Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω παρα πολυ tolios32 για τον κοπο σου να μου απαντήσης, αλλα επειδη οπως προανέφερα δεν ειμαι καλος γνωστης αγλλικων...μηπως υπάρχουν οδηγίες στα ελληνικά με απλα λογάκια? :) θα κάνω μια προσπάθεια πάντως μπας και βγάλω άκρη.

 

κατεβασε αυτα

φλασαρεις Pro Celestial v2 και μετα φλασαρεις ξανα για τις γλωσσες

Touchpal languag.zip

το theme αν θες κατεβασε το εμενα μου αρεσει

Gingerbread theme v2 JIT παλι με φλασαρισμα οι οδηγιες ειναι στο συνημμενο ευκολη διαδικασια

 

μολις τελειωσεις την πρωτη διαδικασια που περιγρεφετε στο συνημμενο κανεις 3 φορες φλασαρισμα για την ρομ,για γλωσσες και για το θεμα αν το θες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα κατάφερα!καλα ειμαι και μεγαλος χακερ τελικα...

Tolios32 εβαλα το Pro Celestial v2 και δουλευει κανονικα το κινητακι μου! Μου λες πιο πανω να φλασαρω ξανα για τις γλωσσες, ποιες γλωσσες αφου ειναι κανονικα στα ελληνικα και τι εννοεις λεγοντας "φλασαρεις"?πως γινεται αυτο?

Αν το αφησω ετσι οπως ειναι πειραζει? σορυ που σε εχω πριξει... θα κερασω μπουζουκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα!καλα ειμαι και μεγαλος χακερ τελικα...

Tolios32 εβαλα το Pro Celestial v2 και δουλευει κανονικα το κινητακι μου! Μου λες πιο πανω να φλασαρω ξανα για τις γλωσσες, ποιες γλωσσες αφου ειναι κανονικα στα ελληνικα και τι εννοεις λεγοντας "φλασαρεις"?πως γινεται αυτο?

Αν το αφησω ετσι οπως ειναι πειραζει? σορυ που σε εχω πριξει... θα κερασω μπουζουκια!!!

 

για να γραφεις και ελληνικα στα μηνυματα οπως εβαλες την ρομ κανεις το ιδιο για τις γλωσσες και για to theme και θα εισαι αραχτος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Σορρυ , αλλα δεν παρακολουθώ το θεμα απο την αρχη . Προγραμμα πλοηγησης για το Joy , και να ταιριαζει στην οθονη του , εχετε να προτεινετε κατι ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Σορρυ , αλλα δεν παρακολουθώ το θεμα απο την αρχη . Προγραμμα πλοηγησης για το Joy , και να ταιριαζει στην οθονη του , εχετε να προτεινετε κατι ?

 

πλοήγηση στο ιντερνετ;

opera mini

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να μου στειλεις και κανενα λινκ με το που μπορω να βρω αυτα τα αρχεια για να τα περασω?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να μου στειλεις και κανενα λινκ με το που μπορω να βρω αυτα τα αρχεια για να τα περασω?

 

Touchpal languag.zip

Gingerbread theme v2 JIT

Link to comment
Share on other sites

 

το δοκιμασα τελικα και αφτο το πακετο με τη pro celestial v2..

σαν γραφικα ειναι μια χαρα, και γενικα που ειχε λιγα προγραμματα και ηταν απλο.. βεβαια ηταν λιγο πολυπλοκο το prolauncher που εχει απο μονο του..

τελικα ομως δεν με ικανοποιησε.. οσο το πειραζα τοσο κολλαγε.. επιτιδες κουνουσα τις οθονες δεξια-αριστερα και μετα απο λιγο κολλαγε.. μαλιστα εκανε και restart απο μονο του το κινητο..

ετσι ξαναπερασα την The Celestial Teapot RLS2 και ειμαι μια χαρα.. χωρις προβληματα εδω και 3 μηνες..

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο προγραμμα ακουτε ραδιο ιντερνετικα ??

Εχω το tune in radio αλλα δε μου παιζει το σταθμο που θελω...

