Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kyrillos δεν εχω βρει κατι για stock...οποτε ομως μπορεσεις κανε εναν οδηγο αλλαγης θεματος....συνεχισε ετσι kyrillos!!εχεις βαλει τα γυαλια σε ολοκληρο κολοσσο samsung που δεν ηταν αξιοι ουτε το κινητο να συνδεθει σωστα με το kies!!μπραβο σου!!σε θελουμε ορεξατο!απογειωσε το κινητο!

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φίλε kakos αυτό μου έτυχε πριν 2 εβδομάδες περίπου και έκανα το εξής και πέτυχε το κινητό βάλτο σε download mode και μετά φλάσαρε το xxjpf (όχι όμως one package) το κανονικό με τα 4 αρχεία που είναι και άστο εμένα μου έκανε μισή ώρα να το φλασάρει.

αφου ειναι νεκρο ποσ να το κανο δεν ανιγι καθολου το κινιτο :O

Link to comment
Share on other sites

κι εγω με την v.5.0 beta που ειναι μακραν η πιο ομορφη και γρηγορη...την εχω 2 μερες και κανενα bug μεχρι τωρα. αλλα απ οτι εχω παρατηρησει απο τις αλλες μετα απο κανα δυο μερες εμφανιζονται καποια κολληματακια (οχι κατι σημαντικο) οποτε θα επανελθω.

συγχαρητηρια και παλι κυριλλε.

μια ερωτηση μονο. απο την v.4.0 oc η μνημη για τις εφαρμογες στο τηλεφωνο επεσε στα 75 ΜΒ απο κει που ηταν 120 περνωντας κανα δυο εφαρμογες μονο. εχεις ιδεα γιατι;

η αληθεια ειναι οτι εχω πολλες εφαρμογες. στην sd εχω 482 ΜΒ ελευθερα.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω με την v.5.0 beta που ειναι μακραν η πιο ομορφη και γρηγορη...την εχω 2 μερες και κανενα bug μεχρι τωρα. αλλα απ οτι εχω παρατηρησει απο τις αλλες μετα απο κανα δυο μερες εμφανιζονται καποια κολληματακια (οχι κατι σημαντικο) οποτε θα επανελθω.

συγχαρητηρια και παλι κυριλλε.

μια ερωτηση μονο. απο την v.4.0 oc η μνημη για τις εφαρμογες στο τηλεφωνο επεσε στα 75 ΜΒ απο κει που ηταν 120 περνωντας κανα δυο εφαρμογες μονο. εχεις ιδεα γιατι;

η αληθεια ειναι οτι εχω πολλες εφαρμογες. στην sd εχω 482 ΜΒ ελευθερα.

 

Κανε και μια μετακινηση εφαρμογων στην εσωτερικη μνημη με το titanium

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω την 4.1 oc.Για να βαλω την 5.0 beta χρειαζεται wipe data&cache η απλα flashαρω?

 

απλα φλασαρεις. κι εγω αυτην ειχα κι εγινε αμεσως...

Link to comment
Share on other sites

kyrillos κανω μεταφορα στο root explorer στο framework τα δυο αρχεια που μου είπες και μου βγάζει you cannot paste here because the file system is read only...τι να κανω??πληροφοριακα είμαι στην εκδοση 5.0 beta..:( Edited by vagosnet

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

kyrillos κανω μεταφορα στο root explorer στο framework τα δυο αρχεια που μου είπες και μου βγάζει you cannot paste here because the file system is read only...τι να κανω??πληροφοριακα είμαι στην εκδοση 5.0 beta..:(

 

κάνε κλικ πάνω δεξια στον root explorer το read mode και θα γυρίσει σε write mode και μετά κάνε αντιγραφη τα αρχεία

Όταν κάνεις μία ερώτηση είσαι ανόητος για πέντε λεπτά. Αν δεν κάνεις ποτέ ερωτήσεις:cry:, θα μείνεις ανόητος για όλη σου τη ζωή
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας καταπληκτικός οδηγός από τον χρήστη astronaytis, ο οποίος θα σας λύσει τα χέρια. Περιέχει πολλές πληροφορίες σχετικά με το flasarisma αλλά και οτιδήποτε έχει να κάνει με το κινητό! http://www.megaupload.com/?d=TCAUH3LE

 

Super Σε ευχαριστω παρα πολυ astronati πολυ ωραιος ο οδηγος σου :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια οτι και να κανω δεν μπορω να τα αντιγραψω μεσα στον framework..ο φακελος system ειναι read only...μηπως επειδη ειναι εκδοση beta?ή κατι δεν κανω καλα??και με astro file manager δοκιμασα αλλα τιποτα...

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Στο root explorer πάνω έχει ένα κουμπί ασημένιο που γράφει "Mount R/W" πάτα αυτό και μετά θα μπορείς να κάνεις αυτό που θες.
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα Διαβασα προσεκτικα τον νεο Οδηγο που εβγαλε ο astronaytis Καταρχην να πω πολλα Μπραβο στο Παλικαρι Για την Δουλεια που εχει κανει . τωρα παμε στα του οδηγου διαβασα οτι δεν πρεπει να περναμε με τιποτα το αρχειο Bootloader και εχω την εξής απορία . εμεις που εχουμε περασει ηδη την XXJPF και εχουμε βαλει το bootloader Μηπως θα πρεπει να το ξαναφλασαρουμε χωρις το Bootloader ;
Kyrillos rom v5.3
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω την 4.1 oc.Για να βαλω την 5.0 beta χρειαζεται wipe data&cache η απλα flashαρω?

 

απλα φλασαρεις. κι εγω αυτην ειχα κι εγινε αμεσως...

