Jump to content

[Symbian^3] Symbian - Hacks & Patches


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεβασα την slim moded v2 του lagoskon στο ν8 μου

εχει κανει ωραια δουλεια και σε ευχαριστουμε φιλε.

Το κινητο παει σφαιρα του εκανα μια δοκιμη με ανοιχτες πολλες εφαρμογες ταυτοχρονα ,και δεν κολησε πουθενα.

Αυτο που δεν μπορεσα να καταλαβω ειναι στον φακελο RomPather plus ,τι κανει το καθενα απο αυτα , και πως τα ενεργοποιω - απενεργοποιω

τσεκαροντας τα γινονται πρασινα ,αλλα δεν βλεπω καποια διαφορα

ας μου λυσει καποιος την απορια αυτη ,γιατι ειμαι ασχετος

ευχαριστω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=353057 τα λέει όλα εδώ! τσέκαρε το

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 573
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
Καλησπέρα! nektaria πήγα να σου στείλω pm αλλά δεν(!). Μιας και σε θεωρώ master του καλωπισμού στο symbian να σε ρωτήσω κάτι. Θέλω να αλλάξω fonts στο 808 μας και δε ξέρω τον τρόπο. Το κάνω μέσω του font zoomer, αλλά αυτό εκτός από το θεματάκι που έχει με τους srt υπότιτλους που τους βγάζει μάυρους, έχει και το θέμα του άμα θέλεις να περάσεις κάποιο font δικό σου εκτός από αυτά που έχει μέσα, το κινητό σέρνεται... Βολέυτικα προς το παρόν με ένα που έχει από τα έτοιμα, αλλά θα ήθελα να περάσω κάποια άλλα που έχω βρει και μου αρέσουν. Ξέρεις κάποιον ασφαλή τρόπο πχ μέσω φλασαρίσματος-update (όχι refubish και φτου κι απ΄την αρχή...) ή κάποιο άλλο τρόπο? Ψάχτηκα λίγο και είδα μια δύο μεθόδους που λένε, αλλά τη μία του nicesoni_ash παρόλο που κάποιος έξυπνος έγραφε ότι δουλέυει στο 808, εγώ χρειάστηκα refubish... Περιμένω τα φώτα σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! nektaria πήγα να σου στείλω pm αλλά δεν(!). Μιας και σε θεωρώ master του καλωπισμού στο symbian να σε ρωτήσω κάτι. Θέλω να αλλάξω fonts στο 808 μας και δε ξέρω τον τρόπο. Το κάνω μέσω του font zoomer, αλλά αυτό εκτός από το θεματάκι που έχει με τους srt υπότιτλους που τους βγάζει μάυρους, έχει και το θέμα του άμα θέλεις να περάσεις κάποιο font δικό σου εκτός από αυτά που έχει μέσα, το κινητό σέρνεται... Βολέυτικα προς το παρόν με ένα που έχει από τα έτοιμα, αλλά θα ήθελα να περάσω κάποια άλλα που έχω βρει και μου αρέσουν. Ξέρεις κάποιον ασφαλή τρόπο πχ μέσω φλασαρίσματος-update (όχι refubish και φτου κι απ΄την αρχή...) ή κάποιο άλλο τρόπο? Ψάχτηκα λίγο και είδα μια δύο μεθόδους που λένε, αλλά τη μία του nicesoni_ash παρόλο που κάποιος έξυπνος έγραφε ότι δουλέυει στο 808, εγώ χρειάστηκα refubish... Περιμένω τα φώτα σου.

 

Open with X-Plore "c"->"private"->"10003a16" and delete

folder "lfonts" . Then copy your custom fonts folder

(only six files nosr60.ttf, nssb60ttf, nstsb60.ttf, s60tchk_c.ttf,

s60sc_c.ttf, s60zdigi.ttf) to "c"->"resource" and restart.

If you want back original font delete again

"lfonts" in "c"->"private"->"10003a16", rename folder

"fonts" in "c"->"resource" and delete.

