Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
καλησπερα, παιδια που θα βρω να βαλω παλι την γνησια ρομ;;;;;;

 

http://shipped-roms.com/download.php?category=android&model=Ace&file=RUU_Ace_HTC_WWE_1.32.405.6_Radio_12.28b.60.140e_26.03.02.26_M_release_155891_signed.exe

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτη βλεπω εχει αλλο radio ομοσ ε;;θελω την 1,72 Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,,,,,, να σε καλα

 

τωρα που εβαλα παλι την μαμα ρομ τηα εχω κανονικα ota update;;;;:confused:

Edited by Villis
Συνένωση συνεχόμενων post
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια διευκρινηση. Στο applications>running services μου δειχ,νει κατω κατω others:84mb in 4, avail:124+330mb in 54. Τι ειναι αυτο και αν ειναι σωστο...ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

τωρα που εβαλα παλι την μαμα ρομ τηα εχω κανονικα ota update;;;;:confused:

 

Eίχες κάνει S-OFF ποιο πριν ;

 

@athanaso77

 

Υπάρχει από κάπου αλλού να την κατεβάσουμε την 1.72 ;. Με τίποτα δεν καταβαίνει στον υπολογιστή μου

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

εκανα s on και μετα εβαλα την μαμα,, αλλιοσ δεν το εκανε το update

 

Τότε μια χαρά είσαι. Μπορείς να λάβεις ΟΤΑ updates, όταν φυσικά θα ξαναβγεί !!

Link to comment
Share on other sites

Τότε μια χαρά είσαι. Μπορείς να λάβεις ΟΤΑ updates, όταν φυσικά θα ξαναβγεί !!

 

Όταν θα βγει η επίσημη θα την πασαρουμε και εδω για να την φορέσουμε αν θέλουμε έτσι?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
@athanaso77

 

Υπάρχει από κάπου αλλού να την κατεβάσουμε την 1.72 ;. Με τίποτα δεν καταβαίνει στον υπολογιστή μου

 

Πάρτην από εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα κουμπιά από τα ακουστικά δεν λειτουργούν..

Ενώ τα ακουστικά δουλευουν μια χαρα ( δηλαδή ακούω μουσική και αυτά )

Το play-answer/next/previous δεν δουλευουν ( κουμπιά των ακουστικών )... Επίσης δεν με ακούνε άμα μιλάω με ακουστικά σε κλήση... Γιατί έτσι?

 

Δώσε περισσότερες πληροφορίες. Αν είσαι root, τι ρομ έχεις κτλ..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Forbidden

 

You don't have permission to access /DesireHD/RUU/RUU_Ace_HTC_WWE_1.72.405.3_R_Radio_12.28e.60.140f_26.04.02.17_M2_release_161342_signed.exe on this server.

 

Έχεις δίκιο, ψάχνω εναλλακτική και ενημερώνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest GSgirl

Χαίρεται ήθελα να κάνω μια ερώτηση,

 

Πήρα και εγώ το Desire HD αλλά δύστυχος αντιμετωπίζω ένα σημαντικό πρόβλημα.

Έχω το κινητό 3 εβδομάδες και δύστυχος όταν είναι σβηστή η οθόνη και πιέζω το κουμπί να ανοίξει δεν ανοίγει το κινητό έτσι ώστε να μπω στο μενού, να εξηγήσω δηλαδή…

 

Παταω πάνω αριστερά το κουμπί και βλέπω ένα αχνό φωτισμό στην οθόνη, επίσης φωτίζονται τα 4 κουμπιά κάτω όμως είναι σαν είναι σβηστή οθόνη… μετά το ξαναπατάω το κουμπί πάνω αριστερά και πέφτει στην κατάσταση αναμονής δηλαδή όλα σβηστά μετά ξανά κάνω το ίδιο πατώντας το κουμπί αριστερά για να ανοίξει η οθόνη και ανοίγει κανονικά..

 

Το πρόβλημα είναι ότι πλέον έχει επιδεινωθεί το πρόβλημα και ενώ επανηλημενα πατάω το κουμπί η οθόνη έχει ένα ελαφρύ φωτισμό στο background που αχνωφενεται δεν «ανοίγει» ποτέ το κινητό…..

 

Με λίγα λόγια πλέον δεν έχω πρόσβαση στο κινητό ακόμα και όταν με περνούν τηλέφωνο…

 

Το έχει συναντήσει κανένας αυτό το προβλημα?

Βρήκε κάποια λύση..? το κινητό πλέον είναι τελείως άχρηστο καθώς δεν «ανοίγει» η οθονη …

Link to comment
Share on other sites

Forbidden

 

You don't have permission to access /DesireHD/RUU/RUU_Ace_HTC_WWE_1.72.405.3_R_Radio_12.28e.60.140f_26.04.02.17_M2_release_161342_signed.exe on this server.

 

Κοιτα εδω την πηρα και εγω σημερα το απογευμα.....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=824357

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται ήθελα να κάνω μια ερώτηση,

 

Πήρα και εγώ το Desire HD αλλά δύστυχος αντιμετωπίζω ένα σημαντικό πρόβλημα.

Έχω το κινητό 3 εβδομάδες και δύστυχος όταν είναι σβηστή η οθόνη και πιέζω το κουμπί να ανοίξει δεν ανοίγει το κινητό έτσι ώστε να μπω στο μενού, να εξηγήσω δηλαδή…

 

Παταω πάνω αριστερά το κουμπί και βλέπω ένα αχνό φωτισμό στην οθόνη, επίσης φωτίζονται τα 4 κουμπιά κάτω όμως είναι σαν είναι σβηστή οθόνη… μετά το ξαναπατάω το κουμπί πάνω αριστερά και πέφτει στην κατάσταση αναμονής δηλαδή όλα σβηστά μετά ξανά κάνω το ίδιο πατώντας το κουμπί αριστερά για να ανοίξει η οθόνη και ανοίγει κανονικά..

