Jump to content

Q-card internet


yoo555
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

Πριν ενα μήνα χρησιμοποίησα την προσφορά 100mb για 1 ευρώ και ήμουν πολυ ικανοποιημένος. Τις τελευταίες μέρες όμως η ταχύτητα δεν ξεπερνάει τα 50-60kb/s ενώ το κινητό (Ν82) δείχνει ότι έχω πλήρες σήμα 3G, δοκίμασα και το GPRS δίκτυο αλλα ήταν ακόμη χειρότερα. Εχει κανένας το ίδιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Πριν ενα μήνα χρησιμοποίησα την προσφορά 100mb για 1 ευρώ και ήμουν πολυ ικανοποιημένος. Τις τελευταίες μέρες όμως η ταχύτητα δεν ξεπερνάει τα 50-60kb/s ενώ το κινητό (Ν82) δείχνει ότι έχω πλήρες σήμα 3G, δοκίμασα και το GPRS δίκτυο αλλα ήταν ακόμη χειρότερα. Εχει κανένας το ίδιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ.

 

καλησπέρα φίλε μου εγώ χρησιμοποιώ το wind f2g2 με την δωρεάν προσφορά τις χρονιάς που δίνει και ίντερνετ και στο σπίτι μου στην επαρχία έχει πολύ ελάχιστο σήμα συνήθως 1 γραμμή ή 2 και edge . 3g δεν ποιανεί σχεδόν καθόλου μόνο εάν βγω στην βεράντα. Και πάει μια χαρά το ίντερνετ ακόμα και με λίγο σήμα. Εσυ με την q που χρησιμοποιεί το ίδιο δίκτυο τις γουίντ προφανώς θα λειτουργεί πολύ καλά. Μπορεί στην περιοχή σου να κάνουνε αναβάθμιση στο δίκτυο ή να υπάρχουνε πολλά άτομα γουίντ στην περιοχή σου που κάνουνε χρήση εκείνη την στιγμή για αυτό να αντιμετωπίζεις πρόβλημα με την ταχύτητα στο ίντερνετ . Ρώτα στο 1260 να δεις τι συμβαίνει. Εσυ Πως μπορείς να μετρήσεις την ταχύτητα τις σύνδεσης σου; που μπαίνεις στο ίντερνετ;. Χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως μπορειτε να μου πειτε τις ρυθμισεις που πρεπει να βαλω για να συνδεθω. μονο το be q μου ανοιγει τι πρεπει να κανω;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως μπορειτε να μου πειτε τις ρυθμισεις που πρεπει να βαλω για να συνδεθω. μονο το be q μου ανοιγει τι πρεπει να κανω;

 

Είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα... Πρέπει να προσπαθήσεις πολλέεες φορές να συνδεθείς.. Και επίσης να κάνεις εσύ την αίτηση με sms για το ίντερνετ -δεν θυμάμαι σε ποιον αριθμό... Σε εμένα έτσι πέτυχε...

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου εγώ χρησιμοποιώ το wind f2g2 με την δωρεάν προσφορά τις χρονιάς που δίνει και ίντερνετ και στο σπίτι μου στην επαρχία έχει πολύ ελάχιστο σήμα συνήθως 1 γραμμή ή 2 και edge . 3g δεν ποιανεί σχεδόν καθόλου μόνο εάν βγω στην βεράντα. Και πάει μια χαρά το ίντερνετ ακόμα και με λίγο σήμα. Εσυ με την q που χρησιμοποιεί το ίδιο δίκτυο τις γουίντ προφανώς θα λειτουργεί πολύ καλά. Μπορεί στην περιοχή σου να κάνουνε αναβάθμιση στο δίκτυο ή να υπάρχουνε πολλά άτομα γουίντ στην περιοχή σου που κάνουνε χρήση εκείνη την στιγμή για αυτό να αντιμετωπίζεις πρόβλημα με την ταχύτητα στο ίντερνετ . Ρώτα στο 1260 να δεις τι συμβαίνει. Εσυ Πως μπορείς να μετρήσεις την ταχύτητα τις σύνδεσης σου; που μπαίνεις στο ίντερνετ;. Χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Δεν χρησιμοποίησα κανένα πρόγραμμα να το μετρήσω αλλά καθώς κατέβαζα κάτι μκρά αρχεία. Δοκίμασα σε αρκετές φάσεις της ημέρας χωρίς να δώ καμμία διαφορά, δεν νομίζω να έχει να κάνει με το φόρτο αλλα το ότι δεν προσφέρεται πια 3G ή κάτι τέτοιο. Με GPRS έχω πολύ παρόμοια ταχύτητα (λιγο χειρότερα) γι'αυτό και το πιστευω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι με 3G δουλευει στα 7.5kb/s...Και βρισκομαι Αθηνα,με full σημα...

Χρησιμοποιω ενα Sony Ericsson W715..

Καμια ιδεα γιατι παει τοοοοοοσο αργα?...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι με 3G δουλευει στα 7.5kb/s...Και βρισκομαι Αθηνα,με full σημα...

