Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποια εκδοση λειτουργικου εχεις? την 2,1? εχεις κανει ποτε αναβαθμιση?

αυτη την στιγμη η επισημη ειναι η 2,2 οποτε και μπορει να σου λυσει το προβλημα.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το samsung kies ειναι το επισημο προγραμμα της εταιρειας για διαχειριση των συσκευων της μεσω pc οπου εκτος απο διαχειριση αρχειων, μπακ απ κλπ. κανει και αναβαθμιση του λογισμικου για την εκαστοτε συσκευη στο επισημο firmware που τυχον ειναι διαθεσιμο.

 

Ok το εψαξα και το βρηκα..Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.Αυτή την στιγμή ακόμα στην 2.2 είναι το firmware?

Link to comment
Share on other sites

Ok το εψαξα και το βρηκα..Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.Αυτή την στιγμή ακόμα στην 2.2 είναι το firmware?

 

Ναι, το τελευταιο επισημο firmware ειναι το 2.2...

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I5800 :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα κανει root me to superoneclick ειναι πολυ απλο δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778880 τωρα δεν ξερω αν πρεπει να εχεις 2.1 η 2.2(νομιζω και με 2.1 δεν υπαρχει 8εμα) αλλα γιατι δεν κανεις αναβα8μιση σε 2.2?εχει βγει επισημο απο τν samsung μεσω του samsung kies...

 

Φίλε με το superoneclick πως έκανες root? Απλα το κατέβασες συνέδεσες το κινητό στο pc και έτρεξες το πρόγραμμα; Στην συνέχεια πως καταλαβαίνεις ότι είσαι root?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε με το superoneclick πως έκανες root? Απλα το κατέβασες συνέδεσες το κινητό στο pc και έτρεξες το πρόγραμμα; Στην συνέχεια πως καταλαβαίνεις ότι είσαι root?

 

Ναι ετσι απλα με ενα κλικ γινεται ροοτ, μετα το καταλαβαινεις αφου θα δεις την εφαρμογη superuser στις εφαρμογες σου ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι απλα με ενα κλικ γινεται ροοτ, μετα το καταλαβαινεις αφου θα δεις την εφαρμογη superuser στις εφαρμογες σου ;)

 

Δυστηχώς δεν γίνεται σ'εμένα γιατί το προσπάθησα.Μήπως χρειάζεται κάτι άλλο;Μέσω του pc γίνεται η διαδικασία,σωστά; Drivers έχει κανείς ιδέα που θα βρώ;

Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το πρόβλημά σου, μάλλον καλά θα ήταν να ξαναδοκιμάσεις να περάσεις τη ROM καθώς πιθανότατα κάτι πήγε στραβά. Δεν έχω κάποια άλλη ιδέα.

 

Όσον αφορά το supercharger script ο Κύριλλος παλαιότερα έχει πει ότι είναι καλύτερα να μην το ενεργοποιήσουμε στην 9, καθώς χωρίς αυτό το κινητό λειτουργεί καλύτερα.

 

τίποτα τζίφος το ξαναεγκατέστησα τα ίδια πάλι(πάντα όταν φορτίζει το κινητό πηγαίνει μάξιμουμ 99 και όχι 100 και ποτέ δε λέει πλήρως φορτισμένο όση ώρα και να είναι στην πρίζα) και μετά η μπαταρία κρατάει πάρα πολύ λίγο σκέφτομαι να επαναφέρω την επίσημη ROM η να πάω στην 10.5 καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς δεν γίνεται σ'εμένα γιατί το προσπάθησα.Μήπως χρειάζεται κάτι άλλο;Μέσω του pc γίνεται η διαδικασία,σωστά; Drivers έχει κανείς ιδέα που θα βρώ;

 

Εγκατεστησε το kies και θα περαστουν και οι drivers...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Απορία πως γυρνάω στην επίσημη έκδοση Android, υπάρχει οδηγός εγκατάστασης της 10.5;(Τα λέω αυτά γιατί η 9 του κύριλλου μου εμφανίζει μεγάλο πρόβλημα με την μπαταρία!! Edited by edy220
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησε το kies και θα περαστουν και οι drivers...

