Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η 10 εχει προβλημα και με τα video ετσι?Δεν ειναι μονο στο δικο μου το προβλημα.Κατα τα αλλα ειναι super.

Χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους!!

 

Ναι έχει πρόβλημα από ότι λένε. Επειδή λίγο youtube που δοκίμασα λειτουργεί κανονικά, να υποθέσω ότι το πρόβλημα είναι σε βίντεο που περνάς από τον υπολογιστή; Mpeg 4 κλπ;

 

Απλά πρόσεξε τι ρυθμίσεις πειράζεις γιατί έκανα πολύ ώρα να βρω τι ήταν αυτό που πείραξα και δεν χτυπούσε το τηλέφωνο από το ηχείο όταν είχα πάνω τα ακουστικά....

 

Μπορείς να μου πεις τι ακριβώς είναι αυτό που διόρθωσες και έφτιαξε το πρόβλημά σου;;; Γιατί και σε μένα το κάνει και δεν έχω πειράξει τίποτα :) :) :)

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείς να μου πεις τι ακριβώς είναι αυτό που διόρθωσες και έφτιαξε το πρόβλημά σου;;; Γιατί και σε μένα το κάνει και δεν έχω πειράξει τίποτα :) :) :)

 

Είχα πειράξει ρυθμίσεις στο profiles και στο cyanogenmod ρυθμίσεις/ηχος. Στο profiles δεν τσεκάρεις τίποτε σχετικά με τα overrides και στο cm/ήχος τικάρεις και τα τρία στο σημείο που λέει "πάντα αναπαραγωγή από το ηχείο". και είσαι οκ

 

Αυτο που δεν κατάφερα είναι να βάλω άλλο ήχο κλήσης σε συγκεκριμενη επαφή. EDIT: Τα κατάφερα. Θέλει πρώτα να επιλέξεις κάποιον από τους ήχους του τηελεφώνου (κάποιον τρίτο ήχο) και μετά να ξαναεπιλέξεις αυτό που θέλεις (ήχο custom, όχι της ρομ).

Edited by artsol

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Είχα πειράξει ρυθμίσεις στο profiles και στο cyanogenmod ρυθμίσεις/ηχος. Στο profiles δεν τσεκάρεις τίποτε σχετικά με τα overrides και στο cm/ήχος τικάρεις και τα τρία στο σημείο που λέει "πάντα αναπαραγωγή από το ηχείο". και είσαι οκ

 

Αυτο που δεν κατάφερα είναι να βάλω άλλο ήχο κλήσης σε συγκεκριμενη επαφή. EDIT: Τα κατάφερα. Θέλει πρώτα να επιλέξεις κάποιον από τους ήχους του τηελεφώνου (κάποιον τρίτο ήχο) και μετά να ξαναεπιλέξεις αυτό που θέλεις (ήχο custom, όχι της ρομ).

 

Να 'σαι καλά! Τα έφτιαξα. Τελικά μάλλον δεν τα είχες πειράξει. Έτσι ήταν default γιατί εγώ δεν είχα πειράξει καθόλου ρυθμίσεις και ήταν και τα τρία μη επιλεγμένα στο cyanogenmod settings :happy::happy:

 

Πάντως φυσάει η 10. Μεταμορφώθηκε το κινητό :D :D

 

Thanks again

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!!! χρόνια πολλά , υγεία , υγεία , υγεία

για τα υπόλοιπα φροντίζει το ΠΑΣΟΚ και η τρόικα!

 

 

πως φλασαρουμε την v10 μεσω οντιν?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!!! χρόνια πολλά , υγεία , υγεία , υγεία

για τα υπόλοιπα φροντίζει το ΠΑΣΟΚ και η τρόικα!

 

 

πως φλασαρουμε την v10 μεσω οντιν?

 

καλη χρονια σε ολους!

 

ναι μεσω οντιν!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα - Καλη Χρονια σε ολους με υγεια προπαντων!!!

 

Υπαρχουν καποιες ρυθμισεις για το SetCPU στην υπεροχη ROM ν10 του Κυριλλου?

Γιατι παρατηρω καποια "περιεργα" στο SetCPU..

π.χ. Στο voltages στα 800ΜΗΖ μου λεει 0mV και στα 1000ΜΗΖ μου λεει 42mV. Επισης στο Advanced εχει καποιες τιμες που δεν γνωριζω τι κανουν.. (ειναι αλλαγμενες σε σχεση με τον G3MOD kernel). Αν μπορει καποιος ας μου δωσει τα φωτα του..

Galaxy 3 -> Sony Xperia Sola -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi Note 3 SE
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ αλλά το οντιν δεν αναγνωρίζει το κινητό!

μπορείς να μου πεις τα βήματα;

 

Για να αναγνωρίσει το Odin και ο υπολογιστής σου γενικότερα το κινητό χρειάζεται να έχεις εγκαταστήσει το Samsung Kies για να περαστούν οι usb drivers.

