Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις φλασάρεις την JPF κλείστο. Μην κάνεις wipe data. φλάσαρε την ρομ μου και κάνε μόλις σε πάει στο recovery.

 

οκ, θα το δοκιμασω. Να το αφησω να επανεκκινήσει ή να το κλείσω αμέσως;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ, θα το δοκιμασω. Να το αφησω να επανεκκινήσει ή να το κλείσω αμέσως;

 

Άστο να ανάψει και μόλις φορτώσει το κλείνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ok, φαίνεται να είναι όλα εντάξει τώρα.

Έκανε κανονικά wipe data.

 

Τελικά τζίφος. Πάλι 0.00ΚΒ μου δείχνει.

:(:mad::blink:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τζίφος. Πάλι 0.00ΚΒ μου δείχνει.

:(:mad::blink:

 

Πως μπορώ να μπω σε recovery mode για να δοκιμάσω πάλι wipe data & cache;

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μπω σε recovery mode για να δοκιμάσω πάλι wipe data & cache;

 

πάτα το κουμπί που κλείνει και μετά recovery

Link to comment
Share on other sites

πάτα το κουμπί που κλείνει και μετά recovery

 

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τώρα μου λέει αμέσως μετά το σήμα της samsung "your storage not prepared yet, please use UI menu for format and reboot actions."

 

Να φλασάρω πάλι; Και αν ναι τι;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά και τώρα μου λέει αμέσως μετά το σήμα της samsung "your storage not prepared yet, please use UI menu for format and reboot actions."

 

Να φλασάρω πάλι; Και αν ναι τι;

 

Σορρυ δεν ξέρω γιατί δεν λειτουργεί σε μερικά κινητά :/. Πάντως αντί να βάλεις την JPM, μπορείς να βάλεις την καινούρια που βγήκε πριν 4 μέρες. http://hotfile.com/dl/114606097/800f179/I5800XWJPE.rar.html

Μην φλασάρεις CSC και BOOT, φλάσαρε PDA & PHONE.

Link to comment
Share on other sites

Κυριλλε, είμαι πολύ ευχαριστημένος με την RC2, δεν βρίσκω λόγο προς το παρόν να βάλω την RC3, θα περιμένω την τελική έκδοση.

Μόνο με με το Mad App2sd έχω πρόβλημα: μπορείς να εξηγήσεις λίγο πως ξέρω ότι έγινε η partition στην κάρτα, προσπάθησα μια δυο φορές και δεν έβγαλα άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ δεν ξέρω γιατί δεν λειτουργεί σε μερικά κινητά :/. Πάντως αντί να βάλεις την JPM, μπορείς να βάλεις την καινούρια που βγήκε πριν 4 μέρες. http://hotfile.com/dl/114606097/800f179/I5800XWJPE.rar.html

Μην φλασάρεις CSC και BOOT, φλάσαρε PDA & PHONE.

 

Οκ, θα το δοκιμάσω. ΑΝ δεν δουλέψει και πάλι, να δοκιμάσω με csc και boot?

Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα το δοκιμάσω. ΑΝ δεν δουλέψει και πάλι, να δοκιμάσω με csc και boot?

 

Μην ξαναφλασάρεις την ρομ μου. Το ίδιο αποτέλεσμα θα έχεις λογικά. Απλά μείνε στην καινούρια που θα βάλεις.

 

 

Κυριλλε, είμαι πολύ ευχαριστημένος με την RC2, δεν βρίσκω λόγο προς το παρόν να βάλω την RC3, θα περιμένω την τελική έκδοση.

Μόνο με με το Mad App2sd έχω πρόβλημα: μπορείς να εξηγήσεις λίγο πως ξέρω ότι έγινε η partition στην κάρτα, προσπάθησα μια δυο φορές και δεν έβγαλα άκρη.

 

Κατέβασε το titanium και δες στην πρώτη σελίδα. Θα πρέπει να λέει κάτω κάτω sdcard (a2sd)

Link to comment
Share on other sites

Απλά ο επεξεργαστής δουλεύει στα 1300 αντί για 667 εργοστασιακά. Εγκατέστησε το setcpu. Τικαρε το set on boot και βαλε τον επεξεργαστή όπου θεs. Στα ψηλά έχει καλύτερη επίδοση αλλά μεγαλύτερη κατανάλωση της μπαταρίας.

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

εψαξα στο μαρκετ το setcpu και δεν υπάρχει (ούτε με market enabler).

εβαλα το cpu master (free), φανταζομαι οτι κανει το ίδιο και δεν παίζει θέμα έ ?

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα το δοκιμάσω. ΑΝ δεν δουλέψει και πάλι, να δοκιμάσω με csc και boot?

 

Δούλεψε?

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε?

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Δούλεψε κανονικά. Θα αφήσω την JPE, βαρέθηκα...

Κύριλλε, στο δικό μου έχω την 3.3. Όταν βγει η τελική 4 μπορώ να την περάσω χωρίς απώλεια δεδομένων;

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε κανονικά. Θα αφήσω την JPE, βαρέθηκα...

Κύριλλε, στο δικό μου έχω την 3.3. Όταν βγει η τελική 4 μπορώ να την περάσω χωρίς απώλεια δεδομένων;

 

ναι. αλλά κάνε και backup καλού κακού.

 

εψαξα στο μαρκετ το setcpu και δεν υπάρχει (ούτε με market enabler).

εβαλα το cpu master (free), φανταζομαι οτι κανει το ίδιο και δεν παίζει θέμα έ ?

