Jump to content

The Walking Dead (AMC)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιος φοβηθηκες μην πεθανει ας πουμε;

τελευταιος ενας μερλ εφυγε που δεν ηταν καν πρωταγωνιστης!

 

Δεν φοβήθηκα, αλλά πόσες φορές ο Χερσελ που είναι γέρος και κουτσός τα έχει βάλει με ζόμπι μόνος του; θα μπορούσε μια χαρά να στραβώσει κάτι μαζί του.

Επίσης και ο Γκλεν που αναφέρθηκε πριν ήταν έτοιμος για τον άλλον κόσμο.

Τέλος, το κοριτσάκι έπαιζε και αυτό να την πατήσει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το επεισόδιο θα έπρεπε να ήταν αν όχι το πρώτο, το δεύτερο. Αυτό που έδειξε στο τρέιλερ να έρχεται θα έπρεπε να ήταν το τρίτο.

 

Το πλατιά ζουν για να βγουν πολλά επεισόδια. Αυτό βλέπω

Link to comment
Share on other sites

Δεν φοβήθηκα, αλλά πόσες φορές ο Χερσελ που είναι γέρος και κουτσός τα έχει βάλει με ζόμπι μόνος του; θα μπορούσε μια χαρά να στραβώσει κάτι μαζί του.

Επίσης και ο Γκλεν που αναφέρθηκε πριν ήταν έτοιμος για τον άλλον κόσμο.

Τέλος, το κοριτσάκι έπαιζε και αυτό να την πατήσει.

 

Μα δεν παίζει να αφήσουν βασικό χαρακτήρα να πεθάνει από απλά ζομπακια. Θα πρέπει να γίνει της τρελής για να πεθάνει κάποιος...

Δεν ξέρω... Έχουν τόσο καιρό να σκοτώσουν κάποιον που είμαι σχεδόν βέβαιος σε κάθε περίπτωση θα ζήσουν...

Για εμένα αν δεν γίνει της τρελής και αποδεκατηστει η βασική ομάδα δεν νομίζω πως θα αντέξω να την βλέπω πολύ ακόμα.

Πολύ μιλάνε, λίγη δράση, ελάχιστα συναισθήματα. Όλη η αγωνία είναι στα «επόμενα επεισόδια» στο τέλος.

 

Ρε παιδιά μόνο εγώ θέλω κάποιον πολύ βασικό χαρακτήρα να πεθάνει; και ας είναι και ο νταρυλ!!! Ναι, το είπα! Αν και καλύτερα αυτόν να τον κρατήσουν για το τέλος... :-P

Link to comment
Share on other sites

μα αν πεθανει ο νταρυλ, θα πεθανουν και οι υπολοιποι :p

 

Σωστός...

Εδώ δεν μπορείτε να διαφωνησετε... Ο νταρυλ είναι ο μόνος άντρας εκεί μέσα.

Ο ένας είναι ένας τρελός κηπουρός, ο άλλος σοφός γεροντας, η άλλη σφάζει ζωντανούς γιατί είναι «απειλή», το άλλο το ***** νομίζει πως είναι άντρας αλλά είναι μόνο σπαστικό (ε βέβαια από τα σπλάχνα της λορι τι θα έβγαινε)... Μόνο ο νταρυλ είναι καλός...

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα!

 

αντρας μπορει να θεωρηθει και η τρελοκοτσιδου

 

πολυ ρομαντζο δεν εχει καταντησει η σειρα τελικα;

Link to comment
Share on other sites

Ας το έκαναν και αυτό δύο σειρές να τελείωνε η υπόθεση. Έτσι που τον προχωρούν με έχει κουράσει
Link to comment
Share on other sites

Ας το έκαναν και αυτό δύο σειρές να τελείωνε η υπόθεση. Έτσι που τον προχωρούν με έχει κουράσει

 

Χαχχαχα όντως ναι...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, το ξέρω πως έχω γίνει ο κράχτης της σειράς, αλλά πραγματικά έχει καταντήσει αηδία.

