Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι κοντά είναι ο router που έχω είναι ο Thomson της Forthnet.

 

Κανονικά δεν πρέπει να κάνει buffering ε?

Μήπως δεν προλαβαίνει να κάνει streaming λόγο όγκου δεδομένων?

δοκιμασε με μια μικροτερη ταινεια (σε μεγεθος mb) και αν δεις οτι εκει παιζει κανονικα ή σου κανει buffering πιο μετα, π.χ στα 3 λεπτα σε σχεση πριν που εκανε στα 2, τοτε ειναι κατα μεγαλη πιθανοτητα θεμα ταχυτητας απο τον ρουτερ.

αν δεν κανω λαθος ο thomson εχει στις ρυθμισεις του wifi, επιλογη για το σημα του wifi. η default ρυθμιση δεν ειναι το high. αν το βαλεις στο high νομιζω οτι θα εισαι καλυτερα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δοκιμασε με μια μικροτερη ταινεια (σε μεγεθος mb) και αν δεις οτι εκει παιζει κανονικα ή σου κανει buffering πιο μετα, π.χ στα 3 λεπτα σε σχεση πριν που εκανε στα 2, τοτε ειναι κατα μεγαλη πιθανοτητα θεμα ταχυτητας απο τον ρουτερ.

αν δεν κανω λαθος ο thomson εχει στις ρυθμισεις του wifi, επιλογη για το σημα του wifi. η default ρυθμιση δεν ειναι το high. αν το βαλεις στο high νομιζω οτι θα εισαι καλυτερα.

 

 

Μήπως να συνδέσω την TV με τον router με καλώδιο Ethernet καλύτερα?

802.11g - 54Mbps είναι το μέγιστο μεγαλύτερο δεν έχει.

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να συνδέσω την TV με τον router με καλώδιο Ethernet καλύτερα?

802.11g - 54Mbps είναι το μέγιστο μεγαλύτερο δεν έχει.

αν η tv εχει δυνατοτητα συνδεσης με καλωδιο φυσικα και να το κανεις. δοκιμασε με την ταινια που σου κολλουσε και πες μας αν κολλησει χρησιμοποιωντας συνδεση εμ το καλωδιο.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καινουρια sense gingerbread rom απο εναν πολυ καλο ''μαγειρα''εδω...Ειναι port (και οχι leak) απο το htc saga που βγηκε στη κυκλοφορια στην Αγγλια...Εχει το ιδιο hardware εκτος της μικροτερης οθονης...Ολα λειτουργουν τελεια οπως αναφερεται...Lets try it...;)

 

Έχεις δοκιμάσει το Sygic Mobile Maps σε Gingerbread rom με kernel 2.6.35 να μου πείς αν δουλεύει; Ρωτάει γιατι στο site της Sygic αναφέρει οτι δεν υποστηρίζεται αν και σε εμένα δουλεύει με CM7 αλλα ο kernel είναι .32.

 

Η rom δείχνει καλή όμως δε βλέπω να παίρνει πολύ παραμετροποίηση και είναι σχεδόν στόκ, εννοώ θέματα, μπαταρία με ένδειξη % κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει το Sygic Mobile Maps σε Gingerbread rom με kernel 2.6.35 να μου πείς αν δουλεύει; Ρωτάει γιατι στο site της Sygic αναφέρει οτι δεν υποστηρίζεται αν και σε εμένα δουλεύει με CM7 αλλα ο kernel είναι .32.

 

Η rom δείχνει καλή όμως δε βλέπω να παίρνει πολύ παραμετροποίηση και είναι σχεδόν στόκ, εννοώ θέματα, μπαταρία με ένδειξη % κλπ.

 

ειναι full stock, προς το παρον βεβαια...Ο kollatos χθες βραδυ εβγαλε battery% για την αλλη desireS rom...ειμαι σιγουρος οτι θα βγει αυριο μεθαυριο και για αυτη.Επισης ειδα και τον kalagas να ασχολειται,αρα καποιο theme θα ερθει συντομα...;)...Πραγματικα δεν εχει σχεση με τις αλλες sense ginger...Ολα δουλευουν...