( Sentra FM )

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ, λαθος διατυπωση, Πλοηγηση GPS... εννοω

 

δεν γνωρίζω, αλλά με ενδιαφερει κι εμένα αυτο!

δηλαδή δεν χρειάζεται να αγοράσω gps! θα εχω το 845 και μια σύνδεση στο ιντερνετ αν χρειαστώ καποια στιγμή gps!

Link to comment
Share on other sites

Οι συζητήσεις για παράνομο λογισμικό δεν επιτρέπονται, όπως επίσης και τα link προς τέτοιου είδους λογισμικό!

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

για να μπαινεις απο wifi και να μην χρεωνεσαι πρεπει η υπηρεσια δεδομενων να ειναι απενεργωποιημενη ρυθμησεις>ρυθμησεις ασυρματων δυκτυων>δυκτυα κινητης τηλεφωνιας πας και ξεμαρκαρης την υπηρεσια ετσι δεν υπαρχει περιπτωση να χρεωθεις οταν θες να μπεις απο τον παροχο π.χ vodafon την ξανα ενεργοποιεις τωρα εγω ξερω οτι οταν εισαι με wifi δεν χρεωνεσαι αλλα οι εφαρμογες στο τηλεφωνο τραβανε δεδομενα σε εντελως κενο χρονο εαν εχεις δωρεαν προγραμα mb πηγαινε στο μαρκετ και κατεβασε την εφαρμογη 3GWATCDONG με αυτη θα βαλεις ρυθμηση ποσα mb θελεις π.χ 100mb τον μηνα και σου λεει ποσα εχεις καταναλωσει ανα πασα στιγμη....:)

Μπαίνω στο market ψάχνω στις εφαρμογές και δεν έχει την εφαρμογή που λες. Κάνω κάτι λάθος? Σε ποια κατηγορία πρέπει να μπω?

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω στο market ψάχνω στις εφαρμογές και δεν έχει την εφαρμογή που λες. Κάνω κάτι λάθος? Σε ποια κατηγορία πρέπει να μπω?

 

ειναι η 3g watchdog στο ποστ δεν την ειχα γραψει καλα εγω γραψε στην αναζητηση στο μαρκετ ετσι ακριβως οπως τη γραφω τωρα και θα τη βγαλει την κανεις εγκατασταση και στη ρυθμηση βαλε ποσα mb θελεις π.χ εχεις 100mb δωρεαν το μηνα πας στη ρυθμηση της εφαρμογης και λεει ογκος βαζεις 100mb απο κατω λεει ανα μηνα η αν θες ανα ημερα η εβδομαδα και εχει ημερομηνια εναρξης τη μερα που θα το ρυθμησης και θα σου λεει ανα πασα στιγμη ποσο ογκο δεδομενα κατεβαζεις οταν εισαι συνδεδεμενος με τον παροχο εχεις vodafon- wind - cosmote κ.λ.π ...:)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλος σας βρηκα.Ειμαι και εγω κατοχος ενος JOY εδω και μερικους μηνες.Με εχετε βοηθησει παρα πολυ απο εδω,εχω κανει πολλα στο τηλεφωνο με τις οδηγιες σας και σας ευχαριστω για την καλη δουλεια και τις χρησιμες πληροφοριες!!!

Μια ερωτηση εχω μονο:

Μηπως υπαρχει προγραμμα για μετρηση χρονου κλησεων για το joy (εξερχομενων-εισερχομενων-συνολικου)?

Εχω την teapot rls4 και δεν εχω βρει κατι μεσα στις λειτουργιες του τηλεφωνου γιαυτες τις μετρησεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλος σας βρηκα.Ειμαι και εγω κατοχος ενος JOY εδω και μερικους μηνες.Με εχετε βοηθησει παρα πολυ απο εδω,εχω κανει πολλα στο τηλεφωνο με τις οδηγιες σας και σας ευχαριστω για την καλη δουλεια και τις χρησιμες πληροφοριες!!!

Μια ερωτηση εχω μονο:

Μηπως υπαρχει προγραμμα για μετρηση χρονου κλησεων για το joy (εξερχομενων-εισερχομενων-συνολικου)?

Εχω την teapot rls4 και δεν εχω βρει κατι μεσα στις λειτουργιες του τηλεφωνου γιαυτες τις μετρησεις...

