Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο σχεδον 5 μερες συμβιωση με το σμαρτφον το μονο που με χαλασε ειναι η μπαταρια,επιγοντως χρειαζεται αλλη.Εχει καποιος δοκιμασμενη λυση?διαβασα για καποιες εδω αλλα θαθελα καποιον που εχει δοκιμασει καποια.

 

Ξεχασα να πω επισης για την εφαρμογη της ζουγκλας,πολυ καλη,δεν δουλευει ακομα τελεια αλλα πολυ καλη

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο σχεδον 5 μερες συμβιωση με το σμαρτφον το μονο που με χαλασε ειναι η μπαταρια,επιγοντως χρειαζεται αλλη.Εχει καποιος δοκιμασμενη λυση?διαβασα για καποιες εδω αλλα θαθελα καποιον που εχει δοκιμασει καποια.

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Mpataria-J-P-high-capacity-gia-HTC-Desire-hd-1600mAh.322076.html

 

εγω εχω παρει αυτη. μετα απο 3-4 φορτισεις ειδα διαφορα κατα 25-30% προς το καλητερο. με την χρηση που κανω πριν απο το πρωι μου εμενε μεχρι το βραδυ επρεπε να μπει για φορτισει ενω τωρα μου κραταει και ολο το βραδυ και προς τα μισα της επομενης μερας το βαζω για φορτιση. το θεμα ειναι απο οτι ειδα οτι εξαντληθηκαν οι μπαταριες απο εκει αλλα γραφει οτι περιμενει καινουργια παραλαβη.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος πρόχειρο το πως κάνουμε calibrate την μπαταρία;

 

Σου προτείνω να μην το κανείς. Εγώ από τότε που το έκανα η μπαταρία κλείνει στο 15%

(htc desire)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου προτείνω να μην το κανείς. Εγώ από τότε που το έκανα η μπαταρία κλείνει στο 15%

(htc desire)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Έχω τεράστιο πρόβλημα.

 

Χρειάζομαι 2 μπαταρίες για να βγάλω την μέρα.

 

Στην αρχή ήμουν ΟΚ, με μια μπαταρία κουτσά στραβά έβγαζα μία μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις "πειραξει" με καποιο τροπο το κινητο? Εισαι με μαμα rom η custom? Αν εισαι με custom, εχεις βαλει και το αναλογο radio?

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Έχω τεράστιο πρόβλημα.

 

Χρειάζομαι 2 μπαταρίες για να βγάλω την μέρα.

 

Στην αρχή ήμουν ΟΚ, με μια μπαταρία κουτσά στραβά έβγαζα μία μέρα.

 

Δεν νομίζω να σε σώσει το calibration... αλλά τι να σου πω.. δοκίμασε το αν θες. Να είσαι προετοιμασμένος όμως να μένει το κινητό για μισή ώρα στο 100 και να σου κλείνει στο 15 :Ρ

 

Εδώ το thread στο xda λέει πως να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις "πειραξει" με καποιο τροπο το κινητο? Εισαι με μαμα rom η custom? Αν εισαι με custom, εχεις βαλει και το αναλογο radio?

 

Όχι, δεν έχω πειράξει τίποτα. :)

 

Δεν νομίζω να σε σώσει το calibration... αλλά τι να σου πω.. δοκίμασε το αν θες. Να είσαι προετοιμασμένος όμως να μένει το κινητό για μισή ώρα στο 100 και να σου κλείνει στο 15 :Ρ

 

Εδώ το thread στο xda λέει πως να κάνεις.

 

ΟΚ, thanks.

 

Το 'χω ξανακάνει calibration στις αρχές και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα πάντως. :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα!

μια ερωτηση κ εγω να κανω... το κινητο το εχω με μαμα ρομ κ εχω το προβλημα με το ελληνικο πληκτρολογιο κ τους 70 χαρακτηρες!

λυνεται αυτο καπως?

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα!

μια ερωτηση κ εγω να κανω... το κινητο το εχω με μαμα ρομ κ εχω το προβλημα με το ελληνικο πληκτρολογιο κ τους 70 χαρακτηρες!

λυνεται αυτο καπως?

 

Αλλάζεις sms πρόγραμμα. Π.χ. chompSMS, HandcentSMS....

