Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους:) μηπως γνωρισει καποιος που μπορω να βρω το Ελληνικό Εορτολόγιο εκτος market να το κατεβασω στο pc και μετα να το στειλω στο τηλ. και να το κανω εγκατασταση?

 

http://www.androidzoom.com/android_applications/news_and_magazines/eortologio_pasy.html

 

http://www.google.gr/search?q=%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF+%CE%B5%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%BF+android&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

:D

"let's tear this shit apart

let's tear the f@ckin' house apart

let's tear our f@ckin' bodies apart

but let's just have some fun"

Of Montreal - The past is a grotesque animal

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως γνωρίζεται αν το ZTE Blade έχει υψηλό SAR ?, καθώς το έχω περίπου μία εβδομάδα και έχω παρατηρήσει πως έχω πονοκεφάλους πιο έντονους όταν μιλάω από το ακουστικό ενώ έχω παρατηρήσει ζαλάδες ακόμα και αν το έχω δίπλα μου σε απόσταση 20-30 εκατοστών. Μήπως έχω ελατωματική συσκευή . Να το πάω πίσω ? . Εσείς αντιμετωπίζεται προβλήματα ? . Στα υπόψην τις τελευταίες μέρες χρησιμοποιώ το παλιό μου Samsung Omnia και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. Υπάρχει κίνδυνος υγείας όταν χρησιμοποιούμε το Κινέζικο Blade μας ?
Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη δεν παιζει σε 2.2 (τουλαχιστον στην rls7) το ιδιο και η δευτερη που τωρα μολις δοκιμασα γιατι δεν την γνωριζα.

Παιζουν σε εσενα?:worry:

 

Εγω βρηκα το MarketEnabler (χωρις κενο αναμεσα) στο market, το εγκατεστησα στη μνημη του τηλεφωνου, εκλεισα το Market (απο το Task Manager) γιατι λεει οτι δε δουλευει αλλιως, ετρεξα το MarketEnabler και εκανα fake το T-mobile US.

 

Μετα απο αυτο βρηκα και το maps και ολα.

 

(ξεχασα να πω: JJ RLS7)

Huawei Honor 4X EU

Blackview Zeta (η χειρότερη κάμερα όλων των εποχών!)

Motorola Atrix 4G (cm-11-20151122-UNOFFICIAL-olympus)

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω! αλλα εκει που με παραπεμπης ειναι για να το κατεβασω απο το market νομιζω :rolleyes: εγω λεω καπου που να υπαρχει σε μορφη apk για να το κατεβασω direct στο pc :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

δεν ξερω αν συμβαινει μονο σε μενα, το ποσταρα και στο modaco αλλα δεν μου απαντησε κανεις.

 

Εκανα το κολπο για τα 512ΜΒ, εβαλα JJ rls6 με hwui (wipe κανονικα), τη δουλεψα μερικες μερες και εβαλα απο πανω rls7 με hwui, χωρις wipe αυτη τη φορα.

 

Οταν εχω συνδεδεμενο το ενσυρματο handsfree (ειτε το δικο του ή ενα νοκια μονοφωνικο που εχω), συμβαινουν τα εξης: ο ηχος κλησης ακουγεται μονο απο τα ακουστικα και οχι απο το μεγαφωνο του τηλεφωνου και οταν παταω το κουμπι του handsfree για να απαντησω, η κληση ανοιγει και τερματιζεται αμεσα! Ειναι μεγαλη ανωμαλια εντωμεταξυ, γιατι αν ακους ραδιο ας πουμε και κανεις ποδηλατο, δεν μπορεις να απαντησεις μια κληση με το κουμπακι, αλλα πρεπει να βγαλεις το τηλεφωνο και να κανεις slide...

 

Τελος παντων, νομιζω οτι στην stock rom της Wind αυτα δουλευουν οπως πρεπει, ας το δκιμασει κανεις να μου πει. Επισης ας δοκιμασεις κανεις με rls 7 να δει αν εχει το ιδιο θεμα.

