Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καποια custom rom 2.2 αλλα στα ελληνικα ??

 

Θελω να βγαλω τη rom τη μαμισια γιατι εχω χρεωθει στη vodafone πολλα λεφτα με τις μα@@κιες που εχει μεσα ...

Φυσικα και δε θα παρουν φραγκο ...

 

[ROM] [Huawei U8100/U8110/U8120] [Eclair] Pro Celestial

 

πολυ καλη και χωρις καθυστερησεις και κοληματα βαζεις v1,v2 περιπου ιδιες και βαζεις φλασαροντας τα ελληνικα και την 3d gallery

 

Pro Celestial v2

Touchpal languag.zip

Gingerbread theme v2 JIT

 

στο lauguage βαλε μονο την ελληνικη

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα αν καποιος mod βλεπει εχω συγκεντρωσει ολες τις πληροφοριες απο τους χρηστες για τροποιηση του v845 και αν θελουν με την αδεια τους να μετατρεψουμε την αρχικη σελιδα σε σελιδα πληροφοριων για το κινητο μας με χαρακτηριστικα-εικονες-διαδικασια ροοτ-διαδικασια App2SD -διαδικασια αφαιρεση εφαρμογων -διαδικασια επανεγκαταστασης της vodafone rom -hard reset (επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων)-Ασφαλης Λειτουργια-Διαδικασια Φλασαρισματος με ρομ και προτεινομενες και προτεινομενα apps :cool: σε περιπτωση που γινει δεκτο οι users θα βαλουν στο τελος τα nicknames τους γιατι δεν τα εχω καταχωρησει ευχαριστω περιμενω την απαντηση σας :)
Link to comment
Share on other sites

[ROM] [Huawei U8100/U8110/U8120] [Eclair] Pro Celestial

 

πολυ καλη και χωρις καθυστερησεις και κοληματα βαζεις v1,v2 περιπου ιδιες και βαζεις φλασαροντας τα ελληνικα και την 3d gallery

 

Pro Celestial v2

Touchpal languag.zip

Gingerbread theme v2 JIT

 

στο lauguage βαλε μονο την ελληνικη

 

Σε ευχαριστω πολυ .....

Πρεπει να κανω root πριν την περασω .. ??

Και πως κανουμε root ??

 

Γενικα τι να προσεξω πριν την εγκατασταση .. ??

 

Αυτη λεει τπτ ??

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=950491

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ .....

Πρεπει να κανω root πριν την περασω .. ??

Και πως κανουμε root ??

 

Γενικα τι να προσεξω πριν την εγκατασταση .. ??

 

Αυτη λεει τπτ ??

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=950491

 

οχι δεν χρειαζετε το ροοτ απλα χρειαζεσε αυτα τα υλικα που σου ειπα + την διαδικασια η οποια ειναι συνημμενη δεν την εχω δοκιμασει και δεν με ενθουσιασε αρχικα και d-pad δεν δουλευει τωρα για πληροφοριες θα την δοκιμασω και θα σου πω

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

προβλημα με τα ελληνικα τα οποια τα εβαλε απο την ρομ v1 προβλημα με το wifi και αλλα
Link to comment
Share on other sites

[ROM] [Huawei U8100/U8110/U8120] [Eclair] Pro Celestial

 

πολυ καλη και χωρις καθυστερησεις και κοληματα βαζεις v1,v2 περιπου ιδιες και βαζεις φλασαροντας τα ελληνικα και την 3d gallery

 

Pro Celestial v2

Touchpal languag.zip

Gingerbread theme v2 JIT

 

στο lauguage βαλε μονο την ελληνικη

 

Κολλαει και σε αλλους στην boot screen????

 

edit:ολα καλα τελικα

Edited by xsot
Link to comment
Share on other sites

προβλημα με τα ελληνικα τα οποια τα εβαλε απο την ρομ v1 προβλημα με το wifi και αλλα

 

OΚ.

Θα βαλω σημερα αυτη που προτεινες και θα γραψω τη γνωμη μου μετα ...

 

Σε ευχαριστω ..:)

Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες τώρα, έχω ρυθμίσει αποβραδίς το ξυπνητήρι, μου είπε κανονικά ότι έχει ρυθμιστεί για μετά από χ ώρες και ψ λεπτά, και μετά έχω βάλει το κινητό σε Airplane Mode (για να μην πάρει κανένας λάθος μέσα στη νύχτα) και το ξυπνητήρι δεν χτύπησε ποτέ!

