Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ φίλε μου να σε καλά!!!Κάτι άλλο τώρα με την setCpu είναι ανάγκη να πειράξω κάτι(και αν ναι ποιες ακριβώς πρέπει να είναι οι ρυθμίσεις;) η είναι καλύτερα να το αφήσω όπως είναι;

 

Εδώ στην ερώτηση 8 θα βρεις κάποιες ρυθμίσεις που προτείνει ο Κύριλλος. Προσωπικά δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με το setcpu παρά μόνο βάζω την επιλογή on demand (και ενεργοποιώ το set on boot) και είμαι ικανοποιημένος από την απόδοση και τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

Δοκίμασε και κρίνε :)

Edited by Guest19
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιστήμονες ζητώ βοήθεια. Έχω την επίσημη rom, φορτωμένο το Titanium και κατάφερα να διαγράψω "κάτι" που προφανώς δεν έπρεπε ( μέσω του Titanium). Εκεί κόλλησε το κινητό για πολύ ώρα στο Titanium και μετά έκλεισα (power off) το κινητό. Προφανώς δεύτερη βλακεία. Όταν το άνοιξα έβγαλε ένα μύνημα fail κάποιας εφαρμογής του android - δεν θυμάμαι ποιά - και έκτοτε δεν αναγνωρίζει το δίκτυο της cosmote, εμφανίζει στη θέση που θα ήταν οι γραμμές του δικτύου ένα μπλε κύκλο με μια διαγώνια γραμμή, σαν την απαγόρευση στάθμευσης. Μετά από αρκετές προσπάθειες on/off, αποφάσισα να επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Δεν γίνεται ούτε και αυτό, βγάζει ένα μύνημα fail του android.phone. Υπάρχει λύση; Διαβάζω κάτι για odin αλλά δεν το "έχω" το θέμα.

 

Άκυρο άκυρο, λιγη παραπάνω υπομονή και τα βρήκα όλα. Δεν ξέρω εαν υπάρχει και στο forum οδηγός χρήσης για odin, εγώ το βρήκα εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1372414

 

Ευχαριστώ για το χρόνο όσων το διάβασαν...

Edited by kpnagidi
Link to comment
Share on other sites

Επιστήμονες ζητώ βοήθεια. Έχω την επίσημη rom, φορτωμένο το Titanium και κατάφερα να διαγράψω "κάτι" που προφανώς δεν έπρεπε ( μέσω του Titanium). Εκεί κόλλησε το κινητό για πολύ ώρα στο Titanium και μετά έκλεισα (power off) το κινητό. Προφανώς δεύτερη βλακεία. Όταν το άνοιξα έβγαλε ένα μύνημα fail κάποιας εφαρμογής του android - δεν θυμάμαι ποιά - και έκτοτε δεν αναγνωρίζει το δίκτυο της cosmote, εμφανίζει στη θέση που θα ήταν οι γραμμές του δικτύου ένα μπλε κύκλο με μια διαγώνια γραμμή, σαν την απαγόρευση στάθμευσης. Μετά από αρκετές προσπάθειες on/off, αποφάσισα να επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Δεν γίνεται ούτε και αυτό, βγάζει ένα μύνημα fail του android.phone. Υπάρχει λύση; Διαβάζω κάτι για odin αλλά δεν το "έχω" το θέμα.

 

Άκυρο άκυρο, λιγη παραπάνω υπομονή και τα βρήκα όλα. Δεν ξέρω εαν υπάρχει και στο forum οδηγός χρήσης για odin, εγώ το βρήκα εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1372414

 

Ευχαριστώ για το χρόνο όσων το διάβασαν...

Βασικός κανόνας:

πριν πειράξουμε κατι, τραβαμε ενα backup!

Ειτε μεσω Titanium, είτε μέσω CWM

Ετσι επανέρχεσαι εύκολα και γρήγορα, ό,τι και να γίνει!

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Επιστήμονες ζητώ βοήθεια. Έχω την επίσημη rom, φορτωμένο το Titanium και κατάφερα να διαγράψω "κάτι" που προφανώς δεν έπρεπε ( μέσω του Titanium). Εκεί κόλλησε το κινητό για πολύ ώρα στο Titanium και μετά έκλεισα (power off) το κινητό. Προφανώς δεύτερη βλακεία. Όταν το άνοιξα έβγαλε ένα μύνημα fail κάποιας εφαρμογής του android - δεν θυμάμαι ποιά - και έκτοτε δεν αναγνωρίζει το δίκτυο της cosmote, εμφανίζει στη θέση που θα ήταν οι γραμμές του δικτύου ένα μπλε κύκλο με μια διαγώνια γραμμή, σαν την απαγόρευση στάθμευσης. Μετά από αρκετές προσπάθειες on/off, αποφάσισα να επαναφέρω τις εργοστασιακές ρυθμίσεις. Δεν γίνεται ούτε και αυτό, βγάζει ένα μύνημα fail του android.phone. Υπάρχει λύση; Διαβάζω κάτι για odin αλλά δεν το "έχω" το θέμα.