 

Άλλη λύση, και μάλιστα πολύ καλύτερη κατά τη γνώμη μου, είναι να περάσεις εσύ manually τους drivers του Galaxy S (μην ανησυχείς ταιριάζουν γάντι :lol:). Μπορείς να τους βρεις εδώ. Γενικότερα όσο περισσότερο απέχεις από το Kies τόσο το καλύτερο... :happy:

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου δώσει οδηγίες πως να το συνδέσω με το οντιν;

βάζω το κινητό σε εντοπισμό σφαλμάτων αλλά τίποτα , μου βγάζει μόνο να συνδεθώ μέσω συσκευή αποθήκευσης και το οντιν δεν το βλέπει.

 

 

@jdros τους έχω περάσει ήδη!

 

 

ΦΛΑΣΑΡΑ!!!!!!για να δούμε τώρα!!!!!

Edited by wolfman13
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι πιο stable για φλασάρισμα.... V9.4 ή V10?

 

και οι δυο ειναι stable απλα με την 10 υπαρχουν μερικα πραγματακια τα οποια δεν δουλευουν ακομα!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

και οι δυο ειναι stable απλα με την 10 υπαρχουν μερικα πραγματακια τα οποια δεν δουλευουν ακομα!

 

Δεν είναι για μένα οπότε πάω για 9.4. Οπτικά διαφέρουν?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για μένα οπότε πάω για 9.4. Οπτικά διαφέρουν?

 

Αρκετα θα ελεγα...

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα θα ελεγα...

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Και κάτι τελευταίο. Δεν έχω δει αν βασίζονται στην ίδια Rom. Το φλασάρισμα της v10 θέλει wipe ή την περνάω πάνω από την 9.4? :)

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο. Δεν έχω δει αν βασίζονται στην ίδια Rom. Το φλασάρισμα της v10 θέλει wipe ή την περνάω πάνω από την 9.4? :)

 

Την περνας με Odin και κανεις και wipe data...

Αν θες να την δοκιμασεις μην ξεχασεις να παρεις backup.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο. Δεν έχω δει αν βασίζονται στην ίδια Rom. Το φλασάρισμα της v10 θέλει wipe ή την περνάω πάνω από την 9.4? :)

 

Η 9... βασίζεται σε Froyo ενώ η 10 σε Gingerbread. Θέλει wipe data οπωσδήποτε.

 

ρε παιδιά έχει κολλήσει στην πράσινη οθόνη που βγάζει android εδώ και 20-30 λεπτά;

 

Αν ακολουθήσεις πιστά τις οδηγίες που θα βρεις στα πρώτα ποστς (εναλλακτικά τον οδηγό του Αστροναύτη, θα τον βρείς μέσω της υπογραφής του μερικά ποστ πιο πίσω) δεν έχεις να φοβηθείς τίποτε.

Τα πρώτα boot αργούν λίγο. Όχι πάντως 30'

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το widget έλεγχο ενέργειας που είχα γράψει για την διαφάνεια.....τελικά όποιος θέλει να το αλλάξει ας κατεβάσει από το market το free power widget :).Ερώτηση:Εχω την 9.4 κι όταν μπαίνω στα μηνύματα αρκετές φορές μου κρασάρει το κινητό και κάνει επαννεκινήσεις.Το κάνει και σε άλλους?Πως διορθώνεται?
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο. Δεν έχω δει αν βασίζονται στην ίδια Rom. Το φλασάρισμα της v10 θέλει wipe ή την περνάω πάνω από την 9.4? :)

 

Βασικά η v9.4 βασίζεται σε Samsung's froyo 2.2, ενώ η v10 βασίζεται σε CM7 port Android 2.3.7!

Σε σχέση με την v9.4 πάντως η v10 πετάει και φαίνεται πιο light!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Χρονια πολλά και καλή χρονια!

Χρονια πολλα σε αυτους που γιορταζουν

π.χ me :)

 

έχω και μια ερώτηση για να μην βγώ off topic

εκανα εγκατάσταση setcpu αλλα οταν παταω se voltage κάνει δόνηση και μετα κλείνει

why?

Link to comment
Share on other sites

Στην 10 δεν κανει εγκατασταση εφαρμογων απο την καρτα ετσι εχει ρυμιστει για ασφαλεια γραφει,πως αλλαζει αυτο?

edit: ok το βρηκα αυτο αλλα δεν μπορω να ρυθμισω ηχο κλησης και χτυπαει μονο μια φορα οταν με καλουν αν δεν το ακουσω αμεσως χανω την κληση

Edited by dialynas
Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την v10 τελικά μιας και είναι πιο γρήγορη της v9.4. Ειναι ιδέα μου οτι με ICS theme είναι λιγότερο smooth στο σκρολάρισμα ? :O
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βάλω την επιλογή "Μόνο GSM" στις ρυθμίσεις δικτύου μιας και δε χρησιμοποιώ καθόλου τη σύνδεση δεδομένων.

Βλέπω ότι στις σχετικές ρυθμίσεις στη v10 έχει και μια επιλογή που λέει "Χρήση μόνο δικτύων 2G". Τι ακριβώς είναι αυτό και ποια η διαφορά του με την άλλη ρύθμιση ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

οποιο ηχο κλησης και να επιλεξω ακουγεται για λιγο και αν δεν το προλαβω χανω τις κλησεις απο που ρυθμιζει αυτο ξερει κανεις?

edit:Το εφτιαξα κατα τυχη,θελει πολυ ψαξιμο!

Edited by dialynas
Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...