Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εργοστασιακές ρυθμίσεις (διαγραφή όλων των δεδομένων στο τηλέφωνο).

Αυτό έκανα, από τις ρυθμίσεις, κάρτα sd και αποθηκ. χώρος στο τηλέφ.

 

Πρεπει νομιζω να ξαναπερασεις τις ρυθμισεις του δικτυου σου...Να σε ρωτησω,τι δικτυο εχεις;;;αν εισαι cosmote μπορω να βοηθησω...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρεπει νομιζω να ξαναπερασεις τις ρυθμισεις του δικτυου σου...Να σε ρωτησω,τι δικτυο εχεις;;;αν εισαι cosmote μπορω να βοηθησω...

 

Vodafone έχω και όταν είχα βάλει για πρώτη φορά την sim μου στην πρώτη ενεργοποίηση του desire HD μου, ρυθμίστηκαν όλα αυτόματα και από την πρώτη στιγμή μπορούσα και συνδεόμουν στο internet, μέσω του προσφερόμενου όγκου δεδομένων του προγράμματος μου.

Οπότε δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω τώρα, ώστε να ξαναενεργοποιηθούν οι ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone έχω και όταν είχα βάλει για πρώτη φορά την sim μου στην πρώτη ενεργοποίηση του desire HD μου, ρυθμίστηκαν όλα αυτόματα και από την πρώτη στιγμή μπορούσα και συνδεόμουν στο internet, μέσω του προσφερόμενου όγκου δεδομένων του προγράμματος μου.

Οπότε δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω τώρα, ώστε να ξαναενεργοποιηθούν οι ρυθμίσεις.

 

Για δοκιμασε να το ξανακανεις απο την αρχη οπως προτινε ο athanaso77 και αν παλι δε τις περασεις επικοινωνεις με εξυπερετηση πελατων και τις ζητας...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Vodafone έχω και όταν είχα βάλει για πρώτη φορά την sim μου στην πρώτη ενεργοποίηση του desire HD μου, ρυθμίστηκαν όλα αυτόματα και από την πρώτη στιγμή μπορούσα και συνδεόμουν στο internet, μέσω του προσφερόμενου όγκου δεδομένων του προγράμματος μου.

Οπότε δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω τώρα, ώστε να ξαναενεργοποιηθούν οι ρυθμίσεις.

Αν πας στα mobile networks δεν έχει μέσα το προφίλ vodafone internet?

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στα mobile networks δεν έχει μέσα το προφίλ vodafone internet?

 

Το δοκίμασα, επέλεξα το προφίλ της vodafone, αλλά πάλι δεν συνδέεται. Δεν ξέρω γιατί.

Ίσως να χρειαστεί να ξανακάνω hard reset, αν και το έχω στήσει από την αρχή πάλι και μου κακοφαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιο πρόγραμμα απο το market σαν το startup auditor αλλά free ξέρουμε; Η free έκδοση του auditor έχει πολύ περιορισμένες δυνατότητες.

 

https://market.android.com/details?id=imoblife.startupmanager&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είπα να κάνω μια απόπειρα σε GB (μετά το πρώτο φιάσκο), να δω αν ωρίμασε κάπως η μαγειρεμένη έκδοση από την επίσημη που διέρευσε και είδα τεράστια διαφορά - τουλάχιστον στην ARHD. Κανένα κόλλημα, γρήγορη κι απροβλημάτιστη λειτουργία σε στοκ περιβάλον. Τη συνιστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είπα να κάνω μια απόπειρα σε GB (μετά το πρώτο φιάσκο), να δω αν ωρίμασε κάπως η μαγειρεμένη έκδοση από την επίσημη που διέρευσε και είδα τεράστια διαφορά - τουλάχιστον στην ARHD. Κανένα κόλλημα, γρήγορη κι απροβλημάτιστη λειτουργία σε στοκ περιβάλον. Τη συνιστώ.