εγώ με αυτόν τον τρόπο έχω αλλάξει τα fonts χωρίς κανένα πρόβλημα :)

Eδώ αυτά που έχω εγώ, με υποστήριξη συμβόλων στο power button :)

Όσο για τα pm λυπάμαι αλλά ΔΕΝ τα ξανανοίγω.

Link to comment
Share on other sites

Open with X-Plore "c"->"private"->"10003a16" and delete

folder "lfonts" . Then copy your custom fonts folder

(only six files nosr60.ttf, nssb60ttf, nstsb60.ttf, s60tchk_c.ttf,

s60sc_c.ttf, s60zdigi.ttf) to "c"->"resource" and restart.

If you want back original font delete again

"lfonts" in "c"->"private"->"10003a16", rename folder

"fonts" in "c"->"resource" and delete.

εγώ με αυτόν τον τρόπο έχω αλλάξει τα fonts χωρίς κανένα πρόβλημα :)

Eδώ αυτά που έχω εγώ, με υποστήριξη συμβόλων στο power button :)

Όσο για τα pm λυπάμαι αλλά ΔΕΝ τα ξανανοίγω.

FOLDER!!!! Εγώ ο ταπεινός θνητός έβαλα μέσα μόνο ένα αρχείο ttf...... Και πως ονομάζουμε το νέο folder? Πάλι lfonts?

Link to comment
Share on other sites

FOLDER!!!! Εγώ ο ταπεινός θνητός έβαλα μέσα μόνο ένα αρχείο ttf...... Και πως ονομάζουμε το νέο folder? Πάλι lfonts?

 

όχι σκέτο fonts.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Νεκταρία, δοκιμάζω και αναφέρω.

 

ΧΜμμ τα περισσότερα fonts που βρίσκω έχουν ένα αρχείο μέσα ενώ βλέπω ότι χρειάζονται 6.. Τι γίνεται με αυτό?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Νεκταρία, δοκιμάζω και αναφέρω.

 

ΧΜμμ τα περισσότερα fonts που βρίσκω έχουν ένα αρχείο μέσα ενώ βλέπω ότι χρειάζονται 6.. Τι γίνεται με αυτό?

Καλημέρα. Περνάς 6 φόρες αυτό το αρχείο με ονομασία nosr60.ttf, nssb60ttf, nstsb60.ttf, s60tchk_c.ttf,

s60sc_c.ttf, s60zdigi.ttf :)

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα, απλά είδα τα δικά σου ότι δεν είναι όλα τα αρχεία ίδιο μέγεθος άρα είναι διαφορετικά. Τέλος πάντων θα δοκιμάσω τώρα..
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα, απλά είδα τα δικά σου ότι δεν είναι όλα τα αρχεία ίδιο μέγεθος άρα είναι διαφορετικά. Τέλος πάντων θα δοκιμάσω τώρα..

 

Καλησπέρα. Επειδή έχω δοκιμάσει αρκετά,πρέπει να σου πω πως αυτά που σου έδωσα είναι από τα καλύτερα. Σχεδόν όλα τα άλλα που δοκίμασα είχαν προβλήματα:(

Link to comment
Share on other sites

Σαν στις εικόνες θέλω περίπου να βρω.. Μάλλον με δοκιμές, ή απλά θα μείνω με το font zoomer.

 

Νεκταρία προχώρησα, έκανα την αλλαγή, Τώρα πως θα γίνει να αλλάξω αυτά που έβαλα? Κάνω ότι λένε οι οδηγίες αλλά δε μπορώ να μετονομάσω τον φάκελο με τίποτα. Προσπαθώ απλά να κάνω αντικατάσταση των αρχείων με άλλα που έχω ετοιμάσει για να δοκιμάσω, αλλά συγκεκριμένα το s60zdigi.ttf δεν το αλλάζει με τίποτα. Τι κάνω?

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Σαν στις εικόνες θέλω περίπου να βρω.. Μάλλον με δοκιμές, ή απλά θα μείνω με το font zoomer.

