Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό αυτό δηλ ότι μπορώ να κάνω σε αλλά android μπορώ και σε αυτό, και σε πολύ καλή τιμή.

 

Από ότι είδα στα βίντεο γράφει καπου tv δηλ γίνεται να δεις τηλεόραση η είναι για να συνδεθεί με την τηλεόραση?

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μην κολλατε με την οθονη. Με τετοια lcd δεν υπαρχει λογος να σκαλωνετε στην amoled (που προσωπικα δε συμπαθω λογω oversaturated χρωματων και χαμηλοτερης πραγματικης αναλυσης).

Τα 256 ΜΒ RAM, ναι, ειναι ενα σημαντικο πλεονεκτημα του orange branded, αλλα και παλι, εχει αποδειχθει πως ειναι αρκουντως ικανοποιητικα για τις περισσοτερες δουλειες. Κινητα με τεραστια επιτυχια (οπως το milestone) δεν δημιουργουν προβλημα στο μεσο χρηστη με τα 256 ΜΒ. Στη froyo η διαχειριση ειναι σαφως καλυτερη...

Και στο blade με ενα task manager για τις βασικες δουλειες δε θα εχετε κανενα προβλημα (και με 4-5 προγραμματα στο παρασκηνιο. Περιοριστε περιττα εφε, οπως τα live wallpapers, τα πολλα widgets και θα ειστε οκ).

Οσο για τη μπαταρια θα το ξαναπω. Ειναι πανω απο το μεσο ορο των android (απλα για οσους εχουν πρωτη επαφη με ανδροειδη θα φανει μικρη)...

ετσι ειναι Βαγγελη συμφωνω

εχω τις τελευταιες μερες ενα milestone και δεν εχω ιδιαιτερα προβληματα με τα 256 MB του.

και δεν φοραει froyo που βελτιωνει σαφως τα πραγματα.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Στο android market αν γράψεις στην αναζήτηση auto answer θα σου βγάλει αρκετές εφαρμογές που το κάνουν αυτό.π.χ. το autoanswer απαντάει αυτόματα στην κλήση μετά από χ δευτερόλεπτα που ρυθμίζεις,μόνο στις επαφές σου ή σε όλους που σε καλούν,με ή χωρίς ανοιχτή ακρόαση

Δουλεύει σε android 2.1 και πάνω,οπότε λογικά θα λειτουργεί και στο blade.Κάποιος κάτοχος μπορεί να το δοκιμάσει και να αναφέρει αποτελέσματα

 

δεν βρήκα κάποια ρύθμιση για να κανει αυτοματα ανοιγμα κλησης με handsfree, αλλα οπως σωστα ειπώθηκε απο το android market κατέβασα το auto answer και δουλεύει μια χαρά. Είτε με bluetooth handset ειτε με ακουστικά είτε κανονικά. Επίσης έχει επιλογή αν θελεις να ανοίγει η γραμμή σε όλους ή μόνο στις επαφές σου.

Υπάρχει νομίζω κ αλλο παρόμοιο που σου δίνει επιλογή για να διαλέξεις συγκεκριμένους αριθμούς που επιτρέπεις να σε καλούν.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το πήρα κι εγώ πριν από λίγες ώρες. Πρώτες εντυπώσεις παραπάνω από θετικές: φοβερή οθόνη, μαζεμένες διαστάσεις, ελαφρύ, γρήγορη απόκριση, γενικά άψογο. Στα λεφτά του δεν έχει αντίπαλο. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα wi-fi και internet, θα το δω το βράδυ σπίτι πώς πάει.

Η μπαταρία ήταν στο μισό όταν το έβαλα και μετά από κανά 3ώρο με συνεχές ψάξιμο και χρήση δεν έχει πέσει καθόλου. Το πιο θετικό για μένα - αν και φαντάζομαι ότι το έχουν όλα τα android - είναι ότι μπορείς να ελένξεις απόλυτα τη χρήση που κάνεις σε δεδομένα: ανοιγοκλείνεις το 3g, τη σύνδεση δεδομένων, τη χρήση assisted GPS ώστε να κάνει πλοήγηση μόνο από δορυφόρους... μεγάλη υπόθεση για να μη σπαταλάς μπαταρία και MB.

