Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψιλομπερδεύτηκα. Τελικά ποια είναι η 8 ή η 7.5;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

Kyrillos' rom v8.0 [status: Unreleased]

v7.5 beta OC =>

Part1: http://hotfile.com/dl/130120878/0045...part1.rar.html

part2: http://hotfile.com/dl/130122586/bc48...part2.rar.html

 

Η 7.5beta ειναι..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από ότι είδα η τελευταία ROM του Κυρίλλου έχει APP2SD+. Με βάση τα όσα εξηγεί ο Κύριλλος σε σχετικό ποστ στο XDA, ίσως το APP2SD+ δεν είναι πολύ καλή επιλογή για κάποιον που έχει SD card χαμηλής ταχύτητας. Η ερώτηση μου είναι αν το APP2SD+ είναι κάτι που μπορεί κανείς να αλλάξει σχετικά εύκολα (και να βάλει ας πούμε APP2SD);

H προσθήκη του APP2SD στη ROM του Κυρίλλου έχει κάποια σχέση με τα app2sd scripts που είχε ανεβάσει στο xda o Κύριλλος; Είναι κάτι εύκολο να την αλλάξει κανείς ή πρέπει να είναι..... Κύριλλος;;

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα η τελευταία ROM του Κυρίλλου έχει APP2SD+. Με βάση τα όσα εξηγεί ο Κύριλλος σε σχετικό ποστ στο XDA, ίσως το APP2SD+ δεν είναι πολύ καλή επιλογή για κάποιον που έχει SD card χαμηλής ταχύτητας. Η ερώτηση μου είναι αν το APP2SD+ είναι κάτι που μπορεί κανείς να αλλάξει σχετικά εύκολα (και να βάλει ας πούμε APP2SD);

H προσθήκη του APP2SD στη ROM του Κυρίλλου έχει κάποια σχέση με τα app2sd scripts που είχε ανεβάσει στο xda o Κύριλλος; Είναι κάτι εύκολο να την αλλάξει κανείς ή πρέπει να είναι..... Κύριλλος;;

μηπως βιάζεσαι πολύ? κάτσε να βγάλει την 8.0 και φαντάζομαι θα μας εξηγήσει τι πρεπει να κάνουμε και πως.

Σιγουρα θα ξέρει ο Κ. οτι όλοι δεν έχουν class10+ κάρτες !

Το μόνο σίγουρο είναι οτι η 7.1 βάρυνε πολύ το κινητό χωρίς ουσιαστικό κέρδος, η 7.5 είναι ακόμα beta και... αναμένουμε!

Να είσαι σίγουρος οτι ο Κ. ξέρει τι κάνει! (αν και είναι λάθος ομάδα - χεχε)

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

μηπως βιάζεσαι πολύ? κάτσε να βγάλει την 8.0 και φαντάζομαι θα μας εξηγήσει τι πρεπει να κάνουμε και πως.

Σιγουρα θα ξέρει ο Κ. οτι όλοι δεν έχουν class10+ κάρτες !

Το μόνο σίγουρο είναι οτι η 7.1 βάρυνε πολύ το κινητό χωρίς ουσιαστικό κέρδος, η 7.5 είναι ακόμα beta και... αναμένουμε!

Να είσαι σίγουρος οτι ο Κ. ξέρει τι κάνει! (αν και είναι λάθος ομάδα - χεχε)

 

Δεν αναφερόμουν στην 8. Στην 7.5 αναφερόμουν και η ερώτησή μου ήταν εγκυκλοπαιδικής φύσεως και όχι συγκεκριμένα μόνο για τη ROM του Κυρίλλου.:)

Πάντως συμφωνώ απολύτως στα όσα λες για την 7.1. Το κινητό κυριολεκτικά σέρνεται.... Waiting for the new one. In Kyrillos we trust :P

Edited by Guest19
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφερόμουν στην 8. Στην 7.5 αναφερόμουν και η ερώτησή μου ήταν εγκυκλοπαιδικής φύσεως και όχι συγκεκριμένα μόνο για τη ROM του Κυρίλλου.:)

Πάντως συμφωνώ απολύτως στα όσα λες για την 7.1. Το κινητό κυριολεκτικά σέρνεται.... Waiting for the new one. In Kyrillos we trust :P

 

η 8 είναι ready σχεδόν (98%), το μόνο που μένει είναι να ξαναφτιάξω το θέμα ώστε να είναι καλύτερης ανάλυσης αλλά μόλις κάνω compile Και το περνάω γίνεται force close, ακόμα και χωρίς να κάνω edit.. Θα βρω τη λύση πάντως! Αυτά τα φροντηστήρια είναι καταστροφικά στην 3η λυκείουυυ...

