Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@amkokos δεν εχεις περασει την 10 ακομα?

οχι γιατί χρειάζομαι οπωσδήποτε το bluetooth...:cry:

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω δεν θελω να κρατησω μπακαπ πρεπει να κανω αυτο που λεει με το τιτανιουμ;

τα αλλα τα εκανα αλλα δε δουλευει. αυτο το S2E προγραμμα στο android δε με αφηνι να το κατεβασω γτ λεει το τηλ δεν την υποστηριζει. βρηκα ενα προγραμμα g3mod με αυτο μπορω να κανω κατι;

 

Ώπα ώπα μπερδεύτηκες.

Δεν χρησιμοποιείς το S2E. Αυτό δεν είναι για την 9.5. Είναι για τη 10. Δεν χρειάζεται να κατεβάσεις κανένα πρόγραμμα. Απλά πατάς του κουμπί κλεισίματος, μπαίνεις σε recovery mode και ακολουθείς τις παραπάνω οδηγίες ακριβώς. Λέει εκεί τίποτα για S2E :);;; Δε λέει:)

Όσο για το το Titanium δεν το χρειάζεσαι αν δε θες να κρατήσεις backup.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα . Για οσους θελουν να συνομιλουν εφ ολης της υλης για το κινητο μας χωρις να κινδυνευουν να βγουν off topic μπειτε Chat Astronaytis
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω να σαι καλα σαν να βγαζω μια ακρη. πως ελεγχω αν τα καταφερα;

 

Ένας τρόπος να δεις αν τα κατάφερες είναι να εγκαταστήσεις το Titanium Backup, το οποίο εκτός του ότι είναι η εφαρμογή που θα χρησιμοποιείς για Backup από εδώ και στο εξής σου επιτρέπει στην αρχική σελίδα να δεις αν λειτουργεί σωστά το partition. Κάτω κάτω πρέπει να γράφει "Κάρτα SD (a2sd)" και δίπλα το μέγεθος του partition που δημιούργησες.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα cosmote official update 1 για να μπορεσω να περασω 2.2 μεσω kies γιατι θελει να το παρει η αδερφη μου το τηλ και λεει δεν εχει update :( καμια ιδεα? να δοκιμασω official update vodafone help please
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα cosmote official update 1 για να μπορεσω να περασω 2.2 μεσω kies γιατι θελει να το παρει η αδερφη μου το τηλ και λεει δεν εχει update :( καμια ιδεα? να δοκιμασω official update vodafone help please

 

Δοκίμασε την. Αλλιώς το μεσημέρι θα σου στείλω άλλο λινκ.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βαλω live wallpapers στο galaxy 3. οταν γραφω την εντολη στην τριτη σειρα μου βγαζει το μηνυμα "cannot create /system: is a directory".

Το ιδιο γινεται και με την 4η/5η εντολη και μετα το reboot που δοκιμαζω να κατεβασω καποια wallpapers απο το market δεν λειτουργουν.

Τι πρεπει να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την. Αλλιώς το μεσημέρι θα σου στείλω άλλο λινκ.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

χμμ... ουτε το αλλο με αφηνει για update...

Link to comment
Share on other sites

χμμ... ουτε το αλλο με αφηνει για update...

γιατί δεν βάζεις κατευθείαν από το xda την 2.2?

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

οχι γιατί χρειάζομαι οπωσδήποτε το bluetooth...:cry:

 

απλα πεταει η 10 αλλα το μπλε δοντι μονο για μεταφορα αρχειων μου χρησιμευει οποτε δεν εχω προβλημα..για να δουμε θα βγει καμια αναβαθμιση....

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να βαλω live wallpapers στο galaxy 3. οταν γραφω την εντολη στην τριτη σειρα μου βγαζει το μηνυμα "cannot create /system: is a directory".

Το ιδιο γινεται και με την 4η/5η εντολη και μετα το reboot που δοκιμαζω να κατεβασω καποια wallpapers απο το market δεν λειτουργουν.

Τι πρεπει να κανω;

 

Οκ αυτο το ελυσα (εβλεπα τις εντολες απο το κινητο και φαινοταν καποια επιπλεον κενα που δεν υπηρχαν με αποτελεσμα να μην γραφω ακριβως αυτα που πρεπει)

 

Το θεμα ειναι οτι τωρα οταν γραφω την τριτη σειρα και παταω enter μου βγαζει το μηνυμα οτι δεν υπαρχει αρκετος χωρος στη συσκευη, αν και υπαρχουν πανω απο 60 ΜΒ ελευθερα στην εσωτερικη μνημη και φανταζομαι οτι φτανουν...

μπορει καποιος να μου πει τι κανω λαθος;;;???

 

ΥΓ: στην 4η και 5η εντολη δεν βγαζει κανενα μηνυμα.

ΥΓ1: Ο μονος τροπος να καταλαβω αν τα καταφερα ειναι να κατεβασω καποιο wallpaper και να δω αν λειτουργει; Πρεπει να μου εμφανιστει καποια παραπανω επιλογη εκει που διαλεγω φοντο??

