Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεις να με βοηθησεις για το τι θα κανω αν μπορεις φιλε μου...δεν εχω ιδεα απο samsung

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κυριλε εβαλα την 7 αλλα ανακαλυψα οτι δεν κρατησε τα Partitions που ειχα με αποτελεσμα να βγαζει προβλημα χωρου... μας εκαψες? :worry: :p
Mobile:Newman N1 ROM: Etotalk N1v1.0.7 Android version: 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

Κυριλε εβαλα την 7 αλλα ανακαλυψα οτι δεν κρατησε τα Partitions που ειχα με αποτελεσμα να βγαζει προβλημα χωρου... μας εκαψες? :worry: :p

 

Αποκλείεται! :D

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα δεν ξερω τι εχει παιχτει.... Την flashara και μου βγαζε οτι εχω 200 mb a2sd.... επειδη εφαγα τρελα κοληματα την ξανα φλασαρα και τωρα εχω 500 οπως ηταν δλδ το κανονικο μου! Τωρα την στρωνω για να την δοκιμασω!
Mobile:Newman N1 ROM: Etotalk N1v1.0.7 Android version: 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

Κυρίλλε στην V7 έχεις διορθώσει το bug με το πληκτρολόγιο?Αν ναι,δηλαδή όταν έχουμε το πληκτρολόγιο της samsung 3Χ4 δεν μας βγάζει πια διπλά γράμματα?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 7oc.wipe data partition πριν και μετα κτλ...

παλι δεν υπαρχει επιλογη ελληνικων χαρακτηρων στα πληκτρολογια και εχω και εγω θεμα με την εσωτερικη μνημη (το angry birds εβαλα και τερμα ο χωρος).Που υπαρχει η επιλογη στο titanium που εμπεριεχονται στο φακελο "select the default install location => internal"? δεν το βρισκω...

 

ευχαριστω αν καποιος εχει λυση σε σ αυτα.με το πληκτρολογιο ειχα το ιδιο προβλημα και στην 6 oc.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω windows 7 64bit.Το odin δεν μου διαβάζει σε download mode το κινητό.Κάνει ένα περίεργο ήχο κ δεν γράφει detected.Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα την 7 και αντιμετωπιζει προβλημα συχγρονισμου με το gmail και τις επαφες ειναι τυχαιο η φταιει κατι στην ρομ?
Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα την 7 και αντιμετωπιζει προβλημα συχγρονισμου με το gmail και τις επαφες ειναι τυχαιο η φταιει κατι στην ρομ?

 

Άστο καμια μέρα και βλέπουμε. Η ρομ δεν έχει πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Περνάω την 7.0. Περιμένω να ανοίξει μετά το πέρασμα... Επιστρέφω με εντυπώσεις!

 

Edit: Όλα καλά...Άνοιξε, έκανα partition και τώρα το modάρω με τις ρυθμίσεις μου και τα backup μου. Το έχω ξαναπεί αλλά άντε και στην Cyanogen. Ελπίζω να είμαστε κοντά. Με τα πρωτοβρόχια να σκάσει και αυτή μύτη!!!

Edited by pkatsaras
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω περασα την 7.0 του Κυριλλου αλλα με τον κερνελ του 4.1(oc) γιατι με τον αλλον κερνελ που εδεινε με την 7.0 κλασικα κολλαγε στην αρχη.......:O
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω περασα την 7.0 του Κυριλλου αλλα με τον κερνελ του 4.1(oc) γιατι με τον αλλον κερνελ που εδεινε με την 7.0 κλασικα κολλαγε στην αρχη.......:O

 

Φίλε όπως και με την 6.0 δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα!!! Πέρασε με την πρώτη με τον δικό της kernel. Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Περασα κι εγω την 7, ολα μια χαρα, εκτος του οτι κολαει στο boot-animation οταν το ανοιγω και ειναι mount η SD card.

 

Υπαρχει περιπτωση να φταιει τ' οτι εκανα τα partition με το mini Tool και οχι μεσω του κινητου ?

 

Στο gingerbread πληκτρολογιο γινεται να μπουν και τα Ελληνικα ?

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω windows 7 64bit.Το odin δεν μου διαβάζει σε download mode το κινητό.Κάνει ένα περίεργο ήχο κ δεν γράφει detected.Τι μπορεί να φταίει?