ΚΆΠΟΙΟ ΑΠΌ τα δύο το έχει και στις ρυθμίσεις.. Disable greek mode

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατα αυτον τον τροπο ομως δεν θα εχω ελληνικο πληκτρολογιο για τα μηνυματα?

γιατι χρησιμοποιω αρκετα κ το τ9 κ με λατινικους χαρακτηρες ειναι καπως δυσκολο...

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

κατα αυτον τον τροπο ομως δεν θα εχω ελληνικο πληκτρολογιο για τα μηνυματα?

γιατι χρησιμοποιω αρκετα κ το τ9 κ με λατινικους χαρακτηρες ειναι καπως δυσκολο...

εχεις κανονικα ελληνικα οπως ειχες παντα.δεν αλλαζει τιποτα. απλα οταν στελνεις το μηνυμα, η εφαρμογη μετατρεπει τα γραμματα ολα σε κεφαλαια και ετσι μπορεις και στελνεις κανονικα μηνυμα με 160 χαρακτηρες.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

RyDeR αφου οπως λες δεν εχεις πειραξει κατι θα σου προτεινα το εξης: Εγω ξεκινησα να βαζω custom rom στο κινητο εδω και ενα μηνα περιπου, την περιοδο που εγινε το Update σε 2.2.1. Δεν το εκανα official, αλλα το ειχε η rom που εβαλα. Το πρωτο πραγμα που παρατηρησα ηταν οτι μολις εκανα boot στην 2.2.1 ο επεξεργαστης δουλευε 100% ολη την ωρα με αποτελεσμα φυσικα η μπαταρια να κατεβαινει σαν νερακι.

Διαπιστωσα οτι ηταν καποιο process του HTC Sense, το online που σχεδον ποτε δεν δουλευει. Κατι κολλαγε και ημουν ολη την ωρα στο 100%. Εκανα logout λοιπον απο εκει, του εκοψα και ολα τα updates και ησυχασα.

Το παραδειγμα στο αναφερω διοτι ισως να ειναι και αυτο, γτ απο οτι ειδα στο xda, ειχε επηρεασει και αλλα ατομα, και δευτερον μπορει να εχεις βαλει καποιο app που να εχει κολληματα κλπ και να σου δουλευει τον επεξεργαστη στο φουλ.

Λες οτι θες δυο μπαταριες την ημερα. Υποθετω αυτο σημαινει πως εχεις δυο διαφορετικες μπαταριες αρα αποκλειεται να ειναι και οι δυο ελλατωματικες, οποτε κατι φταιει στο τηλεφωνο σου.

Θυμησου απο ποτε στο κανει, τι installs εχεις κανει απο τοτε και βαλε το Quick system info Pro με τα εικονιδια στο taskbar για να βλεπεις % cpu usage.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

RyDeR αφου οπως λες δεν εχεις πειραξει κατι θα σου προτεινα το εξης: Εγω ξεκινησα να βαζω custom rom στο κινητο εδω και ενα μηνα περιπου, την περιοδο που εγινε το Update σε 2.2.1. Δεν το εκανα official, αλλα το ειχε η rom που εβαλα. Το πρωτο πραγμα που παρατηρησα ηταν οτι μολις εκανα boot στην 2.2.1 ο επεξεργαστης δουλευε 100% ολη την ωρα με αποτελεσμα φυσικα η μπαταρια να κατεβαινει σαν νερακι.

Διαπιστωσα οτι ηταν καποιο process του HTC Sense, το online που σχεδον ποτε δεν δουλευει. Κατι κολλαγε και ημουν ολη την ωρα στο 100%. Εκανα logout λοιπον απο εκει, του εκοψα και ολα τα updates και ησυχασα.

Το παραδειγμα στο αναφερω διοτι ισως να ειναι και αυτο, γτ απο οτι ειδα στο xda, ειχε επηρεασει και αλλα ατομα, και δευτερον μπορει να εχεις βαλει καποιο app που να εχει κολληματα κλπ και να σου δουλευει τον επεξεργαστη στο φουλ.

Λες οτι θες δυο μπαταριες την ημερα. Υποθετω αυτο σημαινει πως εχεις δυο διαφορετικες μπαταριες αρα αποκλειεται να ειναι και οι δυο ελλατωματικες, οποτε κατι φταιει στο τηλεφωνο σου.