 

Άκυρο άκυρο, λιγη παραπάνω υπομονή και τα βρήκα όλα. Δεν ξέρω εαν υπάρχει και στο forum οδηγός χρήσης για odin, εγώ το βρήκα εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1372414

 

Ευχαριστώ για το χρόνο όσων το διάβασαν...

 

τελικα εκανες επαναφορα; ή δεν μπορεις να κανεις και κολαει εκει;μαλλον με odin θα κανεις δουλεια.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, η επαναφορά έγινε, φόρτωσα την τελευταία επίσημη rom ΑΛΛΑ δεν μπορώ να κάνω root. To έκανα με super one click, μου έβγαλε οτι ήταν επιτυχές αλλά δεν φαίνεται το superuser. ούτε το busybox εγκαθίσταται ούτε βέβαια το titanium δουλεύει. Τελικά χρειάζεται SDK ή οχι;
Link to comment
Share on other sites

ειχα περασει το lagfix και το εκανα μετα factory reset!! δεν μου δειχνει οτι εχω 30Mb αλλα 170Mb!! Μηπως βγήκε το lagfix?? κανονικα 30Mb δεν επρεπε να εχω?? τι γινετε ? πειτε μου να μην ανυσηχω|!! Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

AAAAΡΡΓΓΓΓΓΚΚΚΚΚ!!!!!! Δεν αντέχω άλλο!!! Ξαναπ'ερασα τη rom και έκανα root με super one click, δείχνει επιτυχημένο αλλά ούτε superuser ούτε busybox. Όταν γινόταν το root ΔΕΝ εγκατέστησε το busybox επειδή " No space left on device" !! Με φρέσκια rom και 169 mb λεύθερο χώρο στο τηλέφωνο. WTF! Βοήθεια!

 

Ρημάδι!!! Download superuser.apk και copy paste στο τηλέφωνο, εγκατάσταση και όλα καλά! Εγκατάσταση busybox από market,ok.

Μηχανήματα του διαβόλου έλεγε η μάνα μου. Αχ ρε μάνα...

 

Έχω απελπιστεί. Αφού έφαγα όλη τη μέρα (με διαλείμματα, έχω και τρία παιδιά) να φέρω το κίνητο όπως ήθελα, όταν το έκλεισα και το ξανάνοιξα δεν μου εμφανίζει ΚΑΜΜΙΑ από τις εφαρμογές που επανέφερα με το Titanium και κάποια από τα widgets που πέρασα στην αρχική οθόνη. Το θέμα με τις εφαρμογές έφτιαξε μετά από δυο - τρία μπρος-πίσω μεταξύ επιλογών "εφαρμογές" και "home" μετά από τις οποίες τις εμφάνισε. Τα widgets όμως οχι. Συγκεκριμένα τα battery solo widget, Any.DO και ελληνικό εορτολόγιο απλά δεν υπάρχουν στο μενού των widgets από τη αρχικη οθόνη. Ενώ μετά την επαναφορά των εφαρμογών υπήρχαν και τα πέρασα! Έχω κλείσει και ανοίξει το κινητό τρεις φορές και κάνει τα ίδια. Σημειώνω οτι αφού επανέφερα τις εφαρμογές, έκανα update σε όλα και νέα αντίγραφα στο Titanium. Καμμία ιδέα;

 

Αφού κανέις δεν μπόρεσε να απαντήσει, ξαναπέρασα τη rom και όλα τα άλλα από την αρχή και μου ξανάκανε τα ίδια. Λεπτομέρεια που δεν ήξερα οτι θα είχε σημασία: είχα μεταφέρει με titanium όσες εφαρμογές μπορούσα από το τηλέφωνο στην sd. Σε μια έκλαμψη σκέφτηκα μήπως 'εφταιγε αυτό - και όντως. Αφού μετέφερα τις εφαρμογές των οποίων με ενδίεφεραν τα widgets πίσω στο τηλέφωνο, νάτα και τα widgets στο μενού! . Μήπως θα μπορούσε τώρα να μου απαντήσει κάποιος εαν κάνω partition και μεταφέρω εκεί εφαρμογές, αν θα φαίνονται τα widgets από το partition;

