Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενταξη μην υπερβαλουμε και ολας.

Οχι και 70% ταχυτερο......

Κανα 20% μπορει.....

 

η διαφορα ειναι αρκετα μεγαλη για να το θεωρησω μολις 20% :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια θελω καποια βοηθεια οσον αφορα το κινητο που πηρα και εγω χθες.

1)μπορει να μου δψσει καποιος ελληνικη γλωσσα για το ndrive οταν μιλαει στην πλοηγηση?

2)αν μπορειτε να μου πειτε πως γινεται να μην μου χρωνει 2 μηνυματα οταν στελνω μηνυμα πολυ μικρο. δοκιμασα το GreekIME που ειχε πει καποιος σε προηγουμενη σελιδα αλλα δεν αλλαξε κατι.

3)εχω και εγω προβλημα με τους drivers. ο ενας δεν εγκαταστειται ουτε γινεται αυτο που εχει ποσταρειστει απο το android monaco.

4)αυτη η καρτα σιμ κανει για το κινητο??http://www.pc2shop.gr/ipologistes/usb-sticks-mem-cards/king.-micro-sd-hc-memory-card-sdc4/8gb

5)το root που αναφερεται συνεχεια τι ακριβως ειναι?

6)υπαρχουν καποια "must" πραγματα που πρεπει να κανει καποιος με το που παρει το κινητο?

 

πιστευω οτι οι απαντησεις θα βοηθησουν πολλους σε βασικα προβληματα ενος αρχαειου στο τηλεφωνο και στο android.

ευχαριστω.

 

2) Κατέβασε το handcent

4)Ναι

5)Σαν το jailbreak στα iphone, αποκτάς administrator access στο τηλέφωνο,πχ κάποια apps το χρειάζονται

6)Δες το sticky στο android section

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

εκπληκτικο το handcent φιλε! να σαι καλα! για να περασουμε τραγουδια,εικονες και βιντεο και να τα βγαζει κατευθειαν στη μουσικη,τα βιντεο και τη συλλογη μεσα στο τηλεφωνο τι πρεπει να κανουμε?? Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

παιδες μια ερωτησουλα....

 

το κινητο εχει οθονη απο γυαλι...;

 

πολλα ζηταμε ε...;

 

Ε ναι παρα πολλα θα ελεγα...........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

η διαφορα ειναι αρκετα μεγαλη για να το θεωρησω μολις 20% :)

 

Απο την αλλη το 70% ειναι αν μη τι αλλο υπερβολικο :D

Συν οτι στις custom εχεις διαφορα προβληματακια.......

Αναμενουμε την μαμα 2.2 και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μιας και τo λεμε συχνα πιστευω πως με 2.2 επανω θα εχουμε κυριολεκτικα αλλο κινητο .........σφαιρα θα πηγαινει μιας και τωρε δεν δουλευει στο φουλ που μπορει απο θεμα hardware..........οποτε ναι η διαφορα θα ειναι μεγαλη!!

Τωρα εαν ειναι 10-20-40-60-80% παραπανω δεν ξερω.....:)

Τα παραπανω συμφωνα με αποψεις διαφορων φιλων που εχουν ηδη περαση επανω μαγειρεμενες rom 2.2 αλλα με διαφορα θεματακια οποτε υπομονη!!

Oχι τωρα με την 2.1 εχει καποιο θεμα το κινητο αλλα λογο λογισμικου δεν δουλευει οπως πραγματικα μπορει να αποδοση!!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μιας και τo λεμε συχνα πιστευω πως με 2.2 επανω θα εχουμε κυριολεκτικα αλλο κινητο .........σφαιρα θα πηγαινει μιας και τωρε δεν δουλευει στο φουλ που μπορει απο θεμα hardware..........οποτε ναι η διαφορα θα ειναι μεγαλη!!

Τωρα εαν ειναι 10-20-40-60-80% παραπανω δεν ξερω.....:)

Τα παραπανω συμφωνα με αποψεις διαφορων φιλων που εχουν ηδη περαση επανω μαγειρεμενες rom 2.2 αλλα με διαφορα θεματακια οποτε υπομονη!!

Oχι τωρα με την 2.1 εχει καποιο θεμα το κινητο αλλα λογο λογισμικου δεν δουλευει οπως πραγματικα μπορει να αποδοση!!!!

 

Στα παιχνίδια είναι η μέρα με τη νύχτα.

Στο μενού είχε πολυ μεγάλη βελτίωση η alpha 3 από την alpha 2 αλλά θεωρώ ότι η μαμα ρομ στο μενού ήταν καλύτερη. Αλλά στο eclair δε ξαναγυρνούσα τώρα.

 

Επίσης το quadrant στο eclair έβγαζε περίπου 350 σκορ. Τώρα στο froyo alpha 3 έχω πιάσει και 983

Edited by efo
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι αντιστοιχο με το picrure folder δηλαδη που να εμφανίζει τα τραγουδια και τα βιντεο όπως ακριβώς βρίσκονται στους φακέλους στην κάρτα μνήμης??
Link to comment
Share on other sites

η wind εφερε και το huawei ideos με android 2.2 στα 166 ευρω.

Γνωμη μου ειναι οτι το blade ειναι καλυτερο.

Το ideos ειναι χοντρο και ασχημο.... και με 2.8 οθονη.

Link to comment
Share on other sites

η wind εφερε και το huawei ideos με android 2.2 στα 166 ευρω.

Γνωμη μου ειναι οτι το blade ειναι καλυτερο.

Το ideos ειναι χοντρο και ασχημο.... και με 2.8 οθονη.