 

Ευχαριστω.

 

Το δοκίμασα 1-2 φορές και δε μου τερματίζει την κλήση. Είναι ΟΚ δηλαδή. Όμως το ότι ακούγεται από τα ακουστικά ο ήχος συμβαίνει και σε μένα και είναι πρόβλημα. Έχεις δοκιμάσει άλλη ROM και ακούς τον ήχο κλήσης από το ηχείο;

Εγώ είμαι με JJ RLS7 πάνω από stock (με wipe).

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα την 11άρα......

Εκ πρώτης όψεως φαίνεται αρκετά έντιμη!

Πρώτη καλή εντύπωση η ταχύτητα εναλλαγής μεταξύ των οθονών!

Μήν με παίρνετε τις μετρητοίς, τουλάχιστον όχι μέχρι το βράδυ που θέλω λίγο να την κουράσω.

πάντως το restore στα app που είχα κάνει με το τιτάνιουμ μιά χαρά μου το έκανε, με μόνο βραχνά ότι το τιτάνιουμ προφανώς ήταν το απλό και μου έβγαλε λίγο την πίστη μέχρι να τις εγκαταστήσω μία πρός μία!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα την 11άρα......

Εκ πρώτης όψεως φαίνεται αρκετά έντιμη!

Πρώτη καλή εντύπωση η ταχύτητα εναλλαγής μεταξύ των οθονών!

Μήν με παίρνετε τις μετρητοίς, τουλάχιστον όχι μέχρι το βράδυ που θέλω λίγο να την κουράσω.

πάντως το restore στα app που είχα κάνει με το τιτάνιουμ μιά χαρά μου το έκανε, με μόνο βραχνά ότι το τιτάνιουμ προφανώς ήταν το απλό και μου έβγαλε λίγο την πίστη μέχρι να τις εγκαταστήσω μία πρός μία!

 

ειδες διαφορα απο την rls8? ή δεν αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

αξίζει να το πάρεις μέσω ebay Αγγλίας λόγω OLED οθόνης?

 

ευχαριστώ

 

270 σελίδες και ακόμα ρωτάς κάτι τέτοιο;

Παίδες κατεβάζω την r11 απευθείας στο κινητό και θα τη φλασάρω όσο για την rls8 είναι πολύ καλή ρομ αλλά έχω ένα θεματάκι ότι σκαλώνει πολλές φορές και δε δίνει su σε εφαρμογές όπως το titanium και το market enabler.

Παρά τα διάφορα κολλήματα για μένα ως τώρα η a3 του paul ήταν η πιο γρήγορη αλλά πολλά σκαλώματα.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ROM Η ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΙΝ ΕCLAIR 2.1ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ(ΝΕΟΣ ΜΕ ΚΙΝΗΤΟ ANDROID )
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ROM Η ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΙΝ ΕCLAIR 2.1ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ(ΝΕΟΣ ΜΕ ΚΙΝΗΤΟ ANDROID )

 

Καταρχάς μη γράφεις κεφαλαία είναι εκνευριστικό.

Κατα δεύτερον έχεις 275 σελίδες καλό διάβασμα...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ROM Η ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΙΝ ΕCLAIR 2.1ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ(ΝΕΟΣ ΜΕ ΚΙΝΗΤΟ ANDROID )

 

Μην βαριεσαι και αρχισε το διαβασμα.Θα σε βοηθησει πολυ και θα σου λυσει ολες σου τις αποριες.

Επισης μην γραφεις με κεφαλαια.