 

Νεκταρία προχώρησα, έκανα την αλλαγή, Τώρα πως θα γίνει να αλλάξω αυτά που έβαλα? Κάνω ότι λένε οι οδηγίες αλλά δε μπορώ να μετονομάσω τον φάκελο με τίποτα. Προσπαθώ απλά να κάνω αντικατάσταση των αρχείων με άλλα που έχω ετοιμάσει για να δοκιμάσω, αλλά συγκεκριμένα το s60zdigi.ttf δεν το αλλάζει με τίποτα. Τι κάνω?

 

Κάνεις αυτό:

If you want back original font delete again

"lfonts" in "c"->"private"->"10003a16", rename folder

"fonts" in "c"->"resource" and delete.

και δεν σου δουλεύει? Περίεργο γιατί έχω αλλάξει με αυτόν τον τρόπο πολλές φορές fonts :)

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις αυτό:

If you want back original font delete again

"lfonts" in "c"->"private"->"10003a16", rename folder

"fonts" in "c"->"resource" and delete.

και δεν σου δουλεύει? Περίεργο γιατί έχω αλλάξει με αυτόν τον τρόπο πολλές φορές fonts :)

Ναι.. Σβήνω το φάκελο lfonts στο private/10003a16 και μετά πάω να αλλάξω όνομα, δε με αφήνει, πάω να αντικαταστήσω τα αρχεία που έχει μέσα, πάλι δε με αφήνει εξαιτίας αρχικά του S60ZDIGI.ttf και πλέον και του S60TCHK_C.ttf ενώ τα άλλα τα αντικαθιστά κανονικά.

 

Είναι κανονικά χακαρισμένο με όλα τα patch ενεργοποιημένα, αλλιώς δε θα με άφηνε να αλλάξω αρχεία γενικά. Μπορώ δηλαδή να γράψω-σβήσω μέσα στη c αλλά αυτά κάπου χρησιμοποιούνται και δε με αφήνει να τα σβήσω.. Τι να κάνω...

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Τα παράτησα νεκταρία.. Έβγαλα λίγο άκρη με το θέμα που είχα χρησιμοποιώντας το font zoomer. Όταν άλλαζα μέσω αυτού γραμματοσειρά, μπορούσα να σβήσω τον εν λόγω φάκελο και τα αρχεία και να τα αλλάξω, αλλά είχε κολήσει μονίμως (όποια αρχεια και να έβαζα) στην πρώτη γραμματοσειρά που άλλαξα. Εκτός των άλλων δε μου άνοιγε ούτε η κάμερα ούτε το camera pro με όποια γραμματοσειρά ήθελα, οπότε έβαλα τα κανονικά του και ηρέμησα...
Link to comment
Share on other sites

Τα παράτησα νεκταρία.. Έβγαλα λίγο άκρη με το θέμα που είχα χρησιμοποιώντας το font zoomer. Όταν άλλαζα μέσω αυτού γραμματοσειρά, μπορούσα να σβήσω τον εν λόγω φάκελο και τα αρχεία και να τα αλλάξω, αλλά είχε κολήσει μονίμως (όποια αρχεια και να έβαζα) στην πρώτη γραμματοσειρά που άλλαξα. Εκτός των άλλων δε μου άνοιγε ούτε η κάμερα ούτε το camera pro με όποια γραμματοσειρά ήθελα, οπότε έβαλα τα κανονικά του και ηρέμησα...

 

Καλησπέρα. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο μπέρδεμα με τον τρόπο που σου είπα και με το font zoomer :( Εγώ πάντως, όπως έγραψα, έτσι έχω αλλάξει αρκετές φορές fonts :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας θα ηθελα να μου πειτε εαν αυτο το Firmware που βρηκα ειναι καλο για να το βαλω στο κινητο μου MOXICAN Firmware επειδη με το αρχικο που εχει μου σπαει τα νευρα Ευχαριστω.