 

ξέρω οτι υπάρχουν πολλές εφαρμογές για έλεγχο 3g και mb, αλλα λίγο πιο συγκεκριμένα απο που κλέινουμε το νετ και αφήνουμε μόνο το wi fi (alla να μαστε σίγουροι οτι δεν τρωει mb γιατι εγω με την σύνδεση φοβάμαι)

Link to comment
Share on other sites

ξέρω οτι υπάρχουν πολλές εφαρμογές για έλεγχο 3g και mb, αλλα λίγο πιο συγκεκριμένα απο που κλέινουμε το νετ και αφήνουμε μόνο το wi fi (alla να μαστε σίγουροι οτι δεν τρωει mb γιατι εγω με την σύνδεση φοβάμαι)

 

menu -> ρυθμίσεις -> ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Σύνδεση δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω αλλα τωρα δεν ξερω τι να το κανω ως ασχετος με android. Πως συνδεω με PC (WINDOWS XP) για να μεταφερω το αρχειο του manual και να εχω ελεγχο του κινητου απο το PC? Οταν το συνδεσα ζητησε drivers, αλλα δεν βρηκε....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος που εχει το κινητο ας μου πει πως αλλαζω την καρτα μνημης για τι δεν τα καταφερα να ανοιξω το καλυμα που το καλυπτει
Link to comment
Share on other sites

menu -> ρυθμίσεις -> ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα -> Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας -> Σύνδεση δεδομένων

 

Ευχαριστώ φίλε μου, σωστός αλλα θέλω σε παρακαλω και μια διευκρίνηση

 

-Αν αυτό δηλαδή δεν είναι τσεκαρισμένο μπορώ να συνδέομαι με wi fi και να είμαι σίγουρη οτι δεν τραβάει απο την σύνδεση ??? θέλω να είμαι σίγουρη γιατι με την σύνδεση η wind χρεώνει 6.5 ευρώ το mb αν δεν έχεις πακέτο αλλο...!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος που εχει το κινητο ας μου πει πως αλλαζω την καρτα μνημης για τι δεν τα καταφερα να ανοιξω το καλυμα που το καλυπτει

 

Με το νύχι σου σπρώχνεις το μεταλλικο κάλυμμα προς τα πάνω και ανοίγει, μετά οταν ξαναβαζεις την κάρτα προς τα κάτω κ κλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν το συνδεσα στο pc (windows 7) , δεν καταφερε να κανει 100% εγκατασταση γιατι δεν βρισκει 1 driver usb.

Βεβαια μπορω να μεταφερω αρχεια κανονικα.

Εχει καποιος του οδηγους να κανω 100% σωστη εγκατασταση ?

Ευχαριστω.

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν το συνδεσα στο pc (windows 7) , δεν καταφερε να κανει 100% εγκατασταση γιατι δεν βρισκει 1 driver usb.

Βεβαια μπορω να μεταφερω αρχεια κανονικα.

Εχει καποιος του οδηγους να κανω 100% σωστη εγκατασταση ?

Ευχαριστω.

 

Sτο κινητο ανοιγει ενα παραθυρο ,συνδεση με usb ,και πρεπει να πατησεις εκει που λεει συνδεση ...

Εννοειται οτι πρεπει το κινητο να ειναι πληρως ανοικτο ...για να δεις το παραθυρο που εμφανιζεται ..

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε αν το κινητό παίζει tv?

 

Οχι βεβαια.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Sτο κινητο ανοιγει ενα παραθυρο ,συνδεση με usb ,και πρεπει να πατησεις εκει που λεει συνδεση ...

Εννοειται οτι πρεπει το κινητο να ειναι πληρως ανοικτο ...για να δεις το παραθυρο που εμφανιζεται ..

 

Το ξερω φιλε μου , δουλευει αλλα αν παω στις συσκευες , μου εχει στην συσκευη θαυμαστικο.

Αλλωστε οταν εκανε install τους drivers μου εβγαλε την λιστα με τους οδηγους και 1 δεν μπορεσε να τον βρει.

Εβαλα να ψαξει στο νετ αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια.:)

 

σε ευχαριστώ. Ο μόνος λόγος που ρώτησα είναι επειδή σε κάποιες φωτογραφίες είδα ότι γράφει tv.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Τελικά... όσο το σκέφτομαι είναι ίσως ό,τι καλύτερο έχει φανεί τελευταία στον χώρο της κινητής τηλεφωνίας. Επειδή με την διαφορά στο κόστος τα μεγάλα smartphones μπορείς να αγοράσεις την αντίστοιχη συσκευή που κάνει την διαφορά ως προς τον χρήστη. Θες φωτογραφίες; Φωτογραφική. Θες παιχνίδια; PSP/DS/iPod Touch/GP2X/OpenPandora/ξέρω γω τι άλλο. Μουσική ίσως και να μην χρειάζεται;

 

Αυτό αρκεί να αποδειχθεί αξιόπιστο και σκυλί στα υπόλοιπα που οφείλει να κάνει σαν smartphone...

