Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, από αρχές Νοεμβρίου που πήρα το κινητό τώρα μου παρουσίασε ένα πρόβλημα στο ακουστικό με αποτέλεσμα όλοι οι συνομιλητές μου να ακούγονται με ένα πολύ έντονο "τριγμό" οπότε και η συσκευή πήγε για RMA στο κατάστημα που το αγόρασα....

Θα ενημερώσω για όποιες εξελίξεις...

 

Εξυπηρέτηση Vodafone: αφού πάνε 2 βδομάδες συν απο όταν έδωσα για σέρβις το κινητό παίρνω στα κεντρικά να ρωτήσω πως πάει και μου λεν έχει ηδη "επισκευαστεί" και απο 4 του μηνου έχει σταλεί πίσω στο κατάστημα που το παρέδωσα για να το παραλάβω....

Να μην τα πολυλογώ γιατί και πως δεν ενημερώθηκα, το θέμα είναι πως πήγα .... το πήρα... και αύριο μεθαύριο θα το ξαναστείλω γιατί δεν έφτιαξαν τίποτα......

Εξυπηρέτηση Vodafone Γ Τ Π

 

Υ.Γ. Οι ζελατίνες οθόνης απο μεγάλη αλυσίδα παιχνιδιών παπαρολογιων δεν αξίζουν μια...

Edited by Jimaros69
Υ.Γ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει κανεις αλος προβλημα ; η μονο εγώ δεν μπορώ να συνδεθω με το google account μου; Μου λεει ότι ή δεν είναι διαθέσιμο τορα η η συσκευη μου δεν το υποστηρίζει ....

 

Εμένα δε γράφει κάτι τέτοιο απλά βγάζει συνέχεια αποτυχία συγχρονισμού. Συγχρονιζει μόνο μέσω pc suite. Ίσως φταίει κάποια εφαρμογή γιατί στην αρχή συγχρόνιζε κανονικά. Κατι άλλο, μου εμφανίζει τις επαφές με το όνομα πρώτα και μετά το επίθετο, ξέρει κάποιος πως να γίνει το αντίθετο;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λειτουργεί σε συνδυασμό με το google account. Δοκίμασε να κάνεις Login στον google account σου από κανονικό υπολογιστή αντί για το joy.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Από το pc μπενει κανονικα , από το κινητο και να συνδεθεί δεν συνδέεται αλλα ουτε διμιουργια καινουριου λογαριασμου κανει
Link to comment
Share on other sites

με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων χανουμε τα τηλεφωνα που εχω περασμενα στην SD καρτα;
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λειτουργεί σε συνδυασμό με το google account. Δοκίμασε να κάνεις Login στον google account σου από κανονικό υπολογιστή αντί για το joy.

 

Δε γίνεται τίποτα. Ενώ έχω συνδεθεί από τον υπολογιστή στο κινητό όταν πάω να μπω στο gmail μου βγάζει <<χωρίς σύνδεση>> είτα μέσω wi fi ήτε με σύνδεση usb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια, Αν συνδεθω μεσω wi-fi με το internet και ανοιξω τους χαρτες που εχει μεσα το vodafone joy, κοινως το a-gps, χρεωνομαι ? Επισης αυτο το σκατοσηματακι με τον δορυφορο οταν το ενεργοποιησω χρεωνομαι ? Edited by Meni0s
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε κατι νεοτερο για αναβαθμιση;;;

 

Για κοίτα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=741643

Έβαλα την V1 πρίν 10 ημέρες και δεν αντιμετώπιδα κανένα πρόβλημα. Σήμερα έβαλα την V2 και μέχρι τώρα μια χαρά τα πάει το κινητάκι.

Δοκίμασε και εσύ αν θέλεις και μας λές.

Τα λέμε.

Efstala
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση άσχετου:

έχω δώσει τον βασικό gmail λογαριασμό μου στο κινητό. Δεν ήξερα ότι θα με παρακολουθούν, όμως!!!

Χτες, έλαβα ξαφνικά ένα notification με ένα message από ένα από τα άτομα που έχω στο gmail μου και που προσπαθώ να αποφεύγω.

Τι σκ.. είναι αυτό το message; Δεν ήταν e-mail, δεν ήταν sms, έχω κλειστά πάντα στο gmail μου το chat, buzz κλπ και όλες τις εφαρμογές που δεν τις ξέρω όπως ένα Talk που μου φάνηκε ύποπτο για ρουφιανιά. Γενικά δεν θέλω να βλέπει κανείς ότι είμαι on-line γιατί βαριέμαι φρικτά τα διάφορα chat και Instant messages. Πώς με είδε ο τύπος ότι είμαι on-line και μου έστειλε το μήνυμα; Ξέρει ότι το είδα ή να προσποιηθώ ότι δεν είδα τίποτα;

Θέλω να κρυφτώ και δεν ξέρω πώς! :lol: Από ότι κατάλαβα το πιο αποτελεσματικό είναι να γυρίσω στην αρχή, στις εργοστασιακές ρυθμίσεις για να περάσω ένα άλλο gmail λογαριασμό που να μην τον ξέρει κανείς... :(

Είμαι πολύ ψάρακας, ε; :O

 

έδιτ:

μετέφερα το ερώτημα μου στο θέμα για το ανδροιδ, οπότε περιμένω από εκεί απάντηση.

