Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περασα το data2sd.dirs στον αντιστοιχο φακελο και τωρα λειτουργει κανονικα... Οταν περασω λιγες ωρες μαζι του θα γραψω εντυπωσεις... Παντως μου φαινεται μια χαρα responsive το κινητο, ενδεχομενως κ καλυτερα απο οτι ηταν με τον g3mod.

 

Είναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ ότι είναι καλύτερο από το g3mod!!! Θα το δεις πρώτα πρώτα και από μπαταρία και από απόκριση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα εχω την V10 του κυριλλου και εδω και μια βδομαδα περιπου οποια εφαρμογη και να ανοιξω μου βγαζει συνεχεια το μηνυμα οτι η ταδε εφαρμογη δεν ανταποκρινεται και στη συνεχεια να επιλεξω αναγκαστικο κλεισιμο της εφαρμογης αναμονη η αναφορα.πατωντας ομως αναμονη η εφαρμογη λειτουργει αμεσως χωρισ καμια καθυστερηση!!???τι μπορει να φταει και τι να κανω γιατι ειναι εκνευριστικο να συμβαινει αυτο 9/10 φορες!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις πως να σβησω το partition της sd....δεν εχω βρει καποιο τροπο....ευχαριστω:)
To 10 το καλο!LG V10!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεις πως να σβησω το partition της sd....δεν εχω βρει καποιο τροπο....ευχαριστω:)

 

Κράτα backup ότι θες από την sd και πήγαινε μέσα από το κινητό ρυθμίσεις->Χώρος αποθήκευσης-> πάτα αποσύνδεση κάρτας sd και μετά διαμόρφωση κάρτας sd. Αφού τελειώσει πάτα σύνδεση κάρτας sd και είσαι έτοιμος!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα

 

θα ηθελα αν σας είναι εύκολο να μου δώσετε εδω τα ling με τα προγράμματα - οδηγίες που θα πρέπει να εχω, ωστε να αναβαθμίσω αυριο το κινητο μου 5800i απο την 2.1 εκδοση στην 9.5 του Kyrillou.

 

Λόγο έλλειψης προσωπικού χρόνου δυσκολεύομαι να διαβάσω τις 500+ σελίδες του φορουμ .

 

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο που θα σας "κλέψω"..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα

 

θα ηθελα αν σας είναι εύκολο να μου δώσετε εδω τα ling με τα προγράμματα - οδηγίες που θα πρέπει να εχω, ωστε να αναβαθμίσω αυριο το κινητο μου 5800i απο την 2.1 εκδοση στην 9.5 του Kyrillou.

 

Λόγο έλλειψης προσωπικού χρόνου δυσκολεύομαι να διαβάσω τις 500+ σελίδες του φορουμ .

 

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο που θα σας "κλέψω"..

 

Το μονο που προλαβαινω να σου "δωσω" ειναι αυτο εδω γιατι φευγω για δουλεια ^^

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις? Official αναβαθμιση πανω απο την 2.2 δεν υπαρχει... Απο κει και περα μπορεις να πας σε καποια custom rom οπως πχ του κυριλλου που εχουν πολλοι εδω μεσα και ειναι πολυ καλη..

 

https://sites.google.com/site/astronaytiscom/rom/rom-by-the-kyrillos-v5

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

 

Δεν εννοούσα official αλλά custom. Με ποιο τρόπο θα περάσω την rom ??Μπορείς να μου δώσεις κάποιο λινκ ??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούσα official αλλά custom. Με ποιο τρόπο θα περάσω την rom ??Μπορείς να μου δώσεις κάποιο λινκ ??

 

Μα σου έδωσε λινκ :). Εκεί υπάρχουν οι οδηγίες που χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως θα εγκαταστησω το CWM Recovery που νομιζω οτι χρειαζεται για να φλασαρο για πρωτη φορα το κινητό μου??
Link to comment
Share on other sites

παιδια πως θα εγκαταστησω το CWM Recovery που νομιζω οτι χρειαζεται για να φλασαρο για πρωτη φορα το κινητό μου??

 

Δε χρειάζεται κάτι τέτοιο για να φλασάρεις. Το CWΜ Recovery θα εγκατασταθεί όταν βάλεις τη ROM που θα επιλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την 9.5

Ειναι ενα αρχειο zip.Πέρασε το μέσα στην sd card. μπες recovery και πατα update from zip/select zip επελεξε το πατα yes ,reboot και ετοιμος.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 9,5 του kirilou και τον g3mod kernel. Και θα ηθελα να περασω τον astrum kernel. Τον περναω απο το recovery η με αλλον τροπο. Και αν ναι πως? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 9,5 του kirilou και τον g3mod kernel. Και θα ηθελα να περασω τον astrum kernel. Τον περναω απο το recovery η με αλλον τροπο. Και αν ναι πως? Ευχαριστω.

