Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το θελω γιατι : το gps πλεον δεν κλειδωνει, το destinator δεν παιζει, μου κανει (οπως ρωτησα παραπανω ) συνεχεια σαρωση πολυμεσων. Προσπαθησα με το fasterfix αλλα δεν ανοιγει με τιποτα(μαυρη οθονη) κατεβασα το busybox αλλα δεν κανει σωστη εγατασταση... Αρα νομιζω οτι με την προηγουμενη εκδοση δεν ειχα αυτα τα προβληματα.

αν τα θες όλα αυτά, βάλε την 5.7 ;)

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν τα θες όλα αυτά, βάλε την 5.7 ;)

 

και απο που ξεκιναω (διαδικαστικα εννοω) για να βαλω την 5.7; Λυπαμαι αν ειμαι κουραστικος αλλα πρωτη φορα ασχολουμαι με αυτο.

Kyrillos' ROM v9.7.1 JPU
Link to comment
Share on other sites

και απο που ξεκιναω (διαδικαστικα εννοω) για να βαλω την 5.7; Λυπαμαι αν ειμαι κουραστικος αλλα πρωτη φορα ασχολουμαι με αυτο.

 

Ριξε μια ματια στην υπογραφη μου υπαρχει συνδεσμος που θα σε βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μια ερώτηση έχω. Έβαλα την 5.5 και μετά την 5.7. Μετά την 5.5 έκανα παρτίσιον στην κάρτα για ext και swap αλλά δυστυχώς λόγω class 2 κάρτας (μάλλον) δεν δούλεψε σωστά το κινητό. Ξαναφλάσαρα την 5.5 , ΧΩΡΙΣ να κάνω φορμάτ. Έχει καταργηθεί το παρτίτιον ή πρέπει να πάω μέσα από CWM και να θέσω τιμές μηδενικές στο παρτίσιονινγκ? Με λίγα λόγια πως καταργώ το παρτίσιον?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κύριλλε σούπερ όπως μας έχει μάθει πάντα. :cool:

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στην υπογραφη μου υπαρχει συνδεσμος που θα σε βοηθησει

 

Σε ευχαριστω. Θα προσπαθησω και ο,τι γινει...

Kyrillos' ROM v9.7.1 JPU
Link to comment
Share on other sites

Εχω την jpm!Πως φλασαρουμε την jpi και που τη βρισκουμε;;

 

Μέσω kies δεν νομίζω να γίνει δουλειά οπότε την κατεβάζεις απο samfirmware κ φλασάρεις με odin όπως έκανες κ με την jpm.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω kies δεν νομίζω να γίνει δουλειά οπότε την κατεβάζεις απο samfirmware κ φλασάρεις με odin όπως έκανες κ με την jpm.

 

OK!!Ευχαριστω!!Ειναι καλυτερη απο τη jpm;;

 

αν τα θες όλα αυτά, βάλε την 5.7 ;)

 

Παντως η αληθεια ειναι οτι κανει 2-3 φορες σαρωση πολυμεσων και ειναι εκνευριστικο!!!Οποια εκδοση και να βαλεις!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by minasc
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση όσον αφορά το lagfix...

 

Ακολούθησα τις οδηγίες του πρώτου ποστ. Κατέβασα το busybox installer. Το ανοιξά και επέλεξα να εγκατασταθεί το busybox. Ωστόσο δεν εμφανίστηκε κάτι καινούριο στις εφαρμογές μου. Παραμένει το εικονίδιο του busybox installer και τίποτα άλλο. Έχει γίνει η εγκατάσταση; Να σημειώσω ότι η εφαρμογή δεν εμφανίζεται ούτε στη Διαχείριση Εφαρμογών.

 

Συνεχίζοντας τα βήματα του οδηγού φτάνω στο σημείο που τρέχω το lagfixme.bat. Εμφανίζεται στην οθόνη το ερώτημα για την παραχώρηση δικαιωμάτων. Πατάω οκ και μετά τίποτα. Ούτε 2 επανεκκινήσεις ούτε τίποτα...

 

Τι κάνω λάθος;;;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

kyrillos καλησπερα

Μολις ειδα στο xda οτι ειχες ανεβασει την v 6.0 και αναφερεις το παρακατω

Recommended firmware before flash: I5800XXJPF/JPM/JPN. Εχω περασμενη την ι5800xxjp4 με την δικη σου rom 5.7. Μπορω να περασω την v 6.0?