 

Δοκιμασε την RCMix HD 5.8 η οποια ειναι και η πρωτη με συνδυασμο Sense και tv off animation, και θα κολλησεις. :)

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι νεος στην παρεα και εχω το εξης προβλημα.. δεν μπορω να συνδεθω στο htcsense.com βσκ συνδεεται, εχω συγχρονισει το dhd με το htcsense αλλα η σελιδα δεν συγχρωνιζεται με τη συσκευη :S στις επαφες μου γραφει οτι εκτελει αρχικο συγχρονισμο συνεχως και οταν παταω κουδουνισμα μου λεει οτι δεν μπορει να συνδεθει με τη συσκευη για να κτυπησει.. ενω οταν κανω συγχρονισμο απο τις ρυθμισεις της συσκευης δε λεει τπτ.. ο λογαριασμος και ο αριθμος τηλ ειναι οκ!..
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι νεος στην παρεα και εχω το εξης προβλημα.. δεν μπορω να συνδεθω στο htcsense.com βσκ συνδεεται, εχω συγχρονισει το dhd με το htcsense αλλα η σελιδα δεν συγχρωνιζεται με τη συσκευη :S στις επαφες μου γραφει οτι εκτελει αρχικο συγχρονισμο συνεχως και οταν παταω κουδουνισμα μου λεει οτι δεν μπορει να συνδεθει με τη συσκευη για να κτυπησει.. ενω οταν κανω συγχρονισμο απο τις ρυθμισεις της συσκευης δε λεει τπτ.. ο λογαριασμος και ο αριθμος τηλ ειναι οκ!..

 

Φιλε μου ειναι γνωστο οτι το htcsense δουλευει σπανια και....οποτε θελει.Δυστυχως η δουλεια της htc δεν ηταν και η καλυτερη σ αυτη την υπηρεσια...Ελπιζουμε ολοι να βελτιωθει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλο μηνα! Επαθα μια ζημια με το τζαμακι τοθ HD. Μου επεσε και ραγισε.Το κινητο δουλευει αψογα, το digitizer δουλευει μια χαρα, μονο το γυαλι εχει ραγισει.Παιρνω τηλ στο σερβις της HTC και μου λενε 200 ευρω για επισκευη!!!!:blink:

Καλα τους λεω ειμαστε σοβαροι;; Λετε να μην καταλαβε αυτη η κοπελιτσα που απαντουσε στο τηλ. τι ακριβως ειναι η ζημια;;Της εξηγησα αναλυτικα το προβλημα.'Η απλα δεν εχουν το θεο τους εκει περα και βαρανε οτι να ειναι??εχει κανεις εμπειρια με το σερβις της εταιρειας στην Ελλαδα??

 

Το service είναι πολύ καλό, τα ανταλλακτικά όμως πανάκριβα δυστυχώς αν δεν σε καλύψει η εγγύηση και όπως καταλαβαίνεις τέτοιου είδους ζημιές δεν τις καλύπτει.

 

Εναλλακτική λύση είναι αγορά ανταλλακτικών από ebay, "εγχείρηση" από μη εξουσιοδοτημένο τεχνικό με αμφιβόλου αξιοπιστίας αποτελέσματα και φυσικά θέτοντας τη συσκευή εκτός εγγύησης.

 

Πουλα το καμια 400 ευρω. μετα βαλε αλλα 200 και παρτο παλι καινουργιο. Ειναι καλυτερα ετσι γιατι θα δωσεις 200€ αλλα θα εχεις μια ολοκαινουργια συσκευη. Ενω αν το επισκευασεις θα δωσεις 200€ και θα εχεις μια ...διορθωμενη συσκευη απο ελληνικα χερια (Παναγια μου!!!!!!).

Αν θα το πουλησεις 400€; Πιστευω πως ναι...

Διαφορετικα ψαξτο οπως ειπε ο φιλος για εκτος εγγυησης service. Δε θα συμφωνουσα εγω.

 

Σε ποιο παραλληλο συμπαν πληρωνουν 400 ευρω για desire hd με σπασμενη οθονη ?