Link to comment
Share on other sites

1. Όσοι το αγοράσετε το προτείνεται για αγορά?

2. Είναι καθόλου γρήγορο?

3. από θέμα εφαρμογών τις εγκαθιστά όλες τις εφαρμογές στο android market?

4. Θα πάρει αναβάθμιση.?

 

στην τιμή τον 160€ σκέφτομαι να το αγοράσω, δεν έχω ξανά πάρει android παρά μόνο έχω λειτουργήσει.

 

1.Ναι

2.Αρκετα

3.Οσες δοκιμασα ναι,εκτος απο αυτες που θελουν @@ π.χ Asphalt

4.Ναι με τον καινουργιο χρονο λενε(Wind)

 

 

@frastgr Δυστυχως θα συμφωνησω μαζι σου,μου θυμιζει τα βιντεο του Qtek s100 που ειχα...Αν και δεν το ελεξα εξω στο φως ουτε εμενα μαρεσε το βιντεο του αλλα μην ξεχναμε την τιμη του και τα αλλα χαρακτηριστικα του,δεν γινεται να τα εχουμε ολα....Επισης με παραξενευσε το πως κολλουσε το Rockplayer ενω με το μαμισιο ηταν ΟΚ.Αλλα τα παιχνιδια δεν πιστευα να τα επαιζε τοσο smooth,γιατι μια φιλη μου που εχει το wildfire της κολλουσε οπως επισης και του φιλου μου που εχει το LG GT540

 

Οσο για το ποιοτητα κατασκευης που λετε,εγω κοπανησα 540 ευρω(HTC DESIRE) και εχω πλαστικο!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω φιλε μου , δουλευει αλλα αν παω στις συσκευες , μου εχει στην συσκευη θαυμαστικο.

Αλλωστε οταν εκανε install τους drivers μου εβγαλε την λιστα με τους οδηγους και 1 δεν μπορεσε να τον βρει.

Εβαλα να ψαξει στο νετ αλλα τιποτα.

 

Αν και τους drivers τους χρειάζεσαι μόνο για adb ορίστε:

http://hotfile.com/dl/85453711/e6fd7ee/usb_driver.zip.html

(δοκιμασμένοι σε Windows 7 x64, λογικά δουλεύουν σε Vista & 7 x32 x64)

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως κανουμε root στο zte blade

Ο πιο απλός τρόπος νομίζω είναι ο παρακάτω. Εγώ προσωπικά το κληρονόμησα από την Custom ROM, αλλά έχω δει αρκετούς να αναφέρουν πως το παρακάτω παίζει κανονικά.

 

How to ROOT the ZTE Blade / Orange San Francisco:

Rooting an Android Device is the equivalent of Jail breaking an iPhone, it gives you and the apps full access to the phones resources.

Download UniversalAndroot – Download

Extract and copy to the SD Card, you can install the app using AppsInstaller as mentioned above.

Once installed just run UniversalAndroot and press the Root Button.

Your Android device should now be Rooted.

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο απλός τρόπος νομίζω είναι ο παρακάτω. Εγώ προσωπικά το κληρονόμησα από την Custom ROM, αλλά έχω δει αρκετούς να αναφέρουν πως το παρακάτω παίζει κανονικά.

 

How to ROOT the ZTE Blade / Orange San Francisco:

Rooting an Android Device is the equivalent of Jail breaking an iPhone, it gives you and the apps full access to the phones resources.

Download UniversalAndroot – Download

Extract and copy to the SD Card, you can install the app using AppsInstaller as mentioned above.

Once installed just run UniversalAndroot and press the Root Button.

Your Android device should now be Rooted.

εχεις το blaDe; και αν ναι εχεις κανει overckloked στην cpu?

Link to comment
Share on other sites

θα στο πω στο αγγλικα,settings-sd&phone storage-factory data reset

χωρις να ειμαι σιγουρος ρυθμισεις-μνημη κινητου /καρτας-επαναφορα στις εργ.

Link to comment
Share on other sites

θα στο πω στο αγγλικα,settings-sd&phone storage-factory data reset

χωρις να ειμαι σιγουρος ρυθμισεις-μνημη κινητου /καρτας-επαναφορα στις εργ.

 

Τελικα το βρηκα ,ειναι ...ρυθμισεις - απορρητο - επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων ....

Ευχαριστω παντως για την αμεση ανταποκριση !!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...