Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειπα σημερα να περασω την jpf απο την πρωτη σελιδα(αυτο δεν ειναι οτι πιο τελευταιο εχουμε μεχρι στιγμης?)αλλα κολλησα στο εξης.Στο odin καθως εκανα browse τα ops,pda,phone κτλ πεταγε ενα μηνυμα στα κινεζικα μεχρι που καποια στιγμη δεν αποκρινοταν.Δε προλαβαινα να διαλεξω ολα τα αρχεια(ops,jpf) και κολλαγε το odin.Εχω τα windows 7.Λετε να φταιει αυτο?Γιατι στο σπιτι ενος φιλου με windows xp δεν εβγαζε ουτε τα κινεζικα ουτε κολλαγε οπως περιγραφω παραπανω.Το θεμα ειναι ομως οτι ο φιλος δεν εχει συνδεση στο ιντερνετ και ετσι δε μπορω να κατεβασω Kies για τους drivers.Με αποτελεσμα να εχω μεινει με το galaxy 3 εντελως μαμα στα παντα μιας και του εκανα factory reset ωστε να μπει η froyo δυναμικα :P

Αρα.

Υπαρχει odin που να λειτουργει καλα στα windows 7?

 

 

Φιλε μου ανοιξe το σαν διαχειρηστης το odin και θα δουλεψει.και μενα το κανει αυτο.εχω το ιδιο λειτουργικο

Sent from my SUPER FAST GALAXY 3 using Tapantalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κυριλλε ενα πραγμα μου λειπει απο τη βετα εκδοση της ρομ σου. Το μυνημα πληρης φορτισης που εχει η jpf..... Αλλα θα το αντεξω....

 

Sent from my SUPER FAST GALAXY 3 using Tapantalk

Link to comment
Share on other sites

Κυριλλε ενα πραγμα μου λειπει απο τη βετα εκδοση της ρομ σου. Το μυνημα πληρης φορτισης που εχει η jpf..... Αλλα θα το αντεξω....

 

Sent from my SUPER FAST GALAXY 3 using Tapantalk

 

Δεν έχω πειράξει τίποτα σχετικά με αυτό. Απλά φορτίζει λόγω τις *******ς της σαμσυνγκ που δεν εχει φτιαξει καλα τυς δειχτες (20% 40% κλπ.) αστο μεχρι να σου βγαλει το μυνημα :)

Link to comment
Share on other sites

Κυριλλε η δικια σου ποια rom ειναι που ολοι λενε οτι ειναι super?Η jpf που εχει στην πρωτη σελιδα?

 

edit:Μολις τελειωσα και μου βγαζει τα εξης:

pda:I5800XXJPF

PHONE:I5800XXJP4

CSC:I5800XXJPF

BUILD INFO:2010.12

 

Ειμαι ενταξει??

Edited by AdeLaiN
Link to comment
Share on other sites

Κυριλλε η δικια σου ποια rom ειναι που ολοι λενε οτι ειναι super?Η jpf που εχει στην πρωτη σελιδα?

 

edit:Μολις τελειωσα και μου βγαζει τα εξης:

pda:I5800XXJPF

PHONE:I5800XXJP4

CSC:I5800XXJPF

BUILD INFO:2010.12

 

Ειμαι ενταξει??

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πειράξει τίποτα σχετικά με αυτό. Απλά φορτίζει λόγω τις *******ς της σαμσυνγκ που δεν εχει φτιαξει καλα τυς δειχτες (20% 40% κλπ.) αστο μεχρι να σου βγαλει το μυνημα :)

 

karaτσεκαρισμενο, πανω απο 8 ωρες φορτιση και με αδεια τελειος μπαταρια, απο την αρχη full charge δηλαδη, δεν βαραει.... και οπως ξανα ειπα,,,,θα το αντεξω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Αγόρασα χτες ένα Galaxy 3 και είμαι μέχρι στιγμής πολύ ικανοποιημένος από την αγορά μου.

 

Λοιπόν, διάβασα αρκετά το thread και από ό,τι είδα ο kyrillos13 πρέπει να έχει κάνει φοβερή δουλειά στο custom λειτουργικό που έχει δημιουργήσει, οπότε περιμένω την τελική 3η έκδοση για να το εγκαταστήσω,σήμερα.Το ερώτημά μου όμως είναι το εξής:

 

Από τη στιγμή που είναι rooted η έκδοση του kyrillos13, αυτόματα αυτό σημαίνει ότι χάνεται η εγγύηση του τηλεφώνου.Αν, λοιπόν, (και ω μη γένειτο φυσικά...) πάθει κάτι το τηλέφωνο και χρειαστεί να το πάω για RMA ή για σέρβις, θα είναι εύκολο να το κάνω ξε-root (:p), μέσω pc, έαν π.χ. δεν ανοίγει η συσκευή λόγω της βλάβης που θα έχει πάθει?