 

Αν ειναι αρχειο tar τοτε μεσω odin, ειδαλλως αν ειναι zip μεσω recovery!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Εχει επιλογη για να το κατεβασεις σαν αρχειο zip μεσα απο recovery... Φροντισε να εχεις το φακελο-αρχειο android/data/astum/data2sd.dirs για να λειτουργει κανονικα το a2sd και τελος κανε και ενα clear dalvik cache απο recovery... Δεν ειχα κανει το clear dalvik cache και το κινητο κολουσε αρκετα.. Αλλα απο χθες το βραδυ που το εκανα νομιζω οτι τωρα ειναι καλυτερα... Παντως ειναι πιο οικονομικος kernel σε θεματα μπαταριας σε σχεση με το g3mod. Στην προηγουμενη σελιδα νομιζω υπαρχει κ μια ακομα συμβουλη για τον astrum αλλα δεν την θυμαμαι.. Ψαξε την αν θες..

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

ψάχνω να βρώ το συγκεκριμένο firmware για το Ι5800.Μπορεί να με βοηθήσει κανείς ?

PDA : i5800XWJP1

PHONE :I5800XXJP4

CSC :I5800VGRJP1

Build Info :2011.05

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ ολους για την βοηθεια!!

εχω και εγω πλεον την 9.5 του kyrilllou...

 

αλλα ρε παιδες δεν μπορω να αλλάξω την γλωσα σε Ελληνικα μεσα στο μηνυμα,,,

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 10 του Κυρίλλου κατά τη διάρκεια των κλήσεων αρκετές φορές ο συνομιλητής μου ακούει πίσω τη φωνή του. Τόσο στην alpha όσο και στη beta... Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;;
Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 10 του Κυρίλλου κατά τη διάρκεια των κλήσεων αρκετές φορές ο συνομιλητής μου ακούει πίσω τη φωνή του. Τόσο στην alpha όσο και στη beta... Συμβαίνει σε κανέναν άλλο;;

 

Συμβαινει και σε μενα το ιδιο.. αυτο το παρατηρω οταν με καλουνε αλλοι.. οταν τους καλω εγω ειναι ολα ΟΚ.. Ωστοσο δεν το κανει παντα.. μερικες φορες αλλα ειναι πολυ ενοχλητικο..

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει και σε μενα το ιδιο.. αυτο το παρατηρω οταν με καλουνε αλλοι.. οταν τους καλω εγω ειναι ολα ΟΚ.. Ωστοσο δεν το κανει παντα.. μερικες φορες αλλα ειναι πολυ ενοχλητικο..

 

Και σε μένα κάνει ακριβώς το ίδιο... κρίμα... Για μένα είναι το μοναδικό (ουσιαστικό) μελανο σημείο στη 10. Ελπίζω να διορθωθεί στη stable.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος να μου απαντησει στο εξης προβλημα που κανει το κινητο μου?

Οταν ειναι ανοιχτο δειχνει οτι εχει 65% μπαταρια μετα το κλεινω το βραδυ και το ανοιγω το μεσημερι παλι και η μπαταρια του ειναι στο 32% γιατι συμβαινει αυτο?που οφειλεται?:(

 

Samsung Galaxy 3, Custom Rom v. 10 (Gingerbread!!!) OC by Kyrillos

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζουμε ατην 9.5 του kyrilllou... την γλωσσα σε ελληνικα την ωρα που γραφουμε μηνυμα ή κανουμε μια αναζητηση στις επαφες???
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος να μου απαντησει στο εξης προβλημα που κανει το κινητο μου?

Οταν ειναι ανοιχτο δειχνει οτι εχει 65% μπαταρια μετα το κλεινω το βραδυ και το ανοιγω το μεσημερι παλι και η μπαταρια του ειναι στο 32% γιατι συμβαινει αυτο?που οφειλεται?:(

 

Samsung Galaxy 3, Custom Rom v. 10 (Gingerbread!!!) OC by Kyrillos

 

Κάνε ένα callibration με το "Battery Callibration" που θα βρεις στο market και ίσως λυθεί :).

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να ανεβάσει το Odin κάπου γιατί ό,τι link βρήκα δεν δουλεύει...

 

Αν κατεβάσεις την τελευταία ROM του Κυρίλλου το περιέχει μέσα στο zip.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...