 

Tο έχω περάσει αλλά θα ξαναδοκιμάσω.Ευχαριστώ! Τίποτα τελικά, δεν μπορω να καταλάβω με τίποτα τι μπορεί να φταίει..

Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Tο έχω περάσει αλλά θα ξαναδοκιμάσω.Ευχαριστώ! Τίποτα τελικά, δεν μπορω να καταλάβω με τίποτα τι μπορεί να φταίει..

μηπως πριν συνδεσεις το κιν ξεχνας να ενεργοποιησεις το usb debugging?εφαρμογες-->ρυθμισεις-->αναπτυξη-->εντοπισμος σφαλματων usb

...αλλιως οπως σ ειπε κ ο φιλος καποια drivers δν 8α εχεις

Link to comment
Share on other sites

μηπως πριν συνδεσεις το κιν ξεχνας να ενεργοποιησεις το usb debugging?εφαρμογες-->ρυθμισεις-->αναπτυξη-->εντοπισμος σφαλματων usb

...αλλιως οπως σ ειπε κ ο φιλος καποια drivers δν 8α εχεις

 

Όχι φίλε όλα τα έχω κάνει και το θέμα είναι ότι είναι τόσο απλή η διαδικασία που τρελαίνομαι ακόμα περισσότερο (Δεν είμαι άσχετος από root, έχω rootarei και το δικό μου Huawey ideos x5). Απλά όταν πατάω στο root δεν μου τρέχει αυτό που έχω κατεβάσει.. Μου δείχνει ότι κολλάει εκεί (κάτι σαν να μην βρίσκει τον φάκελο)! Μήπως χρειάζεται να κάνω κάτι extra στο kies εκτός απ' το install του ?

Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε όλα τα έχω κάνει και το θέμα είναι ότι είναι τόσο απλή η διαδικασία που τρελαίνομαι ακόμα περισσότερο (Δεν είμαι άσχετος από root, έχω rootarei και το δικό μου Huawey ideos x5). Απλά όταν πατάω στο root δεν μου τρέχει αυτό που έχω κατεβάσει.. Μου δείχνει ότι κολλάει εκεί (κάτι σαν να μην βρίσκει τον φάκελο)! Μήπως χρειάζεται να κάνω κάτι extra στο kies εκτός απ' το install του ?

 

Δοκίμασε να το κάνεις με μία παλαιότερη εκδοσή του Superoneclick

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι εχει συνδεσει κανεις το κινητο με λαπτοπ ωστε να μοιραζεται την συνδεση 3g με tethering στην 10.5 ?
Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι εχει συνδεσει κανεις το κινητο με λαπτοπ ωστε να μοιραζεται την συνδεση 3g με tethering στην 10.5 ?

 

δυστυχως με την 10.5 το tethering δεν δουλευει...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα το ξαναπώ γιατί μάλλον δεν το είδατε, ξέρετε πως πάω στην επίσημη 2.2 η στην 10.5 του Κύριλλου από 9 του Κύριλλου (η 9 μου εμφανίζει προβλήματα με την μπαταρία όταν το χρησιμοποιώ τελειώνει για πλάκα και κλείνει όταν είναι ακόμα στο 30 τις εκατώ)

Σας ευχαριστώ πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις την 2,2 η την 10,χ(δεν θυμαμαι ποια ειναι η βασικη) απο xda και την περνας οπως περασες την 9.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και αυτό αλλά τίποτα.

 

Κάτι δεν κάνεις σωστά. Ρίξε μία ματιά στην υπογραφή μου. Ίσως βρεις κάτι που σε βοήθησει

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν κάνεις σωστά. Ρίξε μία ματιά στην υπογραφή μου. Ίσως βρεις κάτι που σε βοήθησει

 

Φιλε δεν ξερω αν το θυμασαι αλλα πριν μερικους μηνες ειχα και εγω προβλημα με το ροοτ και τελικα με βοηθησες εσυ και το καναμε μαζι μεσω teamviewer. ισως εχει και αυτος καποιο παρομοιο προβλημα και το superoneclick δεν λειτουργει σωστα σε μερικες συγκεκριμενες συσκευες παροτι αλλοι δεν ειχαν προβλημα με το ιδιο μοντελο...