Εγώ ξύπνησα από 2ο ξυπνητήρι (πάντα βάζω 3 ξυπνητήρια γιατί δεν εμπιστεύμαι ούτε το 1, ούτε καν τα 2, γιατί κοιμάμαι βαριά), που το είχα ρυθμίσει 10 λεπτά αργότερα από το 845 και αμέσως κοιτάζω την οθόνη και το βλέπω ακόμα σε κατάσταση αναμονής για να χτυπήσει, παρόλο που είχε περάσει η ώρα.

Κάνω κάτι λάθος; Ή μπλοκάρει και σε άλλους;

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Κολλαει και σε αλλους στην boot screen????

 

edit:ολα καλα τελικα

 

πριν τις βαλεις εκανες hard reset και τις τρεις πρωτες εντολες του wipe και την πρωτη φορα ειναι λογικα να καθυστερει.σε περιπτωση που δοκιμαζεις συχνα αλλες ρομ κανε και ενα back up στο recovery

Link to comment
Share on other sites

Με το ξυπνητηρι εχω ξαναφερει το προβλημα που εχω

Αν ρυθμισω ενα ξυπνητηρι (που να περιλαμβανει επαναληψη..δεν εχω δοκιμασει απλο) ..τη 1η φορα δε θα χτυπησει...παρα μονο αν πατησεις καποιο κουμπι στο κινητο !!!!...τις επομενες φορεσ ειναι οκ

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες τώρα, έχω ρυθμίσει αποβραδίς το ξυπνητήρι, μου είπε κανονικά ότι έχει ρυθμιστεί για μετά από χ ώρες και ψ λεπτά, και μετά έχω βάλει το κινητό σε Airplane Mode (για να μην πάρει κανένας λάθος μέσα στη νύχτα) και το ξυπνητήρι δεν χτύπησε ποτέ!

Εγώ ξύπνησα από 2ο ξυπνητήρι (πάντα βάζω 3 ξυπνητήρια γιατί δεν εμπιστεύμαι ούτε το 1, ούτε καν τα 2, γιατί κοιμάμαι βαριά), που το είχα ρυθμίσει 10 λεπτά αργότερα από το 845 και αμέσως κοιτάζω την οθόνη και το βλέπω ακόμα σε κατάσταση αναμονής για να χτυπήσει, παρόλο που είχε περάσει η ώρα.

Κάνω κάτι λάθος; Ή μπλοκάρει και σε άλλους;

 

Στις ρυθμίσεις έλεγξε την πρώτη επιλογή αν είναι τσεκαρισμένη.

Όσοι έχετε πρόβλημα με το ξυπνητήρι κάντε και μια δοκιμή με το Alarm clock Plus το οποίο μπορείται να βρείτε στο market. Εγώ αυτό χρησιμοποιώ και είναι άψογο!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις task killer και κανει kill την εφαρμογη?Εγω αυτο ειχα παθει.

 

Δυο μέρες τώρα, έχω ρυθμίσει αποβραδίς το ξυπνητήρι, μου είπε κανονικά ότι έχει ρυθμιστεί για μετά από χ ώρες και ψ λεπτά, και μετά έχω βάλει το κινητό σε Airplane Mode (για να μην πάρει κανένας λάθος μέσα στη νύχτα) και το ξυπνητήρι δεν χτύπησε ποτέ!

Εγώ ξύπνησα από 2ο ξυπνητήρι (πάντα βάζω 3 ξυπνητήρια γιατί δεν εμπιστεύμαι ούτε το 1, ούτε καν τα 2, γιατί κοιμάμαι βαριά), που το είχα ρυθμίσει 10 λεπτά αργότερα από το 845 και αμέσως κοιτάζω την οθόνη και το βλέπω ακόμα σε κατάσταση αναμονής για να χτυπήσει, παρόλο που είχε περάσει η ώρα.