 

Εντάξει παιδιά μην με παρεξηγήσετε.........απλά είχα κάνει φορματ στο pc κ δεν είχα περάσει τo kies :shock:

Link to comment
Share on other sites

Κυρίλλε μόλις πέρασα την V7.0 κ παρατήρησα ότι το bug του πληκτρολογίου όπως γράφεις στο xda ότι διόρθωσες τελικά δεν ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ.Μιλάω για το 3Χ4 πληκτρολόγιο.Μπορείς να το διορθώσεις μ'ένα update ή θέλει απ'την αρχή rom?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Πρώτες εντυπώσεις για την v7.0. Ένα κλικ πιο γρήγορη από την 6.0 αλλά πιο ασταθής. Ήδη έχω 2 freeze αλλά ίσως να είναι και επειδή ψιλοπαιδεύτηκα λίγο με την επαναφορά των ρυθμίσεων και εφαρμογών από το Titanium. Στην ουσία περιμένω να την δω και σήμερα πως θα συμπεριφερθεί. Keep Roming Κύριλλε!!!
Link to comment
Share on other sites

με κανα δυο wipe παλι και κλεισιμο-ανοιγμα του κινητου,επανηλθε η επιλογη ελληνικης γλωσσας στα πληκτρολογιο.Στο titanium,που υπαρχει η επιλογη για internal?Δεν το βρισκω πουθενα
Link to comment
Share on other sites

με κανα δυο wipe παλι και κλεισιμο-ανοιγμα του κινητου,επανηλθε η επιλογη ελληνικης γλωσσας στα πληκτρολογιο.Στο titanium,που υπαρχει η επιλογη για internal?Δεν το βρισκω πουθενα

 

Το έχω στα ελληνικά το titanium οπότε θα στο πω όπως το βλέπω.

Titanium BackUp->Αριστερό κουμπί της συσκευής->Προτιμήσεις->Επαναφορά Αντιγράφων->Εσωτερική Μνημή

 

Έτοιμος!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...έχει κανείς να με προτείνει κανένα πρόγραμμα για μηνύματα στο samsung galaxy 3;έχω τ handcent sms αλλά έχει ένα πρόβλημα...όταν έχω κλειστό το κινητό κ μ στέλνουν μήνυμα δεν μπορώ να δω τί ώρα μου το έστειλαν...έχει κανείς να μ προτείνει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...έχει κανείς να με προτείνει κανένα πρόγραμμα για μηνύματα στο samsung galaxy 3;έχω τ handcent sms αλλά έχει ένα πρόβλημα...όταν έχω κλειστό το κινητό κ μ στέλνουν μήνυμα δεν μπορώ να δω τί ώρα μου το έστειλαν...έχει κανείς να μ προτείνει κάτι;

 

Go sms pro

Edited by Giannis1234

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

περασα την 7,0 oc πριν ειχα την 6,1 oc αλλα εχει κολλησει στο πρασινο android στην αρχη ενω στην 6,0 ειχε μπει με την πρώτη

καμια ιδεα?

 

τελικα φλασαρα δευτερη φορα με wipe data και ολα καλα τωρα την τεσταρω.

Edited by baggelisrouk
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω το εξής πρόβλημα έχω την έκδοση 5.7 του Κύριλλου και δεν θέλω να την αλλάξω λόγω σταθερότητας και μπαταρίας απλά ώρες ώρες θέλω να το κάνω πιο γρήγορο μέσω του setCPU το θέμα είναι ότι έχει σαν επιλογή το max το 667 που έχει προκαθορισμένη ταχύτητα το εργοστασιακό μπορείτε να μου πείτε πως θα το κάνω να τρέχει πιο γρήγορα και αν τα καταφέρω μέχρι που είναι το όριο(μην πάθει και τπτ το κινητό) καθώς και η προτιμότερη ταχύτητα overclock.
Link to comment
Share on other sites

Οι δικες μου εντυπωσεις παντως μετα απο μια μερα δοκιμων ειναι: Kyrillos v6.0 - Kyrillos v7.0 (OC και οι δυο) σημειωσατε 1!!!Νομιζω οτι ειναι πολυ πιο σταθερη και γρηγορη η 6.0!!!
Link to comment
Share on other sites

Πλεον και εγω ενας περηφανος χρηστης της v7.0 OC... Εχω να παρατηρησω οτι ενω δεν μου ανοιγε με τιποτα η 6.0 OC με τον αρχικο kernel και αναγκαστηκα να περασω τον G3mod ultimate για να ανοιξει το κινητο με OC, η v7.0 ανοιξε απευθειας με τον default kernel του fugumod. Αν και ειναι καινουργια η αναβαθμιση το κινητο μου φαινεται οτι εχει πιο στρωτη λειτουργια κ κινηση στα διαφορα μενου, ενω εχω την εντυπωση οτι και το market πλεον παει πιο γρηγορα, ενω στην 6,1 ψιλοκολλουσε. Προς το παρον πολυ θετικες εντυπωσεις... Κυριλλε δεν ξερω αν ειναι θεμα δικο σου ή του kernel αλλα με τον G3mod ειχα για scaling στο setCPU το smartass το οποιο μου φανηκε πολυ καλο οσον αφορα κ σε επιδοσεις και απο αποψη μπαταριας... Μπορει να ενσωματωθει η ρυθμιση με καποιο τροπο?

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...