Παρεπιπτώντως root έγινε με το superone click 2.3.2 με την πρώτη και reboot ΟΧΙ με τo 2.3.3

Edited by kpnagidi
Link to comment
Share on other sites

OK έκανα το βήμα. Φλάσαρα την 9.6 του Κύριλλου (αντί να παιδεύομαι με τις επίσημες + root + partition + lagfix κλπ :dizzy:), partition σε 4GB SD 512mb swap 128, TB restore settings σε "internal" σύμφωνα με τις οδηγίες, όλα ok. Όταν ξεκίνησα να επαναφέρω τις εφαρμογές με το TB σύντομα είχα ειδοποίηση low memory . Το partition δεν αναγνωρίζεται ως internal memory? Πρέπει πάλι να μεταφέρω εφαρμογές στην SD όπως πριν κάνω partition? Και τώρα που μετέφερα τις εφαρμογές στην SD, έχω 33.5 mb ελεύθερη μνήμη. Γίνεται να εγκαθίστανται οι εφαρμογές κατευθείαν στο partition ή τι άλλο μπορώ να κάνω με τη μνήμη; Τέλος που μπορώ να διαβάσω για τους launchers; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

OK έκανα το βήμα. Φλάσαρα την 9.6 του Κύριλλου (αντί να παιδεύομαι με τις επίσημες + root + partition + lagfix κλπ :dizzy:), partition σε 4GB SD 512mb swap 128, TB restore settings σε "internal" σύμφωνα με τις οδηγίες, όλα ok. Όταν ξεκίνησα να επαναφέρω τις εφαρμογές με το TB σύντομα είχα ειδοποίηση low memory . Το partition δεν αναγνωρίζεται ως internal memory? Πρέπει πάλι να μεταφέρω εφαρμογές στην SD όπως πριν κάνω partition? Και τώρα που μετέφερα τις εφαρμογές στην SD, έχω 33.5 mb ελεύθερη μνήμη. Γίνεται να εγκαθίστανται οι εφαρμογές κατευθείαν στο partition ή τι άλλο μπορώ να κάνω με τη μνήμη; Τέλος που μπορώ να διαβάσω για τους launchers; Ευχαριστώ.

 

φαινεται σαν εσωτερικη μνημη .το μεγεθος της μνημης μενει ιδιο (170mb-δεν ειναι?) και καθε εφαρμογη που θα περνας θα μειωνει πολυ λιγο την εσωτερ.μνημη.

εγω στην 9.6 που εχω κανω εγκατασταση ,χωρις μετακινηση σε sd .

Μηπως δεν εχεις κανει σωστα το partition?

Εμενα με 50+ εφαρμογες εχει 112mb μνημη.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

OK έκανα το βήμα. Φλάσαρα την 9.6 του Κύριλλου (αντί να παιδεύομαι με τις επίσημες + root + partition + lagfix κλπ :dizzy:), partition σε 4GB SD 512mb swap 128, TB restore settings σε "internal" σύμφωνα με τις οδηγίες, όλα ok. Όταν ξεκίνησα να επαναφέρω τις εφαρμογές με το TB σύντομα είχα ειδοποίηση low memory . Το partition δεν αναγνωρίζεται ως internal memory? Πρέπει πάλι να μεταφέρω εφαρμογές στην SD όπως πριν κάνω partition? Και τώρα που μετέφερα τις εφαρμογές στην SD, έχω 33.5 mb ελεύθερη μνήμη. Γίνεται να εγκαθίστανται οι εφαρμογές κατευθείαν στο partition ή τι άλλο μπορώ να κάνω με τη μνήμη; Τέλος που μπορώ να διαβάσω για τους launchers; Ευχαριστώ.

 

Αν το partition έχει δημιουργηθεί κανονικά, τότε στην αρχική σελίδα του Titanium θα σου εμφανίζει το partition ως "Κάρτα sd (a2sd)". Αν δεν εμφανίζεται κάτι έχεις κάνει λάθος. Το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι πως ξέχασες να κάνεις copy-paste τα αρχεία για το hybrid a2sd και για αυτό δε δουλεύει το partition. Μήπως έχω δίκιο; Ο κύριλλος το αναφέρει στις οδηγίες του.

Link to comment
Share on other sites

Αν το partition έχει δημιουργηθεί κανονικά, τότε στην αρχική σελίδα του Titanium θα σου εμφανίζει το partition ως "Κάρτα sd (a2sd)". Αν δεν εμφανίζεται κάτι έχεις κάνει λάθος. Το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι πως ξέχασες να κάνεις copy-paste τα αρχεία για το hybrid a2sd και για αυτό δε δουλεύει το partition. Μήπως έχω δίκιο; Ο κύριλλος το αναφέρει στις οδηγίες του.

