Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν να φωνάζω?? Συγνώμη δεν τα ξέρω αυτά..

Στο ίντερνετ και ειδικά στα φόρουμς όταν μιλάμε με κεφαλαία είναι σαν να φωνάζουμε. Δεν υπάρχει λόγος ούτως ή άλλως για κεφαλαία. Φαίνεται το μήνυμα σου και με πεζά. ;)

Μήπως έχεις περασμένη κάποια εφαρμογή στην sd, ή κάτι έχει πάθει η sd (Λιγάκι δύσκολο βέβαια).

"Λιγάκι δύσκολο βέβαια"; Εγώ διαβάζω πως η Samsung SD που δίνει η HTC στη συσκευή μας είναι θέμα χρόνου να τα φτύσει αργά η γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ναι την R2.....

Η 2.16.0.0 πρεπει να ειναι καποια leaked version gingerbread.....Απλα αγνοησε την... Ουτως η αλλως ειναι test .....

 

Σωστό, όπως και η 2.25 και η 2.31. Ας περιμένουμε καλύτερα τα final builds όταν βγουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γειάσ σας παιδια εχω ενα htc desire hd πως το κανω να δουλεψει σαν web καμερα μεσο του wifi ηπαρχει καποια εφαρμογη για να το κανω;ευχαριστω!!!!

edit:να εχει και δυνατοτητα να μιλαω μεσα απο το κινητο σαν μικροφονο.ευχαριστω και παλι

Edited by marinos5
Galaxy note2,iPad air,iPhone 7plus 128GB,
Link to comment
Share on other sites

Σωστό, όπως και η 2.25 και η 2.31. Ας περιμένουμε καλύτερα τα final builds όταν βγουν.

Συμφωνώ απόλυτα. Έβαλα κανα 2 GB κι απογοητεύτηκα. Λένε βέβαια πως οι τελευταίες έχουν βελτιωθεί αρκετά, αλλά βαρέθηκα τα full wipes κι άντε πάλι από την αρχή. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Ok σε ευχαριστώ. Την κατεβάζω επιτέλους. Την R2, σωστά ;.

Η 2.16.0.0 τι είναι ;.

 

1)παιδια τι ακριβως ειναι αυτο?test?

 

2)ξερει κανεις που θα βρω το setspu το full version ακομα και με πληρωμη?

Edited by Dmzz
Link to comment
Share on other sites

1)παιδια τι ακριβως ειναι αυτο?test?

 

2)ξερει κανεις που θα βρω το setspu το full version ακομα και με πληρωμη?

 

1. Η 2.16 είναι leak έκδοση με Android Gingerbread 2.3.2.

Οι 2.25 και 2.31 είναι επίσημες beta rom της HTC αλλά για την Κίνα μόνο, με Android Gingerbread 2.3.3.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται να δοκιμάσει κάποια Gingerbread rom με Sense και επίσημη,

υπάρχει η Desire SDHD που είναι port από την επίσημη rom του Desire S.

Την έχω από χθες το βράδυ και δεν έχει κάνει κιχ. Πολύ καλή για port και σχεδόν όλα δουλεύουν άψογα.

Το μόνο που δεν δουλεύει ακόμα είναι το Dolby Digital στον music player μιας και το S δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο.

 

2. Μπορείς να το βρεις στο xda-developers. Έχει και link για donate αν δεν το βρίσκεις στο market.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται να δοκιμάσει κάποια Gingerbread rom με Sense και επίσημη,

υπάρχει η Desire SDHD που είναι port από την επίσημη rom του Desire S.

Την έχω από χθες το βράδυ και δεν έχει κάνει κιχ. Πολύ καλή για port και σχεδόν όλα δουλεύουν άψογα.

Το μόνο που δεν δουλεύει ακόμα είναι το Dolby Digital στον music player μιας και το S δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο.

 

Ειναι η καλυτερη μεχρι στιγμης...Πολυ smooth και stock...μαζι με το glow effect που εφτιαξε ο kollatos(θα το βρειτε στο thread της rom), ειναι απιστευτη...;)...Ουτε κινεζικες μιξεις, ουτε περιττα πραγματα και επιπλεον καλυτερη μπαταρια με τον kernel που εχει...;)

Η μονη διαφορα που μπορει να καποιους να αρεσει και σε αλλους οχι,ειναι, λογο οθονης του desireS,τα μεγαλυτερα γραμματα στο interface...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Μεσα στον απριλιο πρεπει να ανανεωσουμε την εταιρικη μας συνδεση 3 αριθμοι και δικαιουμαστε επιδοτηση συσκευης 215 ευρω ή έκπτωση αντί της επιδοτησης νεας συσκευης.

Η συσκευη στο site cosmote κοστιζει 579.90 ευρώ!

Ερωτησεις

 

1)Η επιδοτηση σας φαινεται μεγαλη, μικρη ή νορμάλ?

