Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα και την 7 σε ενα φιλο μ και δεν βγαζει επιλογη γλωσσας γραφης ελληνικα εχει μονο english(UK ήUS)...

Τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση?

 

Κανε wipe data/factory reset και λογικα θα στα εμφανισει...

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανε wipe data/factory reset και λογικα θα στα εμφανισει...

 

θα δοκιμασω και θα ενημερωσω

Οκ φιλε μ ευχαριστω

εκανα ενα reboot και τα εβγαλε και παλι ευχαριστω για το helping :)

Link to comment
Share on other sites

η vodafone 2.1 update1 ειναι η τελευταια επισημη ?

 

εβαλα αυτη του αστροναυτη αλλα δεν ελεγχει πλεον αν υπαρχει κατι καινουριο .. γιατι ; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Kyrillos' rom v7.2 [status: Unreleased]

 

Ετοιμαστείτε.... κοινώς: ερχεται σύντομα!

:w00t::w00t::w00t:

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

η vodafone 2.1 update1 ειναι η τελευταια επισημη ?

 

εβαλα αυτη του αστροναυτη αλλα δεν ελεγχει πλεον αν υπαρχει κατι καινουριο .. γιατι ; ευχαριστω[/Q

 

Μεσω kies ελεγξες αν υπαρχει αναβαθμιση ?

Αν δεν σου κανει αναβαθμιση δοκιμασε την cosmote2.1 και μετα τσεκαρε για update. Η τελευταια επισημη ειναι η 2,2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας εχω του Κυριλλου την 4 και ηθελα να μιλησω μεσω skype kai Viber (κινητο με κινητο)με καποιον ενω εγω τον ακουγα αυτος δεν με ακουγε,(ενω pc με κινητο με ακουει)ξερει κανεις να μου πει που υπαρχει το προβλημα?

Επισης εχει κανενας να μου δωσει για το navigon τον χαρτη της Ολλανδιας?

Edited by MOISIS
Link to comment
Share on other sites

Κυρίλλε είδα στο xda για 7.5 θα είναι update zip ή θα πρέπει να κάνουμε wipe?Πιστεύω ότι το youtube app δεν χρειαζόταν να το βγάλεις εκτός κ αν το ζήτησε η εταιρεία.Περιμένω να γίνει released :D
Link to comment
Share on other sites

Κυρίλλε είδα στο xda για 7.5 θα είναι update zip ή θα πρέπει να κάνουμε wipe?Πιστεύω ότι το youtube app δεν χρειαζόταν να το βγάλεις εκτός κ αν το ζήτησε η εταιρεία.Περιμένω να γίνει released :D

συμφωνω με τον προηγούμενο, το θέλουμε!

καλή η ιδέα με τα κερνελ που λες για την 7.5

μαλλον η 7.2 δεν θα βγει ποτέ?

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με τον προηγούμενο, το θέλουμε!

καλή η ιδέα με τα κερνελ που λες για την 7.5

μαλλον η 7.2 δεν θα βγει ποτέ?

 

Οντος και το youtube αλλα και το think office το θελουμε.

 

Η 7.2 "αναβαθμιστηκε" σε 7.5........

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Οντος και το youtube αλλα και το think office το θελουμε.

 

Η 7.2 "αναβαθμιστηκε" σε 7.5........

 

Το youtube καλύτερα να μην είναι στα system apps για εξοικονόμιση χώρου. Έτσι και αλλιώς, ένα λεπτό θα σας πάρει να το κατεβάσετε από το μαρκετ :P Το Think Office θα το έχω σαν update.zip :)

Link to comment
Share on other sites

Το youtube καλύτερα να μην είναι στα system apps για εξοικονόμιση χώρου. Έτσι και αλλιώς, ένα λεπτό θα σας πάρει να το κατεβάσετε από το μαρκετ :P Το Think Office θα το έχω σαν update.zip :)

 

Οοκ!!! Αναμενουμε.....

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μηπως εχει κανεις καμια πληροφορια για CM7 2.3.5 alpha 6 αν δουλευει σωστα κτλ....???Η αν κατι δεν δουλευει τι δεν δουλευει,....??? :O
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μηπως εχει κανεις καμια πληροφορια για CM7 2.3.5 alpha 6 αν δουλευει σωστα κτλ....???Η αν κατι δεν δουλευει τι δεν δουλευει,....??? :O

 

Την έβαλα εγώ. Καλή, ωραία, αλλά επιστρέφω στην "αψεγάδιαστη" ρομ μου. Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι για το app2sd στην cm7. :(

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Κυριλλε ειμαι στην φαση που δεν εχω τι να κανω και απλα αλλαζω ρομ ετσι για να τις δω, εως τωρα ειμαι με την ρομ σου την 7.1 με fugumod ultra και ειναι αψογη αντε να μου εχει κανει κολλημα 1-2 φορες μεσα σε 2 εβδομαδες δηλαδη μια χαρα.....Δηλ αυτο με το app2sd δεν αποθηκευονται οι εφαρμογες στην καρτα.....???Και κατι τελευταιο εσυ κυριλλε ποτε θα την εχεις ετοιμη την ρομ....??Ετσι απο περιεργεια.....!!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τον 1.9 kernel; Τι λέει; Μέχρι στιγμής όσες φορές κι αν δοκίμασα τον 1.8 δεν έμεινα ικανοποιημένος. 1.6 rules!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τον 1.9 kernel; Τι λέει; Μέχρι στιγμής όσες φορές κι αν δοκίμασα τον 1.8 δεν έμεινα ικανοποιημένος. 1.6 rules!!!