Μισο να βγω να testαρω το sygic κι ερχομαι...:p

 

edit: Με την desireS κλειδωσε αμεσως...Αλλα και αλλες που ειχα 2.6.35 δεν αντιμετωπισα προβλημα...;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις - εφαρμογές - υπηρεσίες που εκτελούνται, κάτω γράφει πως έχω διαθέσιμα 219 MB+287 ΜΒ. Ποιο από τα 2 είναι η διαθέσιμη ram της συσκευής μου?
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις - εφαρμογές - υπηρεσίες που εκτελούνται, κάτω γράφει πως έχω διαθέσιμα 219 MB+287 ΜΒ. Ποιο από τα 2 είναι η διαθέσιμη ram της συσκευής μου?

Αν πατησεις κρατημενο το πληκτρο home σου βγαζει την διαχειριση εφαρμογων οπου μπορεις να πατησεις "διαχειριση εργασιων" και εκει στην καρτελα διαχειριση θα δεις την μνημη που χρησιμοποιειται και την συνολικη μνημη.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αν πατησεις κρατημενο το πληκτρο home σου βγαζει την διαχειριση εφαρμογων οπου μπορεις να πατησεις "διαχειριση εργασιων" και εκει στην καρτελα διαχειριση θα δεις την μνημη που χρησιμοποιειται και την συνολικη μνημη.

 

Κρατάω πατημένο το πλήκτρο αφής της αρχικής οθόνης και μου εμφανίζει τις πρόσφατες εφαρμογές, όχι αυτό που γράφεις παραπάνω.

Τι κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις κάτι λάθος, μιας και που δεν έχετε το ίδιο κινητό... :D

 

Κατέβασε το quick system info pro που σου λέει πόση μνήμη έχεις και ένα σωρό άλλα...

Link to comment
Share on other sites

 

edit: Με την desireS κλειδωσε αμεσως...Αλλα και αλλες που ειχα 2.6.35 δεν αντιμετωπισα προβλημα...;)

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία;)

 

Tελικά ολοι υπόσχονται απροβλημάτιστες rom και έχουν τεστάρει απο πρίν χωρίς προβλήματα και όταν τις κατεβάζει ο κόσμος λείπουν γλώσσες, έχουν fc's και διάφορα αλλα, έτσι έγινε και με την νέα του Spike οπότε παραμένω σε CM7.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και κάποιος σελίδες πιο πριν αλλά δεν πήρα κάποια απάντηση.

Η συσκευή μου για να φορτίσει από 10% σε 100% χρειάζεται 2 ώρες+. Συμβαίνει σε όλους αυτό;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια! θα κανει στο dhd η 1400αρα μπαταρια του thunderbold?? ιδιο σασι ειναι..

Κατά πάσα πιθανότητα όχι μιας και που ΔΕΝ είναι το ίδιο σασί...

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και κάποιος σελίδες πιο πριν αλλά δεν πήρα κάποια απάντηση.

Η συσκευή μου για να φορτίσει από 10% σε 100% χρειάζεται 2 ώρες+. Συμβαίνει σε όλους αυτό;

 

και μενα καπου τοσο κανει αμα ειναι στο 8%.

πλεον το αφηνω μεχρι 25-30% και το φορτιζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και μενα καπου τοσο κανει αμα ειναι στο 8%.

πλεον το αφηνω μεχρι 25-30% και το φορτιζω.

"Ωραία". Thanx. ;)

Καθυστερεί γιατί έχουμε και πολύ μεγάλη μπαταρία... :lol:

Ναι. Θα προτιμούσα να μου επιβεβαίωνες το ίδιο κι εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Ο kollatos χθες βραδυ εβγαλε battery% για την αλλη desireS rom...ειμαι σιγουρος οτι θα βγει αυριο μεθαυριο και για αυτη.

