Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω την εντυπωση πως το σηκωνει απο τι διαβασα.....αρκετα smooth....εγω χρησιμοποιω τον dolphin hd - δινει και full screen σερφαρισμα. Σε αρκετα φορτωμενα site εκει εχει κατι σπασιματακια.... παντως σε γενικες γραμμες ειναι καλα.

 

 

λοιπον περασα το frouo 2.2 πολυ γρηγορο στα παιχνιδια 3d οπως το asphalt 5, dungeon hunter,hero of sparta,nfs shift, τα παιζει χωρις το παραμικρο προβλημα ουτε ενα κολημα σε αντιθεση με το android 2.1 που το επεζαι σε slow motion επιπλεον απο το λιγο που το τεσταρα εχει φιγει το παραμικρο lag απο το psx4droid, επισης εκανα και benchmark με το quadrant standard και απο τα 400σκορ που μου εβγαζε με το eclair 2.1 τωρα μου βγαζει απο 850 εως 900:D

 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το gps το δοκιμάσατε καθολου;

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
κανεις απολυτως?

Κανε λιγο υπομονη και ερχεται η επισημη.....ή αν δεν επιθυμεις να βαλεις την επισημη μαθε πρωτα καλα το android και μετα προχωρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω οτι οταν γινει η πουλποθητη αναβαθμιση μεσω ασυρματου δικτου και ΟΤΑ θα εχουμε πολυ καλυτερες επιδοσεις αλλα και ελευθερη μνήμη επιτελους για τον χρηστη...
Link to comment
Share on other sites

Σε όποιον αντιμετωπίζει πρόβλημα με την αποστολή (μονών) sms 160 χαρακτήρων, χρειάζεται ΑΠΛΑ να κατεβάσει την εφαρμογή 'handcent' Έτσι, έχει και 160 χαρακτήρες και καλύτερο 'περιβάλλον' διαχείρισης των sms του.

 

 

Πάμε τώρα στο θέμα που ανέκυψε σήμερα:

Σημερα λοιπόν, και εντελώς ξαφνικά, έπαψε να συνδέεται με το ρούτερ του σπιτιού μου για κάποιον ανεξήγητο λόγο.

 

-Τις 2-3 προηγούμενες μέρες είχα συνδεθεί με το ρούτερ μου κατ επανάληψη χωρίς κανένα πρβλ.Σήμερα όμως τίποτα.

-Έκανα επανεκκινήσεις σε ρούτερ και Blade αλλά το πρόβλημα παραμένει. Σημειωτέον πως το ρούτερ μου δουλεύει κανονικά μιας και σύνδεσα επιτυχώς το Ipod μου χωρίς κανένα ζήτημα.

-Παράδοξο είναι ακόμη ότι το blade μου συνδέεται σε όλα τα ελεύθερα δίκτυα πέριξ του σπιτιού και στο μόνο που δεν μπαίνει είναι στο δικό μου.....

-Παρότι δεν υπάρχει σύνδεση ουσιαστικά, φαίνεται σαν να είναι συνδεδεμένο στο ασύρματο δίκτυο μου μιας ΚΑΙ η 'κεραία' εμφανίζεται ΚΑΙ στις ρυθμίσεις WIFI έχω την ένδειξη 'συνδεδεμένο'.

 

Πολύ περίεργα πράματα!

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

Με παίδεψε και εμένα πολύ αυτό το πρόβλημα

2 κινήσεις πρέπει να κάνεις

Κατέβασε το wifistatic και άλλαξε τον κωδικό του ρούτερ σου (υποθέτω WPA ασφάλεια έχεις γιατί με wep το πρόβλημα δεν υπάρχει)

σε ένα 11 ψήφιο με αριθμούς και γράμματα

Σε εμένα δούλεψε

Αν δεν τα κάνεις αυτά η λύση είναι να περάσεις froyo

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης

ρε παιδια το gps σας δουλευει? ειχα περασει το ndrive και ηταν μια χαρα - αλλα με τις μανισιες εφαρμογες δεν δουλευει.....στην αρχη ειχε δουλεψει.....πολυ περιεργο....

edit: 3η φορα που το ρωταω....μα κανεις δεν το εχει δοκιμασει να απαντησει?????

Edited by Kostas_falcon
Link to comment
Share on other sites

μπαταρια για το κινητο που μπορουμε να βρουμε και να παρουμε?? καποια links απο ebay που εχει δωσει ενας φιλος πριν δεν στελνουν ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

έβαλα και γω froyo πριν λίγο καμμία σχέση τα παιχνίδια παίζουν πολύ καλά. Το μόνο αρνητικό είναι ότι έχει λαγκ στο μενου κάποιες φορές αλλά όχι και τίποτα τραγικό.

Dungeons hunter, assassins creed, fifa 10 παίζουν πολύ καλά καμμία σχέση με πριν

Link to comment
Share on other sites

έβαλα και γω froyo πριν λίγο καμμία σχέση τα παιχνίδια παίζουν πολύ καλά. Το μόνο αρνητικό είναι ότι έχει λαγκ στο μενου κάποιες φορές αλλά όχι και τίποτα τραγικό.

Dungeons hunter, assassins creed, fifa 10 παίζουν πολύ καλά καμμία σχέση με πριν

 

ποιο εκδοση χρησιμοποιησες ? γιατι η πρωτη συνδεση στο μαρκετ πρεπει να γινει μεσω 3G ?

