Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετρήσεις με επεξεργαστή στα 1000

Με Linpack αποτέλεσμα MFLOPS 12.6

Με Quadrant 494

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Astronayths, βγηκε update για το κερνελ και ειναι πιο σταθερο. Δες στο xda. Fugumod!

 

Sent from my Awesome Galaxy 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Astronayths, βγηκε update για το κερνελ και ειναι πιο σταθερο. Δες στο xda. Fugumod!

 

Sent from my Awesome Galaxy 3

 

Θα το τσεκαρω το μεσημέρι και θα το περάσω

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαθε απεξω το "πιστευω", και το "πατερ ημων". Μετα παρε τηλεφωνο την samsung και πες τους οτι σημερα το πρωι που χτυπησε το ξυπνητηρι δεν εναψε η οθονη και εβγακες την μπαταρια και το κινητο ανοιγει αλλα δεν ανοιγει η οθονη. Μην τους αναφερεις με τιποτα οτι επεσε το κινητο, τα υπολοιπα εξαρτονται απο αυτους. Ενημερωσε με τι θα σου πουν κλπ... Καλη τυχη φιλε.

 

 

 

Sent from my Awesome Galaxy 3

 

Σε ευχαριστω Κύριλλε,

Η οθόνη ανοιγει, μου ζηταει το πιν αλλά δεν μπορω να το πληκτρολογησω γιατί το πάτημα στην οθόνη αφης δε λειτουργει,ειναι νεκρο...

κι ότι ετοιμαζομουνα για αναβαθμιση..@@@@ την ατυχία μου!!!!

Να΄σαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Μετρήσεις με επεξεργαστή στα 1000

Με Linpack αποτέλεσμα MFLOPS 12.6

Με Quadrant 494

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Σκοτώνει... :heat::heat::heat::shoot::shoot::shoot:

Link to comment
Share on other sites

Με το νεο update kernel παρατηρω θερμοκρασια οπως και με αυτο που περασα χθες.Στα 1300 ο επεξεργαστης ενα με δυο βαθμους πανω και οχι παντα.Λυθηκε το προβλημα με το λογοτυπο και το bluetooth.

Μετρησεις mflpos 14.416

quandrant 529

Link to comment
Share on other sites

κυριλλε και αστροναυτη ηθελα να σας ρωτησω τι ακριβως κανουμε για να περασουμε στο κινητο την εκδοση του κυριλλου. Υπαρχει καποιος αναλυτικος οδηγος που να λέει συγκεντρωμενα τα βηματα? Γιατι εδω στις διαφορες σελιδες εχει οδηγιες αλλα ειναι καπωε μπλεγμενες..αλλου λεει ροοτ αλλου φλασαρισμα..αλλου λεει να βαλεις εφαρμογες εξτρα, αλλου λεει οτι ειναι ενσωματωμενες..

 

Σορρυ αν εγινα κουραστικος..απλα οπως ειναι το κινητο απο τη μαμα του κολλαει λιγο κ ειναι εκνευριστικο...

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

κυριλλε και αστροναυτη ηθελα να σας ρωτησω τι ακριβως κανουμε για να περασουμε στο κινητο την εκδοση του κυριλλου. Υπαρχει καποιος αναλυτικος οδηγος που να λέει συγκεντρωμενα τα βηματα? Γιατι εδω στις διαφορες σελιδες εχει οδηγιες αλλα ειναι καπωε μπλεγμενες..αλλου λεει ροοτ αλλου φλασαρισμα..αλλου λεει να βαλεις εφαρμογες εξτρα, αλλου λεει οτι ειναι ενσωματωμενες..

 

Σορρυ αν εγινα κουραστικος..απλα οπως ειναι το κινητο απο τη μαμα του κολλαει λιγο κ ειναι εκνευριστικο...

 

 

ευχαριστω

 

 

Στην υπογραφή του κυρίλλου υπάρχει αναλυτικός οδηγός. Ότι δεν καταλαβαίνεις ρώτησε μαs

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τον Κύριλλο: Θέλει πολύ μανούρα για να γίνει μια custom rom για το κινητό μας;

Θέλω να πω, αν μαζευτούμε δυο τρεις μπορούμε να κάνουμε κάτι καλό;

 

Αν η ερώτησή μου είναι μ@λ@κί@, απλώς αγνόησέ την... :alien:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!έβαλα το overclock από το xda και το κινητό κρασάρει...το πέρασα πριν λίγο και έκανα το κινητό 2 φορές reboot...τι να κάνω :blink: ?
Google
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τον Κύριλλο: Θέλει πολύ μανούρα για να γίνει μια custom rom για το κινητό μας;

Θέλω να πω, αν μαζευτούμε δυο τρεις μπορούμε να κάνουμε κάτι καλό;

 

Αν η ερώτησή μου είναι μ@λ@κί@, απλώς αγνόησέ την... :alien:

 

Απλά θέλει υπομονή γνώσεις χρόνο και διάβασμα! :)

Είναι κάπως δύσκολο αλλά ότι θέλετε μπορείτε να μου λέτε και αν γίνετε θα το προσθέτω στην ρομ. Ότι έχετε να προτείνετε κάντε το :)

 

 

Γεια σας παιδιά!έβαλα το overclock από το xda και το κινητό κρασάρει...το πέρασα πριν λίγο και έκανα το κινητό 2 φορές reboot...τι να κάνω :blink: ?

