Jump to content

The Walking Dead (AMC)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έκανα μέγα λαθος χτες και είδα το 1ο επισόδειο :(

ποιος περιμένει μέχρι την αλλη βδομάδα τώρα; :p

 

 

έχω αγωνία να δω τι θα γίνει με τους φυλακισμένους(?)

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με βάζετε στην πρίζα αλλά αν δεν έχω 2-3 επεισόδια να με περιμένουν δεν μπορώ να δω μόνο ένα "ξερά" :p... Από την άλλη είναι να μην γίνει η αρχή και κατεβάσω!! Το καλό είναι από αυτά που όλοι λέτε ότι είναι εξαιρετική η εκκίνηση του κύκλου!!
Link to comment
Share on other sites

Sorry για το off-topic

 

Το Walking Dead όπως έχετε καταλάβει είναι από τα αγαπημένα μου.

Ποστάρω εδώ για μια "νέα ιντερνετική" σειρά που παίζει στο YouTube, πάλι σε φιλοσοφίας παγκόσμιας καταστροφής κτλ (όχι με ζόμπι ακριβώς)

 

H+ The Digital Series

Βέβαια δεν είναι τόσο αξιόλογη αλλά αξίζει αν θέλει να την δει κάποιος, έχει πολύ μικρά επισόδια.

Εδώ το πρώτο επισόδιο: H+ Episode 1: Driving Under

Εγώ είμαι περίπου στο 18ο επεισόδιο. Πιστεύω να αρέσει σε κάποιους με τα ίδια γούστα η πρότασή μου. Κέρδος δεν έχω :D αλλά μου αρέσουν κάποιες καλές δουλειές.

Link to comment
Share on other sites

Δυναμίτης και το 2ο. Από το επόμενο επεισόδιο θα ανέβουμε κατηγορία. Πάει για Α' εθνική :D
Link to comment
Share on other sites

Δυναμίτης και το 2ο. Από το επόμενο επεισόδιο θα ανέβουμε κατηγορία. Πάει για Α' εθνική :D

 

Για να δουμε την εξελιξη αρχιζει και μου φαινεται οτι θα αλλαξει μοτιβο απο το 3ο επεισοδιο και μετα:p

Παμε γερα και δυνατα:D

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για το Last Resort έχει κανείς άποψη?

Το παρακολουθώ εγώ.Ωραία σειρά και περνάει ευχάριστα το 45λεπτο όχι κάτι παραπάνω να κολλήσεις(πχ Breaking Bad.Walking Dead) αξίζει πάντως να την αρχίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έκανε ο "κυβερνήτης" με το τάγμα μόλις τους βρήκε, ίσως θα έκανα κι εγώ το ίδιο. αν είχα βρει ένα καλό μέρος, αυτούς που θα φοβόμουν θα ήταν οι άνθρωποι από τους περπατητές. θα μάζευα όπλα, τρόφιμα και πολλές γυναίκες ahahhaha :D

βέβαια η καλύτερη λύση θα ήταν ένα μικρό ελληνικό νησάκι. :D

 

Πάντως πολλοί στην Αμερική περιμένουν μια τέτοια "ασθένεια" να ξεσπάσει. Το είδα εχθές το 3ο. αρκετά βελτιωμένα από πέρσι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έκανε ο "κυβερνήτης" με το τάγμα μόλις τους βρήκε, ίσως θα έκανα κι εγώ το ίδιο. αν είχα βρει ένα καλό μέρος, αυτούς που θα φοβόμουν θα ήταν οι άνθρωποι από τους περπατητές. θα μάζευα όπλα, τρόφιμα και πολλές γυναίκες ahahhaha :D

βέβαια η καλύτερη λύση θα ήταν ένα μικρό ελληνικό νησάκι. :D

 

Πάντως πολλοί στην Αμερική περιμένουν μια τέτοια "ασθένεια" να ξεσπάσει. Το είδα εχθές το 3ο. αρκετά βελτιωμένα από πέρσι.

Να σκοτώσουν όσους σε απειλούνε οκ.