Τώρα αυτό το τελευταίο (το 6ο) ήταν επεισόδιο του The Walking Dead;

Ένας τύπος ήταν που γνώρισε μια οικογένεια (μετά κοιμήθηκα λίγο) και στα τελευταία 5 λεπτά έχει μια απειροελαχιστη δράση.

Σαν να τους τελείωσαν τα λεφτά και είπαν, ας μην βάλω τους πρωταγωνιστες να κάνουμε λίγη οικονομία.

 

Θα μπορούσε να ήταν τοοοοσο καλή σειρά αλλά κάθονται και τρώνε όλο το χρόνο του επεισοδίου για να γίνουν εξελίξεις 5 λεπτών που στην ουσία δεν αλλάζουν και κάτι.

Ειδικά το 6ο επεισόδιο θα μπορούσε να ολοκληρωθεί σε 10 λεπτά και να μας πάει στην φυλακή αλλά οχι... Όλα πρέπει να κινούνται αργααααα...

Αυτή η σειρά θέλει νεκρούς, όχι να την γλυτώνουν όλοι συνέχεια στο τσακ.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

^ απλά έδειξαν τι συνέβη με τον Governor

το βρήκα αρκετά ενδιαφέρον που προσπαθούν να εξελίξουν τον χαρακτήρα αυτόν σε κάτι παραπάνω από τον "κακό" και να γίνει πιο ανθρώπινος

 

το ότι "σέρνεται" είναι βασικό χαρακτηριστικό αυτής της σειράς

αργά τα 'ζα

Link to comment
Share on other sites

Πολυ βαρετο το 6. Κοντεψα να κοιμηθω. Ολο το επισοδειο γυρω απο ενα προσωπο. Τιποτα σημαντικο.
Link to comment
Share on other sites

αυτος ειναι ανθρωπος μου! :P

μα νιωθω σαν να ειμαι ο μονος που βλεπω οτι κατι δεν παει καλα με αυτη τη σειρα... αρχισε τοσο πολυ δυναμικα αλλα φαινεται δεν μπορει να κρατησει το ενδιαφερον

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

αυτος ειναι ανθρωπος μου! :P

μα νιωθω σαν να ειμαι ο μονος που βλεπω οτι κατι δεν παει καλα με αυτη τη σειρα... αρχισε τοσο πολυ δυναμικα αλλα φαινεται δεν μπορει να κρατησει το ενδιαφερον

 

Βασικά μέχρι τώρα μόνο αυτό το επεισόδιο ήταν χάλια και ακόμη ένα ήταν μέτριο νομίζω :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Βασικά μέχρι τώρα μόνο αυτό το επεισόδιο ήταν χάλια και ακόμη ένα ήταν μέτριο νομίζω :)

 

Και απ ότι φαίνεται το ίδιο θα είναι και το επόμενο επεισόδιο...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, επειδή είχα τρομερή περιέργεια να δω πως είναι το comic στο οποίο βασίζεται η σειρά, άρχισα να το διαβάζω

 

η διαφορά με τη σειρά είναι απλά απίστευτη, το κόμικ είναι 100 φορές καλύτερο

αν ακολουθούσαν το κόμικ κατά γράμμα, η σειρά θα ήταν σούπερ

(αλλά μπορεί να έπεφτε και λογοκρισία του κερατά, οι Η.Π.Α φημίζονται για λογοκρισία σε σειρές, ταινίες)

 

στο κόμικ είδα πως είναι οι χαρακτήρες κανονικά

στη σειρά τους έχουν εξευγενίσει αρκετά, π.χ χωρίς να αποκαλύψω κάτι, ο Governor που θέλουν να δείξουν ότι έχει και κάτι καλό, στο κόμικ είναι αληθινό τέρας

 

θα συνεχίσω να βλέπω τη σειρά, αλλά από 'δω και πέρα για πλάκα :p

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ενα καλο επεισόδιο!

και ας μην ειχε τους πρωταγωνιστες παλι...

 

ειχε δραση, ενδιαφερον, αγωνια και γενικα ηταν ΩΡΑΙΟ.

οχι σαν το προηγουμενο που ηταν για υπνο...

