Jump to content

The Walking Dead (AMC)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά μια τρύπα από σφαίρα μοιάζει να είναι με αίμα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν το έχει δει ακόμη ? ΟΛοι σαν και εμένα, μετά τις 23:00 ξεκινά η προβολή ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το είδα..

 

 

o glenn είναι ζωντανός, ξενέρωσα λίγο αλλά μετά χάρηκα γιατί

 

 

ακολουθεί spoiler από τα comic

 

 

ο θάνατος του από τον Negan ήταν από τις πιο σοκαριστικά ωραίες σκηνές του κομικ. ανυπομονώ να έρθει αυτή η ώρα για να δω πως θα το κάνουν στη σειρά.

 

επίσης μπορούμε να αποχαιρετίσουμε το δεξί μάτι του κάρλ στο επόμενο επεισόδιο! λογικά θα το κωλόπαιδο θα κάνει την ζημιά

 

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Για τον... τύπο που μιλάμε, δεν με χάλασε καθόλου. Τον συμπαθώ και δεν θέλω να φύγει.

 

 

 

Edit: Μόλις το τελείωσα και εγώ. Το επόμενο είναι το τελευταίο της σεζόν;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Για τον... τύπο που μιλάμε, δεν με χάλασε καθόλου. Τον συμπαθώ και δεν θέλω να φύγει.

 

 

 

Edit: Μόλις το τελείωσα και εγώ. Το επόμενο είναι το τελευταίο της σεζόν;

 

Ναι, το επόμενο είναι το τελευταίο του 2015. Κι εγώ μόλις το τέλειωσα. Μου άρεσε αρκετά και εμένα δεν με χάλασε καθόλου...άσε που φαινόταν ότι το έκαναν μόνο και μόνο για σασπένς.

Link to comment
Share on other sites

λιγο αποτυχημενο το suspense με τον Γκλενν να ειναι ζωντανος , απο κει και περα το επεισοδιο μετριο αλλα με τελος που σε κραταει σε μεγαλη αγωνια για το επομενο

Link to comment
Share on other sites

λιγο αποτυχημενο το suspense με τον Γκλενν να ειναι ζωντανος , απο κει και περα το επεισοδιο μετριο αλλα με τελος που σε κραταει σε μεγαλη αγωνια για το επομενο

Ε αν δεν είναι δυνατό και το τελευταίο της middle season να το κλείσουμε το μαγαζί;)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

...Και πιθανότατα το "Help" του προηγούμενου επεισοδίου προέρχεται από την Αλεξάνδρεια.

Link to comment
Share on other sites

...Και πιθανότατα το "Help" του προηγούμενου επεισοδίου προέρχεται από την Αλεξάνδρεια.

 

Και απ' ότι λένε θα είναι από τον

Eugene

Η Κάρολ πάλι όλα τα λεφτά...πολύ μούτρο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως απλά φέρεται λογικά σε μια κατάσταση που κάποιοι κάνουν απίστευτες βλακείες.
Link to comment
Share on other sites

Και απ' ότι λένε θα είναι από τον

Eugene

Η Κάρολ πάλι όλα τα λεφτά...πολύ μούτρο.

ποιος ειναι αυτος;;;; :wacko:

 

η καρολ οντως φερεται "φυσιο-λογικα"

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ο γνωστός χ@στης "επιστήμονας"

 

Πιο σωστά δεν μπορούσες να το θέσεις :p Αυτός όμως για κάποιο λόγο υπάρχει ακόμη, δεν μπορεί! Και η Ροζίτα από κει που δεν μιλούσε σχεδόν ποτέ, χθες έβγαλε και ολόκληρο λογύδριο. Που σημαίνει λίγα τα ψωμιά της:p...όταν αφιερώνουν λίγο παραπάνω χρόνο σε κάποιους μετά συνήθως μας "χαιρετάνε".

