Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανεις?????

 

Λογικα θα περνας και το smartdialer.Ε μην το περνας αυτο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κανεις?????

 

προφανώς κάτι δεν σου κάθησε σωστά!

Το θέμα το έχουν αρκετοί στο ιντερνετ - εγώ με μία αναζήτηση στο google βρήκα πόσα θέματα! Θα μου πείς, μπορεί να μήν ξέρεις Αγγλικά - εεεε για αυτό είμαστε εμείς εδώ :lol:

 

Σε κάποιους έστρωσε με ολική επαναφορά του τηλεφώνου - είναι στις ρυθμίσεις.

 

Κατ'εμέ κάνε wipe data-cache και ξαναπέρνα την rls9 - κάνε reboot - πέρνα 1-1 τα addons που θέλεις και κάθε φορά που περνάς 1 κάνε reboot.

A, και για να μήν παιδεύεσαι κάθε φορά να περνάς την 9, μόλις την περάσεις κάνε και ένα backup απο το CWM.

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

προφανώς κάτι δεν σου κάθησε σωστά!

Το θέμα το έχουν αρκετοί στο ιντερνετ - εγώ με μία αναζήτηση στο google βρήκα πόσα θέματα! Θα μου πείς, μπορεί να μήν ξέρεις Αγγλικά - εεεε για αυτό είμαστε εμείς εδώ :lol:

 

Σε κάποιους έστρωσε με ολική επαναφορά του τηλεφώνου - είναι στις ρυθμίσεις.

 

Κατ'εμέ κάνε wipe data-cache και ξαναπέρνα την rls9 - κάνε reboot - πέρνα 1-1 τα addons που θέλεις και κάθε φορά που περνάς 1 κάνε reboot.

A, και για να μήν παιδεύεσαι κάθε φορά να περνάς την 9, μόλις την περάσεις κάνε και ένα backup απο το CWM.

 

δηλαδη βαζω την 9,κανω backup και επαναφορα εργοσταστιακων δεδομενων και μετα περναω 1-1 τα addons?

Link to comment
Share on other sites

κάνε πρώτα επαναφορά και αν δεν σου στρώσει, τότε κάνε εγκατάσταση ξανά την 9
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

κάνε πρώτα επαναφορά και αν δεν σου στρώσει, τότε κάνε εγκατάσταση ξανά την 9

 

εκανα επαναφορα και ξαναεβαλα τα addons και παλι τα ιδια.μολις ξανακανα επαναφορα μετα τα addons δεν μου βγαζει το μηνυμα παλι.σε ευχαριστω φιλε samniotis!!

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε δώσει λινκ για την r11 αλλά δε μπορώ να το βρω. Αν την έχει κανείς και θέλει, ας μου δώσει λινκ να τη δοκιμάσω πριν δώσω τα $10 στον paul.

 

--

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να αναφέρω ότι μετά απο το κολπάκι που μου πρότεινε ο κολλητός μου ο Τάκης (aka papatsa) με την μπαταρία,

εξηγούμαι--> βάζεις να φορτίσει το blade, μόλις ανάψει πράσινο αφαιρείς usb για 30sec, ξαναβάζεις να φορτίσει (το πράσινο ως δια μαγείας γίνεται κόκκινο και φορτίζει πάλι για κανά μισάωρο και βάλε), όταν ξαναανάψει πράσινο επαναλαμβάνεις άλλη μία φορά όταν τελειώσει έχεις το παρακάτω αποτέλεσμα

 

Δηλ. με φυσιολογική χρήση που περιλαμβάνει και αρκετό σερφάρισμα με wifi, είχα 26% μπαταρία ακόμα μετά απο σχεδόν 43 ωρίτσες

 

Επίσης να αναφέρω ότι χθές που πήγα να ρωτήσω για microsd με έκπτωση σε wind, ο πωλητής μου είπε ότι η προσφορά τελείωσε.....Εντελώς άσχετοι λέμε!!!!!

 

Χωρίς να θέλω να το παίξω εξυπνάκιας, το μόνο που καταφέρνεις (εκτός από την φαινομενική αύξηση της αυτονομίας της μπαταρίας) κάνοντας overcharge είναι να μειώνεις κατακόρυφα την ζωή της μπαταρίας σου. Εάν συνεχίσεις να το κάνεις αυτό προβλέπω να μη σου βγάζει εξάμηνο!

 

Εάν θέλεις να αυξήσεις την μπαταρία σου, καλό διάβασμα (Δες την υπογραφή μου:))

 

http://dl.dropbox.com/u/17413068/snap20110129_233346-uptime.png

 

ΥΓ. Είναι η 2η συσκευή μου που σημαίνει πως δεν την χρησιμοποιώ όπως την 1η, αλλά και πάλι τα αποτελέσματα είναι εντυπωσιακά.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους πιστεύουν πως είναι τυχαία αυτή η εταιρία.

H ZTE 4ος σε πωλήσεις κατασκευαστής, προηγούνται Nokia, Samsung, LG

Μέχρι και Apple ξεπέρασε. :)

 

Αν πουλάει στην Κίνα λογικότατο το βρίσκω... Θα είχε ενδιαφέρον όμως να είχαμε στοιχεία των 10 καλύτερων σε πωλήσεις στην Ευρώπη όμως. Με τόσα ZTE Blade που έχουν πουληθεί... (με σχεδόν μηδενική διαφήμιση κιόλας)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρω τα settings του 3g mms gprs της vodafone?