 

ΥΓ: εκει στο καναλι δεν προσεχουν τι βαζουν στο τελος που δειχνει τι γινεται στο επομενο επεισοδιο;;;

 

 

μα να ειναι η τελευταια σκηνη με τον gorvernor να σημαδευει την μαυρη και αμεσως μετα να την βλεπουμε ζωντανη στο «επομενο επεισοδιο».

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτός ο governor πήρε φόρα πάλι και άρχισε να κάνει τα δικά του.

 

Πείτε μου όμως κάτι.

Χρονικά τα τελευταία 2 επεισόδια πού βρίσκονται;

Πριν τα ποντίκια στα σύρματα που τράβηξαν τα ζόμπι και έριξαν τον φράχτη;Ή αυτό θα γίνει πιο μετά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτός ο governor πήρε φόρα πάλι και άρχισε να κάνει τα δικά του.

 

Πείτε μου όμως κάτι.

Χρονικά τα τελευταία 2 επεισόδια πού βρίσκονται;

Πριν τα ποντίκια στα σύρματα που τράβηξαν τα ζόμπι και έριξαν τον φράχτη;Ή αυτό θα γίνει πιο μετά;

 

Φαντάζομαι όσο ήταν στον καταυλισμό το έκανε και αυτό. Δεν τους είδε πρώτη φορά τότε.

Τώρα νομίζω είμαστε εκεί που ξέρουμε. Όλα στην ίδια χρονική στιγμή. Ότι γίνεται τώρα δεν το έχουμε ξαναδεί.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, πριν δύο επεισόδια ο γέρος είχε ρωτήσει την Μισόν αν ήθελε βοήθεια για να κάνει κάτι. Ο "κακός" τους είδε την στιγμή που έκαναν μια δουλειά, άρα λογικά βρισκόμαστε στην ίδια χρονική στιγμή.

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως διάολο κατάπιε ο άλλος την δολοφονία του αδερφού του. Από την μια η σειρά θέλει να μας βάλει σε μια κατάσταση να μπούμε στην ψυχολογία των ανθρώπων αυτών και από την άλλη γίνονται πράγματα που δεν τα δέχεσαι με τίποτα. Τι κι αν είχε όπλο εκείνη την ώρα. Πες του εντάξει, εσύ είσαι ο αρχηγός και μετά άδειασε πάνω του ότι σφαίρα έχεις και δεν έχεις. Τι μπουμπούνας ρπστμ, έκανε και ένα τσιγάρο και το μόνο που τον απασχόλησε ήταν τι θα πουν οι άλλοι. Αμερικλάνοι μέχρι τι κόκαλο

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Ο αδελφός πιστεύω θα του την φυλάει.

Αποκλείεται να γίναν κολλητοι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όλο τρύπες είναι το σενάριο. Έχω απογοητευτεί. Ποιός τα γράφει ρε παιδί μου. Αν είχα άλλη σειρά εκέινη την μέρα θα το είχα κόψει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξενέρωσα με το επεισόδιο με την αρρώστια. Δεν είχα την παραμικρή περιέργεια να δω τι θα συμβεί στη συνέχεια. Δύσκολα βαριέμαι επεισόδια, ακόμα και γλυκανάλατο να είναι κάποιο.. αυτό με γονάτισε από τη βαρεμάρα.

Αντιθέτως αυτό με τον governor ήταν αρκετά ενδιαφέρον αφού έδινε βάση στο χτίσιμο της προσωπικότητας και του background του χαρακτήρα.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Για το τελευταίο που έδειξε.. Το θέμα μου δεν είναι αν αυτό το επεισόδιο είναι καλό ή κακό αλλά 2 αφιερωμένα για τον κυβερνητη μου είναι αδιάφορα.Δεν μπορούσαν να τα μοντάρουν και να τα ενσωματώσουν με τα άλλα? Προχωράει αργά και μας δείχνουν τα αναμενόμενα. Δηλαδή πέρσι έπρεπε την μισή σεζόν να μας δείχνουν πως έστησε το χωριό ο κυβερνητης? Έγινε μια εισαγωγή για να μας δείξουν ότι είναι πειραγμένος?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...