 

Edit:Οκ με προλαβε ο φιλος απο πανω.Οποτε ας σβηστει το δικο μου μηνυμα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ROM Η ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΙΝ ΕCLAIR 2.1ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ(ΝΕΟΣ ΜΕ ΚΙΝΗΤΟ ANDROID )

 

Σε περίπτωση πάντως που θες να διαβάσεις συγκεκριμένα για τις rom, κάνε μερικά search στο thread, με τις λέξεις "rom, custom rom, jellyfish, flb-froyo, r6, r7, r8, r11).. Οι Jellyfish είναι νομίζω οι κινέζικες rom που μπορείς να τις κάνεις overclock, οι r7 κλπ δεν γίνονται overclock, η r7 συγκεκριμένα ακούγεται ως καλή rom, όπως και η r6, η r8 έχει διφορούμενες κριτικές, αλλά όπως βλέπεις, όταν λύνεται μία απορία, δημιουργείται μια άλλη.. ψάξε καλά και διάβασε γιατί όλες οι rom έχουν συν και πλην και μιας και πειράζεις το λογισμικό του κινητού σου, καλό είναι να ξέρεις τι κάνεις :)

 

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ;;; (σε περίπτωση που τα κεφαλαία βοηθάνε :lol::lol::lol:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3477269#post3477269

"let's tear this shit apart

let's tear the f@ckin' house apart

let's tear our f@ckin' bodies apart

but let's just have some fun"

Of Montreal - The past is a grotesque animal

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς μη γράφεις κεφαλαία είναι εκνευριστικό.

Κατα δεύτερον έχεις 275 σελίδες καλό διάβασμα...

 

sorry για τα κεφαλαια.εχω διαβασει ολες τισ σελιδες απλως ειπα μηπως μπορει να μου πρωτινει καποιος μια rom λογω εμπειριας.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

sorry για τα κεφαλαια.εχω διαβασει ολες τισ σελιδες απλως ειπα μηπως μπορει να μου πρωτινει καποιος μια rom λογω εμπειριας.ευχαριστω

 

flb froyo r6 έχω εγώ και είμαι κατευχαριστημένος, αν εξαιρέσεις ένα πρόβλημα με την αναγνώριση κλήσεων, που όμως δεν ξέρω καν σε τι οφείλεται.. :(

"let's tear this shit apart

let's tear the f@ckin' house apart

let's tear our f@ckin' bodies apart

but let's just have some fun"

Of Montreal - The past is a grotesque animal

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα από mikelostre Εμφάνιση Μηνύματος

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα και μια-δυο ερωτήσεις, ειδικά με το πρόβλημα θέλω την βοήθεια σας γιατί είναι βασικό..

 

1)Δεν μου δείχνει αναγνώριση επαφής στις κλήσεις, δείχνει μόνο τον αριθμό και μετά από λίγη ώρα το όνομα της επαφής εμφανίζεται στο ιστορικό κλήσεων, αλλά φυσικά το πρόβλημα παραμένει όταν ξαναγίνει κλήση. Έχω δοκιμάσει αρκετούς dialers, έχω την flb-froyo r6.. είναι πρόβλημα της rom, κάποιο πρόγραμμα, το έχει συναντήσει άλλος; Την ερώτηση την έχω ξανακάνει αλλά δικαιολογείστε με: είμαι απεγνωσμένος

 

Προβλημα της ρομ δεν ειναι αφου την ειχα κι εγω.Δεν μου εχει τυχει το προβλημα σου.Καλο θα ηταν να την ξαναπερασεις ή να πας σε αλλη ρομ κανοντας wipe.Φυσικα αν το ειχε κι αλλος το προβλημα και το ελυσε αλλιως ας το πει.Παντως εγω αυτο θα εκανα.

 

2)Από Launcher Pro PLUS και ADW Launcher EX, ποιο είναι γρηγορότερο (κατ'αρχήν) και καλύτερο (γενικότερα);

 

Για μενα Launcher Pro PLUS.Πιο γρηγορος και πιο ελαφρυς.Ειδικα αν τον ADW Launcher EX τον φορτωσεις και με themes βαραινει πολυ και ψιλοκολλαει.