Link to comment
Share on other sites

έβαλα και γω froyo πριν λίγο καμμία σχέση τα παιχνίδια παίζουν πολύ καλά. Το μόνο αρνητικό είναι ότι έχει λαγκ στο μενου κάποιες φορές αλλά όχι και τίποτα τραγικό.

Dungeons hunter, assassins creed, fifa 10 παίζουν πολύ καλά καμμία σχέση με πριν

 

Μπορείς να βάλεις και psx4droid να συγκριθεί απόδοση με πριν; Υπάρχει ένα βίντεο στο youtube

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το gps σας δουλευει? ειχα περασει το ndrive και ηταν μια χαρα - αλλα με τις μανισιες εφαρμογες δεν δουλευει.....στην αρχη ειχε δουλεψει.....πολυ περιεργο....

edit: 3η φορα που το ρωταω....μα κανεις δεν το εχει δοκιμασει να απαντησει?????

Είχα διαβάσει οτι ακομη κ με κλειστο wifi και σύνδεση το gps δουλεύει κανονικά...ισχύει αυτό???

Οταν η σύνδεση είναι κλειστή το gps δεν δουλευει...βγαζει μήνυμα ''ελεγχος διαθεσιμότητας πλοηγησης'' και απλα κολλαει εκει ενω η ενδειξη του gps αναβοσβήνει. Μολις ανοίγω τη σύνδεση απο τη μανίσια εφαρμογή πλοήγησης του zte δουλεύει κανονικότατα.....................

 

(το ndrive ειναι free application?)

Link to comment
Share on other sites

ποιο εκδοση χρησιμοποιησες ? γιατι η πρωτη συνδεση στο μαρκετ πρεπει να γινει μεσω 3G ?

 

την alpha 2 http://android.modaco.com/content/zte-blade-blade-modaco-com/324786/03-dec-alpha2-alpha3-wip-modaco-custom-froyo-rom-download-online-kitchen-heavily-fixed-chinese-leak/

 

τη πρώτη σύνδεση κανονικά με wifi την έκανα

Link to comment
Share on other sites

 

δεν σου εμφανισε κανενα προβλημα μεχρι τωρα σε σχεση με το μαρκετ ? πως εκανες την εγκατασταση (βηματα) ?

Edited by tasosf1996
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω τοσο καιρο βλεπω οτι αναφερεται το προβλημα με το wifi

και μενα μου το εκανε μολις το ανοιξα και απλα του εκανα μια επαναφορα και ολα ok

απο τοτε δεν εχω αλλο προβλημα

αντε να μας δωσουν το 2.2 να γινει τελειο ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν σου εμφανισε κανενα προβλημα μεχρι τωρα σε σχεση με το μαρκετ ? πως εκανες την εγκατασταση (βηματα) ?

 

τοποθετείς στη κάρτα το update zip και ακολούθα αυτό http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-install-android-2-2-froyo-on-zte-blade-orange-san-francisco/

Link to comment
Share on other sites

τοποθετείς στη κάρτα το update zip και ακολούθα αυτό http://www.addictivetips.com/mobile/how-to-install-android-2-2-froyo-on-zte-blade-orange-san-francisco/

 

δηλαδη να μεταονομασω αυτο το αρχειο σε update.zip ? και να πατησω στο recovery mode εκει που λεει apply sd card : update.zip και οχι εκει που λεει install zip from sd card ?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να μεταονομασω αυτο το αρχειο σε update.zip ? και να πατησω στο recovery mode εκει που λεει apply sd card : update.zip και οχι εκει που λεει install zip from sd card ?

 

λογικά ναι δε το θυμάμαι ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Τα κουμπιά κάτω μου φαίνονται λίγο ευαίσθητα στη χρήση, αλλά με 2 χρόνια εγγύηση, οκ. Ό,τι καλύτερο έχω δει σ' αυτά τα χρήματα και android, οπότε γιατί όχι?

 

H Wind δε θα φέρει ξεχωριστή μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μαθαμε αν εχει 256Ram ή 161Ram απο την wind;; Αν ειναι για 161 παω για san fransisco απο εξω
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

απο οτι διαβασα κανα 2 σελιδες πριν: εχει 256 αλλα διαθεσιμα ειναι 161. οπως και στο sf που εχει 512 συνολο αλλα διαθεσιμα για χρηση ειναι 400κατι
Link to comment
Share on other sites

απο οτι διαβασα κανα 2 σελιδες πριν: εχει 256 αλλα διαθεσιμα ειναι 161. οπως και στο sf που εχει 512 συνολο αλλα διαθεσιμα για χρηση ειναι 400κατι

 

Αυτο το διαβασα αλλα δεν ηταν κατι σιγουρο. Ηταν ενα συμπερασμα που εβγαλε καποιος διαβαζοντας στο modaco

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, την γνώμη σας αν γίνεται, αυτοί που το αγοράσατε. Να πάω αύριο να το πάρω μαζί με νέο συμβόλαιο wind ή να μαζέψω λεφτά για κάτι καλύτερο;
Link to comment
Share on other sites

το ηθελα το κινητο απο την πρωτη στιγμη που το ειδα! πρωτα κοιτουσα το vodafone joy. μολις εμαθα χαρακτηριστικα και τιμη ειπα να διαθεσω 50€ παραπανω να παρω το blade.

χθες το περιεργαστηκα ΠΡΩΤΗ φορα! αφησε πολυ καλες εντυπωσεις! και θα το παρω καποια στιγμη.

για μενα δεν αξιζει να δωσω παρα πολλα παραπανω για κατι καλυτερο. κακα τα ψεματα, κατι καλυτερο απο το blade κοστιζει 3 και 4 φορες παραπανω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...