Για δες λιγο στο σκρουτζ ποσο κανει κουτατο σφραγισμενο...:lol::rolleyes:

 

Πανω στο θεμα...εγω θα αγοραζα το ανταλλακτικο απο ebay και θα εψαχνα για how to βιντεο.

Αν ειναι δυσκολο, σε καποιον τεχνικο εμπιστοσυνης.

Στη χειροτερη συνολο 100 ευρω.

Ειναι κοροιδια 200 ευρω, δεν αξιζει

 

Και για 100 ευρώ λιγότερα που θα έδινες θα ρίσκαρες τα 600 που είχες δώσει ήδη. Βέβαια θα μου πεις ότι το αγόρασες με επιδότηση. 200 ευρώ γιατί είναι πολλά για μια τέτοια οθόνη ;. Στα κινητά τα προηγούμενα και όχι τόσο εξελιγμένα πόσο δηλαδή στοίχιζε ;. Ίσως 100Ε; Από την άλλη και στα αυτοκίνητα το κόστος του service είναι το ίδιο ;. Και σίγουρα το service στην αντιπροσωπεία πάντα είναι ποιο ακριβό. Όμως θα έχεις εγγύηση.

 

 

Έπεσε τυχαία το μάτι μου στο νήμα και είδα για τη ζημιά που έγινε στο κινητό του redbaraon.Ρε παιδιά αν γίνει κάτι και σου ζητάνε με σχετική άνεση 200 ευρώ τι να την κάνεις την εγγύηση ?Η εγγύηση τι καλύπτει τότε?Και σε εμένα έγινε κάτι ανάλογο με το wildfire και μου ζήτησαν 130 ευρω.Μου είπαν και καλά ότι χάλασαν και η οθόνη και το touch.Πήρα από ebay οθόνη και touch (όλα μαζί 53 ευρώ) και το έφτιαξα μόνος μου.Να πω ότι χρειάζεται η εγγύηση για αναβάθμιση λογισμικού?Τόσα forum υπάρχουν σχετικά.Πάρε και κάντο μόνος σου

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε τυχαία το μάτι μου στο νήμα και είδα για τη ζημιά που έγινε στο κινητό του redbaraon.Ρε παιδιά αν γίνει κάτι και σου ζητάνε με σχετική άνεση 200 ευρώ τι να την κάνεις την εγγύηση ?Η εγγύηση τι καλύπτει τότε?Και σε εμένα έγινε κάτι ανάλογο με το wildfire και μου ζήτησαν 130 ευρω.Μου είπαν και καλά ότι χάλασαν και η οθόνη και το touch.Πήρα από ebay οθόνη και touch (όλα μαζί 53 ευρώ) και το έφτιαξα μόνος μου.Να πω ότι χρειάζεται η εγγύηση για αναβάθμιση λογισμικού?Τόσα forum υπάρχουν σχετικά.Πάρε και κάντο μόνος σου

 

Φιλε μου καμια εγγυηση σε κανενα προιον δε καλυπτει εξωτερικη φθορα προερχομενη απο τον κατοχο...Δε λεω αν αυτο ειναι σωστο η λαθος,αλλα ισχυει...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φιλε μου καμια εγγυηση σε κανενα προιον δε καλυπτει εξωτερικη φθορα προερχομενη απο τον κατοχο...Δε λεω αν αυτο ειναι σωστο η λαθος,αλλα ισχυει...

 

Λογικό δεν είναι αυτό; Αν ήταν έτσι όλοι θα το πετούσαν από το μπαλκόνι για να πάρουν άλλη συσκευή.