 

Παίζει και στη νέα rom. Μόλις το δοκίμασα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην αναζήτηση συσκευής και ενώ το έχω αποφασίσει ( σχεδόν ) έπεσε το μάτι μου στο HTC Desire HD.

 

Το κοίταξα αρκετά και οφείλω να πω ότι μου άρεσε .

Επειδή size matters ( με την καλή έννοια ) βρήκα πολύ ελκυστική την οθόνη των 4,3

 

Οι ερωτήσεις μου είναι

 

α) ποιες είναι οι βασικές του αδυναμίες ? ( είστε χρήστες και λογικά γνωρίζετε )

 

β) έψαξα για τιμή στο skroutz και βρήκα μεγάλη απόκλιση. Από 423 euro έως 570+ euro

http://www.skroutz.gr/s/284308/HTC-Desire-HD.html

 

Γιατί τέτοια διαφορά ? ( είναι πάρα-εισαγωγή ? Δεν είναι Ελληνικό το menu ? δεν έχουν εγγύηση ? ) κάτι παίζει σωστά ?

Γιατί κάποια γράφουν HTC DESIRE HD Α9191 ? ( τι είναι αυτός ο κωδικός Α9191)

 

Αν είναι πραγματική η τιμή για Ελληνικό στα καταστήματα κάτω από τα 450 πιστεύω αξίζει. Τι λέτε ?

 

Η εναλλακτική επιλογή μου στα HTC είναι το Incredible S

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3788&idPhone2=3468

Σχεδόν ίδια χαρακτηριστικά + , πιο φρέσκο Sense v3.0 UI , S-LCD , και θα πάρει σίγουρα έως την 2,4 , battery, Li-Ion 1450 mAh ,Voice memo/dial/commands , Bluetooth με EDR , και 30 περίπου γραμμάρια πιο ελαφρύ

Αλλά δεν έχει τα 8GB included ....

εδώ το βρήκα http://www.expansys.com.gr/htc-incredible-s-eu-black-209303/

 

τι λέτε ....... αξίζει το 50άρικο ? ή θα τρέχω με την εγγύηση και τα ελληνικά ?

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

Παίζει και στη νέα rom. Μόλις το δοκίμασα...

 

Πολυ καλυτερη η νεα rom...Αλλα χωρις Ελληνικα ρε ****το;;;ειναι δυνατον;;;;...:(

 

Με το moreLocale2 βεβαια εχω πλεον Ελληνικα...;)

 

α) ποιες είναι οι βασικές του αδυναμίες ? ( είστε χρήστες και λογικά γνωρίζετε )

 

β) έψαξα για τιμή στο skroutz και βρήκα μεγάλη απόκλιση. Από 423 euro έως 570+ euro

http://www.skroutz.gr/s/284308/HTC-Desire-HD.html

 

Γιατί τέτοια διαφορά ? ( είναι πάρα-εισαγωγή ? Δεν είναι Ελληνικό το menu ? δεν έχουν εγγύηση ? ) κάτι παίζει σωστά ?

Γιατί κάποια γράφουν HTC DESIRE HD Α9191 ? ( τι είναι αυτός ο κωδικός Α9191)

 

Αν είναι πραγματική η τιμή για Ελληνικό στα καταστήματα κάτω από τα 450 πιστεύω αξίζει. Τι λέτε ?

 

Η εναλλακτική επιλογή μου στα HTC είναι το Incredible S

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3788&idPhone2=3468

Σχεδόν ίδια χαρακτηριστικά + , πιο φρέσκο Sense v3.0 UI , S-LCD , και θα πάρει σίγουρα έως την 2,4 , battery, Li-Ion 1450 mAh ,Voice memo/dial/commands , Bluetooth με EDR , και 30 περίπου γραμμάρια πιο ελαφρύ

Αλλά δεν έχει τα 8GB included ....