 

3)Το WiFi (το πολυσυζητημένο) πιάνει δύο γραμμές στο ένα μέτρο από το ρούτερ και καμία γραμμή δύο δωμάτια δίπλα (σερφάρω βέβαια, απλά το σήμα πέφτει πολύ). Το κινητό το από 5 μέρες, να το πάω για αντικατάσταση λέτε;

 

Λιγα ποστ πιο πισω ειχαν κι αλλα παιδια το προβλημα σου.Αν δεν λυθει με μια αλλαγη ρομ τοτε επεστρεψε το για αντικατασταση.

 

4)Υπάρχει τρόπος να μεταφέρω profile pics επαφών του facebook στις επαφές μου στο Blade; Οι επαφες φυσικά είναι αποθηκευμένες στο κινητό με διαφορετικά ονόματα, οπότε ψάχνω application που να μπορεί να το κάνει χειροκίνητα. Δοκίμασα το Contapps (μεταξύ πολλών άλλων που δεν έκαναν καθόλου δουλειά - τύπου merge contacts) αλλά είναι δύσχρηστο και ψιλοαναξιόπιστο. Καμιά ιδέα;

 

Συγχρονισε το κινητο σου με το facebook.Δεν ξερω αν γινεται με αυτη την ρομ.Με την Japanese Jellyfish rls7 και 8 γινεται παντως.

 

Και πάλι μερσί

 

Μερσι μποκου :p

 

Πςςςςςςςςςςςς, τελικά τα κεφαλαία βοηθάνε!! :lol::lol:

Χίλια ευχαριστώ, βγάζω το συμπέρασμα ότι εφ'όσον φορτώνω το κινητό με αρκετές εφαρμογές και θέματα, καλύτερα να βάλω τον LP PLUS και τα υπόλοιπα προβλήματα μου λύνονται όλα με ένα καλό wipe και αλλαγή στρατοπέδου, προς κινέζικες ρομ :p

(εκτός κι αν χρειαστεί αντικατάσταση..)

Μερσί μποκού λοιπόν panosfx :D

"let's tear this shit apart

let's tear the f@ckin' house apart

let's tear our f@ckin' bodies apart

but let's just have some fun"

Of Montreal - The past is a grotesque animal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω παραγγειλει το κινητο εδω και 12μερες σε καταστημα wind και με πανε απο μερα σε μερα.σημερα μου ειπανε για φλεβαρη και ηθελα να το κανω δωρο.ξερει κανεις καποιο καταστημα θεσσαλονικη να παω να το παρω.πηρα τηλεφωνο ελευθερουπολη,Δραμα(μου ειπανε οτι εχει,εκανα 160χιλιομετρα και μιλουσε για το tabletpc).

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Πηρα και εγω το κινητο σημερα.

Πρωτη εργασια αναβαθμιση απο 256 σε 512 αν και δειχνει 414,81 σαν συνολικη.

Μαλλον θα το παω πισω αλλα θελω την γνωμη σας. Η ρομ και ολα τα υπολοιπα μαμα και αυτο το κολο WIFI μεσα στο σπιτι 2 γραμμες διπλα στο router. πριν αρχισω να πειραζω Rom συμβαινει σε ολα ή να παω να το αλλαξω και αν διορθωνεται.

Κατα τα αλλα δεν ειναι και οτι πιο γρηγορο εχω πιασει στα χερια μου και μιλαμε παντα μαμα.Εκανε και κατι κολληματα σε landscape mode οταν εγραφες κατι στο net εκανα ενα reboot και ξαναηρθε στα ισια του.

Παρακαλω οσοι γνωριζουν να μου πουν για το WIFI και αν χρηζει αλλαγης.

Ευχαριστω

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Πηρα και εγω το κινητο σημερα.

Πρωτη εργασια αναβαθμιση απο 256 σε 512 αν και δειχνει 414,81 σαν συνολικη.

Μαλλον θα το παω πισω αλλα θελω την γνωμη σας. Η ρομ και ολα τα υπολοιπα μαμα και αυτο το κολο WIFI μεσα στο σπιτι 2 γραμμες διπλα στο router. πριν αρχισω να πειραζω Rom συμβαινει σε ολα ή να παω να το αλλαξω και αν διορθωνεται.