Edited by savvas94
Link to comment
Share on other sites

Οκ αυτο το ελυσα (εβλεπα τις εντολες απο το κινητο και φαινοταν καποια επιπλεον κενα που δεν υπηρχαν με αποτελεσμα να μην γραφω ακριβως αυτα που πρεπει)

 

Το θεμα ειναι οτι τωρα οταν γραφω την τριτη σειρα και παταω enter μου βγαζει το μηνυμα οτι δεν υπαρχει αρκετος χωρος στη συσκευη, αν και υπαρχουν πανω απο 60 ΜΒ ελευθερα στην εσωτερικη μνημη και φανταζομαι οτι φτανουν...

μπορει καποιος να μου πει τι κανω λαθος;;;???

 

ΥΓ: στην 4η και 5η εντολη δεν βγαζει κανενα μηνυμα.

ΥΓ1: Ο μονος τροπος να καταλαβω αν τα καταφερα ειναι να κατεβασω καποιο wallpaper και να δω αν λειτουργει; Πρεπει να μου εμφανιστει καποια παραπανω επιλογη εκει που διαλεγω φοντο??

 

Θα πρέπει να σου λέει ζωντανές ταπετσαρίες η κάτι ανάλογο όταν πας να αλλάξεις φόντο.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@σάββα ποια έκδοση έχεις?

 

Πωσ γίνετε να βάλω το πληκτρολόγιο τησ σαμσουνκ?

Κάθε φορά που το βάζω λειτουργεί για λίγο και μετά μπαίνει το τζιντζερ από μόνο του. Εχω την 9.5

Link to comment
Share on other sites

μπες εδω : https://sites.google.com/site/astronaytiscom/home

 

στο τσατ..

 

ΥΓ. ακυρο δεν ξερω γιατι αλλα δεν μου δουλευει το τσατ..

Edited by mouse112
Link to comment
Share on other sites

Αυτη τη στιγμη λιγο δυσκολο γιατι ειμαι απο κινητο και δεν εχω και πολυ χρονο λογω διαβασματος (μας εχει καταστρεψει η τριτη λυκειου :P).

Απλα ειπα μηπως ειναι κατι σχετικα μικρο το λαθος που κανω και ισως καποιος να μου εξηγουσε για να ασχοληθω αργοτερα. ευαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Ναι root εχω κανει.

 

Αν ακολουθείς τις οδηγίες του πρώτου post θα κάνω μια λίγο διαφορετική πρόταση. Εφόσον έχεις κάνει root μήπως έχεις εγκαταστήσει και το root explorer (δεν είναι free...) ή το ES file explorer (είναι free); Με αυτά τα προγράμματα μπορείς να κάνεις αντιγραφή τα αρχεία εκεί που πρέπει χωρίς να γράφεις εντολές (αναρωτιέμαι επίσης γιατί στις οδηγίες δίνει την εντολή cat αντί για τη cp, αλλά δεν πειράζει)

Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθείς τις οδηγίες του πρώτου post θα κάνω μια λίγο διαφορετική πρόταση. Εφόσον έχεις κάνει root μήπως έχεις εγκαταστήσει και το root explorer (δεν είναι free...) ή το ES file explorer (είναι free); Με αυτά τα προγράμματα μπορείς να κάνεις αντιγραφή τα αρχεία εκεί που πρέπει χωρίς να γράφεις εντολές (αναρωτιέμαι επίσης γιατί στις οδηγίες δίνει την εντολή cat αντί για τη cp, αλλά δεν πειράζει)

 

Προσπαθησα χθες να κατεβασω το root explorer και επειδη δεν εχω πιστωτικη για να το πληρωσω απο το market, το κατεβασα απο καπου αλλου αλλα δεν γινοταν σωστα η εγκατασταση. Θα δοκιμασω σημερα να το βρω απο το pc και θα ακολουθησω τις σχετικες οδηγιες ενος post στο xda. Θα αναφερω σε λιγο αποτελεσματα...

 

Προσπαθησα χθες να κατεβασω το root explorer και επειδη δεν εχω πιστωτικη για να το πληρωσω απο το market, το κατεβασα απο καπου αλλου αλλα δεν γινοταν σωστα η εγκατασταση. Θα δοκιμασω σημερα να το βρω απο το pc και θα ακολουθησω τις σχετικες οδηγιες ενος post στο xda. Θα αναφερω σε λιγο αποτελεσματα...

 

Ουτε τωρα τα καταφερα. Στην αντιγραφη μου βγαζει το μηνυνα "There was not enough free disk space to complete the paste operation", ενω εχω περισσοτερα απο 40 ελευθερα ΜΒ στην εσωτερικη μνημη...

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

μπες εδω : https://sites.google.com/site/astronaytiscom/home

 

στο τσατ..

 

ΥΓ. ακυρο δεν ξερω γιατι αλλα δεν μου δουλευει το τσατ..

 

Δοκιμαστε εδω Chat Astronaytis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...