 

setcpu: http://www.multiupload.com/4U19PQ7N2K

 

θα το βάλω και στην υπογραφή μου για να το βρίσκετε εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια γεια σας.

παρακολουθώ καιρό το ποστ και να εκφράσω τα συγχαρητήρια μου στον kyrillos,

μολις το σαββατοκύριακο πέρασα την Kyrillos' Rom v4.0 RC2 (ειχα την indroid 3)

λοιπον... εχω πρόβλημα με την kyrillos εάν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, όταν με παίρνει κάποιος τηλέφωνο δεν μπορώ να το ξεκλειδώσω και κολλάει το τηλέφωνο σε μαύρη οθόνη , το μονο που φαίνεται εκείνη την στιγμή ειανι η επάνω μπάρα και τίποτε άλλο.

ο ήχος κλήσης συνεχίζει μέχρι να βγάλω την μπαταρία...

παρεπιτοντως το setcpu το εχω 667 max και 83 min μήπως γίνεται κάτι με αυτό?

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια γεια σας.

παρακολουθώ καιρό το ποστ και να εκφράσω τα συγχαρητήρια μου στον kyrillos,

μολις το σαββατοκύριακο πέρασα την Kyrillos' Rom v4.0 RC2 (ειχα την indroid 3)

λοιπον... εχω πρόβλημα με την kyrillos εάν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, όταν με παίρνει κάποιος τηλέφωνο δεν μπορώ να το ξεκλειδώσω και κολλάει το τηλέφωνο σε μαύρη οθόνη , το μονο που φαίνεται εκείνη την στιγμή ειανι η επάνω μπάρα και τίποτε άλλο.

ο ήχος κλήσης συνεχίζει μέχρι να βγάλω την μπαταρία...

παρεπιτοντως το setcpu το εχω 667 max και 83 min μήπως γίνεται κάτι με αυτό?

ευχαριστώ.

 

στο setcpu στο scaling τι το έχεις? conservative πρέπει να είναι. Επίσης σε 30 λεπτά θα έχει ανέβει η v4.0 final... :)

Link to comment
Share on other sites

στο setcpu στο scaling τι το έχεις? conservative πρέπει να είναι. Επίσης σε 30 λεπτά θα έχει ανέβει η v4.0 final... :)

 

το Scaling ειναι performance.

Link to comment
Share on other sites

το Scaling ειναι performance.

 

ΑΑ τότε δεν φταίει αυτό. Επίσης στο performance σημαίνει ότι ο επεξεργαστής είναι συνέχεια στο τέρμα (667 Mhz..) Οπότε η μπαταρία θα εξαντλείται γρήγορα. Πέρασε αν είναι την final σε μισή ώρα και κάνε wipe data/cache. Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ΑΑ τότε δεν φταίει αυτό. Επίσης στο performance σημαίνει ότι ο επεξεργαστής είναι συνέχεια στο τέρμα (667 Mhz..) Οπότε η μπαταρία θα εξαντλείται γρήγορα. Πέρασε αν είναι την final σε μισή ώρα και κάνε wipe data/cache. Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

 

παρεπιπτοντως οταν περασα την rom στο wipe data kai wipe cache ειχε βγαλει καποιες σειρες απο κοκκινα γραμματα αλλα το προσπερασα (εαν δεν κανω λαθος πρεπει να ειχει σχεση με can`t κατι...) μηπως απο αυτο να δημιουργήθηκε καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

παρεπιπτοντως οταν περασα την rom στο wipe data kai wipe cache ειχε βγαλει καποιες σειρες απο κοκκινα γραμματα αλλα το προσπερασα (εαν δεν κανω λαθος πρεπει να ειχει σχεση με can`t κατι...) μηπως απο αυτο να δημιουργήθηκε καποιο προβλημα?

 

Όχι είναι φυσιολογικά. Θα ποστάρω λινκ της v4.0 Final se 15'

Link to comment
Share on other sites

οκ kyrillos να εισαι καλα θα περιμενω μεχρι το απογευματακι να γυρισω απο την δουλεια και να την περασω... Ευχαριστω και παλι
Link to comment
Share on other sites

οκ kyrillos να εισαι καλα θα περιμενω μεχρι το απογευματακι να γυρισω απο την δουλεια και να την περασω... Ευχαριστω και παλι

 

Τίποτα φίλε :)

 

v4.0 Final => http://www.multiupload.com/MUO62FJ2DX

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε τρέλανε μας :p:lol:

Ευχαριστούμε πολύ για τη δουλειά που κάνετε παιδιά. Εγώ έχω την V4 RC την ελαφριά που είχατε ποστάρει με Fugumod_I5800_2.2_BE_OC1300 και setCpu. τι ακριβώς θα πρέπει να κάνω για να περάσω την καινούρια ρομ (από wipe backup κτλ)? τώρα με την φιναλ θα έχει κολλήματα η συσκευή κατά το overclock?

Link to comment
Share on other sites

Κυριλλε τα θερμα μου συχαρητηρια για την καλη δουλεια που κανεις .

Εβαλα την εκδοση 3.3 τωρα θα βαλω την τελευταια χριαζετε να κανω παλι wipe η αρκει να κανω απλος upload την νεα εκδοση απο πανω ; εντομεταξυ στην 3.3 εβγαζε στην αρχη τα launcher επελεξα default Και τωρα δεν βρισκω πως να το κανω να βγαζει παλι επιλογη ,και τελος στο sweep δεν υπαρχει πιο ευκολος τροπος εναλαγης αγγλικων ελληνικων :ευχαριστώ

Edited by cobser
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...