 

Όνομα: Internet

APN: internet.vodafone.gr (για καρτοκινητή είναι: webkarta.vodafone.gr)

Όνομα Χρήστη: user

Κωδικός Πρόσβαση: pass

MCC: 202

MNC: 05

Τύπος APN: Default

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη ευχαριστώ για την προειδοποίηση, όντως δεν γνώριζα σχετικά με overcharge!

Ξεκινάω διάβασμα!

Edited by samniotis
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη ευχαριστώ για την προειδοποίηση, όντως δεν γνώριζα σχετικά με overcharge!

Ξεκινάω διάβασμα!

 

Δεν κάνει τίποτα, γι'αυτό είμαστε εδώ ;) Για οποιαδήποτε απορία με τον οδηγό, πμ και θα απαντήσω μόλις μπορέσω!

Link to comment
Share on other sites

Όνομα: Internet

APN: internet.vodafone.gr (για καρτοκινητή είναι: webkarta.vodafone.gr)

Όνομα Χρήστη: user

Κωδικός Πρόσβαση: pass

MCC: 202

MNC: 05

Τύπος APN: Default

 

 

Δεν κάνει τίποτα.

ούτε mms ούτε net ούτε τίποτα δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

με την βοηθεια σας εκανα και εγω το blade μου 512ram το μονο που με προβληματιζει ειναι τωρα το μαρτιο με την αναβαθμηση της wind θα περαστει η "μαμα" 2.2 η θα εχω προβλημα? εαν ναι τι πρεπει να κανω??αν καποιος φιλος εχει ορεξη να γραψει εναν αναλυτικο οδηγο για αλλαγη ROM γιατι αυτος που ειναι στην πρωτη σελιδα μου φενονται λιγο κινεζικα λογο ασχετοσυνης με το αθλημα :wacko: ευχαριστω για την βοηθεια που προσφερετε τοσο καιρο στο forum
Link to comment
Share on other sites

προφανώς κάτι δεν σου κάθησε σωστά!

Το θέμα το έχουν αρκετοί στο ιντερνετ - εγώ με μία αναζήτηση στο google βρήκα πόσα θέματα! Θα μου πείς, μπορεί να μήν ξέρεις Αγγλικά - εεεε για αυτό είμαστε εμείς εδώ :lol:

 

Σε κάποιους έστρωσε με ολική επαναφορά του τηλεφώνου - είναι στις ρυθμίσεις.

 

Κατ'εμέ κάνε wipe data-cache και ξαναπέρνα την rls9 - κάνε reboot - πέρνα 1-1 τα addons που θέλεις και κάθε φορά που περνάς 1 κάνε reboot.

A, και για να μήν παιδεύεσαι κάθε φορά να περνάς την 9, μόλις την περάσεις κάνε και ένα backup απο το CWM.

Αρώτηξις να κανω:

Ποση ωρα παιρνει το backup και η επαναφορα μιας φρεσκιας ROM;

Γιατι πρεπει να το προτιμησουμε απο μια επανεγκατασταση;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την πάτησα... Δεν πιάνει σήμα με την κάρτα της wind. Δηλαδή τη βλέπει αλλα δεν έχει σήμα. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το ότι είναι το san francisco απο orange? Ας πει κάποιος κάτοχος τι έχει βάλει στις ρυθμίσεις επιλογής δικτύου, εκεί που λέει gsm και κάτι άλλα. Θα πάρω αύριο και μια καινούργια κάρτα μπας και φταίει αυτό αλλά έχω κακό προαίσθημα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

 

Χθες έκατσα κι εγώ και έφτιαξα το blade μου (512ram, jellyfish) χάρη στους οδηγούς σας. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την πάτησα... Δεν πιάνει σήμα με την κάρτα της wind. Δηλαδή τη βλέπει αλλα δεν έχει σήμα. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το ότι είναι το san francisco απο orange? Ας πει κάποιος κάτοχος τι έχει βάλει στις ρυθμίσεις επιλογής δικτύου, εκεί που λέει gsm και κάτι άλλα. Θα πάρω αύριο και μια καινούργια κάρτα μπας και φταίει αυτό αλλά έχω κακό προαίσθημα...

 

Φίλε μου τώρα το πήρες?

Γιατί αν ειναι οτι μόλις το πήρες και έβαλες την wind και δεν την βλέπει σήμα 99% να ειναι κλειδωμένο στην Orange όπως ολα τα san fracisco και να θέλει ξεκλείδωμα!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα απο eBay αλλά το διαφήμιζε ως ξεκλείδωτο... Πως το διαπιστώνουμε τώρα αυτό;

 

Λογικά πρέπει να εχει και sim της orange μαζί ,για βαλτην μεσα να δεις αν ανάψει το σήμα?

 

Αλλιώς αυτο εδω νομίζω θα σε βοηθήσει!

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν ήταν κλειδωμένο θα μου ζητούσε unlock code απο μόνο του, σωστά; Απο τη στιγμή που δε ζητάει πάει να πει ότι είναι ξεκλείδωτο. Καμιά άλλη ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις ασυρμάτου δικτύου εκεί που λέει δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...