Χρησιμοποιω ενα Sony Ericsson W715..

Καμια ιδεα γιατι παει τοοοοοοσο αργα?...

 

Μάλλον το ίδιο πρόβλημα έχουμε.

 

*Εσύ μιλάς για 7.5kB/s που είναι η ίδια ταχύτητα με μένα περίπου. (7,5kB = 60kb)

Edited by yoo555
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα.

μπορει καποιος να γραψει τις ρυθμισεις q ιντερνετ ?

εχω το htc diamond, στειλα sms στο 19234 αλλα μου γυρισε απαντηση "η υπηρεσια δεν υποστηριζεται απο τη συσκευη σας"

ουτε στο site της wind εχει τις ρυθμισεις.

ευχαριστω.

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας!Γνωρίζει κανείς τις ρυθμίσεις για ίντερνετ της q σε htc wildfire, συγκεκριμένα;Να σημειώσω ότι αυτές που είναι στο σαιτ της wind δε με βοήθησαν...Αν είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα και το έλυσε ας βοηθήσει...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Exω q card απο τις 31-3 2010. Την ειχα μονο για το ιντερνετ και παντα εστελνα σμσ με χρεωση 1 ευρω που ειχε προσφορα 1500 λεπτα 1500 μνηματα κ 100mb. Τελευταια φορα που εστειλα μυνημα ηταν στις 22-10-2010. 7-11 πηγα να ανανεωσω γιατι ειχα φτασει τα 100mb κ δεν μπορουσα γιατι δεν ειχα αρκετο υπολοιπο. Τελικα δεν ανανεωσα αλλα ακομα κ τωρα 2 μηνες μετα εξακολουθω να εχω ιντερνετ στο κινητο. Πως το εξηγηται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

απο σεπτεμβριο ειμαι ετσι. με μια ανανεωση και κοστος 1€ εχω νετ κοντα 4 μηνες.

 

ακουτε εκει στη wind?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ενδιαφέρομαι και εγώ να χρησιμοποιήσω mobile internet της Q μέσω USB modem stick στον υπολογιστή μου. Έχω ένα Huawei E1550 το οποίο αγοράστηκε από την Wind για χρήση μαζί με μία κάρτα SIM της WIND. Σημειώνω ότι η κάρτα της WIND με την οποία το Huawei λειτουργεί κανονικά γράφει 64Κ και όχι 3G. Ταυτόχρονα δεν αναγνωρίζει ούτε την Q card (64Κ) αλλα ούτε και μια Vodafone card (3G) που δοκιμάζω.

Θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος που μπορεί να υποθέσει ποιο μπορεί να είναι το πρόβλημα αλλά και όποιος έχει καταφέρει και έχει χρησιμοποιήσει mobile internet με Q card μέσω USB modem stick.

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ειναι κλειδωμενο και να λειτουργει μονο με καρτες wind. αλλα γιατι να μην λειτουργει και η q (που ειναι της wind) δε μπορω να καταλαβω
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρεώνει τιποτα!Μπράβο στην q!

Προσωπικα, πριν ανακαλύψω αυτην την προσφορά της q είχα της cu που με 3€ περίπου προσεφερε 30mb και τελευταία το έκανε 60mb.Μάλιστα όταν σου τελείωναν τα mb έπρεπε να συμπληρωθει ένας μήνας για να σου είναι η προσφορά ξανά διαθέσιμη!Φυσικά, δεν ασχολήθηκα ξανά με τις "προσφορές" της vodafone.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν καλέσεις στο 12200 δεν αναφέρει την παλιά. Το θέμα είναι τι γίνεται με αυτούς που ανανέωσαν αυτή τη βδομάδα. Συνεχίζει μέχρι να λήξει;;
Link to comment
Share on other sites

τελικά άλλαξε ή όχι?

 

βασικά η προσφορά από αύριο αλλάζει.

 

500 mb με 5 ευρω!

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα αντί για 1ευρώ χρειάζομαι 7ευρώ..

κρίμα που σταμάτησε η προσφορά..

 

Με τα νέα δεδομένα για να έχεις αντίστοιχο πακέτο με την παλιά προσφορά του 1ευρω(1500+1500+100mb):

 

1ευρώ για 300λεπτά προς WIND+Q

1ευρώ για 300sms προς WIND+Q

5ευρώ για 500mb mobile internet

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αντί για 1ευρώ χρειάζομαι 7ευρώ..

κρίμα που σταμάτησε η προσφορά..

 

Με τα νέα δεδομένα για να έχεις αντίστοιχο πακέτο με την παλιά προσφορά του 1ευρω(1500+1500+100mb):

 

1ευρώ για 300λεπτά προς WIND+Q

1ευρώ για 300sms προς WIND+Q

5ευρώ για 500mb mobile internet

 

Οντως..αλλα αν πραγματικα ισχυει,βαζεις μια φορα τα 500 και μετα δεν σε χρεωνει αλλο..τουλαχιστον ετσι ισχυριζονται πολλοι χρηστες..

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...