Link to comment
Share on other sites

η 8 είναι ready σχεδόν (98%), το μόνο που μένει είναι να ξαναφτιάξω το θέμα ώστε να είναι καλύτερης ανάλυσης αλλά μόλις κάνω compile Και το περνάω γίνεται force close, ακόμα και χωρίς να κάνω edit.. Θα βρω τη λύση πάντως! Αυτά τα φροντηστήρια είναι καταστροφικά στην 3η λυκείουυυ...

 

προσωπική εμπειρία με την 7.5 αν δεν είχα το πρόβλημα με το ίντερνετ δεν θα το άλλαζα εύκολα. Η ρομ έχει κάτσει τέλεια και επειδή δεν μου αρέσουν τα πισωγυρίσματα θα περιμένω τελικά την 8 για λύτρωση.

Link to comment
Share on other sites

η 8 είναι ready σχεδόν (98%), το μόνο που μένει είναι να ξαναφτιάξω το θέμα ώστε να είναι καλύτερης ανάλυσης αλλά μόλις κάνω compile Και το περνάω γίνεται force close, ακόμα και χωρίς να κάνω edit.. Θα βρω τη λύση πάντως! Αυτά τα φροντηστήρια είναι καταστροφικά στην 3η λυκείουυυ...

 

Άντε με το καλό:)! Σε ευχαριστούμε για όλα. Πρώτα η Παιδεία και μετά το Galaxy 3. Έρχονται δύσκολες εποχές:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...

Αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα. Με το ίδιο ακουστικό bluetooth, όταν το συνδέω σε άλλο κινητό μιλάω μια χαρά. Όταν το συνδέω στο Galaxy 3 μας, ακούω το συνομιλητή μου "θαμπά". Σας λέει κάτι αυτό; Μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση από το Voodoo;

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό:)! Σε ευχαριστούμε για όλα. Πρώτα η Παιδεία και μετά το Galaxy 3. Έρχονται δύσκολες εποχές:)

 

Λόγω των δύσκολων εποχών που έρχονται... κοίταξε να πας στην Samsung γιατί με την παρα-παιδία στην Ελλάδα δεν βλέπω προκοπή.

Κάνεις καλή δουλειά Κύριλλε και αξιοποίησέ το.

Link to comment
Share on other sites

μηπως βιάζεσαι πολύ? κάτσε να βγάλει την 8.0 και φαντάζομαι θα μας εξηγήσει τι πρεπει να κάνουμε και πως.

Σιγουρα θα ξέρει ο Κ. οτι όλοι δεν έχουν class10+ κάρτες !

Το μόνο σίγουρο είναι οτι η 7.1 βάρυνε πολύ το κινητό χωρίς ουσιαστικό κέρδος, η 7.5 είναι ακόμα beta και... αναμένουμε!

Να είσαι σίγουρος οτι ο Κ. ξέρει τι κάνει! (αν και είναι λάθος ομάδα - χεχε)

 

 

Μια χαρα ομαδα ειναι...τωρα θα εχουμε και πετροδολλαρα,:D

Τωρα που ανεφερες class 10 καρτα,η δικια μου δεν γραφει τι ειναι.Ξερει κανεις πως το βρισκουμε αλλιως και οντως υπαρχει αισθητη διαφορα οσο ανεβαινεις class?Ψηνομαι να παρω μια απο ebay...Ιδανικο μεγεθος σε gb για να αποφευγουμε lag?

Link to comment
Share on other sites

Λόγω των δύσκολων εποχών που έρχονται... κοίταξε να πας στην Samsung γιατί με την παρα-παιδία στην Ελλάδα δεν βλέπω προκοπή.

Κάνεις καλή δουλειά Κύριλλε και αξιοποίησέ το.

