Jump to content

The Walking Dead (AMC)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω πει αρκετές φορές αλλά είμαι ο μόνος που θέλω να βλέπω βασικούς να πεθαίνουν; :-P

 

 

Σε ποιον δεν θα άρεσε να πέθαινε το παιδάκι στην τελευταία σκηνή; Ακούγομαι κακός :-P αλλά κάτι τέτοιο θα έδινε μπόλικο σασπένς

 

(δεν νομίζω πως χρειάζεται spoiler αλλά δεν βλάπτει και κανέναν)

 

Τώρα θα μου πείτε, «δεν θα ακολουθεί τα comics» , αλλά απ ότι ακούω ήδη έχουν ξεφύγει..

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πόσο πολύ άρεσε και στους υπόλοιπους, αφού 3 μέρες μετά κανείς δεν σχολιάζει!! :-P

 

Ειδικά η τελευταία ατάκα, οτι

δεν ξέρουν με ποιους τα έβαλαν

είναι τραγική. Σα να σου λένε, δεν έχουμε σενάριο κάνουμε οτι μας κατέβει.

 

Απογοήτευση το φινάλε, συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου άρεσε όλη η σεζόν.. μου άρεσε το 'χτήσιμο' που έκανε στους χαρακτήρες, ναι μεν βαρετό για κάποιους αλλά απαραίτητο για να 'δεθείς' με τα πρόσωπα..

επιτέλους ξεκόλλησαν με την φυλακή που είχε καταντήσει τελείως βαρετή και πέθανε ο governor που για κάποια στιγμή πίστεψα στα επεισόδια του ότι 'λογικεύτηκε'

το 9ο επεισόδιο για μένα ήταν το καλύτερο, τελείως απρόσμενο και εντελώς καταθλιπτικό

ποίος περίμενε ότι θα δείξει τόσο ωμά να πυροβολείται ένα πιτσιρίκι από την 'μητριά' του?? just look at the flowers πολύ ωραία ατάκα

επίσης και το τέλος μου άρεσε υπερβολικά πολύ..

 

μου άρεσε η ιδέα των ανθρωποφάγων.. αν και θα έπρεπε να το έχουν ψιλιαστεί γιατί για ποιο λόγο να κάνουν τόσο κόπο οι κάτοικοι του terminus να βάλουν πινακίδες τόσο μακριά για να προσελκύσουν κόσμο με τον κίνδυνο να εντοπίσουν τον καταυλισμό και συμμορίες πχ.

.. για μένα ήταν μια πολύ καλή σεζόν.. σίγουρα καλύτερη από την προηγούμενη που ασχολιόμασταν συνέχεια με τον αδιάφορο governor.. αναμονή τώρα για τον Οκτώβριο

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει αρκετές φορές αλλά είμαι ο μόνος που θέλω να βλέπω βασικούς να πεθαίνουν; :-P

 

 

Σε ποιον δεν θα άρεσε να πέθαινε το παιδάκι στην τελευταία σκηνή; Ακούγομαι κακός :-P αλλά κάτι τέτοιο θα έδινε μπόλικο σασπένς

 

(δεν νομίζω πως χρειάζεται spoiler αλλά δεν βλάπτει και κανέναν)

 

Τώρα θα μου πείτε, «δεν θα ακολουθεί τα comics» , αλλά απ ότι ακούω ήδη έχουν ξεφύγει..

 

Όχι, δεν είσαι μόνος σου :)

το κομικ σκίζει

τον καημένο τον Γκλεν ας πούμε, του έκανε το κεφάλι κιμά στην κυριολεξία ένας από τους κορυφαίους κακούς που δεν πρόκειται να δεις ποτέ στην σειρά

είχε μεγάλη πλάκα όταν ο ηθοποιός που παίζει τον Γκλεν στη σειρά, έστειλε γράμμα στη σύνταξη για να εκφράσει την τσατίλα επειδή τον σκότωσαν τόσο νωρίς στο κόμικ

 

Link to comment
Share on other sites

Ποσό νωρίς τον ξέκανε ο Kirkman; μέχρι το 40ο κόμικ ζούσε μια χαρά. Απλά ο Rick δεν είχε τον καρπό του

στο δεξί χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Ποσό νωρίς τον ξέκανε ο Kirkman; μέχρι το 40ο κόμικ ζούσε μια χαρά. Απλά ο Rick δεν είχε τον καρπό του

στο δεξί χέρι.

Μας έκανες και spoiler :p

 

Εσεις που διαβάσατε τα κομικ

ο κυβερνήτης ήταν και κανιβαλός?

 

Link to comment
Share on other sites

Και για εμενα αρκετα καλή η σεζον σιγουρα υπήρχαν καποια επεισοδια που θα μπορούσαν να ηταν και μικρότερα . Το φινάλε πολυ καλο βαζει πολλά ερωτηματα με το τι θα δούμε στον επομενο κύκλο.