 

DroidStats είναι ένα από τα αρκετά που υπάρχουν. θα το βρείς στο Market.

Τα λέμε.

Efstala
Link to comment
Share on other sites

ειναι η 3g watchdog στο ποστ δεν την ειχα γραψει καλα εγω γραψε στην αναζητηση στο μαρκετ ετσι ακριβως οπως τη γραφω τωρα και θα τη βγαλει την κανεις εγκατασταση και στη ρυθμηση βαλε ποσα mb θελεις π.χ εχεις 100mb δωρεαν το μηνα πας στη ρυθμηση της εφαρμογης και λεει ογκος βαζεις 100mb απο κατω λεει ανα μηνα η αν θες ανα ημερα η εβδομαδα και εχει ημερομηνια εναρξης τη μερα που θα το ρυθμησης και θα σου λεει ανα πασα στιγμη ποσο ογκο δεδομενα κατεβαζεις οταν εισαι συνδεδεμενος με τον παροχο εχεις vodafon- wind - cosmote κ.λ.π ...:)

I didi it! Thank you!!!

 

Καταπληκτικό το forum σας!! :clap:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

έχω διαβάσει τις 50 πρώτες σελίδες και αν κ ζαλίστηκα και κατάλαβα 5 πράματα, ψήθηκα άγρια να μπω και γω στο κόσμο του android.

 

έχω μπερδευτεί όμως. γιατί να αλλάξω τη ρομ (τι όφελος έχω)?? εγώ θέλω απλά να πετάξω τις περιττές εξυπνάδες της βόντα. αυτό απ τα όσα καταλαβα για να το κανω πρέπει το κινητό να γίνει rooted. σωστα?

 

μεμονομένα η διαδικασία για ρουτ, ποια είναι??? αν σβήσω τις εφαρμογές της βόντα τελικά, τι άλλο θα ήταν "καλό" να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

^ Μαζί σου.

Μετά από 2-3 βδομάδες που το 'χω και δεν το 'χω πειράξει καθόλου, θα ήθελα να σβήσω τα 4 εικονίδια της vodafone που δεν έχω ασχοληθεί να δω καν τι είναι. Αλλά αισθάνομαι πολύ άσχετη και δεν θέλω να χαλάσω το κινητό.

Ούτε applications που έχουν σχέση με το ιντερνετ χρησιμοποιώ. Για ό,τι θέλω μπαίνω κανονικά στο σάιτ που με ενδιαφέρει με το opera mini και κοιτάζω ότι θέλω.

Μπήκα 2 φορές στο gmail μου από το shortcut ή application ή ό,τι είναι αυτό το κουμπάκι που έχει στο μενού και ήταν μη φιλικό προς εμένα και βγήκα και ξαναγύρισα στο opera mini. FB, chat, παιχνίδια, δεν με ενδιαφέρουν.

Ένα scientific calculator έχω κατεβάσει, κατά τα άλλα. Αυτά.

Kαι το CUapp έργο ενός συνφορουμίτη. :)

 

Υπάρχει κάτι που να με ενημερώνει για τα δρομολόγια ΟΑΣΑ;

Αυτό θα με ενδιέφερε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Για όσους θέλουν να κάνουν το κινητό τους rooted, κατεβάστε το z4root που θα το βρείτε εδώ: http://www.gamefront.com/files/17562655/z4root.1.3.0.apk/

κάντε το εγκατάσταση στο κινητό σας και με το root explorer σβήστε ότι δεν σας αρέσει. Προσοχή όμως, κάντε πρώτα ένα back-up. Titanium backup είναι ένα καλό πρόγραμμα για back-ups.

Τα λέμε.

Efstala
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας

 

Αγόρασα μόλις σήμερα το 845 της vodafone, και αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα στη σύνδεση σε wifi.

Για να γίνω πιο ακριβής: Επιθυμώ να μπαίνω μέσω του δικτύου που έχω στο σπίτι, χωρίς να είμαι σε κάποιο πάροχο. Άρα να μπαίνω χωρίς να χρεώνομαι.

