Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ειναι δυνατη η ταυτοχρονη τηλεφωνικη κληση και η πλοηγηση στο ιντερνετ;;;

 

Το λεω γιατι παρατηρησα οτι οταν κανω μια κληση και προσπαθω να μπω και ιντερνετ, τοτε χανεται το σημα Η και G. Το μονο που δειχνει ειναι οι μπαρες του σηματος και η συνδεση σε οποιοδηποτε site ειναι αρκετα αργη εως αδυνατη. Ειναι φυσιολογικο αυτο;;;

 

Vodafone έχεις? Νομίζω ότι αυτό δεν είναι θέμα κινητού αλλά παρόχου.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγάλε την μπαταρία και την κάρτα μνήμης. Περίμενε κανένα 10λεπτο και πες μας τι έγινε.

 

Tιποτα ακριβοσ τα ιδια μου δειχνει ενα κοκκινο τριγωνο με ενα θαυμαστικο στη μεση και ενω κανει hard reset μετα ξαναβγενει το τριγωνο.:(

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την κάρτα μνήμης επίσης. Βασικά απευθύνσου και στο forum του xda όπου έκανες και το root , s-off

 

Mια ερώτηση :

 

Όποιος έχει silicon case μπορεί να βρει σήμα το GPS ;

Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ φθηνή γι' αυτά που λέει οτι προσφέρει.

Καλύτερα να πάς σε μια πιό επώνυμη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την κάρτα μνήμης επίσης. Βασικά απευθύνσου και στο forum του xda όπου έκανες και το root , s-off

 

Mια ερώτηση :

 

Όποιος έχει silicon case μπορεί να βρει σήμα το GPS ;

 

βρισκει αλλα μετα απο κανενα 6λεπτο κ οταν βρει χανει πορειες κ τα λοιπα.παιζει ρολο ομως ποσο χοντρη ειναι η θηκη.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά καλά έκανα που κράτησα και το HTC HD2 για να μην αρχίσω να γκρινιάζω πάλι. Να βγάλουνε silicon cases με το σωστό πάχος (έλεος δλδ). Καπάκια...μπαταρία, τώρα αυτό, ηχεία ανυπάρκτα..

 

Όλα καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Vodafone έχεις? Νομίζω ότι αυτό δεν είναι θέμα κινητού αλλά παρόχου.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Ναι φιλε μου vodafone εχω. Ξερεις κατι περισσοτερο για το δικτυο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου vodafone εχω. Ξερεις κατι περισσοτερο για το δικτυο;

 

Είναι θέμα της Vodafone που δεν μπορεί να διαχειριστεί σωστά δεδομένα και κλήσεις την ίδια στιγμή. Αν μιλάς ατο τηλέφωνο δηλαδή δεν μπορείς και να σερφάρεις ταυτόχρονα εκτός αν είσαι με WiFi.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την κάρτα μνήμης επίσης. Βασικά απευθύνσου και στο forum του xda όπου έκανες και το root , s-off

 

Mια ερώτηση :

 

Όποιος έχει silicon case μπορεί να βρει σήμα το GPS ;

 

Με την θηκη περιμενω περιπου μισο λεπτο παραπανω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To google maps σας δουλεύει μόνο με GPS ?.

 

Mισό λεπτό παραπάνω ;... δλδ συνολικά πόσο ; :D

 

Μα είναι πράγματα αυτά ; !!!

 

Διάβασα ότι οφείλεται στο λειτουργικό και όχι στην συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

To google maps σας δουλεύει μόνο με GPS ?.

 

Mισό λεπτό παραπάνω ;... δλδ συνολικά πόσο ; :D

 

Μα είναι πράγματα αυτά ; !!!

 

Διάβασα ότι οφείλεται στο λειτουργικό και όχι στην συσκευή.

ε όχι και το λειτουργικό ρε φίλε. Σε καμία περίπτωση δεν φταίει το λειτουργικό.

Μην ακούς τι λέει ο καθένας. Κι' εγώ μπορώ να σου πω ότι φταίει που έχεις μεγάλο χέρι και επηρεάζει το σήμα του gps. Εσύ θα με πιστέψεις ?

:lol:

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα της Vodafone που δεν μπορεί να διαχειριστεί σωστά δεδομένα και κλήσεις την ίδια στιγμή. Αν μιλάς ατο τηλέφωνο δηλαδή δεν μπορείς και να σερφάρεις ταυτόχρονα εκτός αν είσαι με WiFi.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Καταλαβα. Ειναι πολυ κουφο παντως. Οταν μιλαω σε κληση, μπαινω και ιντερνετ αλλα σε 5 λεπτα περιπου σταματαει το 3g. Μαλιστα το παταω να συνδεθει παλι αλλα τιποτα. Επανασυνδεεται σε 3g αυτοματα οταν τελειωσει η κληση. Αρα φταιει η vodafone ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα. Ειναι πολυ κουφο παντως. Οταν μιλαω σε κληση, μπαινω και ιντερνετ αλλα σε 5 λεπτα περιπου σταματαει το 3g. Μαλιστα το παταω να συνδεθει παλι αλλα τιποτα. Επανασυνδεεται σε 3g αυτοματα οταν τελειωσει η κληση. Αρα φταιει η vodafone ετσι;
απο τη vodafone ειναι γιατι το δοκιμασα με cosmote και δεν διακοπτει τη συνδεση του ιντερνετ οσο διαρκει η συνομιλια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι.εχω βαλει android info που δειχνει αναλυτικα χρηση cpu ,ram κ.τ.λ.