Θυμησου απο ποτε στο κανει, τι installs εχεις κανει απο τοτε και βαλε το Quick system info Pro με τα εικονιδια στο taskbar για να βλεπεις % cpu usage.

 

Έγινε, σ'ευχαριστώ.

 

Θα δοκιμάσω κάτι ποιο αποτελεσματικό.

 

Downgrade, root, s-off, clockwork και θα βαλω αλλη rom. Αφού μου κάνει νερά, ήρθε η ώρα του να πονέσει. :p

 

 

Θυμάται κάποιος ποιος postαρε για την CyanogenMod7 ; Αυτήν σκέφτομαι να βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε, σ'ευχαριστώ.

 

Θα δοκιμάσω κάτι ποιο αποτελεσματικό.

 

Downgrade, root, s-off, clockwork και θα βαλω αλλη rom. Αφού μου κάνει νερά, ήρθε η ώρα του να πονέσει. :p

 

 

Θυμάται κάποιος ποιος postαρε για την CyanogenMod7 ; Αυτήν σκέφτομαι να βάλω.

 

εγω εχω δοκιμασει αρκετο καιρο revolution hd ως ρομ και ηταν σχεδον τελεια. χθες εβαλα και την leedroid και μου φαινετε αρκετα καλη και αυτη.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Βασικα την κλαυτερη δουλεια θα κανεις και θα ευχαριστηθεις ενα "ελευθερο" τηλεφωνο το οποιο θα εχει για πολυ καιρο ακομα support απο το xda οταν η "μαμα" θα το εχει ηδη ξεχασει.

 

Διαφωνω στο θεμα του CyanogenMod7 γτ στην ουσια ουτε κανα απο alpha δεν εχει βγει. Αστο για οταν γινει πιο stable. Αν ψηνεσαι τοσο για CyanogenMod βαλε την 6.1.3 που ειναι σταθερη και πεταει, (το κινητο ανοιγει μετα απο ενα πληρες reboot με 420mb ram free) αλλιως αν μεινεις σε sense rom, εφυγες με κλειστα ματια για LeeDroid (κατα την γνωμη μου παντα) επισης πολυ γρηγορη και smooth, πολυ καλη καταναλωση μπαταριας και σε λιγο διαστημα θα βγαλει και μια stripped εκδοση χωρις sense πρακτικα αλλα κρατωντας πολλα απο τα καλουδια του.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι προετοιμασμένος όμως να μένει το κινητό για μισή ώρα στο 100 και να σου κλείνει στο 15

 

Τι εννοεις με αυτο φιλε;

1/ Οτι μετα το καλιμπραρισμα θα πρεπει παντα να μενει στην μπριζα στο 100% για μιση ωρα και θα σβηνει το τηλ στο 15%, χωρις να το θελουμε; Δηλαδη κατω απο 15% δεν θα παει με τιποτα; Θα σβηνει μονο του;

2/ Η μηπως εννοεις οτι καλα ειναι γενικα να το φορτιζουμε μολις φτασει στο 15%???

 

Γιατι αν ειναι το πρωτο, πρωτη φορα το βλεπω. Και αν ειναι ετσι ποιος ο λογος να γινει καλιμπραρισμα; Το 15% παει αμεσως χαμενο.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

εχεις κανονικα ελληνικα οπως ειχες παντα.δεν αλλαζει τιποτα. απλα οταν στελνεις το μηνυμα, η εφαρμογη μετατρεπει τα γραμματα ολα σε κεφαλαια και ετσι μπορεις και στελνεις κανονικα μηνυμα με 160 χαρακτηρες.

Επειδή θα πάρω το τηλέφωνο τις επόμενες ημέρες κι έχω διαβάσει όλο το θέμα (ναι και τις 140 σελίδες) είδα πως αναφέρθηκε αρκετά αυτό με τα μηνύματα και τους χαρακτήρες. Δηλαδή με την προεγκατεστημένη εφαρμογή δε μπορείς να στείλεις 180 χαρακτήρες; Οι περισσότεροι χρησιμοποιούν το handcentSMS γι' αυτό το λόγο;