 

Τον έβαλα εγώ. Καλός είναι :P

Link to comment
Share on other sites

Καλος ειναι οντως τον δοκιμασα για κανα 4ωρο...Αν και εγω στο overclock ειμαι του 1.3+ οποτε fugumod.....Ο g3mod extreme δεν μπαινει, με το που το παω 1.4 ghz μου κολλαει.....Ξερει κανεις γιατι....????:X
Link to comment
Share on other sites

Καλος ειναι οντως τον δοκιμασα για κανα 4ωρο...Αν και εγω στο overclock ειμαι του 1.3+ οποτε fugumod.....Ο g3mod extreme δεν μπαινει, με το που το παω 1.4 ghz μου κολλαει.....Ξερει κανεις γιατι....????:X

φίλε, ο επεξεργαστής επίσημα είναι 667Μhz...

αναρωτιέσαι γιατί κολλάει στα... 1400Μhz??? (πάνω από διπλάσια συχνότητα!)

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ειμαι ο τυπος του οτι εχω στα χερια μου το βελτιωνω και ας το παρω στα χερια.....χιχιχι :D.....Και αφου εχει βγει γιατι να μην λειτουργει να πεις οτι δεν ειχε βγει κατι παει στο καλο αλλα απο την στιγμη που υπαρχει πρεπει να δουλευει.....Π.χ και ο fugumod ultra λεει 1366 ασχετα που κανονικα ειναι 1300 (νομιζω) αλλα δουλευει ρολοι σε εμενα και με σχεδον κανενα προβλημα.....Αρα γιατι να μην δουλευει ο extreme???? ;)
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ειμαι ο τυπος του οτι εχω στα χερια μου το βελτιωνω και ας το παρω στα χερια.....χιχιχι :D.....Και αφου εχει βγει γιατι να μην λειτουργει να πεις οτι δεν ειχε βγει κατι παει στο καλο αλλα απο την στιγμη που υπαρχει πρεπει να δουλευει.....Π.χ και ο fugumod ultra λεει 1366 ασχετα που κανονικα ειναι 1300 (νομιζω) αλλα δουλευει ρολοι σε εμενα και με σχεδον κανενα προβλημα.....Αρα γιατι να μην δουλευει ο extreme???? ;)

 

Γιατί όπως έχει αναφερθεί και παλιότερα δεν μπαίνουν όλα σε όλες τις συσκεύες. Π.χ. εμένα έχει μπει ο 1.5 extreme αλλά κανένας μετά από αυτό. Νομίζω ότι μάλλον καλομάθαμε και αρχίζουμε να ζητάμε υπερβολικά πράγματα από το γαλαξία μας, και το εαυτό μου βάζω μέσα εννοείται!!!

 

Sent from my Kyrillos Galaxy 3 v7.0 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα εννοειται οτι εχουμε καλομαθει...Μαλλον μας εχουν καλομαθει...:p Εμενα παντως απο 1.6 μεχρι 1.9 που εχω δοκιμασει τον extreme μου κολλαει συνεχεια......:cry:
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα εγώ. Καλή, ωραία, αλλά επιστρέφω στην "αψεγάδιαστη" ρομ μου. Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι για το app2sd στην cm7. :(

 

κι εγω μολις την εβαλα. ειναι παρα πολυ καλη αλλα εχει αρκετα προβληματα ακομα. αλλα ειναι μια πολυ αξιολογη προσπαθεια. ειναι χρησιμοποιησιμη παντως. δουλευει το τηλεφωνο για τις καθημερινες λειτουργιες απλα δε δουλευουν ολα.

 

απεχει πολυ ακομα απο του κυριλλου αλλα πιστευω οτι θα ειναι πολυ ωραια οταν ο κυριλλος βγαλει ρομ με 2.3.5

 

για το app2sd και βεβαια μπορεις να κανεις. το εκανα κι επιασε αφηνοντας 160 ΜΒ χωρο στην internal. αντιγραφω απο το xda:

 

People who are confused about app2sd :

# open settings-cyanogenmod settings- application

#check allow application moving

#Download S2E app from market..

#open and press menu and select settings

#Check "mount as ext4" and click import

#reboot

# restore your apps

#open s2e.. now you'll see the ext partition on top right

# check application, dalvik cache and cache

# reboot and you're done

Edited by achkap
Link to comment
Share on other sites

1) Εμενα παντως η CM μου παρουσιαζει αρκετα προβληματα και συχνα reboot με loop στο bootanimation.. (και με τους 2 κερνελ 1.8 και 1.9 που ειναι για CM)

 

2) Για τον fugumod ultra 1366 λετε την prerelease εκδοση? Γιατι εμενα παρουσιαζει προβλημα αυτη η εκδοση με την φορτιση του κινητου.. Υπαρχει καποια αλλη εκδοση fugumod στα 1366?

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

για να περάσεις την ρομ του kyrillou ακολουθείς

τον οδηγό στη πρώτη σελίδα ? από που κατεβάζω

την ρομ 7.5 ? αυτή είναι η τελευταία ? είμαι ακόμα

με την εργοστασιακή και θέλω να την περάσω .

θα αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...