Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν σας ζητήσει Update το handcent sms στην 3.6 ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ.

οι 160 χαρακτήρες κάνουν φτερά. Τώρα εγώ ψάχνω την προηγούμενη να την εγκαταστήσω χειροκίνητα.

 

+1

Και όχι μόνο αυτό. Στέλνει σύμβολα αντι για Ελληνικά. Από εδώ ξανακατέβασα την 3.5.2 και ολα ΟΚ:

http://www.freewarelovers.com/android/app/handcent-sms

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν σας ζητήσει Update το handcent sms στην 3.6 ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ.

οι 160 χαρακτήρες κάνουν φτερά. Τώρα εγώ ψάχνω την προηγούμενη να την εγκαταστήσω χειροκίνητα.

 

Settings -->send message settings--> Greek sms mode ENABLE ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κάποιος το google earth στο blade?

Κατέβασα το *.apk γιατί δεν το βρίσκω στο market αλλα μου βγάζει error πριν το τέλος.

Γνωρίζει κάποιος κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Με Jellyfish 6 + 2 patch + Overcolcking με Setcpu στα 748 MHz είχα τα εξής αποτελέσματα στα παρακάτω Benchmarks :

α) Quadrant 600

β) Neocore 40 fps

 

Θα βάλω και την R7 σε λίγο ...

Θέλω να πω κάτι σε όσους μένουν στην WIND Rom...

Εάν περάσουν την custom Japanese Jellyfish θα δουν τεράστια διαφορά σε ταχύτητα απόκριση κλπ... Επίσης αυτή η custom δεν είναι και τόσο custom όσο νομίζετε ή φοβάστε ότι δηλαδή κάποιος την έφτιαξε μόνος του εξ αρχής... Είναι βασισμένη στην ROM του κλώνου του ZTE BLADE στην Ιαπωνία με όνομα ΖΤΕ 003Ζ... με κάποιες μετατροπές...

 

cmaniac καλώς όρισες στην παρέα μας ... κάνεις και στα κινητά μαγικά, εκτός από τα ρούτερ ;););) ;

Link to comment
Share on other sites

Settings -->send message settings--> Greek sms mode ENABLE ;)

 

Δυστυχώς δεν αλλάζει κάτι με αυτή τη ρύθμιση.Κρίμα, με είχε βολέψει πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Συντροφε και συναγωνιστη Stinger.

Σαν κατοχος Galaxy και Blade μπορεις να μας πεις αν το Handsfree του ενος ταιριαζει στο αλλο;

Αν ισχυει δηλαδη αυτο

http://www.netimes.com/shop/samsung-in-ear-stereo-headphones-aaep434ebe-p-2492.html?cPath=87_773

Εγω τουλαχιστον προτιμω 100% τα in-ear.

 

Ναι παίζουν κανονικά και οκ λογικό είναι αρκετά καλύτερης ποιότητας ;)

 

nop :/

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

 

Δυστυχώς δεν αλλάζει κάτι με αυτή τη ρύθμιση.Κρίμα, με είχε βολέψει πολύ...

 

Σε μένα παίζει με την παραπάνω ρύθμιση και μόλις το (ξανα)επιβεβαίωσα.. είμαι σε jellyfish 7 δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα παίζει με την παραπάνω ρύθμιση και μόλις το (ξανα)επιβεβαίωσα.. είμαι σε jellyfish 7 δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο.

 

Σε εμένα όχι με 7 είμαι και εγώ.

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο τι καταλαβα η πιο γρηγορη εκδοση ειναι η jellyfish 7... η πιο σταθερη ομως πια ειναι; εννοω να δουλευουν ολα οπως την στοκ ρομ, δηλαδη να δουλευουν και το ραδιοφωνο και το ασυρματο και το gps και το bluetooth και ολα γενικα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο τι καταλαβα η πιο γρηγορη εκδοση ειναι η jellyfish 7... η πιο σταθερη ομως πια ειναι; εννοω να δουλευουν ολα οπως την στοκ ρομ, δηλαδη να δουλευουν και το ραδιοφωνο και το ασυρματο και το gps και το bluetooth και ολα γενικα...