Κατα τα αλλα δεν ειναι και οτι πιο γρηγορο εχω πιασει στα χερια μου και μιλαμε παντα μαμα.Εκανε και κατι κολληματα σε landscape mode οταν εγραφες κατι στο net εκανα ενα reboot και ξαναηρθε στα ισια του.

Παρακαλω οσοι γνωριζουν να μου πουν για το WIFI και αν χρηζει αλλαγης.

Ευχαριστω

 

Αν διαβαζατε λιγο θα βλεπατε πως καποια παιδια που ειχαν το ιδιο προβλημα ειτε το ελυσαν με μια αλλη ρομ ή ειδαν πως εχει προβλημα το ρουτερ τους.Νταξει μην τρεχουμε με το παραμικρο για αλλαγη συσκευης.

Αλλαζοντας ρομ και βαζοντας καποια με froyo 2.2 θα δεις τρελη διαφορα σε ταχυτητα.Ουτε κολληματα,ουτε reboot(εγω προσωπικα δεν εχω κανει ποτε μου reboot).

Οσο για την μνημη που σου δειχνει 414 ειναι γιατι τα υπολοιπα 100mb τα δεσμευει το ιδιο το λειτουργικο.Εχει απαντηθει πολλες φορες παιδια.Μην ρωταμε συνεχεια τα ιδια...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε Πανο και μην αρπαζεσαι οταν ενα θεμα εχει 275 σελιδες χανεσαι και δεν ειναι ευκολο να συντονηστεις μαζι του.

Προβλημα με τον router παντως δεν παιζει διοτι εχουν συνδεθει πολλες συσκευες επανω του χωρις το παραμικρο προβλημα

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε Πανο και μην αρπαζεσαι οταν ενα θεμα εχει 275 σελιδες χανεσαι και δεν ειναι ευκολο να συντονηστεις μαζι του.

Προβλημα με τον router παντως δεν παιζει διοτι εχουν συνδεθει πολλες συσκευες επανω του χωρις το παραμικρο προβλημα

 

ποιο router εχεις??

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τους κατόχους, το angry birds το παίζει χωρίς κολλήματα, γιατί το δικό μου κολλάει που και που και είτε σταματάει ο ήχος είτε η κίνηση για 2-3 δεπτερόλεπτα και μετά συνεχίζει.

 

Να πώ ότι είμαι με stock rom και 414?ΜΒ Ram

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω τους κατόχους, το angry birds το παίζει χωρίς κολλήματα, γιατί το δικό μου κολλάει που και που και είτε σταματάει ο ήχος είτε η κίνηση για 2-3 δεπτερόλεπτα και μετά συνεχίζει.

 

Να πώ ότι είμαι με stock rom και 414?ΜΒ Ram

 

και εγω τα ιδια αλλα σε λιγο καλυτερη κατασταση κολλαει σε μερικες μονο πιστες. ειμαι με jellyfish rls8

Link to comment
Share on other sites

ποιο router εχεις??

τον IAD της HOL.

Ρε παιδια μια γρηγορη ερωτηση και sorry αν εχει ξανααπαντηθει

Οταν κλεινει η οθονη στο κινητο απενεργοποιει και το wifi

Πως μπορω να το βγαλω αυτο και να μην κοβει την συνδεση?

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

τον IAD της HOL.

Ρε παιδια μια γρηγορη ερωτηση και sorry αν εχει ξανααπαντηθει

Οταν κλεινει η οθονη στο κινητο απενεργοποιει και το wifi

Πως μπορω να το βγαλω αυτο και να μην κοβει την συνδεση?

δοκιμασε με αλλο ρουτερ να δεις αν εχεις παλι προβλημα.

στην εκδοση 2.2 εχει λυθει το προβλημα με το wifi.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...