Κάνω κάτι λάθος; Ή μπλοκάρει και σε άλλους;

 

Μηπως εχεις task killer και κανει kill την εφαρμογη?Εγω αυτο ειχα παθει.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω καποιο theme .Ηδη εχω βαλει καποια αλλη ρομ αλλα δεν ξερω πωσ να αλλαξω theme.Eχει να μου πρεοτεινει καπιοσ καποια καλη και πωσ γινεται?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω καποιο theme .Ηδη εχω βαλει καποια αλλη ρομ αλλα δεν ξερω πωσ να αλλαξω theme.Eχει να μου πρεοτεινει καπιοσ καποια καλη και πωσ γινεται?

ευχαριστω

 

Ποια ρομ εχεις βαλει?προσπαθησε μεσω φλασαρισματος

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους.Μετα απο πολυ ψαξιμο καταφερα να εχω λειτουργικη 2.2 και σας παραθετω την εμπειρια μου βημα βημα.Πρωτα κατεβαστε τη ρομ του anryl εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=11287884#post11287884. Κατεβαστε τη ρομ του cas-xp εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=915354. Φλασαρετε την release 20 και τα release 20 updates(anryl)(κανετε wipe).Mολις ανοιξει το τηλ. βρειτε την εφαρμογη wifi keep alive και επιλεξτε always on και ανοιξτε το wifi.Συνδεθειτε σε ενα δυκτιο με το wifi.Σβηστε το τηλ. και φλασαρετε τη ρομ του cas-xp(beta 3)(κανετε wipe).Μολις ανοιξει το τηλ. συνδεθειτε στον google account σας.Μετα φλασαρετε ξανα την ρομ του anryl(release 20 και τα release 20 updates).ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ WIPE αυτη τη φορα γιατι θα χασετε τον google account κατι που δεν μπορειτε να δημιουργησετε με την ρομ του anryl.(Γι αυτο επρεπε να φλασαρουμε την ρομ του cas-xp.)ΕΠΕΞΗΓΗΣΕΙΣ 1)Με τη ρομ του anryl δεν εχω google account βγαζει μηνυμα λαθους.2)Μετη ρομ του cas-xp δεν γραφει βιντεο και το πατημα του d-pad φριζαρει το τηλ. και κανει reboot.3)Του anryl ειναι overclock στα710MHZ.4)Και οι δυο βγαζουν περιπου 4000mflops στο linpack.4)Και οι δυο εχουν καλο καλιμπραρισμα οθονης(οχι τελειο).5)Στη ρομ του anryl το d-pad ειναι απενεργοποιημενο και δεν προκαλει προβληματα.ΑΝ κανετε τα βηματα ακριβως οπως τα εγραψα θα εχετε μια πληρως λειτουργικη froyo 2.2 γρηγορη και χωρις προβληματα.Ευχαριστουμε τους anryl και cas-xp για την καλη δουλεια τους.Καλο φλασαρισμα! Edited by gargi0048
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους.Μετα απο πολυ ψαξιμο καταφερα να εχω λειτουργικη 2.2 και σας παραθετω την εμπειρια μου βημα βημα.Πρωτα κατεβαστε τη ρομ του anryl εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=11287884#post11287884. Κατεβαστε τη ρομ του cas-xp εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=915354. Φλασαρετε την release 20 και τα release 20 updates(anryl)(κανετε wipe).Mολις ανοιξει το τηλ. βρειτε την εφαρμογη wifi keep alive και επιλεξτε always on και ανοιξτε το wifi.Συνδεθειτε σε ενα δυκτιο με το wifi.Σβηστε το τηλ. και φλασαρετε τη ρομ του cas-xp(beta 3)(κανετε wipe).Μολις ανοιξει το τηλ. συνδεθειτε στον google account σας.Μετα φλασαρετε ξανα την ρομ του anryl(release 20 και τα release 20 updates).ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ WIPE αυτη τη φορα γιατι θα χασετε τον google account κατι που δεν μπορειτε να δημιουργησετε με την ρομ του anryl.(Γι αυτο επρεπε να φλασαρουμε την ρομ του cas-xp.)ΕΠΕΞΗΓΗΣΕΙΣ 1)Με τη ρομ του anryl δεν εχω google account βγαζει μηνυμα λαθους.2)Μετη ρομ του cas-xp δεν γραφει βιντεο και το πατημα του d-pad φριζαρει το τηλ. και κανει reboot.3)Του anryl ειναι overclock στα710MHZ.4)Και οι δυο βγαζουν περιπου 4000mflops στο linpack.4)Και οι δυο εχουν καλο καλιμπραρισμα οθονης(οχι τελειο).5)Στη ρομ του anryl το d-pad ειναι απενεργοποιημενο και δεν προκαλει προβληματα.ΑΝ κανετε τα βηματα ακριβως οπως τα εγραψα θα εχετε μια πληρως λειτουργικη froyo 2.2 γρηγορη και χωρις προβληματα.Ευχαριστουμε τους anryl και cas-xp για την καλη δουλεια τους.Καλο φλασαρισμα!