 

Ρωτάω έτσι ώστε να μην μου τύχει καμιά στραβή και όταν το πάω για σέρβις που πετάξουν κανένα "όπα φιλαράκι, η συσκευή είναι πειραγμένη, δεν ισχύει η εγγύηση" και μείνω μ....κας...

 

Ευχαριστώ πολύ, και συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη κάπου..!

Link to comment
Share on other sites

GALAXYAS Το έπαθα εγώ μία εβδομάδα μετά αφού το αγόρασα(germanos)Άσχετος

τότε με Android ενώ ήμουν root το έστειλαν στο service(1 MHNA).Το έφτιαξαν και το έστειλαν πίσω δωρεάν και χωρίς παρατηρήσεις ότι ήμουν root

Υ.Γ. Το κινητό μου δεν άνοιγε καν

Edited by skoumbis
LG p920 4.0.4 ics................30a-EUR-XX:D
Link to comment
Share on other sites

GALAXYAS Το έπαθα εγώ μία εβδομάδα μετά αφού το αγόρασα(germanos)Άσχετος

τότε με Android ενώ ήμουν root το έστειλαν στο service(1 MHNA).Το έφτιαξαν και το έστειλαν πίσω δωρεάν και χωρίς παρατηρήσεις ότι ήμουν root

Υ.Γ. Το κινητό μου δεν άνοιγε καν

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου φίλε skoumbis! Να'σαι καλά!

 

Απλά εγώ το πήρα από το πλαίσιο και φοβόμουν μήπως έπαιζε πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου φίλε skoumbis! Να'σαι καλά!

 

Απλά εγώ το πήρα από το πλαίσιο και φοβόμουν μήπως έπαιζε πρόβλημα...

Ο χρόνος για να το φτιάξουν ήταν 6'25'' και το κράτησαν 1 μήνα μόλις το πήρα την επόμενη του έβγαλα πάλι τα μάτια.Από τότε άρχισα να μαθαίνω πολλά(Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον kyrillos13) για το κινητό μου,τα περισότερα είναι εύκολα πράγματα:)

LG p920 4.0.4 ics................30a-EUR-XX:D
Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος για να το φτιάξουν ήταν 6'25'' και το κράτησαν 1 μήνα μόλις το πήρα την επόμενη του έβγαλα πάλι τα μάτια.Από τότε άρχισα να μαθαίνω πολλά(Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον kyrillos13) για το κινητό μου,τα περισότερα είναι εύκολα πράγματα:)

 

ΤΑ ιδια και εγω. με ρουταρισμενο κινητο απευθειας στην samsung (δεν ειχε επικοινωνια καθολου με usb-καμενη εισοδος...) ουτε καν το ανοιξαν δηλαδη? ποιος ξερει. παντως 1 μηνα + εμενα...

 

ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΟΙ ¨ΔΙΚΙΟΙ ΜΑΣ¨ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΤΗΣ SAMSUNG!!!

Edited by spirosteam
Link to comment
Share on other sites

Δολεύουν κάποιοι άσχετοι σε germanos που θέλουν σεμινάρια απο τον kyrillos13 να τους αφήσει με ανοιχτό το στόμα το παιδί.Έτσι κι αλλιώς τις οδηγίες χρήσεις των συσκευών σου διαβάζουν

 

 

Υ.Γ. KYRILLOS13 πέρασε η ώρα

LG p920 4.0.4 ics................30a-EUR-XX:D
Link to comment
Share on other sites

Δολεύουν κάποιοι άσχετοι σε germanos που θέλουν σεμινάρια απο τον kyrillos13 να τους αφήσει με ανοιχτό το στόμα το παιδί.Έτσι κι αλλιώς τις οδηγίες χρήσεις των συσκευών σου διαβάζουν

 

 

Υ.Γ. KYRILLOS13 πέρασε η ώρα

 

ΑΣΧΗΜΑ ΝΕΑ....ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ....../

 

News [maybe bad]

 

We [me and motafoca] got stucked with kernel mods and the rom wont come out today. I dont know when (maybe in 1-2 days), but i will keep you informed.