 

Δεν ειναι απλα καλυτερο....ειναι κλασεις ανωτερο!!!

Μεγαλο λαθος απο την wind.......σχεδον ιδιο ειναι το joy απο voda στα 110 ευρο...

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μιας και τo λεμε συχνα πιστευω πως με 2.2 επανω θα εχουμε κυριολεκτικα αλλο κινητο .........σφαιρα θα πηγαινει μιας και τωρε δεν δουλευει στο φουλ που μπορει απο θεμα hardware..........οποτε ναι η διαφορα θα ειναι μεγαλη!!

Τωρα εαν ειναι 10-20-40-60-80% παραπανω δεν ξερω.....:)

Τα παραπανω συμφωνα με αποψεις διαφορων φιλων που εχουν ηδη περαση επανω μαγειρεμενες rom 2.2 αλλα με διαφορα θεματακια οποτε υπομονη!!

Oχι τωρα με την 2.1 εχει καποιο θεμα το κινητο αλλα λογο λογισμικου δεν δουλευει οπως πραγματικα μπορει να αποδοση!!!!

 

Στα παιχνίδια είναι η μέρα με τη νύχτα.

Στο μενού είχε πολυ μεγάλη βελτίωση η alpha 3 από την alpha 2 αλλά θεωρώ ότι η μαμα ρομ στο μενού ήταν καλύτερη. Αλλά στο eclair δε ξαναγυρνούσα τώρα.

 

Επίσης το quadrant στο eclair έβγαζε περίπου 350 σκορ. Τώρα στο froyo alpha 3 έχω πιάσει και 983

 

Μιλάτε για το SF ή το Blade;

 

Ποιες rom βάλατε;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ειμαστε μονο λογια τσεκαρετε.....απο xblog.gr ......--->

 

Huawei Ideos U8150 Vs ZTE Blade (in greek). Συγκρίνουμε τα δύο φθηνά Android smartphones που διατίθενται αποκλειστικά από την WIND........

 

 

:D:D:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

για να περασουμε τραγουδια,εικονες και βιντεο και να τα βγαζει κατευθειαν στη μουσικη,τα βιντεο και τη συλλογη μεσα στο τηλεφωνο τι πρεπει να κανουμε?? H υπαρχει καποιο προγραμμα σαν το picrure folder που να εμφανίζει τα τραγουδια και τα βιντεο όπως ακριβώς βρίσκονται στους φακέλους στην κάρτα μνήμης???
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ να πάρω ένα Android εδώ και μερικές εβδομάδες, με στόχο να αντικαταστήσω το γερασμένο πλέον iPhone 3G μου.

 

Από τα όσα διαβάζω έχω ενθουσιαστεί, οπότε με βλέπω άμεσα να αρχίζω για αναζήτηση συσκευής.

Το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ήταν το 1998 το Philips Genie
Link to comment
Share on other sites

Drivers για το usb που θα βρω παιδια ;

Μου γραφει "No hsusb device "

 

Προχτες το πηρα το κινητο-καλο αλλα τιποτα τρελο.

Επισης ζεσταινεται η μπαταρια απο την χρηση-αν πιασεις το καπακι θα το καταλαβεις.

Και για το wi-fi καπου καπου το χανει.

Κατα τα αλλα ακομα το μαθαινω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα σήμερα πρωί πρωί.

 

Έχω ένα προβληματάκι...

 

Στο router μου συνδέεται μόνο μία φορά και μετά ΤΕΛΟΣ αν κλείσω το wifi ή σβήσει η οθόνη. Ούτε reset στο τηλέφωνο παίζει ούτε forget network στο wifi και να ξαναδώσω κωδικό. Παρόλο που έχει φουλ σήμα και μου λέει "Remembered, ...." κατώ από το όνομα δικτύου δεν μπορεί να κάνει επανασύνδεση.

 

Για να ξανασυνδεθεί (σε περίπτωση που κλείσω το wifi ή αν σβήσει η οθόνη) θέλει reboot ο ρούτερ και μετά συνδέεται αυτόματα χωρίς να ακουμπήσω το τηλέφωνο.

Σπίτι πότε δεν είχα πρόβλημα με σύνδεση συσκευών στο ασύρματο και άλλα android επίσης.

 

Σε ένα φιλικό σπίτι συνδέομαι μια χαρά και ο router έχει τις ίδιες security ρυθμίσεις με το δικό μου.

 

Help please!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με παίδεψε και εμένα πολύ αυτό το πρόβλημα

2 κινήσεις πρέπει να κάνεις

Κατέβασε το wifistatic και άλλαξε τον κωδικό του ρούτερ σου (υποθέτω WPA ασφάλεια έχεις γιατί με wep το πρόβλημα δεν υπάρχει)

σε ένα 11 ψήφιο με αριθμούς και γράμματα

Σε εμένα δούλεψε

Αν δεν τα κάνεις αυτά η λύση είναι να περάσεις froyo

Link to comment
Share on other sites

Με παίδεψε και εμένα πολύ αυτό το πρόβλημα

2 κινήσεις πρέπει να κάνεις

Κατέβασε το wifistatic και άλλαξε τον κωδικό του ρούτερ σου (υποθέτω WPA ασφάλεια έχεις γιατί με wep το πρόβλημα δεν υπάρχει)

σε ένα 11 ψήφιο με αριθμούς και γράμματα

Σε εμένα δούλεψε

Αν δεν τα κάνεις αυτά η λύση είναι να περάσεις froyo

 

Αδερφε καποια λυση για το usb ?

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτη την ειχα κατεβασει ηδη. Δεν εχει .EXE ομως.

Τι πρεπει να κανω ;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...