ευχαριστώ

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=741643

Έβαλα την V1 πρίν 10 ημέρες και δεν αντιμετώπιδα κανένα πρόβλημα. Σήμερα έβαλα την V2 και μέχρι τώρα μια χαρά τα πάει το κινητάκι.

Δοκίμασε και εσύ αν θέλεις και μας λές.

Τα λέμε.

 

Είχα βάλει και εγώ τη V1 αλλά ενώ υπήρχε η Ελληνική γλώσσα στο τηλέφωνο, στο πληκτρολόγιο υπήρχε μόνο η Αγγλική και καμία άλλη επιλογή, και ξαναγύρισα στην RLS4d . Διαπίστωσες κάτι τέτοιο στη V1 - V2 ή όλα είναι ΟΚ;

Edited by klgrpls
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται τίποτα. Ενώ έχω συνδεθεί από τον υπολογιστή στο κινητό όταν πάω να μπω στο gmail μου βγάζει <<χωρίς σύνδεση>> είτα μέσω wi fi ήτε με σύνδεση usb.

 

Ξαναεγκατέστησε το λογαριασμό gmail σου στο android κινητό από την αρχή. Σβήσε τις υπάρχουσες ρυθμίσεις του λογαριασμού (σβήσε το λογαριασμό δηλαδή) και ξαναβάλε τον από την αρχή. Βεβαιώσου ότι βάζεις σωστά το Password

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει και εγώ τη V1 αλλά ενώ υπήρχε η Ελληνική γλώσσα στο τηλέφωνο, στο πληκτρολόγιο υπήρχε μόνο η Αγγλική και καμία άλλη επιλογή, και ξαναγύρισα στην RLS4d . Διαπίστωσες κάτι τέτοιο στη V1 - V2 ή όλα είναι ΟΚ;

 

οι γλωσσες ειναι ξεχωριστες κοιτα τι λεει στο τελος εγω εβαλα την v2 και προσθεσα μετα τα ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει και εγώ τη V1 αλλά ενώ υπήρχε η Ελληνική γλώσσα στο τηλέφωνο, στο πληκτρολόγιο υπήρχε μόνο η Αγγλική και καμία άλλη επιλογή, και ξαναγύρισα στην RLS4d . Διαπίστωσες κάτι τέτοιο στη V1 - V2 ή όλα είναι ΟΚ;

Και με την V1 και τώρα με την V2 δεν έχω πρόβλημα με την Ελληνική γλώσσα. Ούτε στο τηλέφωνο ούτε στο πληκτρολόγιο. Πρέπει όμως στις ρυθμίσεις-γλώσσα και πληκτρολόγιο-touch input-γλώσσα πληκτρολογίου, να μην τσεκάρεις το English, γιατί έτσι θα χάσεις τα Ελληνικά και πρέπει να τα εγκαταστήσεις. Το έχω πάθει και ξέρω.

Τώρα μεταξύ μας ούτε καλύτερη ούτε χειρότερη την βρήκα από την RLS4d, απλώς έτσι για να έχω κάτι να κάνω την έβαλα και θα δοκιμάσω και ότι επόμενο θα βγεί. Ετσι για την ιστορία, η Mr. Edition δεν μου άρεσε καθόλου.

Ελπίζω να μην σας ζάλισα.

Τα λέμε.

Efstala
Link to comment
Share on other sites

Και με την V1 και τώρα με την V2 δεν έχω πρόβλημα με την Ελληνική γλώσσα. Ούτε στο τηλέφωνο ούτε στο πληκτρολόγιο. Πρέπει όμως στις ρυθμίσεις-γλώσσα και πληκτρολόγιο-touch input-γλώσσα πληκτρολογίου, να μην τσεκάρεις το English, γιατί έτσι θα χάσεις τα Ελληνικά και πρέπει να τα εγκαταστήσεις. Το έχω πάθει και ξέρω.

Τώρα μεταξύ μας ούτε καλύτερη ούτε χειρότερη την βρήκα από την RLS4d, απλώς έτσι για να έχω κάτι να κάνω την έβαλα και θα δοκιμάσω και ότι επόμενο θα βγεί. Ετσι για την ιστορία, η Mr. Edition δεν μου άρεσε καθόλου.

Ελπίζω να μην σας ζάλισα.

Τα λέμε.

 

για μενα ειναι αρκετα καλη.δεν τρωει κοληματα στην αρχη. κακως βγαλανε το widget email γιατι το εχει κανεις ? οχι το gmail .και κατι αλλο δοκιμασατε τα themes και πωσ τα βαλατε?

Link to comment
Share on other sites

για μενα ειναι αρκετα καλη.δεν τρωει κοληματα στην αρχη. κακως βγαλανε το widget email γιατι το εχει κανεις ? οχι το gmail .και κατι αλλο δοκιμασατε τα themes και πωσ τα βαλατε?