 

Οπως καποιος Ελληνας που πηγε στο Facebook και τα ΄κονομησε... Αν θυμαμαι,πηρε 25000 δολαρια πριμ και 100 χιλιαρικα τον χρονο...αυτα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ομαδα ειναι...τωρα θα εχουμε και πετροδολλαρα,:D

Τωρα που ανεφερες class 10 καρτα,η δικια μου δεν γραφει τι ειναι.Ξερει κανεις πως το βρισκουμε αλλιως και οντως υπαρχει αισθητη διαφορα οσο ανεβαινεις class?Ψηνομαι να παρω μια απο ebay...Ιδανικο μεγεθος σε gb για να αποφευγουμε lag?

 

Αν δε γράφει τίποτα από ότι είδα κάπου στο Internet είναι πιθανότατα class 2. Για να δεις τι ταχύτητα έχει κατέβασε κανένα tool για μέτρηση ταχύτητας εγγραφής-ανάγνωσης από το Internet.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ομαδα ειναι...τωρα θα εχουμε και πετροδολλαρα,:D

Τωρα που ανεφερες class 10 καρτα,η δικια μου δεν γραφει τι ειναι.Ξερει κανεις πως το βρισκουμε αλλιως και οντως υπαρχει αισθητη διαφορα οσο ανεβαινεις class?Ψηνομαι να παρω μια απο ebay...Ιδανικο μεγεθος σε gb για να αποφευγουμε lag?

 

Λογικά class2 θα είναι. Με class10 υπάρχει μεγάλη διαφορά!! Σου προτείνω να πάρεις αυτήν http://www.mymemory.co.uk/Micro-SDHC/Kingston/Kingston-8GB-Micro-SD-%28SDHC-%29-Multi-Kit---Class-10 , είναι αρκετά καλή, σε μια βδομάδα θα σου έρθει! :P

Link to comment
Share on other sites

Kyrillos ελπιζω στην 8 να εχεις φτιαξει αυτο τ ριμαδι τ gps που δεν εχει δουλεψει ποτε..

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Έχω την 7.1 (OC) rom του kyrilloy και θέλω να κάνω downgrade στην 7.0 (OC) μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;Ευχαριστώ !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Έχω την 7.1 (OC) rom του kyrilloy και θέλω να κάνω downgrade στην 7.0 (OC) μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;Ευχαριστώ !

 

Δεν χρειάζεται.Σε λίγο θα βγεί η 8 που θα'ναι "καθαρή" κ καλύτερη από την 7.1 κ θα διορθώσει applications που "βάραιναν" την rom. :)

Υ.Γ Μην νομίζεις.....κ έγω υπομονή κάνω μέχρι να βγεί η 8.Ειδαλλιώς θα'χα βάλει ήδη την 6.1(προσωπικά)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα πει γρήγορη απάντηση !! Κάνουμε υπομονή λοιπόν (ελπίζω όχι πολύ !!) μέχρι να βγει η 8 !! Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο,το setCPU ουσιαστικά αυτό που κάνει είναι ότι σου παρέχει τη δυνατότητα να ρυθμίσεις την επίδοση της cpu σου τις στιγμές που θες,δεν έχει να κάνει με αύξηση των επιδόσεων της cpu ε ;(!) ευχαριστώ !!
Link to comment
Share on other sites

Το gps στην v8 θα είναι αρκετά καλύτερο (ελπίζω :P) Θα το δοκιμάσω σε λίγο και θα σας πω τα αποτελέσματαα.
Link to comment
Share on other sites

Το gps στην v8 θα είναι αρκετά καλύτερο (ελπίζω :P) Θα το δοκιμάσω σε λίγο και θα σας πω τα αποτελέσματαα.

 

Περιμενουμε πως και πως να φλασαρουμε την ν8 με τα καλουδια της.. :)

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. αντιπετωπιζω το εξης προβλημα.. δεν μπορω να ενεργοποιησω το internet στο κινητο. Εχω cosmote.. εχω βαλει ολες τις ρυθμισεις apn internet + mms που εχω δει στα προηγουμενα Post εκανα επαννεκινηση αλλα τιποτα.. και στη λειτουργια δικτυου βαζω και τα δυο.. αλλα δεν βγαζει ποτε 3G ουτε μπαινει στο Internet.. υπαρχει ενδεχομενο να εχει προβλημα η συσκευη? ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο Post σε λαθος thread παρακαλω σβηστετο....ευχαριστω....:O

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. στην CM7 ROM πως μπαινουμε στο μενου USB για να δουμε τα αρχεια της καρτας οταν συνδεουμε το κινητο στον Η/Υ?
Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...