Edited by dv85
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φινάλε στο επεισόδιο.. Πάντως στο θέμα με τους θανάτους, όσες φορές σκοτώνεις τον ίδιο χαρακτήρα τόσο λιγότερο κοστίζει στο κοινό. Για μένα χαζομαρα έκαναν.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φινάλε στο επεισόδιο.. Πάντως στο θέμα με τους θανάτους, όσες φορές σκοτώνεις τον ίδιο χαρακτήρα τόσο λιγότερο κοστίζει στο κοινό. Για μένα χαζομαρα έκαναν.

 

Ακριβώς οι σκέψεις μου. Αν για τον οποιοδήποτε λόγο πεθάνει ο γκλεν, λίγοι θα λυπηθουν όπως αυτή την πρώτη φορά.

 

Μία φορά πήγε να κάνει ένα καλό αυτό το walking dead και το χάλασε :p

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα πως το τελευταίο επεισόδιο είναι μεγαλύτερο σε διάρκεια.

Άντε πάλι να περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία σκηνή ο μικρός είναι για πολλές σφαλιάρες.

 

Μόλις το είδα κι εγώ. Καλά το μικρό πολύ μαλ$%$!#%. Ποιος ξέρει ποιοι θα την πληρώσουν. Επίσης ο

Morgan πόσο βλάκας...μυαλό δεν βάζει. Από την βλακεία του λογικά πάει η Ντενίζ

 

Link to comment
Share on other sites

στο imdb υπαρχει trailer του δευτερου μισου της σεζον :)

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά. Πως κατηγορείτε ένα παιδάκι 8-10 χρόνων; Ο άλλος ολόκληρος μαντράχαλος και τα έχει χαμένα!

Ούτε τον μεγαλύτερο αδερφό του δεν μπορώ να κατηγορήσω, στο κάτω κάτω, σκότωσαν τον πατέρα του. Ο Morgan είναι ο βλάκας της υπόθεσης.

Καλά ο "επιστήμονας". Τι να πεις.

Καλύτερα μόνος σου στον πόλεμο, που λέει ο λόγος μακρυά από μας, παρά με έναν τέτοιο.

Glenn γερά! Νομίζω θα παίξει καθοριστικό ρόλο για ακόμη μια φορά, μαζί με τους υπόλοιπους που κάποια στιγμή θα εμφανιστούν. Αυτούς που δεν έδειξε ακόμη " φοβάμαι ". Την νέα ομάδα που φαίνεται πως μπαίνει στο παιχνίδι.

Άντε τώρα μέχρι τον Φεβρουάριο.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Για μένα μέτριο γενικά επεισόδιο και σίγουρα πολύ κατώτερο των προσδοκιών για mid-season finale.

Οι main characters δείχνουν τελείως untouchables. Ό,τι και να συμβεί κάθε φορά, ο κόσμος να έρθει τούμπα, απλά θα βγαίνουν αλώβητοι. Εκεί που ελπίζεις ότι ο αντιπαθέστατος Coral θα την φάει καλά απ' τον άλλο τον πιτσιρικά, τότε στο τσακ σώζεται. Εκεί που λες η Maggie ότι την τσίμπησαν, στο τσακ προλαβαίνει και σκαρφαλώνει. Χωρίς να αναφέρουμε τα προηγούμε σκηνικά, με Glenn ή Rick ανάμεσα στα εκατομμύρια walkers που βγήκαν σώοι και άλλα που δε θυμάμαι τώρα. Είπαμε περί μυθοπλασίας πρόκειται, αλλά πλέον το σενάριο αγγίζει τα όρια του υπερφυσικού. Μόνο η φουκαριάρα η Deanna έπρεπε να την πληρώσει κι αυτή από ένα άκυρο στραβοπάτημα. :p

 

 

Τέλος πάντων, ας κάνουμε υπομονή ως το Φεβρουάριο να δούμε τί άλλη φόλα θα φάμε. :rolleyes::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα επίσης να αναφέρω

το γελοίο κατ' εμέ σκηνικό που παραδίδουν τα όπλα στον σαπιοδόντη Wolf οι Tara και οι Rosita, μη μπορώντας να τον τελειώσουν με headshot, όταν σε προηγούμενα επεισόδια μπορούσαν να πετύχουν καρφίτσα στα δύο χιλιόμετρα.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...