 

Δηλαδή με το φλασάρισμα δεν πειράζει καμμία ρύθμιση και κανένα πρόγραμμα; Απλά πάει και κάθεται πάνω από την 4;

Έχει και το setcpu;

Αν ναι να προχωρήσω στην εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με το φλασάρισμα δεν πειράζει καμμία ρύθμιση και κανένα πρόγραμμα; Απλά πάει και κάθεται πάνω από την 4;

Έχει και το setcpu;

Αν ναι να προχωρήσω στην εγκατάσταση

 

σε μενα που είχα την v.4.0 oc δεν πειραχτηκε τιποτα. το setcpu το ειχα ηδη οποτε δεν ξερω αν υπαρχει στη v5.0. δε χαλαει ουτε το ξυπνητηρι να φανταστεις. τα μονα που πρεπει να ξαναπερασεις ειναι καποια widget στην κεντρικη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα Διαβασα προσεκτικα τον νεο Οδηγο που εβγαλε ο astronaytis Καταρχην να πω πολλα Μπραβο στο Παλικαρι Για την Δουλεια που εχει κανει . τωρα παμε στα του οδηγου διαβασα οτι δεν πρεπει να περναμε με τιποτα το αρχειο Bootloader και εχω την εξής απορία . εμεις που εχουμε περασει ηδη την XXJPF και εχουμε βαλει το bootloader Μηπως θα πρεπει να το ξαναφλασαρουμε χωρις το Bootloader ;

 

ο bootloader έχει μπει. Δεν χρειάζεται ούτε υπάρχει λόγος να τον αλλάξεις. Αν φλασάρεις χωρίς bootloader τότε θα παραμείνει αυτός της JPF (και πιθανότατα δεν θα τον αντικαταστήσεις ποτέ).

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με το φλασάρισμα δεν πειράζει καμμία ρύθμιση και κανένα πρόγραμμα; Απλά πάει και κάθεται πάνω από την 4;

Έχει και το setcpu;

Αν ναι να προχωρήσω στην εγκατάσταση

 

Δεν άλλαξε απολύτως τίποτα μα τίποτα.

Απλά φοβερή η 5.0 beta!

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

έχω βάλει την έκδοση 4.1 του Κύριλλου και όπως ανέφερα σε άλλο ποστ είναι σαν να έχω νέο κινητό τηλέφωνο πολύ πιο γρήγορο και πολύ πιο αξιόπιστο! Έχω παρατηρήσει ωστόσο ένα πρόβλημα που δεν εμφανίζεται πάντα κατά τη διάρκεια των κλήσεων όπου γίνονται στιγμιαίες διακοπές στη φωνή. Στην αρχή νόμισα ότι είναι λόγω του handsfree αλλά σε ορισμένες περιπτώσεις ακόμα κι αν το αφαιρέσω πάλι το πρόβλημα δεν διορθώνεται. Εντάξει δεν είναι τόσο ενοχλητικό αλλά το έχει παρουσιάσει μετά το φλασάρισμα. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου εκανε το πρωτο freeze η 5.0 και αναγκαστικα να βγαλω μπαταρια για να ξεκολησει υπαρχει αλλος τροπος οταν κολησει να επανελθει οταν δεν ανταποκρινεται τιποτα?
Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα κι εγω να κανω partition τη καρτα μου ομως το madteam app2sd δεν το βρισκω πουθενα!!Πως αλλιως να το κανω;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα κι εγω να κανω partition τη καρτα μου ομως το madteam app2sd δεν το βρισκω πουθενα!!Πως αλλιως να το κανω;;

 

Λογικά έχεις stock rom έτσι? Πρέπει να κατεβάσεις αυτό και να το κάψεις σένα cd έτσι ώστε να βάλεις το cd και να εκκινήσεις σε ένα λειτουργικό που έχει μέσα αυτό το partition manager. Εκεί θα κάνεις partition την κάρτα (σε ext4, μέχρι 1gb κάνε και όχι παραπάνω.) αλλά θα χρειαστείς και ένα κέρνελ που υποστηρίζει ext4.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχεις stock rom έτσι? Πρέπει να κατεβάσεις αυτό και να το κάψεις σένα cd έτσι ώστε να βάλεις το cd και να εκκινήσεις σε ένα λειτουργικό που έχει μέσα αυτό το partition manager. Εκεί θα κάνεις partition την κάρτα (σε ext4, μέχρι 1gb κάνε και όχι παραπάνω.) αλλά θα χρειαστείς και ένα κέρνελ που υποστηρίζει ext4.

 

......Δεν τα καταλαβα και ολα οσα μου ειπες!!! (ειπαμε ειμαι λιγο ασχετος)Εχω τη 4.1 εκδοση!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου εκανε το πρωτο freeze η 5.0 και αναγκαστικα να βγαλω μπαταρια για να ξεκολησει υπαρχει αλλος τροπος οταν κολησει να επανελθει οταν δεν ανταποκρινεται τιποτα?

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλες της μητέρες!!!

 

Εγώ μόνο 1-2 έχω βγάλει μπαταρία.. συνήθως όταν μου κολλάει, πατάω παρατεταμένα (5-6 δευτερόλεπτα) το κουμπί "POWER" και μου κάνει επανεκκίνηση..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, πλέον η v5.0 beta2 Που θα βγει σε λίγες μέρες έχει και clockworkmod recovery!!

 

Υ.Γ: Ήρθε το 6ο οεοεοεοεοε!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, πλέον η v5.0 beta2 Που θα βγει σε λίγες μέρες έχει και clockworkmod recovery!!

Δηλαδη? τι ειναι το clockwoρkmod? τι κανει? κατι σαν το setcpu ή καμια σχεση?

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...