 

 

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Απαγορεύεται η ανάρτηση λινκ προς ιστοσελίδες που διακινούν παράνομο υλικό!

Απαγορεύεται αυστηρά η ανάρτηση περιεχομένου που αφορά τροποποιημένα ή μη τροποποιημένα αρχεία firmware.Οι ήδη δημοσιευμένοι σύνδεσμοι έχουν αφαιρεθεί, ενώ στο μέλλον θα διαγράφονται χωρίς άλλη προειδοποίηση.Θα σας παρακαλέσουμε να μην προχωρήσετε δημόσια σε αιτήματα για την ανάρτηση περιεχομένου αυτής της μορφής, ούτε όμως και να διακινείτε τέτοιους συνδέσμους μέσα από τα forums του myphone.gr

Edited by impreza_sti

NOKIA N86(Καταστραφηκε το εδωσα στην μανα μου μεσα σε 2 μηνες του πεταξε τα ματια εξω)

ΝΟΚΙΑ 808 PV WHITE

NOKIA EOS 64gb Germany 320 euro

Link to comment
Share on other sites

αυτή δεν έχει ελληνικά αλλά προτείνω να βάλεις αυτη http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=353057&highlight=lagoskon

δοκιμασμένη και πάει και σφαίρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας θα ηθελα να μου πειτε εαν αυτο το Firmware που βρηκα ειναι καλο για να το βαλω στο κινητο μου MOXICAN Firmware επειδη με το αρχικο που εχει μου σπαει τα νευρα Ευχαριστω.

Εννοείται ότι θα βάλεις lagoskon cfw! Εδώ έχουμε δικό μας άνθρωπο που κάνει τρομερή δουλειά και θα βάλεις άσχετου και χωρίς ελληνικά? Θα εκπλαγείς με το αποτέλεσμα και την ταχύτητα. Και μια συμβουλή, αφού την περάσεις, πλέον όλα τα προγράμματα ΕΚΤΟΣ των παιχνιδιών τα εγκαθιστάς στην μνήμη c, μιάς και αυτή θα έχει 660mb ελέυθερο χώρο πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα κατι μου ειπες δεν ξερω τπτ απο smartphone και ηδικα της Νοκια και ειμαι να πουμε αρχινουμπας.

 

παιχνιδιών

 

Σορρυ αλλα το κινητο το πηρα για την Καμερα του μονο και να δω απο κοντα το Nokia 808 Pureview.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα

NOKIA N86(Καταστραφηκε το εδωσα στην μανα μου μεσα σε 2 μηνες του πεταξε τα ματια εξω)

ΝΟΚΙΑ 808 PV WHITE

NOKIA EOS 64gb Germany 320 euro

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα το κινητο το πηρα για την Καμερα του μονο και να δω απο κοντα το Nokia 808 Pureview.

Χαχα και τι σορυ μου λες? Δε σου είπα τίποτα κακό. Τι συστήνεται σου είπα για να έχεις καλύτερη απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Α οκ ερωτηση Βρηκα μια εκδοση του Phoenix αλλα ειναι Phoenix Service Software 2012.04.003.47798 κανει για το Flash?Ερωτηση 2 Η μπαταρια του Κινητου να ειναι γεματη στο 100%?? Ερωτηση 3 Μηπως να παρω ενα γενικο Backup της Συσκευης μην κανω κανα Λαθος?

NOKIA N86(Καταστραφηκε το εδωσα στην μανα μου μεσα σε 2 μηνες του πεταξε τα ματια εξω)

ΝΟΚΙΑ 808 PV WHITE

NOKIA EOS 64gb Germany 320 euro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προβλημα μεγαλο.Δουλευω windows 7 64bit και ο Φοινικας μου λεει

 

Βαζω για Product code: RM-807

NOKIA N86(Καταστραφηκε το εδωσα στην μανα μου μεσα σε 2 μηνες του πεταξε τα ματια εξω)

ΝΟΚΙΑ 808 PV WHITE

NOKIA EOS 64gb Germany 320 euro

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...