 

συγγνωμη μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος με εχεις μπερδεψει κανε μας τα βηματα γιατι την συγκεκριμενη ρομ προσπαθησα να την βαλω και ειχα προβλημα με τα ελληνικα που δεν υπηρχαν και τα εβαλα απο αλλη ρομ και με το wifi.πες τα με βηματα.δηλαδη αν καταλαβα σωστα φλασαρω με την 20 μετα φλασαρω με update 20 ?και αν μπορεις συγκεντρωσε τα αρχεια και δωσε μας τα λινκ για το καθενα

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος με εχεις μπερδεψει κανε μας τα βηματα γιατι την συγκεκριμενη ρομ προσπαθησα να την βαλω και ειχα προβλημα με τα ελληνικα που δεν υπηρχαν και τα εβαλα απο αλλη ρομ και με το wifi.πες τα με βηματα.δηλαδη αν καταλαβα σωστα φλασαρω με την 20 μετα φλασαρω με update 20 ?και αν μπορεις συγκεντρωσε τα αρχεια και δωσε μας τα λινκ για το καθενα

 

1)Φλασαρεις την ρομ του anryl.RELEASE 20 ΚΑΙ UPDATES REL20.

2)Αφου κανεις αυτα που ειπα με το wifi φλασαρεις τη ρομ του cas-xp.

3)Συνδεσου στους google account για να εχεις market.

4)TΩΡΑ κανε παλι το βημα 1) ΧΩΡΙΣ WIPE ΣΤΟ RECOVERY

Αυτο ηταν!

Τι εννοεις προβλημα με τα ελληνικα?Εχει ελληνικα!

ANRYL http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=11287884#post11287884

CAS-XP http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=915354

Link to comment
Share on other sites

1)Φλασαρεις την ρομ του anryl.RELEASE 20 ΚΑΙ UPDATES REL20.

2)Αφου κανεις αυτα που ειπα με το wifi φλασαρεις τη ρομ του cas-xp.

3)Συνδεσου στους google account για να εχεις market.

4)TΩΡΑ κανε παλι το βημα 1) ΧΩΡΙΣ WIPE ΣΤΟ RECOVERY

Αυτο ηταν!

Τι εννοεις προβλημα με τα ελληνικα?Εχει ελληνικα!

ANRYL http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=11287884#post11287884

CAS-XP http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=915354

 

ελληνικα μπορει να εχει αλλα ελληνικα να γραφουμε στα μην εγω δεν βρηκα και λινκ δεν δινεις μου δινεις το σιτε απο xda ποια ειναι η ειναι η ρομα α20,3 δεν καταλαβα το σιτε και τα λινκς σορρυ και τι παραπανω μας προσφερει μπορεις να μας πεις .κατεβασα μια ρομ την α20,3 τα αλλα δεν τα βρηκα.

και οταν προσπαθησα να βαλω το δικτυο μου wifi δεν σταθεροποιουνταν και εκανε το wifi συνεχεια επανεκιννησεις παρολο που ειχα βαλει always on wifi απο το προγραμμα και το calibration της οθονης απο εμενα εγινε με μεγαλη δυσκολια.Θα περιμενω και την zodiac froyo ανακοινωσε οτι θα βγαλει μια μεσα στην βδομαδα.πραγματικα περιμενα πιο απλη διαδικασια.θα παραμεινω στην v2 η οποια δεν με εχει απογοητευσει παρολο που το κινητο μου ειναι προβληματικο μοντελο (μετα απο κληση /μην γυριζει η ταπετσαρια σε default ταπετσαρια του κινητου ανεξαρτητα αν εχει την μαμισια ρομ η καποια αλλη )ευχαριστω