 

Thank you for understanding!

 

Kyrillos & Motafoca

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123&page=94

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, 1η φορά ποστάρω... έκανα αναβάθμιση σε 2.2 και δεν δουλεύει η 3g σύνδεση και το wi-fi, πάω να το γυρίσω σε 2.1 μέσω kies τίποτα:mad: εφαρμόζω τις οδηγίες για αποτυχημένη εγκατάσταση δεν με "βλέπει" το odin:mad::mad::mad::mad::mad:
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, 1η φορά ποστάρω... έκανα αναβάθμιση σε 2.2 και δεν δουλεύει η 3g σύνδεση και το wi-fi, πάω να το γυρίσω σε 2.1 μέσω kies τίποτα:mad: εφαρμόζω τις οδηγίες για αποτυχημένη εγκατάσταση δεν με "βλέπει" το odin:mad::mad::mad::mad::mad:

 

 

ακολουθησε τα βηματα για εγκατασταση της jpf ξανα. οπως την πρωτη σελιδα. και οπου κολλησεις μας λες.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ξαναφλασαρω την 2.2; τι να κάνω και ενόψει της επίσημης; γενικά τι μπορώ να κάνω; :lost:
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ξαναφλασαρω την 2.2; τι να κάνω και ενόψει της επίσημης; γενικά τι μπορώ να κάνω; :lost:

 

αυτο σου ειπα. πρεπει να ξανα φλασαρεις την 2.2 (jpf) με το τροπο που ειδες στην πρωτη σελιδα. εαν φλασαρεις αυτη, μετα οποιαδηποτε ¨μαγειρεμενη¨μπορεις να βαλεις

 

 

spirosa2004@yahoo.gr

αναζητηστε με στο msn για βοηθειες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους στο myphone,

 

Λοιπόν η rom δεν θα βγει σήμερα. Έχω κάνει όλες τις αλλαγές που χρειάζονται σε εμφάνιση λειτουργικότητα κλπ. αλλά μένει να κάνουμε (εγώ και ο Motafoca) τα partitions από rfs => ext4. Επειδή αυτός δεν έχει το galaxy 3 αλλά το galaxy 5 πρέπει να συνομιλούμε και να μου στέλνει τα αρχεία για τεστ. Μέχρι στιγμής το /cache partition είναι ext4 και τα άλλα 2 ακόμα rfs. Μόλις βρούμε χρόνο και οι δύο ταυτόχρονα θα τελειώσουμε και τα άλλα mods απλά λόγω της διαφοράς ώρα δεν είναι πολύ εύκολο.

 

Υπομονή :)

Κυριλλος

 

 

 

http://img855.imageshack.us/img855/9412/samsungkyrillos13.gif

 

γαμάτο :P

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..πριν απο λίγο δοκίμασα να βάλω την 2.2..ακολούθησα κανονικά τα βήματα αλλα ξέχασα να βάλω το κινητο σε debuging mode :P..βέβαια η διαδικασία ολοκληρώθηκε κανονικά και φαίνεται να έχει περαστει η 2.2..παίζει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..πριν απο λίγο δοκίμασα να βάλω την 2.2..ακολούθησα κανονικά τα βήματα αλλα ξέχασα να βάλω το κινητο σε debuging mode :P..βέβαια η διαδικασία ολοκληρώθηκε κανονικά και φαίνεται να έχει περαστει η 2.2..παίζει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

 

 

Οχι.αλλα πηγαινε ρυθμισεις, πληροφοριες τηλ να σιγουρευτεις εαν περασε. Στο τελος τι λεει;

 

Sent from my SUPER FAST GALAXY 3 using Tapantalk

Link to comment
Share on other sites

build numbber

FROYO.XXJPF

 

άρα κομπλέ?

 

Ναι κομπλέ είσαι :P

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτη που εβαλα εγω ειναι απλα μια ανεπισημη 2.2?Παντως μια χαρα το βλεπω :)

 

pda:I5800XXJPF

PHONE:I5800XXJP4

CSC:I5800XXJPF

BUILD INFO:2010.12

Link to comment
Share on other sites

οταν κανουμε backup με το titanium αυτα μενουν στην εσωτερικη μνημη??? η ρομ του κυριλλου καταλαμβανει αρκετη μνημη γιατι εχω βαλει τις μισες απο τις εφαρμογες που ετρεχα πριν και μου εγραψε ανεπαρκεις μνημη με 20mb ελευθερα τι παιζει???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...