 

Διαπιστώνω ότι τα αρχεία για το hybrid είναι στο sdcard/Android/data/g3mod/g3mod, μάλλον επειδή τα έκανα extract to απο το zip και οχι copy paste. Το ΤΒ δείχνει:

 

"ROM συστήματος: 219 ΜΒ (34,7 ΜΒ ελεύθερα)

Εσωτερική: 201 ΜΒ (33.5 ΜΒ ελεύθερα)

Κάρτα SD: 3,25 GΒ (505 ΜΒ ελεύθερα)"

 

χωρίς "Κάρτα SD (a2sd)". Από το 3,25 GB υποθέτω οτι τα 512 ΜΒ του partition "κάπου" είναι. Τώρα τί; Backup με ΤΒ και ξανά format SD και partition; Έχω κρατήσει Nandroid image από τη στιγμή που πέρασε η 9.6 , πριν ξαναπεράσω τις εφαρμογές. Restore από εκεί και μετά format και partition;

Link to comment
Share on other sites

μπορείτε να μου εξηγήσετε γιατί ο υπολογιστής μου δεν διαβάζει το κινητό μου :(

 

μήπως έχει μειωπία?

 

πλάκα κάνω;p τι firmware έχεις? έχεις εγκατεστημένο το kies?

Link to comment
Share on other sites

Διαπιστώνω ότι τα αρχεία για το hybrid είναι στο sdcard/Android/data/g3mod/g3mod, μάλλον επειδή τα έκανα extract to απο το zip και οχι copy paste. Το ΤΒ δείχνει:

 

"ROM συστήματος: 219 ΜΒ (34,7 ΜΒ ελεύθερα)

Εσωτερική: 201 ΜΒ (33.5 ΜΒ ελεύθερα)

Κάρτα SD: 3,25 GΒ (505 ΜΒ ελεύθερα)"

 

χωρίς "Κάρτα SD (a2sd)". Από το 3,25 GB υποθέτω οτι τα 512 ΜΒ του partition "κάπου" είναι. Τώρα τί; Backup με ΤΒ και ξανά format SD και partition; Έχω κρατήσει Nandroid image από τη στιγμή που πέρασε η 9.6 , πριν ξαναπεράσω τις εφαρμογές. Restore από εκεί και μετά format και partition;

 

με ποιο προγρμμα το κανεις partitioning?

φανταζομαι την κανεις ext2-4

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

μήπως έχει μειωπία?

 

πλάκα κάνω;p τι firmware έχεις? έχεις εγκατεστημένο το kies?

 

έχω το 2.2. τι είναι το kies

Link to comment
Share on other sites

έχω το 2.2. τι είναι το kies

 

το πρόγραμμα της samsung για μεταφορά και συγχρονισμό αρχείων http://www.samsung.com/gr/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Link to comment
Share on other sites

με ποιο προγρμμα το κανεις partitioning?

φανταζομαι την κανεις ext2-4

Έκανα partition μέσα από τη rom του Κύριλλου από CockWorkMod Recovery βασιζόμενος σε οδηγίες από τον nanos7 που συστήνει ο Κύριλλος εδώ. Δεν έχω ιδέα τι είναι το ext2-4 :O

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια πάνω στην χρήση του set CPU!Τώρα έχω ένα άλλο πρόβλημα προσπαθώ να κατεβάαω εφαρμογές από το play αλλά μου λέει ότι δέν έχω χώρο ενώ η εφαρμογή πιάνει χώρο 4 mb ενώ εσωτερικό χώρο μνήμης κινητού τηλεφώνου έχω 10.2!!!Επισημαίνω ότι έχω την 9.6 του Κύριλλου ενώ όταν την είχα πρωτοεγκαταστήσει δεν είχα αυτό το πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Διαπιστώνω ότι τα αρχεία για το hybrid είναι στο sdcard/Android/data/g3mod/g3mod, μάλλον επειδή τα έκανα extract to απο το zip και οχι copy paste. Το ΤΒ δείχνει:

 

"ROM συστήματος: 219 ΜΒ (34,7 ΜΒ ελεύθερα)

Εσωτερική: 201 ΜΒ (33.5 ΜΒ ελεύθερα)

Κάρτα SD: 3,25 GΒ (505 ΜΒ ελεύθερα)"

 