 

6 post ποιο πάνω ... πάμε πάλι, έτσι και αλλιώς η jellyfish είναι official based, και προσωπικά σε μένα όλα δουλεύουν στην εντέλεια χωρίς κανένα πρόβλημα. Ίσα ίσα στην stock της wind είχα πρόβλημα με το wifi (το γνωστό που δεν ξανασυνδεόταν) στην Jelly7 δεν υπάρχει πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έπαθα ΠΛΑΚΑ με το gps, βγήκα λίγο στο μπαλκόνο σε ημιόροφο και γαμήθηκε να πιάνει δορυφόρους σε χρόνο dt!!

 

Ράδιο δουλεύει μια χαρά, wireless lan άμα κλείσεις την οθόνη κλείνει, αλλά υπάρχει widget στο πρόγραμμα "widgetsoid" που αφήνει την οθόνη μόνιμα ανοιχτή αν σε ενοχλεί να πέφτει το wifi όταν κλείνει η οθόνη.

 

Πάντως κάνει επανασύνδεση ταχύτατα όταν ανοίγεις την οθόνη ξανά. Το μόνο μείον αυτό είναι, δε δοκίμασα αυτά τα wifi apps από το market που είπαν τα παιδιά ακόμα βέβαια. Wifi buddy αν θυμάμαι καλά το λένε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εβαλα την jellyfish την rls7 για δοκιμη και το γυρισα στην αρχικη rom της wind.εκανα ομως 2 backup της rom (επειδη εκανα και το ξεκλειδωμα για τα 512 ram) και νομιζω εχει μειωθει κατα 800mb ο χωρος στην καρτα μνημης.πως θα σβησω το ενα backup ή και τα 2 αφου δεν εχω σκοπο να βαλω αλλη ρομ;Μηπως δεν φταιει αυτο;επισης εχουν μεινει καταλοιπα απο την 2.2 πως τα βγαζω;Sorry για το μεγαλο ποστ αλλα ειμαι νεοπας στα ανδροιδες :)
Link to comment
Share on other sites

wireless lan άμα κλείσεις την οθόνη κλείνει, αλλά υπάρχει widget στο πρόγραμμα "widgetsoid" που αφήνει την οθόνη μόνιμα ανοιχτή αν σε ενοχλεί να πέφτει το wifi όταν κλείνει η οθόνη.

 

Ρυθμίσεις --> ρυθμίσεις ασύρματων δικτύων --> ρυθμίσεις wifi --> σε αυτό το μενού πατάς το ΠΛΗΚΤΡΟ menu ---> πας εκεί που λέει "σύνθετα" και επιλέγεις να ΠΟΛΙΤΙΚΗ κατάστασης αδράνειας wifi

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

To GPS λίγο που το δοκίμασα είναι απίστευτο, βρίσκει στίγμα πολύ πιο γρήγορα και από το stand alone GPS που έχω, η ακρίβεια φαίνεται καλή αλλά μένει να το δοκιμάσω σε συνθήκες ταξιδιού (θα χρειαστώ φορτιστή και βάση δηλαδή).
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Στη JellyFish 7 περάσατε google maps; Αν ναι πως; Δε το βρίσκει στο market...

 

Ή ψάξε στο ίντερνετ από τον υπολογιστή σου να βρεις το apk ή κατέβασε την εφαρμογή My Market από το Market για να βλέπεις και τις εφαρμογές που δεν βλέπουμε στο ελλαδισταν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εβαλα την jellyfish την rls7 για δοκιμη και το γυρισα στην αρχικη rom της wind.εκανα ομως 2 backup της rom (επειδη εκανα και το ξεκλειδωμα για τα 512 ram) και νομιζω εχει μειωθει κατα 800mb ο χωρος στην καρτα μνημης.πως θα σβησω το ενα backup ή και τα 2 αφου δεν εχω σκοπο να βαλω αλλη ρομ;Μηπως δεν φταιει αυτο;επισης εχουν μεινει καταλοιπα απο την 2.2 πως τα βγαζω;Sorry για το μεγαλο ποστ αλλα ειμαι νεοπας στα ανδροιδες :)