Γιατί το λες αυτό, έχει email. Όσο για τα themes, έχω κατεβάσει το Gingerbread V2 Jit και θέλω να πιστεύω ότι εγκαθίσταται όπως και η Rom. Μια δοκιμή θα μας πείσει......θα επανέλθω.

Λοιπόν επανήλθα. Το εγκαθιστάς όπως και την Rom. Κυριαρχεί το ΠΡΑΣΙΝΟ χρώμα, έχει και battery symbol στην μπάρα με ένδειξη όταν φορτίζει και ωραίο windows animation. Έχει όμως ένα μείον. Είναι η μπάρα και τα σύμβολα σε αυτήν μικρά και όταν είσαι 50+ και με γυαλιά-καλά κρασιά. Τώρα ας μου πεί κάποιος αν ξέρει πως το βγάζουνε; Απλώς το σβήνω από την SD κάρτα;

Λοιπόν τα λέμε.

Edited by stavoda
Efstala
Link to comment
Share on other sites

Όταν παταω μενού-προσθηκη- widget συναισθημάτων μου βγάζει υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Αρχικής οθόνης (διαδικασία android.process.launcher) Προσπαθήστε ξανά. Όσο και αν προσπαθώ γίνεται πάντα το ιδιο. Γιατι συμβαίνει αυτό και πως διορθώνεται ?? Thanks
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτό, έχει email. Όσο για τα themes, έχω κατεβάσει το Gingerbread V2 Jit και θέλω να πιστεύω ότι εγκαθίσταται όπως και η Rom. Μια δοκιμή θα μας πείσει......θα επανέλθω.

 

εννοω widget email,widget ειδησεις-καιρος κριμα που τα βγαλανε αν βαλεις το THEME πρεπει να αλλαξεις παλι ρομ η απλα flash apo rom

Link to comment
Share on other sites

εννοω widget email,widget ειδησεις-καιρος κριμα που τα βγαλανε αν βαλεις το THEME πρεπει να αλλαξεις παλι ρομ η απλα flash apo rom

Κατάλαβα ποιά εννοείς, για ειδήσεις-καιρό κοιτά εδώ

https://market.android.com/details?id=com.zougla&feature=search_result

είναι πολύ καλό-η γνώμη μου. Αν έχεις ασύρματο δίκτυο στο σπίτι, συνδέσου με το κινητό και μετά πάτα το install και το πρόγραμμα εγκαθίσταται κατευθείαν στο κινητό σου.

Δεν χρειάζετε να αλλάξεις Rom. Μπαίνεις σε Recovery mode και το φλασάρεις, μετά reboot και τελείωσες.

Τα λέμε

Efstala
Link to comment
Share on other sites

Ας μου απαντησει καποιος . μονο σε εμενα πολλες φορες η ταπετσαρια γυριζει μονη στην default ταπετσαρια ειτε ειχα την μαμισια ρομ ειτε βαλω οποια ρομ (rls -pro) οποιος γνωριζει ας μου απαντησει μου εχει σπασει τα νευρα
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα τουλαχιστον, δεν αλλαζει απο μονη της στην default ταπετσαρια. Και γενικα ρε παιδια απο οσα ποστ εχω διαβασει για το flasharisma της rom κτλπ.... εχω παρατηρησει οτι δημιουργει πολλα προβληματα :(
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα ποιά εννοείς, για ειδήσεις-καιρό κοιτά εδώ

https://market.android.com/details?id=com.zougla&feature=search_result

είναι πολύ καλό-η γνώμη μου. Αν έχεις ασύρματο δίκτυο στο σπίτι, συνδέσου με το κινητό και μετά πάτα το install και το πρόγραμμα εγκαθίσταται κατευθείαν στο κινητό σου.

Δεν χρειάζετε να αλλάξεις Rom. Μπαίνεις σε Recovery mode και το φλασάρεις, μετά reboot και τελείωσες.

Τα λέμε

 

το widget καιρου-ειδησεις το βρηκα News Weather Widget

Link to comment
Share on other sites

Ας μου απαντησει καποιος . μονο σε εμενα πολλες φορες η ταπετσαρια γυριζει μονη στην default ταπετσαρια ειτε ειχα την μαμισια ρομ ειτε βαλω οποια ρομ (rls -pro) οποιος γνωριζει ας μου απαντησει μου εχει σπασει τα νευρα

 

Μηπως εχεις task killer?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις task killer?

 

οχι δεν εχω γενικα το κανει μονο του οποτε θελει σε κληση κυριοτερα μετα απο κληση η απαντηση σε μια κληση απο οποιοδηποτε αριθμο

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια custom rom 2.2 αλλα στα ελληνικα ??

 

Θελω να βγαλω τη rom τη μαμισια γιατι εχω χρεωθει στη vodafone πολλα λεφτα με τις μα@@κιες που εχει μεσα ...

Φυσικα και δε θα παρουν φραγκο ...

Edited by alekos333
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...