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.τις τελευταιες μερες οταν βαζω ενα φοντο στην οθονη αντι να μου το εμφανιζει ολοκληρο σε μια οθονη μου το μοιραζει σε ολες τις αρχικες οθονες με αποτελεσμα να μην φαινεται σωστα,ενω αντιθετα οταν βαζω ενα εργοστασιακο φοντο κινουμενο η οχι το εμφανιζει σωστα.υπαρχει καποια λυση?επισης πως γινεται να μεταφερονται οι εφαρμογες στην καρτα μνημης γιατι η μνημη τηλεφωνου εχει φουλαρει?οποιος ξερει ας μου απαντησει.ευχαριστω
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, μετα απο πολυωρο διαβασμα του φορουμ οσο αναφορα το joy 845 καταλαβα οτι εχω μεινει πολυ πίσω οσο αναφορα την τεχνολογια! Θελησα και εγω να "πειράξω" το κινητάκι μου αλλά τίποτα!για την ακριβεια δεν το βλεπει πλεον το laptop!Καπου μεσα στο φορουμ δίνουν οδηγίες για το πως μπορεις να βάλεις την TRLS2 που απο οτι διαβασα ειναι η καλυτερη δυνατη για το κινητο μας και μαλιστα ενας αλλος τις μετεφρασε αυτες τις οδηγιες στα ελληνικα. Μηπως μπορει να δωσει καποιος οδηγιες στα ελληνικα για πολυ πολυ πολυ αρχαριους για να μην πω καθηστερ....νους!!!

Σας ευχαριστω για το χρονο σας...

Κωνσταντινος Τ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, μετα απο πολυωρο διαβασμα του φορουμ οσο αναφορα το joy 845 καταλαβα οτι εχω μεινει πολυ πίσω οσο αναφορα την τεχνολογια! Θελησα και εγω να "πειράξω" το κινητάκι μου αλλά τίποτα!για την ακριβεια δεν το βλεπει πλεον το laptop!Καπου μεσα στο φορουμ δίνουν οδηγίες για το πως μπορεις να βάλεις την TRLS2 που απο οτι διαβασα ειναι η καλυτερη δυνατη για το κινητο μας και μαλιστα ενας αλλος τις μετεφρασε αυτες τις οδηγιες στα ελληνικα. Μηπως μπορει να δωσει καποιος οδηγιες στα ελληνικα για πολυ πολυ πολυ αρχαριους για να μην πω καθηστερ....νους!!!

Σας ευχαριστω για το χρονο σας...

Κωνσταντινος Τ.

 

Pro Celestial v2

Link to comment
Share on other sites

+1 κι από μένα για τη συγκεκριμένη ρομ είναι η μόνη που μου έχει δουλέψει μέχρι τώρα χωρίς προβλήματα

 

αφτη ειναι η ΤCT RLS2 ?

 

Αν οχι, εγω εχω απο το νοεμβρη που πηρα το κινητο, και εβαλα την tct rls2 και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα.αφτη τη v2 δεν την εχω δοκιμασει..

η v2 που λετε τι ειναι? eclair? h froyo?

την TCT RLS2 την εχετε δοκιμασει και σας εβγαλε ή παρατηρισατε καποιο προβλημα?? ( ισως μπορει να εχει και να μην το εχω καταλαβει.. )

Link to comment
Share on other sites

αφτη ειναι η ΤCT RLS2 ?

 

Αν οχι, εγω εχω απο το νοεμβρη που πηρα το κινητο, και εβαλα την tct rls2 και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα.αφτη τη v2 δεν την εχω δοκιμασει..

η v2 που λετε τι ειναι? eclair? h froyo?

την TCT RLS2 την εχετε δοκιμασει και σας εβγαλε ή παρατηρισατε καποιο προβλημα?? ( ισως μπορει να εχει και να μην το εχω καταλαβει.. )

Όχι άλλη είναι αυτή

Εχω δοκιμάσει την RLS3 και RLS4

και είχα πολύ συχνά κολληματα ενώ με αυτή ηρέμησα. Προσωπικα μου αρέσει και περισσότερο το προεγκατεστημενο skin της

Eclair είναι η συγκεκριμένη

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ tolios32 για τον κοπο σου να μου απαντήσης, αλλα επειδη οπως προανέφερα δεν ειμαι καλος γνωστης αγλλικων...μηπως υπάρχουν οδηγίες στα ελληνικά με απλα λογάκια? :) θα κάνω μια προσπάθεια πάντως μπας και βγάλω άκρη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...