εμεις εχουμε 768mb, σωστα??? γιατι εμενα μου λεει οτι απο τα 623mb συνολικα εχω ελευθερα 328mb(κ επισης τοσα λιγα γιατι ειναι ενω δεν εχω ανοιχτο τπτ?)τα εχετε τσεκαρει αυτα τα δυο που ρωταω ή λεω μ....ιες?

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδες να ρωτησω κατι.εχω βαλει android info που δειχνει αναλυτικα χρηση cpu ,ram κ.τ.λ.

εμεις εχουμε 768mb, σωστα??? γιατι εμενα μου λεει οτι απο τα 623mb συνολικα εχω ελευθερα 328mb(κ επισης τοσα λιγα γιατι ειναι ενω δεν εχω ανοιχτο τπτ?)τα εχετε τσεκαρει αυτα τα δυο που ρωταω ή λεω μ....ιες?

 

Και εγω οταν ανοιγω το pc μου με το που δω απλα το desktop χωρις να εχω ανοιξει το παραμικρο, εχω ηδη γυρω στα 800Mb απασχολημενη RAM. Ειναι λογικο, το λειτουργικο με το που ανοιγει φορτωνει διαφορα processes για ειναι ετοιμο σε οτι του ζητησεις.

 

Μην ασχολεισαι με RAM, το κινητο ειναι ΤΕΡΑΣ εχει απειρη RAM και δεν θα σε κρεμασει ποτε. Αστο να κανει την δουλεια του και μην αγχωνεσαι.

 

Οσο για το θεμα των 768/623Mb δεν εχω απαντηση και θα με ενδιεφερε αν καποιος το γνωριζει αυτο.

Edited by Osiris2000

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

ε όχι και το λειτουργικό ρε φίλε. Σε καμία περίπτωση δεν φταίει το λειτουργικό.

Μην ακούς τι λέει ο καθένας. Κι' εγώ μπορώ να σου πω ότι φταίει που έχεις μεγάλο χέρι και επηρεάζει το σήμα του gps. Εσύ θα με πιστέψεις ?

:lol:

 

Ίσως :lol:

 

Όμως θυμάσαι ότι με τα νέα Radio στο HTC HD2, άλλαζε και το πόσο γρήγορα κλείδωνε και το GPS ;

Link to comment
Share on other sites

Και εγω οταν ανοιγω το pc μου με το που δω απλα το desktop χωρις να εχω ανοιξει το παραμικρο, εχω ηδη γυρω στα 800Mb απασχολημενη RAM. Ειναι λογικο, το λειτουργικο με το που ανοιγει φορτωνει διαφορα processes για ειναι ετοιμο σε οτι του ζητησεις.

 

Μην ασχολεισαι με RAM, το κινητο ειναι ΤΕΡΑΣ εχει απειρη RAM και δεν θα σε κρεμασει ποτε. Αστο να κανει την δουλεια του και μην αγχωνεσαι.

 

Οσο για το θεμα των 768/623Mb δεν εχω απαντηση και θα με ενδιεφερε αν καποιος το γνωριζει αυτο.

 

σε ευχαριστω πολυ ποιο πολυ με απασχολει το θεμα 623mb ram.εσυ το εχεις τσεκαρει?

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα. Ειναι πολυ κουφο παντως. Οταν μιλαω σε κληση, μπαινω και ιντερνετ αλλα σε 5 λεπτα περιπου σταματαει το 3g. Μαλιστα το παταω να συνδεθει παλι αλλα τιποτα. Επανασυνδεεται σε 3g αυτοματα οταν τελειωσει η κληση. Αρα φταιει η vodafone ετσι;

 

Και πάλι καλά να λες γιατί το έχουν βελτιώσει σχετικά, παλιότερα όχι μόνο έχανε κατευθείαν το 3g, αλλά έχανε και πολλές κλήσεις αν την ώρα που σε έπαιρνε ο άλλος τύχαινε να σερφάρεις ή να κατεβάζεις κάτι. Πλέον βλέπω πως αυτό δεν συμβαίνει τόσο συχνά οπότε πιθανών εν μέρη έχουν βελτιώσει το πρόβλημα στη Vodafone.

 

 

σε ευχαριστω πολυ ποιο πολυ με απασχολει το θεμα 623mb ram.εσυ το εχεις τσεκαρει?

 

Μη σε απασχολεί. Κι εμένα τόσο δείχνει. Τα υπόλοιπα είναι δεσμευμένα από το λειτουργικό. Και σε άλλα κινητά που είχα και με cooked roms το ίδιο γινόταν.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ ποιο πολυ με απασχολει το θεμα 623mb ram.εσυ το εχεις τσεκαρει?