χωρίς "Κάρτα SD (a2sd)". Από το 3,25 GB υποθέτω οτι τα 512 ΜΒ του partition "κάπου" είναι. Τώρα τί; Backup με ΤΒ και ξανά format SD και partition; Έχω κρατήσει Nandroid image από τη στιγμή που πέρασε η 9.6 , πριν ξαναπεράσω τις εφαρμογές. Restore από εκεί και μετά format και partition;

 

Καλά έκανες και τα έκανες extract. Μετά το extract τα κάνεις επικόλληση στο φάκελο που λέει ο Κύριλλος. Μάλλον κάτι έκανες λάθος σε αυτή τη διαδικασίακαι και έβαλες το φάκελο g3mod μέσα στο φάκελο...g3mod. Δε χρειάζεται να πειράξεις τη ρομ. Απλά ξανακάνε τα partition σου από το recovery και ξαναπέρνα τα αρχεία για το a2sd. Κάνε extract to zip στο pc σου και βάλε τα αρχεία στη σωστή θέση. Μετά κάνε reboot και έλεγξε το Titanium να δεις αν εμφανίζεται το partition για το a2sd. Τώρα βέβαια αν θες το κινητό σου άδειο για να ξαναπεράσεις τις εφαρμογές τότε κάνε restore το image που έφτιαξες, ή ξαναπέρνα τη Rom.

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανες και τα έκανες extract. Μετά το extract τα κάνεις επικόλληση στο φάκελο που λέει ο Κύριλλος. Μάλλον κάτι έκανες λάθος σε αυτή τη διαδικασίακαι και έβαλες το φάκελο g3mod μέσα στο φάκελο...g3mod. Δε χρειάζεται να πειράξεις τη ρομ. Απλά ξανακάνε τα partition σου από το recovery και ξαναπέρνα τα αρχεία για το a2sd. Κάνε extract to zip στο pc σου και βάλε τα αρχεία στη σωστή θέση. Μετά κάνε reboot και έλεγξε το Titanium να δεις αν εμφανίζεται το partition για το a2sd. Τώρα βέβαια αν θες το κινητό σου άδειο για να ξαναπεράσεις τις εφαρμογές τότε κάνε restore το image που έφτιαξες, ή ξαναπέρνα τη Rom.

Ευχαριστώ για την απαντηση αν και ... έκανα ήδη το τελευταίο. Για να μπορέσω να έχω τις εφαρμογές στην εσωτερική έκανα restore το image της 9.0 που είχα και μετά όλα τα υπόλοιπα. Όλα καλά τώρα. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!!!Εχω και εγω ενα samsung galaxy3 που ειναι ολοκαινουργιο....εχει δηλαδη android 2.1....ειναι το πρωτο μου android κινητο και επειδη ειμαι παρα πολυ ασχετος θα ηθελα την βοηθεια σας σε καποια ζητηματα:

 

1)Εψαξα και ειδα οτι υπαρχει και μια καινουργια εκδοση android αλλα δεν μπορω να κατεβασω το Kies για να το κανω απο εκει μαλλον λογο πολυ περιορισμενης μνηνης του laptop μου...πως μπορω να κανω την αναβαθμιση αυτη?

 

2)να βρω αλλον υπολογιστη και να περασω το kies η να σπασω την συσκευη ωστε να μπορει να παρει και αλλη βελτιωση?

 

3)μου προτεινετε να σπασω την συσκευη γενικα η να τα κανω ολα μεσω official???

 

ελπιζω στην βοηθεια σας....:)

Link to comment
Share on other sites

1 αναβαθμιση εβγαλε και δεν προκειται να βγει αλλη.

οποτε ειτε οφισιαλ ειτε οχι ειναι το ιδιο.

γενικα παντως λογω του προβληματικου software samsung(kies) καλο ειναι να μην το χρησιμοποιησεις και να επιλαξεις μεσω odin.

απο εκει και περα μπορεις να περασεις ειτε την official 2.2 ειτε ρομ φτιαγμενες.

ψαξε στις σελιδες εχει μεσα διεθυνσεις κλπ.και οδηγους για το how to.

προταση μου η 9,6 κυριλλος.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Απο που θα κατεβασω αυτην την εκδοση 9.6 και πως θα την περασω????τονισα οτι ειμαι αρκετα ασχοτος και χωρις καλο εξοπλισμο(laptop)....
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!!!θα ηθελα να μου πει καποιος ποια ειναι η καλυτερη ρομ!!!εχω την 10,5 και γενικοτερα τις 10+ απο τοτε που βγηκαν χωρις ομως νωριτερα να ασχοληθω με τις 9+.Ποια θεωρειται καλυτερη??γνωριζω παντως τα προβληματα της 10,5 χωρις να με ενοχλουν ιδιαιτερα!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...