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το εξής πρόβλημα. Γενικά χρησιμοποιώ πάρα πολύ το ημερολόγιο και το συγχρονίζω με το outlook. Τελευταία όταν ανοίγω το ημερολόγιο κάποιες φορές δεν μου εμφανίζει τις εγγραφές του, κάποιες άλλες αργεί υπερβολικά να τις εμφανίσει και κάποιες άλλες τις εμφανίζει αμέσως. ¨Οταν κλείνω το ημερολόγιο με advanced killer μετά ξαναγίνεται η διαδικασία απο την αρχή. Δηλαδή ή μου το ανοίγει αμέσως ή αργεί η δεν ανοίγει πάλι. Το έχει αντιμετωπίσει κανένας?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα σε LeeDroid. Δεν ξέρω ακόμη, θα πρέπει να την δουλέψω λίγο να πώ εντυπώσεις κλπ. :p

 

Έκανα μια πατάτα βέβαια.

 

Αφού έκανα root, πήγα και έκανα το ENG S-OFF χωρίς να κάνω το Radio S-OFF ... νόμιζα οτι το ENG καλύπτει το RADIO αλλά τελικά έκανα λάθος απ'ο,τι διάβασα. Μπορώ τώρα να κάνω s-off και το radio; Μετά θέλει ξανά s-off το eng;

 

Αλήθεια τι είναι το eng;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα πάρω το τηλέφωνο τις επόμενες ημέρες κι έχω διαβάσει όλο το θέμα (ναι και τις 140 σελίδες) είδα πως αναφέρθηκε αρκετά αυτό με τα μηνύματα και τους χαρακτήρες. Δηλαδή με το προεγκατεστημένη εφαρμογή δε μπορείς να στείλεις 180 χαρακτήρες; Οι περισσότεροι χρησιμοποιούν το handcentSMS γι' αυτό το λόγο;

ακριβως οπως τα λες ειναι. by the way, 160 χαρακτηρες ειναι :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ακριβως οπως τα λες ειναι. by the way, 160 χαρακτηρες ειναι :).

Kαι το άλλο αν κατάλαβα καλά, αφού βάλει κάποιος το εν λόγω πρόγραμμα, πρέπει να απενεργοποιήσει τις αναφορές παράδοσης του προεγκατεστημένου για να μην έρχονται 2 φορές. Σωστά;

"με THN προεγκατεστημένη εφαρμογή" ήθελα να γράψω πιο πάνω. Πήγα να γράψω αρχικά "με το προεγκατεστημένο πρόγραμμα" κι όταν το άλλαξα σε "εφαρμογή" ξέχασα να διορθώσω και το άρθρο

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα σε LeeDroid. Δεν ξέρω ακόμη, θα πρέπει να την δουλέψω λίγο να πώ εντυπώσεις κλπ. :p

 

Έκανα μια πατάτα βέβαια.

 

Αφού έκανα root, πήγα και έκανα το ENG S-OFF χωρίς να κάνω το Radio S-OFF ... νόμιζα οτι το ENG καλύπτει το RADIO αλλά τελικά έκανα λάθος απ'ο,τι διάβασα. Μπορώ τώρα να κάνω s-off και το radio; Μετά θέλει ξανά s-off το eng;

 

Αλήθεια τι είναι το eng;

 

Το ENG S-OFF σε καλυπτει στο κομματι του να βαλεις νεο recovery ωστε να μπορεις μετα να παιζεις με custom roms. Απο εκει και περα αν το αφησεις ετσι δεν εχεις κανενα προβλημα.

 

Μπορεις ανα πασα στιγμη να κανεις περασμα οποιασδηποτε rom η radio. Αλλα το RADIO S-OFF σε βοηθαει σε φασεις οπου μπορει να βαλεις καποιο radio το οποιο να μην ειναι καταλληλο η να σου χαλαει το root οποτε χρειαζεσαι downgrade.

 

ENG S-OFF χωρις RADIO S-OFF = Βαζει οτι rom θες οποτε θες, αλλα radio παει μονο προς το επομενο, δεν εχεις δυνατοτητα επιστροφης.

ENG S-OFF + RADIO S-OFF = Κανεις απλα τα παντα.

 

Και ναι μπορεις να κανεις RADIO S-OFF σε οποια φαση θες, δεν χρειαζεται να γινουν μαζι.

 

Αμα εβαλες LeeDroid βαλε και το radio που προτεινει.

Edited by Osiris2000

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...