 

Το πρόβλημα είναι ότι πλέον έχει επιδεινωθεί το πρόβλημα και ενώ επανηλημενα πατάω το κουμπί η οθόνη έχει ένα ελαφρύ φωτισμό στο background που αχνωφενεται δεν «ανοίγει» ποτέ το κινητό…..

 

Με λίγα λόγια πλέον δεν έχω πρόσβαση στο κινητό ακόμα και όταν με περνούν τηλέφωνο…

 

Το έχει συναντήσει κανένας αυτό το προβλημα?

Βρήκε κάποια λύση..? το κινητό πλέον είναι τελείως άχρηστο καθώς δεν «ανοίγει» η οθονη …

Έχεις βάλει καμία εφαρμογή περίεργη; Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σε πρώτη φάση, να δούμε. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Guest GSgirl
Έχεις βάλει καμία εφαρμογή περίεργη; Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σε πρώτη φάση, να δούμε. :worry:

 

Εκανα... Τα ιδια παλι παντως πριν δεν ειχα βαλει καμια περιεργη εφαρμογη...ολα απο μαρκετ και νορμαλ...

 

Mod Edit:Θα σε παρακαλέσω να μην γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις και επίσης απαγορεύονται από τους Ο.Π.Χ. του forum.

Edited by GSgirl
Link to comment
Share on other sites

ΕΚΑΝΑ... ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΛΙ ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ...ΟΛΑ ΑΠΟ ΜΑΡΚΕΤ ΚΑΙ ΝΟΡΜΑΛ...
μηπως ειναι ρυθμισμενος πολυ χαμηλα ο οπισθιος φωτισμος της οθονης?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΚΑΝΑ... ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΛΙ ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΙΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ...ΟΛΑ ΑΠΟ ΜΑΡΚΕΤ ΚΑΙ ΝΟΡΜΑΛ...

Το ότι είναι από μάρκετ δε σημαίνει πως είναι οτιδήποτε και καλογραμμένο. Θα σου πουν κι άλλα παιδιά καμία γνώμη, αλλιώς καλύτερα να το δεις στο service.

 

Υ.Γ.: Μη γράφεις κεφαλαία. Είναι σα να φωνάζεις. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εδω την πηρα και εγω σημερα το απογευμα.....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=824357

 

Ok σε ευχαριστώ. Την κατεβάζω επιτέλους. Την R2, σωστά ;.

Η 2.16.0.0 τι είναι ;.

Link to comment
Share on other sites

Guest GSgirl
μηπως ειναι ρυθμισμενος πολυ χαμηλα ο οπισθιος φωτισμος της οθονης?

 

ΟΧΙ ...Η ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ FULL.....

Link to comment
Share on other sites

Ok σε ευχαριστώ. Την κατεβάζω επιτέλους. Την R2, σωστά ;.

Η 2.16.0.0 τι είναι ;.

Ναι την R2.....

Η 2.16.0.0 πρεπει να ειναι καποια leaked version gingerbread.....Απλα αγνοησε την... Ουτως η αλλως ειναι test .....

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

@ GSGirl

 

1) Βγάλε την μπαταρία όπως είσαι, και βγάλε και την κάρτα sd

 

Mετά πέρνα μόνο την μπαταρία και άνοιξε το.

 

Αλλιώς.

 

Σε safe mode μπορείς να μπεις ;.

 

Με το τηλέφωνο ανοιχτό, βγάλε την μπαταρία. Πάτα το κουμπί ενεργοποίησης και με το που θα σε βγάλει το σήμα HTC πάτα παρατεταμένα το volume down. Θα σε βγάλει μετά το logo HTC quitely brilliant να το έχεις πατημένο και μετά θα σε βγάλει στην κύρια οθόνη που θα εισάγεις το Pin code.

 

Bασικά για το πρόβλημα σου αυτό, θα μπορούσες να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών της HTC, στο νούμερο +30-2111980955 . Από τις 10 το πρωί εώς τις 6:30

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Guest GSgirl
@ GSGirl

 

1) Βγάλε την μπαταρία όπως είσαι, και βγάλε και την κάρτα sd

 

Mετά πέρνα μόνο την μπαταρία και άνοιξε το.

 

Αλλιώς.

 

Σε safe mode μπορείς να μπεις ;.

 

Με το τηλέφωνο ανοιχτό, βγάλε την μπαταρία. Πάτα το κουμπί ενεργοποίησης και με το που θα σε βγάλει το σήμα HTC πάτα παρατεταμένα το volume down. Θα σε βγάλει μετά το logo HTC quitely brilliant να το έχεις πατημένο και μετά θα σε βγάλει στην κύρια οθόνη που θα εισάγεις το Pin code.

 

Bασικά για το πρόβλημα σου αυτό, θα μπορούσες να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών της HTC, στο νούμερο +30-2111980955 begin_of_the_skype_highlighting**************+30-2111980955******end_of_the_skype_highlighting . Από τις 10 το πρωί εώς τις 6:30

 

Αν τα κάνω αυτά σε τι βοηθάει?

Link to comment
Share on other sites

Αν τα κάνω αυτά σε τι βοηθάει?

 

Μήπως έχεις περασμένη κάποια εφαρμογή στην sd, ή κάτι έχει πάθει η sd (Λιγάκι δύσκολο βέβαια). Πάντως επικοινώνησε με την HTC. Δεν θα χάσεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...