Συγκεκριμένα, το δίκτυο που έχουμε στο σπίτι είναι το NetFasteR WLAN της HOL. Αν και το κινητό μου το βρίσκει στη σάρωση, θα ήθελα να γνωρίζω ΑΚΡΙΒΩΣ ποιες ρυθμίσεις θα πρέπει να κάνω. Έκανα κάποιες δοκιμές που είπανε κάποιοι σε πρηγούμενη σελίδα, έτσι ώστε να μη χρεώνεσαι όταν μπαίνεις, αλλά δοκίμασα και αν και μου πιάνει 2 από τις 3 γραμμές σήμα (γράφει ''καλό''), δεν μπαίνει με τίποτα! Αποτυγχάνει διαρκώς να συνδεθεί.

Να σημειώσω ότι η SIM μου είναι της COSMOTE και μου την ανανωρίζει κανονικότατα.

Παρακαλώ να μου πει κάποιος τι ΑΚΡΙΒΩΣ πρέπει να ρυθμίσω, γιατί το παλεύω κάτι ώρες και έχω πελαγώσει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας

 

Αγόρασα μόλις σήμερα το 845 της vodafone, και αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα στη σύνδεση σε wifi.

Για να γίνω πιο ακριβής: Επιθυμώ να μπαίνω μέσω του δικτύου που έχω στο σπίτι, χωρίς να είμαι σε κάποιο πάροχο. Άρα να μπαίνω χωρίς να χρεώνομαι.

Συγκεκριμένα, το δίκτυο που έχουμε στο σπίτι είναι το NetFasteR WLAN της HOL. Αν και το κινητό μου το βρίσκει στη σάρωση, θα ήθελα να γνωρίζω ΑΚΡΙΒΩΣ ποιες ρυθμίσεις θα πρέπει να κάνω. Έκανα κάποιες δοκιμές που είπανε κάποιοι σε πρηγούμενη σελίδα, έτσι ώστε να μη χρεώνεσαι όταν μπαίνεις, αλλά δοκίμασα και αν και μου πιάνει 2 από τις 3 γραμμές σήμα (γράφει ''καλό''), δεν μπαίνει με τίποτα! Αποτυγχάνει διαρκώς να συνδεθεί.

Να σημειώσω ότι η SIM μου είναι της COSMOTE και μου την ανανωρίζει κανονικότατα.

Παρακαλώ να μου πει κάποιος τι ΑΚΡΙΒΩΣ πρέπει να ρυθμίσω, γιατί το παλεύω κάτι ώρες και έχω πελαγώσει.

 

Ευχαριστώ

να υποθεσω οτι βαζεις σωστα το κλειδακι του ασυρματου δικτυου;;

δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα σε κανενα δικτυο μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να κάνω σύνδεση στη Vodafone για το κινητό . Αξίζει? Αποκρίνεται γρήγορα στην αφή? Κρατάει η μπαταρία? Τα Bluetooth ειναι ξεκλειδωμενα? Από ήχο και wi-fi πως τα πάει? Αυτά με ενδιαφέρουν περισσότερο, ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που ήμουν στο ιντερνετ με το opera mini, ξαφνικά μόνο του το 845 έκανε restart (δεν ξέρω καν αν λέγεται έτσι στα κινητά, έσβησε και ξανάναψε από την αρχή).

Να ανησυχήσω;

Δεν είμαι root. Δεν έχω κατεβάσει καμία περίεργη εφαρμογή, μόνο ένα calculator και το cuapp. Α! και μόλις το ανοίγω μπαίνω εκεί που λέει Applications-> Running Services και τις κάνω όλες Στοπ εκτός από το touchpal. Αυτό το κάνω από την πρώτη μέρα (δεν ξέρω τι είναι αυτά που κλείνω, απλώς δεν θέλω να δουλέυουν πράγματα που δεν ξέρω τι είναι, αλλά 3 βδομάδες τώρα δούλευε μια χαρά με όλα αυτά κλειστά).

Να το πάω σε κατάστημα vodafone; [σώθηκα... ε;]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ... μηπως ξερετε πως να κανω Install τις εφαρμογες που κατεβαζω απο το μαρκετ στην sd μου και οχι στην internal ? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...