 

Τα backup βρίσκονται στην SD card στο φάκελο /clockworkmod/backup , από εκεί διαγραφείς όποιο δεν θέλεις. Κατάλοιπα λογικά δεν υπάρχουν γιατί λογικά έκανες wipe. Αν όχι, πας στο CWM και κάνεις wipe data / factory reset. Προσοχή γιατί σου διαγράφει τα αρχεία.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις --> ρυθμίσεις ασύρματων δικτύων --> ρυθμίσεις wifi --> σε αυτό το μενού πατάς το ΠΛΗΚΤΡΟ menu ---> πας εκεί που λέει "σύνθετα" και επιλέγεις να ΠΟΛΙΤΙΚΗ κατάστασης αδράνειας wifi

 

Το ξέρω φίλε μου, δε λειτουργεί στο Blade αυτό, ό,τι επιλογή και να βάλεις, το κλείνει το wifi μόλις κλείσει η οθόνη, είναι πασίγνωστο πρόβλημα απ' όσο ξέρω. Τουλάχιστον μόλις ανοίξει η οθόνη συνδέεται αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,εχει κανεις προβλημα με ρουτερ thomson?εμενα λεει ολη την ωρα ληψη διευθυνσης και μενει εκει,αλλα σε linkys wag200g κλπ μια χαρα που και που μερικα disconnects αλλα δεν εχω προβλημα,οποιος ξερει κατι επει του θεεματος ας απαντησει

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το ανέφερα και πιο πριν, αλλά δεν πήρα κάποια απάντηση. Εσείς όταν έχετε συνδεμένα ακουστικά στο jack και σας καλούν, ακούγεται ο ήχος κλήσης μόνο από τα ακουστικά; Ή και από το μεγάφωνο;

Δοκιμάστε το 2 λεπτάκια να μου πείτε. Θέλω να δώ αν είναι bug ή έχει πρόβλημα το δικό μου που ακούγεται μόνο από τα ακουστικά. Έχασα 2-3 κλήσεις πριν το πάρω χαμπάρι. Επίσης ρώτησα και άλλους με android και δεν το είχαν το πρόβλημα (Galaxy S, Vodafone Joy).

Link to comment
Share on other sites

Το ανέφερα και πιο πριν, αλλά δεν πήρα κάποια απάντηση. Εσείς όταν έχετε συνδεμένα ακουστικά στο jack και σας καλούν, ακούγεται ο ήχος κλήσης μόνο από τα ακουστικά; Ή και από το μεγάφωνο;

Δοκιμάστε το 2 λεπτάκια να μου πείτε. Θέλω να δώ αν είναι bug ή έχει πρόβλημα το δικό μου που ακούγεται μόνο από τα ακουστικά. Έχασα 2-3 κλήσεις πριν το πάρω χαμπάρι. Επίσης ρώτησα και άλλους με android και δεν το είχαν το πρόβλημα (Galaxy S, Vodafone Joy).

 

Απο τα ακουστικα

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν το κατάλαβε;; Όλοι ασχολούμαστε με την JJ R7 ενώ ....

Κυκλοφόρησε η STOCK ROM 2.2 FROYO του Κινέζικου ΖΤΕ Blade

 

ZTE-U V880 ROM (UNI_CN_V880 1.1), Chinese Blade Rom UNI_CN_V880_1.1 is available

Link to comment
Share on other sites

ποτε λετε να ναι ετοιμη για δοκιμη?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να βγει κάποια custom rom από την κινέζικη stock, παραμένει μια ακόμα stock rom.

 

αποτι ειδα, ο seb404 ειναι busy. O paul εχει την δικια του rom αρα περιμενουμε κατι απο k_k?

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...