Link to comment
Share on other sites

παιδια..εγω εχω το εξης προβλημα και δεν εχω βρει τοσο καιρο ακρη..εχω δοκιμασει την 9.3 και τωρα φοραω την 9.6 του Κυριλλου..το προβλημα ειναι οτι ενω κανω συνδεση με το link2sd ολες τις εφαρμογες μου μου βγαινει μηνυμα οτι εχω ελειψη χωρου και δεν μπορω να κανω ουτε εγκατασταση νεας εφαρμογης...Να σημειωσω οτι 1) εχω κανει τη διαδικασια του v6-superuser ακολουθωντας κατα γραμμα τις οδηγιες

2) οι εφαρμογες και τα δεδομενα που

υπαρχουν στη εσωτερικη μνημη ειναι υπερβολικα μικρα αλλα παρολαυτα η μνημη φτανει κατω απο 20 mb..αδικαιολογητα.. συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα αυτο το προβλημα με βασανιζει πολυ καιρο τωρα μη μπορωντας να βαλω ουτε 10-15 εφαρμογες εχοντας απειρο χωρο στη sd

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις την 2,2 η την 10,χ(δεν θυμαμαι ποια ειναι η βασικη) απο xda και την περνας οπως περασες την 9.

 

ευχαριστώ ρε συ υπάρχει κανένα λινκ να το βρω μήπως;(μου άρεσε η 9.6 αλλά το πρόβλημα με την μπαταρία είναι τεράστιο(φορτίζει εντελώς το κινητό πολύ γρήγορα αλλά επίσης τελειώνει η μπαταρία πολύ γρήγορα!!

Link to comment
Share on other sites

Η πιο σταθερή που έχω δοκιμάσει και έχω ακόμη πάνω στο κινητό είναι η 9.5 του Κύριλλου. Αν συναντάτε προβλήματα γυρίστε σε αυτήν.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ ρε συ υπάρχει κανένα λινκ να το βρω μήπως;(μου άρεσε η 9.6 αλλά το πρόβλημα με την μπαταρία είναι τεράστιο(φορτίζει εντελώς το κινητό πολύ γρήγορα αλλά επίσης τελειώνει η μπαταρία πολύ γρήγορα!!

 

αυτο που φορτιζει το κινιτο πολυ γρηγορα το εκανε κ σε μενα κ ουσιαστικα τουλαχιστν σε εμενα ηταν lag...εδειχνε δηλαδη οτι φορτιζε αλλα ηταν κα8αρα εικονικο το 100% ...φορτισε το κλειστο να δεις μηπως αλλαξει κατι

Link to comment
Share on other sites

κάτι έπαθε η μπαταρία με την 9.6 φορτίζει αμέσως και ξεφορτίζει ΠΑΡΑ πολύ γρήγορα μπαίνεις πχ στο ίντερνετ για 2 λεπτά και τελειώνει η μπαταρία η μόνη λύση για να μην ξεφορτίσει είναι να μην το χρησιμοποιείς καθόλου που τότε κρατάει αρκετά, έβαλα την 9.6 non oc πάλι τα ίδια δοκίμασα και σκέτη την 9 πάλι τα ίδια, οπότε το μόνο που έχω να κάνω είναι να γυρίσω στην κανονική...και την φλάσαρα πολλές φορές πάλι τα ίδια μήπως έχουν διαγραφεί τίποτα αρχεία;

ΥΓ κάθε φορά που φλασάρω την ROM στο recovery mode μου εμφανίζει αυτό το μύνημα σας λέει κάτι; Μήπως σχετίζεται με το πρόβλημα της μπαταρίας;

E: cant open /cache/ recovery/log

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...