 

Ακριβως το ιδιο δειχνει και σε εμενα και οπως βλεπεις και απο την απαντηση του Boss82 προφανως σε ολα το ιδιο ειναι.

Ισως κραταει καποια μνημη σε reserve για γρηγοροτερη ενναλαγη μεταξυ των apps που θα ανοιξει ανα πασα στιγμη ο χρηστης.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως :lol:

 

Όμως θυμάσαι ότι με τα νέα Radio στο HTC HD2, άλλαζε και το πόσο γρήγορα κλείδωνε και το GPS ;

Αντώνη το radio δεν ανήκει στο κομμάτι του λειτουργικού. Συνεργάζεται με το λειτουργικό αλλά δεν ανήκει σ' αυτό.

Θα μπορούσα να παρομοιάσω το radio σαν το πρωτόκολλο επικοινωνίας όσο αφορά τα wifi, bluetooth, phone, gps.

Άρα η αλλαγή radio μπορεί να επηρεάσει την λειτουργία του gps αλλά όχι να την αλλάξει εντελώς. Τουλάχιστον αυτό ξέρω εγώ.

 

Αυτό που είναι κομμάτι του λειτουργικού και επηρεάζει την λειτουργία του, είναι ο kernel !!!!

 

Μη σε απασχολεί. Κι εμένα τόσο δείχνει. Τα υπόλοιπα είναι δεσμευμένα από το λειτουργικό. Και σε άλλα κινητά που είχα και με cooked roms το ίδιο γινόταν.

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Όπως πολύ σωστά είπες το λειτουργικό φυσικά και δεσμεύει κάποιο κομμάτι της ράμ. Αυτό γίνεται γιατί ένα κομμάτι του λειτουργικού φορτώνεται και αυτό επίσης μέσα στη ράμ.

 

Επίσης το λειτουργικό χρησιμοποιεί ένα κομμάτι της ράμ για να κάνει το γνωστό caching κατά την εναλλαγή διεργασιών (processes) από την μνήμη.

 

Επίσης κάτι που δεν αναφέρατε και είναι σημαντικό, είναι ότι το λειτουργικό δεσμεύει και ένα κομμάτι της μνήμης για τα γραφικά και για την σωστή λειτουργία της gpu όταν βλέπουμε κάποια ταινία η παίζουμε κάποιο παιχνίδι κ.τ.λ.

 

Οπότε μην αγχώνεσται για την μνήμη ράμ. Ούτως η άλλως έχει άπλετη μνήμη το μηχανάκι σας.

 

Αυτό που αναρωτιέμαι είναι το εξής. Εμείς στο galaxy s που έχει 512 mb ram, έχουμε διαθέσιμη γύρω στα 320 mb.

 

Σε σας που έχει μνήμη 768mb ram, θα έπρεπε να έχετε διαθέσιμη κοντά στα 500mb.

Το ότι σας δίνει πολύ λιγότερη με απασχολεί κάπως.

Την μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω και μου φαίνεται λογική, είναι ότι ξοδεύει αρκετά mb για το htc sense και όλα τα καλούδια, και σας τρώει πολύ μνήμη από εκεί.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναρωτιέμαι είναι το εξής. Εμείς στο galaxy s που έχει 512 mb ram, έχουμε διαθέσιμη γύρω στα 320 mb.

 

Σε σας που έχει μνήμη 768mb ram, θα έπρεπε να έχετε διαθέσιμη κοντά στα 500mb.

Το ότι σας δίνει πολύ λιγότερη με απασχολεί κάπως.

Την μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω και μου φαίνεται λογική, είναι ότι ξοδεύει αρκετά mb για το htc sense και όλα τα καλούδια, και σας τρώει πολύ μνήμη από εκεί.

 

Μα δε μας δίνει λιγότερη, περισσότερη μας δίνει. 623 MB είναι διαθέσιμα. Και τώρα εμένα μου κάνει εντύπωση το αντίθετο γιατί θα περίμενα όπως κι εσύ λόγω sense να τρώει παραπάνω MB στη RAM. Εκτός αν εννοείς κάτι άλλο και δεν το κατάλαβα...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Μηπως ξερει κανεις γιατι στις επαφες η φωτογραφιες που βαζουμε στο καθε προσωπο ειναι τοσο χαλια; :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Μηπως ξερει κανεις γιατι στις επαφες η φωτογραφιες που βαζουμε στο καθε προσωπο ειναι τοσο χαλια; :(

 

lol, δεν έχεις άδικο. Είναι θέμα της Google που στις επαφές αποθηκεύει τη φωτογραφία σε μικρή ανάλυση. Βέβαια αν συγχρονήσεις τις επαφές σου με το Facebook, φαίνεται η profile pic του κάθε χρήστη που είναι σε πολύ καλύτερη ανάλυση. Ξέρω δεν είναι λύση. Πρέπει να το διορθώσει αυτό η Google κάποια στιγμή...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...