Link to comment
Share on other sites

kyrillos καλησπερα

Μολις ειδα στο xda οτι ειχες ανεβασει την v 6.0 και αναφερεις το παρακατω

Recommended firmware before flash: I5800XXJPF/JPM/JPN. Εχω περασμενη την ι5800xxjp4 με την δικη σου rom 5.7. Μπορω να περασω την v 6.0?

 

Άνετα. Απότι ρομ και να εισαι μπορείς απλά το λέω τυπικά μόνο..

Link to comment
Share on other sites

Άνετα. Απότι ρομ και να εισαι μπορείς απλά το λέω τυπικά μόνο..

 

Καταρχήν περαστικά. Η OC είναι stable? Έχει το bug με την φόρτιση που στο δείχνει full στα 5';

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν περαστικά. Η OC είναι stable? Έχει το bug με την φόρτιση που στο δείχνει full στα 5';

 

Stable όσο δεν πάει :D Και όχι δεν έχει το bug.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με χαρά προσπάθησα να περάσω την v.6 άλλα ενώ όλα πήγαν καλά με το Odin το κινητό δεν ανοίγει, κολλάει στην εικόνα με το "android". Να δοκιμάσω να ξαναπεράσω την 6; Καμιά ιδέα; Ευχαριστώ.

Kyrillos' Rom v9.5 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέρθει η κάρτα μνημης στην προ παρτίσιον κατάσταση αρκεί ένα φορμάτ μέσω του κινητού ή χρειάζεται κάποια επιπλεόν διαδικασία?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέρθει η κάρτα μνημης στην προ παρτίσιον κατάσταση αρκεί ένα φορμάτ μέσω του κινητού ή χρειάζεται κάποια επιπλεόν διαδικασία?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Λογικά θέλει μέσα από το pc να κάνεις delete partition της κάρτας και μετά format.

Kyrillos' Rom v9.5 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θέλει μέσα από το pc να κάνεις delete partition της κάρτας και μετά format.

 

Μέσω windows explorer ή υπάρχει ειδικό πρόγραμμα? Δεν έχω καρτανανγνώστη αλλα μόνο το καλώδιο σύνδεσης του τηλεφώνου για την καρτα.

 

Παρακαλω βοηθήστε.

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με χαρά προσπάθησα να περάσω την v.6 άλλα ενώ όλα πήγαν καλά με το Odin το κινητό δεν ανοίγει, κολλάει στην εικόνα με το "android". Να δοκιμάσω να ξαναπεράσω την 6; Καμιά ιδέα; Ευχαριστώ.

 

Flashare το κερνελ που είναι στα extras ή την non oc..

 

Όταν λες κολάει ελπίζω να λές ότι παγώνει.

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Ο,τι και να πούμε, το ευχαριστώ είναι πολύ λίγο!!!

Θα την τιμήσουμε όπως πάντα και θα σου πούμε πιθανές παρατηρήσεις.

Σκεφτηκες να δουλέψεις στην Samsung???

:dance::yahoo::respect::thanks:

 

 

Tι ακριβώς εννοείς με αυτό σε απλά ελληνικά?

[iF YOU STUCK AT THE BOOTANIMATION, FLASH THE NON-OC OR SEE THE INSTRUCTIONS INSIDE THE RAR!]

Edited by amkokos

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό άνοιξε χωρίς την SD, έκανα επανεκκίνηση με την SD και κολλάει μετά από 1-2 λεπτά. :/

Λες να είναι θέμα kernel;

Kyrillos' Rom v9.5 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό άνοιξε χωρίς την SD, έκανα επανεκκίνηση με την SD και κολλάει μετά από 1-2 λεπτά. :/

Λες να είναι θέμα kernel;

 

εχεις παρτιτιον? αν ναι κανε κανα wipe data apo recovery.

Link to comment
Share on other sites

'Εβαλα την ν6.0 παω να περασω τις εφαρμογες μου απο titanium backup αλλα λέει οτι ειναι γεματη η εσωτερικη μνήμη και

να σβήσω δεδωμενα. Help??? στην 5.7 δεν τα εκανε.

 

καμια ιδεα?????????????????

Edited by baggelisrouk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...