2)Το κοστος της συσκευης απο την cosmote σας φαινεται μεγαλο η μικρο (εριξα και μια ματια στο skroutz.gr)?

3)Τι με συμβουλευετε να κανω?Να παρω τη συσκευη απο αυτους, ή απο αλλου και να χρησιμοποιησω τα λεφτα της επιδοτησης σαν εκπτωση(που ακομα δεν ξερω αν μπορω να τα εκμεταλλευτω ολα τα 215ευρω).

 

Περιμενω τις προτασεις σας.

Ευχαριστώ

Θοδωρής

Edit:βλεποντας τιμες στο skroutz ειδα οτι καποια καταστηματα εχουν το incredible S και μαλιστα καποια με προσφορες cosmote.Μα τι γινεται τελος παντων?το εχει η δεν το εχει ο ΟΤΕ το incredible?Μου κανει μεγαλη εντυπωση οταν το site μιας τετοιας εταιρειας ειναι αναξιοπιστο.

Μαλλον τοτε παω για incredible....

Edited by Tankwart
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To θέμα είναι τι φαίνεται σε εμάς ή τι φαίνεται σε εσένα; Δες τις τιμές που κυμαίνεται στο skroutz.gr για αγορά συσκευής και κρίνε αναλόγως κατά πόσο σε συμφέρει να εκμεταλλευτείς την επιδότηση ή όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στον απριλιο πρεπει να ανανεωσουμε την εταιρικη μας συνδεση 3 αριθμοι και δικαιουμαστε επιδοτηση συσκευης 215 ευρω ή έκπτωση αντί της επιδοτησης νεας συσκευης.

Η συσκευη στο site cosmote κοστιζει 579.90ευρώ

Ερωτησεις

 

1)Η επιδοτηση σας φαινεται μεγαλη η μικρη?

2)Το κοστος της συσκευης σας φαινεται μεγαλο η μικρο απο την cosmote?

3)Τι με συμβουλευετε να κανω?Να παρω τη συσκευη απο αυτους η απο αλλου και να χρησιμοποιησω τα λεφτα της επιδοτησης σαν εκπτωση(που ακομα δεν ξερω αν μπορω να τα εκμεταλλευτω οα τα 215ευρω).

 

Περιμενω τις προτασεις σας.

 

1)Μικρη μου φαινεται η επιδοτηση.Εμενα μου εδωσαν 220 για προσωπικο αριθμο με λογαριασμους 45 ευρω...

2)Σιγουρα το κοστος ειναι μεγαλο...Αν αναλογιστεις οτι θα το βρεις καινουριο γυρω στα 430...

3)Πιεσε τους...Πες οτι θα φυγεις η ακομα καλυτερα πηγαινε να συμπληρωσεις αιτημα μεταφορας σε αλλη εταιρια.Τοτε θα δεις ποσο θα σου ανεβασουν την επιδοτηση την αλλη μερα!

 

Εχει ειδικο thread νομιζω για cosmote και επιδοτησεις.Καλυτερα να απευθυνθεις εκει πρωτα...;)

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

1)Μικρη μου φαινεται η επιδοτηση.Ε

3)Πιεσε τους...Πες οτι θα φυγεις η ακομα καλυτερα πηγαινε να συμπληρωσεις αιτημα μεταφορας σε αλλη εταιρια.Τοτε θα δεις ποσο θα σου ανεβασουν την επιδοτηση την αλλη μερα!

 

Εχει ειδικο thread νομιζω για cosmote και επιδοτησεις.Καλυτερα να απευθυνθεις εκει πρωτα...;)

 

Sent from my Desire HD

σ εμενα η cosmote εδινε 160 ευρω επιδοτηση,και οταν ειπα οτι θα αλλαξω εταιρεια,μου το εκαναν 320.ετσι πηρα το dHD
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχουν πέσει πάντως οι επιδοτήσεις πολύ. Εξαρτώνται πάντα από το κατά πόσο ξεπερνάει κανείς το πάγιό του κι όχι το μέγεθος του παγίου. Η συμπλήρωση αιτήματος φορητότητας είναι ένα έξυπνο τέχνασμα, αλλά ακόμα κι αυτό πλέον πολλές φορές μπορεί να μη φέρει το επιθυμητό αποτέλεσμα στην επιδότηση. Το Incredible S πάντως στην Cosmote δεν έχει έρθει, ούτε αναμένεται τις επόμενες ημέρες.

Στην Cosmote εργάζομαι και ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Incredible S πάντως στην Cosmote δεν έχει έρθει, ούτε αναμένεται τις επόμενες ημέρες.

Στην Cosmote εργάζομαι και ξέρω.