εδώ το βρήκα http://www.expansys.com.gr/htc-incredible-s-eu-black-209303/

 

τι λέτε ....... αξίζει το 50άρικο ? ή θα τρέχω με την εγγύηση και τα ελληνικά ?

 

α)Χαμηλοι σχετικα ηχοι(αν ασχολεισαι με το mod αυτο διορθωνεται),καμερα(καποιοι λενε οτι δεν ειναι το καλυτερο του σημειο,εγω βεβαια δεν εχω κανενα προβλημα),μπαταρια (κυμαινεται στο μεσο ορο,θα μπορουσε καλυτερα), αν το εχεις πιασει στο χερι σου και σε βολευει τοτε οκ.

β)Σε ενα απο αυτα τα ...φθηνοτερα το αγορασα κι εγω και ειναι Ελληνικοτατο.Εχει αναφερθει απειρες φορες οτι αν το κουτι εχει Ελληνικα γραμματα (και οχι καποιο αυτοκολλητο με Ελληνικα),ειναι Ελληνικο...Τους παιρνεις ενα τηλ και τους ρωτας για τη προελευση του.Δε θα πουν ψεμματα γιατι θα το δεις στη παραλαβη και θα τους το στειλεις πισω...

Α9191 ειναι οντως ο κωδικος.

 

Για το incredible που λες,καλυτερα να απευθυνθεις στους διαξιφισμους

 

edit: Ακουγεται στους xda (το ανεφερε κι ο capychimp) οτι γυρω στις 10 Απριλιου θα αρχισει να δινεται η official gingerbread σε μας...:p

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είμαι στην αναζήτηση συσκευής και ενώ το έχω αποφασίσει ( σχεδόν ) έπεσε το μάτι μου στο HTC Desire HD.

 

Το κοίταξα αρκετά και οφείλω να πω ότι μου άρεσε .

Επειδή size matters ( με την καλή έννοια ) βρήκα πολύ ελκυστική την οθόνη των 4,3

 

Πήγαινε και σε ένα κατάστημα να το πιάσεις στα χέρια σου. Δεν είναι από τις συσκευές που κάθονται εύκολα στο χέρι (σε αντίθεση με το HD2 που έχει την ίδια (σε μέγεθος) οθόνη!).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

edit: Ακουγεται στους xda (το ανεφερε κι ο capychimp) οτι γυρω στις 10 Απριλιου θα αρχισει να δινεται η official gingerbread σε μας...:p

Επίσημα από την HTC εννοείς; Κάτι για μέσα καλοκαιριού δε λέγονταν; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα από την HTC εννοείς; Κάτι για μέσα καλοκαιριού δε λέγονταν; :rolleyes:

 

Κατι τετοιο ηξερα κι εγω...Απλα ειπε οτι δε θελει να ασχολειθει με το port απο το desireS γιατι περιμενει την official.Εχει λεει....πληροφοριες.Ελπιζω οτι οι dev εχουν εγκυρες πληροφοριες....Ειδωμεν...;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά θα έχει οπτικές διαφορές ;. Δηλαδή με το UI ;

 

Εννοεις στην official;;;Απ οτι εχουμε δει στις custom, υπαρχουν διαφορες στο sense κυριως + καποια προσθετα...Βεβαια αν δε δουμε την official που θα βγει συγκεκριμενα για το DHD δε μπορουμε να γνωριζουμε ακριβως...Το θεμα ειναι να υπαρχει βελτιωση συνολικα στη συσκευη,που προφανως θα υπαρχει!(ηχοι,σημα,ταχυτητα κτλ)...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Mακάρι να βγει νωρίς το update. Παίρνω επιδότηση από την Vodafone τον Απρίλιο, άρα να κατεβάσω τα πάγια!!

Όταν λες στο sense διαφορές, εννοείς.. μεγάλες ;. Nέα widgets ;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...