Έτσι εν ψυχρώ, είσαι ο χειρότερος ψυχάκιας. Χειρότερος και από τα ζόμπι για μένα. Γιατί το κάνεις σκεπτόμενος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα πρόκειται για μεγάλη ψυχασθένεια ο κυβερνήτης. να δούμε τι θα γίνει μόλις θα συναντήσει τον Ρικ. πιστεύω καταλυτικό ρόλο θα παίξει η σχέση του Ντάριλ με τον αδερφό του. όσο έχετε διαβάσει το κομικ είναι ακρίβως ίδιο το story ;;; ξέρετε τί θα γίνει στη συνέχεια;;;
Link to comment
Share on other sites

Οφείλω να παραδεχτώ ότι το 3x04 με άφησε με ανοιχτό το στόμα. Δε φανταζόμουν ότι θα το έκαναν αυτό που έκαναν.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τρομερά τα νέα δεδομένα ...

Πραγματικά έμεινα μαμακας στο τέλος...

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα πρόκειται για μεγάλη ψυχασθένεια ο κυβερνήτης. να δούμε τι θα γίνει μόλις θα συναντήσει τον Ρικ. πιστεύω καταλυτικό ρόλο θα παίξει η σχέση του Ντάριλ με τον αδερφό του. όσο έχετε διαβάσει το κομικ είναι ακρίβως ίδιο το story ;;; ξέρετε τί θα γίνει στη συνέχεια;;;

 

Όχι το κομικ δεν είναι απόλυτα ίδιο αλλά η σειρά ακολουθεί το γενικότερο storyline αλλά με αρκετές παραλλαγές. Π.χ.

ο τρόπος που πεθαίνει η Λόρι

διαφέρει ή ο αδερφός του Ντάριλ δεν υπάρχει (αν θυμάμαι καλά ούτε και ο Ντάριλ υπάρχει ως χαρακτήρας. Πέρασε καιρός απο τότε που τα διάβασα) αντίθετα υπάρχουν χαρακτήρες που δεν εμφανίζονται στη σειρά. Παρόλα αυτά το κομικς σου δίνει μια καλή ιδέα του τι θα γίνει στη συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τα καινούργια επεισόδια είναι ΦΟΒΕΡΑ...!! :D

Τώρα έρχεται από τον καλό τον θείο και το 7 !!

Link to comment
Share on other sites

Με άφησε το 7 τρομερά αγωνιώδη γιατί περίμενα να γίνει το ντου στο τέλος και το πάνε για το επόμενο. :-) :-)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάει πολύ καλά η 3η σαιζόν, δεν νομίζω ότι είχαμε βαρετό επεισόδιο μέχρι στιγμής, δεν καταλαβαίνεις για πότε περνάει το 50λεπτο.

 

Αυτός ο Governor τι σίχαμα...ειδικά μετά το 7ο επεισόδιο παρακαλάω για την στιγμή που θα τον δω να πεθαίνει αργά και βασανιστικά.

 

Αυτό που παρατήρησα πάντως είναι ότι η σειρά έχει γίνει απίστευτα ψυχοπλακωτική, σε καμιά περίπτωση δεν είναι το "και ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα" στο τέλος, απίστευτα μαύρες σκηνές η μία πίσω απ' την άλλη. Η γέννα της Λόρι, ο Ρικ και το τηλεφώνημα, ο T-Dog με την Carol, ο Governor με την Maggie...Σφίγγεται το στομάχι σου κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

...άντε μέχρι Φεβρουάριο πάλι! η καλύτερη σειρά που έχω δει ποτε!
Link to comment
Share on other sites

δυνατό το τελευταίο(οχι season final) επισόδειο! αναμονή 2-3 μήνες τωρα

"mid season finale" για να είμαστε ακριβείς :p Η σειρά απλά τα σπάει είναι ίσως ότι καλύτερο αντε μέσα στο top3 όλων των εποχών για μένα πάντα.. Να δούμε την συνέχεια και δυστυχώς είναι κρίμα που τελειώνει φέτος η σειρά :(

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτή η Andrea πόσο ξανθιά είναι;;

Δηλαδή να μην μπορεί να καταλάβει πόσο διπροσωπος και ψεύτης είναι ο Κυβερνήτης;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτή η Andrea πόσο ξανθιά είναι;;

Δηλαδή να μην μπορεί να καταλάβει πόσο διπροσωπος και ψεύτης είναι ο Κυβερνήτης;

Woman in love φίλε.... Παντελής αποχή από οποιαδήποτε λογική σκέψη :lol:!!!

Πάντως έχει πολύ δυνατό σενάριο η σειρά και αδημονώ για την συνέχεια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εγω ειμαι στο 5 επεισοδιο του τρίτου κύκλου και το πάω αργα ρε ****το γιατί φτάσαμε σχεδόν στο τέλος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...