 

Ξέρεις και αν τελικά θα έρθει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις και αν τελικά θα έρθει;

Όταν είναι να έρθει μια συσκευή, πριν μπει demo ή mummy στην έκθεση έρχεται έτσι κι αλλιώς κάποιο διάστημα πριν ένα ενημερωτικό e-mail με χαρακτηριστικά, τιμές, κλπ. Για HTC γενικά δεν έχει έρθει ακόμα τίποτα δυστυχώς. :(

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή παραδίδω το κινητό για σέρβις αύριο, πείτε μου, θα πρέπει να διεγράψω τα πάντα από το κινητό, να αφαιρέσω κάρτα sd ή να τους το πάω όπως είναι και μετά τα βγάζω επιτόπου ;. (χαζή ερώτηση, αλλά δεν είχα ξανα εμπειρία από σέρβις σε κινητά τηλέφωνα)
Link to comment
Share on other sites

Eπειδή παραδίδω το κινητό για σέρβις αύριο, πείτε μου, θα πρέπει να διεγράψω τα πάντα από το κινητό, να αφαιρέσω κάρτα sd ή να τους το πάω όπως είναι και μετά τα βγάζω επιτόπου ;. (χαζή ερώτηση, αλλά δεν είχα ξανα εμπειρία από σέρβις σε κινητά τηλέφωνα)

 

Κανε ενα backup της καρτας σου στο pc και μετα τους το δινεις οπως θες...Με γεματη καρτα η διεγραμμενη...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή παραδίδω το κινητό για σέρβις αύριο, πείτε μου, θα πρέπει να διεγράψω τα πάντα από το κινητό, να αφαιρέσω κάρτα sd ή να τους το πάω όπως είναι και μετά τα βγάζω επιτόπου ;. (χαζή ερώτηση, αλλά δεν είχα ξανα εμπειρία από σέρβις σε κινητά τηλέφωνα)

 

Και επιπλεον αν εχεις εφαρμογες του στυλ"Note everything" οπου δημιουργουν αρχεια στην sd, καλυτερα να τα σβησεις. Ειδικα αν σε τετοιου ειδους εφαρμογες αποθηκευεις pins κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Και επιπλέον δεν θα με δει το σέρβις. Του ξαναπέρασα την ROM από τον υπολογιστή και μπαίνει σε safe mode πλέον και scrolling πολύ καλό..και i am so happy!!!! :D

Θα κάνω και φορμάτ την sd .. από την αρχή όλα.

 

Oλε όλε όλε!!!

 

Τελικά με το ξαναπέρασμα της ROM διορθώνονται πολλά προβλήματα.!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την τεχνολογία DLNA με TV?

Έχω μια Samsung 40ρα που υποστηρίζει DLNA αγοράζοντας USB Wifi στυκακι βέβαια.

Όταν κάνω streaming video σε 720P κολλάει στα 2 λεπτά περίπου το video και κάνει buffering.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό?

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καινουρια sense gingerbread rom απο εναν πολυ καλο ''μαγειρα''εδω...Ειναι port (και οχι leak) απο το htc saga που βγηκε στη κυκλοφορια στην Αγγλια...Εχει το ιδιο hardware εκτος της μικροτερης οθονης...Ολα λειτουργουν τελεια οπως αναφερεται...Lets try it...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την τεχνολογία DLNA με TV?

Έχω μια Samsung 40ρα που υποστηρίζει DLNA αγοράζοντας USB Wifi στυκακι βέβαια.

Όταν κάνω streaming video σε 720P κολλάει στα 2 λεπτά περίπου το video και κάνει buffering.

 

Είναι φυσιολογικό αυτό?

μηπως υπαρχει κανενα θεμα με τον ρουτερ σου ? ειναι μακρυα απο τον ρουτερ η τηλεοραση σου μηπως ?

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καινουρια sense gingerbread rom απο εναν πολυ καλο ''μαγειρα''εδω...Ειναι port (και οχι leak) απο το htc saga που βγηκε στη κυκλοφορια στην Αγγλια...Εχει το ιδιο hardware εκτος της μικροτερης οθονης...Ολα λειτουργουν τελεια οπως αναφερεται...Lets try it...;)

 

To Saga είναι η κωδική ονομασία του Desire S.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To Saga είναι η κωδική ονομασία του Desire S.

Κι εγω ετσι νομιζω...Η μηπως οχι τελικα...Αναρωτιεμαι γιατι postαρε κι ο capy κι ειπε οτι ο spike τον προλαβε...Αλλα αφου εχει ηδη βγει η desireS (αυτη τρεχω τωρα...;) )...Θα δειξει σε λιγο που θα flashαρουμε...:)

 

edit: Εχεις δικιο athanaso77...;)...Απλα ειναι new base!!!Αρα καλυτερα....:p

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει κανενα θεμα με τον ρουτερ σου ? ειναι μακρυα απο τον ρουτερ η τηλεοραση σου μηπως ?

 

Όχι κοντά είναι ο router που έχω είναι ο Thomson της Forthnet.

 

Κανονικά δεν πρέπει να κάνει buffering ε?

Μήπως δεν προλαβαίνει να κάνει streaming λόγο όγκου δεδομένων?

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...