 

Η εγγύηση (σε κάθε είδους συσκευή) καλύπτει προβλήματα που δεν έχουν να κάνουν με υπαιτιότητα του κατόχου. Μιλάμε δηλαδή για προβληματικές συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε την RCMix HD 5.8 η οποια ειναι και η πρωτη με συνδυασμο Sense και tv off animation, και θα κολλησεις. :)

 

Την πέρασα τώρα πρίν πιο πολύ για βα δω τι έχει κάνει η HTC στον .35 kernel. H πρώτη εντύπωση είναι οτι είναι κάπως πιο αργή σε σχέση με froyo, δε μου έκανε restore της εφαρμογές απο το market αυτόματα :angry:. Κατα τ'αλλα τη βλέπω μια χαρά αν και δεν έχω κάνει ιδιαίτερη χρήση και το θέμα του Kalaga με το μαύρο παρασκήνιο είναι εξαιρετικό.

 

Το θέμα όμως είναι άλλο, απ'οτι βλέπω με μια πρώτη ματιά απουσιάζουν πολλά νέα στοιχεία του GB. Που είναι το πληκτρολόγιο, οκ καλύτερο της HTC αλλα ακόμα δε βλέπω στοιχεία όπως multitouch, για παράδειγμα στο GB πατάς shift και σύμβολο και δε χρειάζεται να πατήσεις το "12#". To Sense είναι μια απο τα ίδια και οι διαφορές ελαχιστες. Επίσης μου έλειψε το configuration της notification bar με τα power widgets που θες εσύ, για παράδειγμα θα ήθελα εκτός απο τα default του GB να βγάλω το WiFi Hotspot που μου είναι άχρηστο και να βάλω φωτεινότητα auto/dim/25/75/100.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε την RCMix HD 5.8 η οποια ειναι και η πρωτη με συνδυασμο Sense και tv off animation, και θα κολλησεις. :)

 

Το TV off animation τί είναι;

Έχω βάλει κι RCMix (σε Froyo βέβαια). Μου τη σπάει που πρέπει να αλλάζω boot/off animations. Θέλω τελείως stock καταστάσεις. Δεν είναι τεμπελιά (εδώ κάνουμε άλλα κι άλλα) αλλά (χαζό ίσως) κόλλημα. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

To tv off animation είναι αν δεν κάνω λάθος ένα animation για το σβήσιμο της οθόνης που μοιάζει με αυτό που γινόταν σε παλιές τηλεοράσεις όταν έκλειναν (σα να μαζεύεται ολη η οθόνη σε μια φωτεινή γραμμή στο κέντρο)

 

Sent from my HTC Wildfire

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

To tv off animation είναι αν δεν κάνω λάθος ένα animation για το σβήσιμο της οθόνης που μοιάζει με αυτό που γινόταν σε παλιές τηλεοράσεις όταν έκλειναν (σα να μαζεύεται ολη η οθόνη σε μια φωτεινή γραμμή στο κέντρο)

 

Sent from my HTC Wildfire

 

Α κατάλαβα. Καλό εφέ ακούγεται, αν και όπως προείπα δεν είμαι είμαι fan. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το TV off animation τί είναι;

Έχω βάλει κι RCMix (σε Froyo βέβαια). Μου τη σπάει που πρέπει να αλλάζω boot/off animations. Θέλω τελείως stock καταστάσεις. Δεν είναι τεμπελιά (εδώ κάνουμε άλλα κι άλλα) αλλά (χαζό ίσως) κόλλημα. :shifty:

 

Όταν κλειδώνεις/ξεκλειδώνεις κάνει ένα εφέ όπως στην CM7

 

 

Aν δε χρειάζεσαι το boot animation το σβήνεις μέσα απο το zip στο DATA\LOCAL\

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν ειχα την Leedroid 2.2.2 με oc στα 1.2 και το κινητο ηταν σφαιρα. Σιγουρα αφου δεν εχουμε ακομα custom kernels θα ειναι λιγο πιο αργες ισως οι GB roms. Η συγκεκριμενη παντως ειναι αρκετα smooth κατα την γνωμη μου, και 3 μερες τωρα κανενα bug η fc.

