέχει ο επεξεργαστής μου είναι 710Mhz...πιο πολύ το κινητό κολάει και κανει επανεκίνηση!

Επίσης custom boot logo..είναι ένα τέλειο που το κινητό ξεκινάει όπως τα Windows XP! Εάν θέλετε να με ρωτήσετε κάτι που αφορά το συγκεκριμένο κινητό μπορείτε!! Βασικά γράφτηκα στο forum για να βοηθήσω αυτούς που δεν ξέρουν!!! Εαν θέλετε κάτι, ρωτήστε!!!

Α! Και κάτι αλλο! Οι εφαρμογές της Vodafone ειναι ΑΠΑΙΣΙΕΣ! :P

 

Καλησπερα

 

Εχω το κινητο 4 μερες αλλα καταλαθος το μπλοκαρα με το μοτιβο!μπορω καπως να το βγαλω χωρις να το παω στν βονταφον!!ευχαριστω:)

 

Ενοείς το κόλησες λόγο του λάθους κοδικού που έβαλες??? Εαν ναι...τότε πρέπει να περιμένεις όσο σου λέει...μετά από 10 λάθος προσπάθειες σου λεει σε 30 δευτερόλεπτα...Μετά απο κει δεν ξέρω...Πάντος εαν έχεις ξεχάσει τον κωδικό πέρνα στο κινητό καινούρια ROM,σου προτείνω αυτή εδω αλλά οι οδηγίες για να το κάνεις αυτό είναι στα Αγγλικά..Ελπίζω να ξέρεις!(Κάποιες οδηγίες εγκατάστασης ίσως να υπάρχουν και σε αυτή την συζήτηση...) Εαν περάσεις καινούρια ρομ θα χάσεις όλα τα δεδομένα του κινητου και ολα τα πραγματα που είχες μέσα! Καινούρια ΡΟΜ=καινούριο λειτουργικό χωρις τις εφαρμογές τις Vodafone.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ έχω στο κινητό(Vodafone 845)-(Huawei U8120) το Pro Celestial

Είναι κατα την γνώμη μου η καλύτερη ρομ..Έχω περάσει ελληνικό πληκτρολόγιο(TouchPal) και το θέμα Scifi Theme 2 του Zodiac και το άσπρο ρολογάκι! Εχω κάνει overclock στα 691Mhz και το πιο πολύ που αντέχει ο επεξεργαστής μου είναι 710Mhz...πιο πολύ το κινητό κολάει και κανει επανεκίνηση!

Επίσης custom boot logo..είναι ένα τέλειο που το κινητό ξεκινάει όπως τα Windows XP! Εάν θέλετε να με ρωτήσετε κάτι που αφορά το συγκεκριμένο κινητό μπορείτε!! Βασικά γράφτηκα στο forum για να βοηθήσω αυτούς που δεν ξέρουν!!! Εαν θέλετε κάτι, ρωτήστε!!!

Α! Και κάτι αλλο! Οι εφαρμογές της Vodafone ειναι ΑΠΑΙΣΙΕΣ! :P

 

 

 

Ενοείς το κόλησες λόγο του λάθους κοδικού που έβαλες??? Εαν ναι...τότε πρέπει να περιμένεις όσο σου λέει...μετά από 10 λάθος προσπάθειες σου λεει σε 30 δευτερόλεπτα...Μετά απο κει δεν ξέρω...Πάντος εαν έχεις ξεχάσει τον κωδικό πέρνα στο κινητό καινούρια ROM,σου προτείνω αυτή εδω αλλά οι οδηγίες για να το κάνεις αυτό είναι στα Αγγλικά..Ελπίζω να ξέρεις!(Κάποιες οδηγίες εγκατάστασης ίσως να υπάρχουν και σε αυτή την συζήτηση...) Εαν περάσεις καινούρια ρομ θα χάσεις όλα τα δεδομένα του κινητου και ολα τα πραγματα που είχες μέσα! Καινούρια ΡΟΜ=καινούριο λειτουργικό χωρις τις εφαρμογές τις Vodafone.

 

 

την ρομ την εχω και εγω πολυ καλη αν θα μπορουσε βαλε και ενα λινκ

για το theme και το ρολοι που λες

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή ερώτηση από αρχάριο! δείξτε κατανόηση :D λοιπόν στη σελίδα που μπορούμε να κατεβάσουμε το Pro Celestial (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=741643) πρέπει για να κάνω το rootαρισμα να κατεβάσω όλα τα "Download links V2" και "Download links V1" που έχει ? :help:
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή ερώτηση από αρχάριο! δείξτε κατανόηση :D

ενημερωτικα,χανεις και την εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή ερώτηση από αρχάριο! δείξτε κατανόηση :D λοιπόν στη σελίδα που μπορούμε να κατεβάσουμε το Pro Celestial (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=741643) πρέπει για να κάνω το rootαρισμα να κατεβάσω όλα τα "Download links V2" και "Download links V1" που έχει ? :help:

 

Για να περάσεις την καινούρια ΡΟΜ δεν χρειάζεται ροοταρισμα...όταν περνάς την καινούρια ΡΟΜ έχει μόνη της μέσα το root...Θα κατεβάσεις ΜΟΝΟ το Pro Celestial v2...το v1 είναι πιο παλιά firmare..δεν την χρειάζεσαι!Τα υπόλοιπα Download Links v2 που έχει είναι: το JIT Enabler: διορθώνει κάποια bugs...ΔΕΝ το χρειάζεσαι...Η ΡΟΜ v2 έχει το JIT Enabler από μόνη της μέσα( JIT= Just In Time )

To JIT Disabler....μην το κοιτάς! (Είναι για όσους θέλουν να έχουν τα προβλήματα και απενεργοποιεί το JIT...Δεν βρίσκω κάποιο λόγο για να το κατεβάσεις...ούτε και πρέπει!)

Το Gingerbread theme v2 JIT: Είναι ένα θεματάκι...αρκετά συμπαθητικό και ωραίο!!!

Το PWRbutton Only Wake: Όταν κλειδώνεις το κινητό σου να ξεκλειδώνει ΜΟΝΟ με το κουμπάκι το οποίο κλειδώνει το κινητό(αυτό που έχει και για να κλείνεις το κινητό)-Είναι το κουμπί που πατάς όταν κλείνεις το κινητό!

την ρομ την εχω και εγω πολυ καλη αν θα μπορουσε βαλε και ενα λινκ

για το theme και το ρολοι που λες

 

Το θέμα βρίσκεται ΕΔΩ

Το ρολόι ΕΔΩ

Κανεις install οπως και την rom :happy:

 

ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΕΜΑΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΡΟΜ....ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΛΕΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΕΑΝ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ bootloop(Θα ανοιγωκλείνει συνέχεια)

Edited by CostasPapado
Ξέχασα να γράψω κάποια πραγματάκια!
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις την καινούρια ΡΟΜ δεν χρειάζεται ροοταρισμα...όταν περνάς την καινούρια ΡΟΜ έχει μόνη της μέσα το root...Θα κατεβάσεις ΜΟΝΟ το Pro Celestial v2...το v1 είναι πιο παλιά firmare..δεν την χρειάζεσαι!Τα υπόλοιπα Download Links v2 που έχει είναι: το JIT Enabler: διορθώνει κάποια bugs...ΔΕΝ το χρειάζεσαι...Η ΡΟΜ v2 έχει το JIT Enabler από μόνη της μέσα( JIT= Just In Time )

To JIT Disabler....μην το κοιτάς! (Είναι για όσους θέλουν να έχουν τα προβλήματα και απενεργοποιεί το JIT...Δεν βρίσκω κάποιο λόγο για να το κατεβάσεις...ούτε και πρέπει!)

Το Gingerbread theme v2 JIT: Είναι ένα θεματάκι...αρκετά συμπαθητικό και ωραίο!!!

Το PWRbutton Only Wake: Όταν κλειδώνεις το κινητό σου να ξεκλειδώνει ΜΟΝΟ με το κουμπάκι το οποίο κλειδώνει το κινητό(αυτό που έχει και για να κλείνεις το κινητό)-Είναι το κουμπί που πατάς όταν κλείνεις το κινητό!

 

 

Το θέμα βρίσκεται ΕΔΩ

Το ρολόι ΕΔΩ

Κανεις install οπως και την rom :happy:

 

ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΕΜΑΤΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΡΟΜ....ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΛΕΙΣΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΕΑΝ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ bootloop(Θα ανοιγωκλείνει συνέχεια)

 

να σου πω μηπως ξερεις πως αλλαζουμε το recovery mode στο default της vodafone γιατι εω καποια προβληματα με το κινητο και θελω να το δωσω για services την ρομ ξερω να την περασω το recovery δεν ξερω μπορεισ να βοηθησεις?

Link to comment
Share on other sites

Για δεύτερη συσκευή πιστεύετε είναι καλό;

Το έχω πετύχει 50 ευρώ και ψήνομαι άγρια να το πάρω...

Σα κανονική συσκευή έχω το samsung wave οπότε από θέμα multimedia είμαι καλυμένος...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Για δεύτερη συσκευή πιστεύετε είναι καλό;

Το έχω πετύχει 50 ευρώ και ψήνομαι άγρια να το πάρω...

Σα κανονική συσκευή έχω το samsung wave οπότε από θέμα multimedia είμαι καλυμένος...

τι το σκεφτεσαι;

εμεις το εχουμε για πρωτη στα 110€:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...