Αυτο με τις καλιεργειες και τις σκηνες με το Χερσελ πιστευω τις εδειξαν για να δειξουν κυριως την απελευθερωση του Ρικ και οτι πλεον θα ειναι πιο bad *** γιατι συνηθως τον λογικευε ο Χερσελ. Παντως η σκηνή με το δαγκωμα από τις καλυτερες και ειδικα οι εκφρασεις των υπολοιπων μεχρι κ η μισον παγωσε

Link to comment
Share on other sites

Και για εμενα αρκετα καλή η σεζον σιγουρα υπήρχαν καποια επεισοδια που θα μπορούσαν να ηταν και μικρότερα . Το φινάλε πολυ καλο βαζει πολλά ερωτηματα με το τι θα δούμε στον επομενο κύκλο.

Αυτο με τις καλιεργειες και τις σκηνες με το Χερσελ πιστευω τις εδειξαν για να δειξουν κυριως την απελευθερωση του Ρικ και οτι πλεον θα ειναι πιο bad *** γιατι συνηθως τον λογικευε ο Χερσελ. Παντως η σκηνή με το δαγκωμα από τις καλυτερες και ειδικα οι εκφρασεις των υπολοιπων μεχρι κ η μισον παγωσε

 

Το θέμα είναι πως μόνο ερωτήματα αφήνει το φινάλε..

Link to comment
Share on other sites

Μας έκανες και spoiler :p

 

Εσεις που διαβάσατε τα κομικ

ο κυβερνήτης ήταν και κανιβαλός?

 

Όσο αφορά το κόμικ (καλό είναι να μην το διαβάσουν όσοι βλέπουν μόνο την σειρά)

Δεν ήταν ο governor.Απλά σε κάποια φάση πέφτουν πάνω σε μια μικρή ομάδα με κανιβάλους.Ο τερματικός δεν υφίσταται σαν γεγονός στο κόμικ από όσο θυμάμαι

 

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το κόμικ (καλό είναι να μην το διαβάσουν όσοι βλέπουν μόνο την σειρά)

Δεν ήταν ο governor.Απλά σε κάποια φάση πέφτουν πάνω σε μια μικρή ομάδα με κανιβάλους.Ο τερματικός δεν υφίσταται σαν γεγονός στο κόμικ από όσο θυμάμαι

 

Σε ευχαριστώ ;) Δεν θα το διαβάσω αλλά αναρωτιώμουν αν ακολουθεί το κόμικ..

Link to comment
Share on other sites

ποιοι θα πεθανουν στο terminus?

που ειναι η καρολ και ο ταιρις? πιο μπροστα δεν επρεπε να φτασουν?

την μπεθ την ξεχασαν? τι εγινε αυτη?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ποιοι θα πεθανουν στο terminus?

που ειναι η καρολ και ο ταιρις? πιο μπροστα δεν επρεπε να φτασουν?

την μπεθ την ξεχασαν? τι εγινε αυτη?

 

Όλα αυτά σχεδόν που αναφέρεις, τα έχω βάλει με spoiler από το post 421.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ποιοι θα πεθανουν στο terminus?

που ειναι η καρολ και ο ταιρις? πιο μπροστα δεν επρεπε να φτασουν?

την μπεθ την ξεχασαν? τι εγινε αυτη?

 

Διάβασε πιο πίσω βρεεεε :)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε πιο πίσω βρεεεε :)

ερωτησεις ειναι και εκεινες...εγω απαντησεις ψαχνω...:sick:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,στην αρχή η σειρά μου φάνηκε πολύ καλή "τα έσπαγε" όμως μετά το επεισόδειο με το τανκ και τον διασκορπισμό των ηρώων τη βαρέθηκα και σταμάτησα να τη βλέπω... :wacko:
Τη θάλασσα την αγαπώ......
Link to comment
Share on other sites

Το τέλος με χάλασε. Η τελευταία κουβέντα βασικά. Αν και παραπέμπει σε πολλά που θα περιμένουμε στην 5η...
Link to comment
Share on other sites

Το τέλος με χάλασε. Η τελευταία κουβέντα βασικά. Αν και παραπέμπει σε πολλά που θα περιμένουμε στην 5η...

 

Αυτο ακριβώς. Πολύ δήθεν ατάκα για τόσο ψαγμένη σειρά :down:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το κομικ ποσο μπροστα ειναι σε σχεση με τη σειρα; ή μαλλον η σειρα ποσο πισω ειναι σε σχεση με το κομικ; :p

να το ξεκινησω(στο κινητο)?

Link to comment
Share on other sites

το κομικ ποσο μπροστα ειναι σε σχεση με τη σειρα; ή μαλλον η σειρα ποσο πισω ειναι σε σχεση με το κομικ; :p

να το ξεκινησω(στο κινητο)?

 

Το κόμικ είναι διαφορετικό από την σειρά.Έχουν κάποια κοινά σημεία αλλά γενικά εξελίσσεται διαφορετικά,όπως κάποιοι τηλεοπτικοί πρωταγωνιστές δεν υπάρχουν καν στο κόμικ και το αντίστροφο.Αν διαβάζεις κόμικ γενικά αξίζει να το ξεκινήσεις πάντως.

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάζεις κόμικ γενικά αξίζει να το ξεκινήσεις πάντως.

 

Ακριβώς. Θέλει να έχεις και μια γενικότερη επαφή με τον κοσμο των κομικ για να το ξεκινήσεις. Αν ναι, τότε μην το φοβάσαι ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Τρομερό πρώτο επεισόδιο!

Πολύ φρίκη οι τύποι και ωραία εξέλιξη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...