Περιεργο αυτο που λες για τις εφαρμογες, εγω την εβδομαδα που περασε εκανα 3 full wipes για να περασω CM7 RC3, RC4 και μετα την Rcmix και δεν αντιμετωπισα τετοιο θεμα. Ατυχια ισως.

Οντως το νεο sense δεν εχει τεραστιες διαφορες αλλα στα quick settings εχει mobile hotspot σε μενα.

Οσο για την φωτεινοτητα μπορεις να δοκιμασεις να κατεβασεις απο το market το brightness widget απο Curvefish. Δινει τις επιλογες που θες απλα δεν θα το εχεις στην μπαρα.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Εγω πριν ειχα την Leedroid 2.2.2 με oc στα 1.2 και το κινητο ηταν σφαιρα. Σιγουρα αφου δεν εχουμε ακομα custom kernels θα ειναι λιγο πιο αργες ισως οι GB roms. Η συγκεκριμενη παντως ειναι αρκετα smooth κατα την γνωμη μου, και 3 μερες τωρα κανενα bug η fc.

 

Δεν είμαι του overclocking αλλα και πάλι βλέπω μια μικρή καθυστέρηση που μπορεί να είναι και placebo, πάντως και ο stock kernel είναι κοντά σε αυτό που θέλω (ondemand 245~1024).

 

Περιεργο αυτο που λες για τις εφαρμογες, εγω την εβδομαδα που περασε εκανα 3 full wipes για να περασω CM7 RC3, RC4 και μετα την Rcmix και δεν αντιμετωπισα τετοιο θεμα. Ατυχια ισως.

 

Περίεργο όντως, μια φορά πάλι μου το είχε κάνει όταν είχα πάει απο LeeDroiD σε CM7...

 

Οντως το νεο sense δεν εχει τεραστιες διαφορες αλλα στα quick settings εχει mobile hotspot σε μενα.

Οσο για την φωτεινοτητα μπορεις να δοκιμασεις να κατεβασεις απο το market το brightness widget απο Curvefish. Δινει τις επιλογες που θες απλα δεν θα το εχεις στην μπαρα.

 

Mobile Hotspot έχει και σε εμένα απλά είπα οτι αν γινόταν παραμετροπόιση θα το αλλαζα.

 

Έχω το extended controls, απλά το ήθελα στη μπαρα γιατί είναι πιο άμεσα προσβάσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δυο γρήγορες ερωτήσεις μιας και σκέφτομαι να κάνω την μετάβαση Desire -> Desire HD σύντομα :)

 

Οι εφαρμογές που έχω αγοράσει από το μάρκετ είναι "δεμένες" με τον λογαριασμό μου στον γούγλη, σωστά; Αυτό σημαίνει πως με το που κάνω login στο νέο κινητό αυτόματα θα εμφανιστούν ως αγορασμένες/για κατέβασμα στο μάρκετ; Αυτό, σε περίπτωση που δεν το rootάρω ισχύει και για τις αγορασμένες;

 

Λόγω αυξημένου χώρου, δεν με ενδιαφέρει πια το a2sd+ και ο μόνος λόγος που θέλω να το ρουτάρω είναι (πέραν από την πιθανότητα να περάσω κάποια rom στο μέλλον) το marketenabler και ισως backup μέσω cm. Ψάχνοντας, βρήκα σχετικά με το VISIONary, χρησιμοποιώντας το ρυθμισμένο στο "Temproot on boot", και στη συνέχεια αφού φλασάρω το clockwork recovery θα είμαι κομπλέ, δεν θα χρειάζομαι κάτι παραπάνω, όπως π.χ. S-Off και τα ρέστα, σωστά;

 

bonus: το temproot έχει καμία επίδραση στις ενημερώσεις από HTC; Μπορώ, για παράδειγμα, όποτε υπάρχει ενημέρωση (και είμαι με την μαμά rom χωρίς να έχω s-off) απλά να απενεργοποιώ το temproot, να περνάω την ενημέρωση, και μετά να το ξαναενεργοποιώ χωρίς πρόβλημα;

 

Much appreciated :D

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...