 

Δεν είναι ακόμα πού σταθερό. Πια έκδοση πέρασες? Όταν λες crasharei? force close?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!έβαλα το overclock από το xda και το κινητό κρασάρει...το πέρασα πριν λίγο και έκανα το κινητό 2 φορές reboot...τι να κάνω :blink: ?

 

Τι ακριβως σου κανει?

Link to comment
Share on other sites

έκανα εγκατάσταση το angry birds και κατα την εγκατάσταση κράσαρε,μετά σύνδεσα το κινητό στον υπολογιστή και κράσαρε και τώρα μόλις το έκανα reboot
Google
Link to comment
Share on other sites

έκανα εγκατάσταση το angry birds και κατα την εγκατάσταση κράσαρε,μετά σύνδεσα το κινητό στον υπολογιστή και κράσαρε και τώρα μόλις το έκανα reboot

 

Χαμηλωσε για αρχη τον επεξεργαστη

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ αα και μόλις τώρα έπαιξα λίγο το gt race academy (ξέρετε) και δεν έστριβε σαν να μην πάει καλα
Google
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ αα και μόλις τώρα έπαιξα λίγο το gt race academy (ξέρετε) και δεν έστριβε σαν να μην πάει καλα

 

Να παρακολουθεις την θερμοκρασια συνεχεια.Και επισημαινω σε ολους ιδιαιτερη προσοχη με την αυξηση του επεξεργαστη.Αν δεν γνωριζεται δεν πειραζεται και καλο θα ηταν να το δοκιμασουμε μερικες μερες και οσοι το εχουμε βαλει και να το περασουν και οι υπολοιποι μετα.Να δουμε αντιδρασεις πρωτα.Και φυσικα ολα γινονται με ευθυνη του καθενος για το κινητο του

Edited by astronaytis
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να χαλάσει το κινητό?και εάν ναι πώς βγαίνει?

 

Δεν νομίζω να χαλάσει αλλά με προσοχή. Πιστεύω έχεις βάλει το setcpu... βαλτο set on boot στα 1000 το max.

Link to comment
Share on other sites

αα και η θερμοκρασία του κινητού είναι εντάξει...διάβασα ότι ανεβαίνει η θερμοκρασία 1-2 βαθμούς είναι μια χαρά
Google
Link to comment
Share on other sites

αα και η θερμοκρασία του κινητού είναι εντάξει...διάβασα ότι ανεβαίνει η θερμοκρασία 1-2 βαθμούς είναι μια χαρά

 

Παν μετρον αριστον:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε πειράζει να μην κατεβάσω τον επεξεργαστή?? γ@@@ει έτσι :O

 

Φυσικά αν δεν κολάει και λειτουργεί μια χαρά μην τον κατεβάσεις... εγώ από το πρωί τον έχω 1300 :)

Link to comment
Share on other sites

μου βγάζει το logs provider τερματίστηκε απροσδόκητα...τι να κάνω το βγάζει συνέχεια αα και έχω την indroid rom 3.0 Κύριλλε μήπως να έβαζα την δικιά σου..και κάτι άλλο πώς βγάζουμε αυτόν τον kernel me to overclock?
Google
Link to comment
Share on other sites

μου βγάζει το logs provider τερματίστηκε απροσδόκητα...τι να κάνω το βγάζει συνέχεια αα και έχω την indroid rom 3.0 Κύριλλε μήπως να έβαζα την δικιά σου..και κάτι άλλο πώς βγάζουμε αυτόν τον kernel me to overclock?

 

με φλασάρισμα. υπάρχει και ένας άλλος τρόπος αλλα βαριέμε να σου πω τώρα. θα σου στείλω πμ σε 2' σχετικά με την ρομ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! καταρχάς ένα ευχαριστω στον φίλο astronaytis για τον οδηγο φρασαρισματος (και φυσικα τον kyrillo για τις ρομ του :P). εχω περασει ηδη τα 2.2 και σκεφτομαι να φλασαρω την ρομ του κυριλλου 3.3. μια ερωτηση. το παρτιτιον στην sd ειναι απαραιτητο? και επισης σε τι χρησιμευει η διαδικασια για το live cd που περιγραφεται στο φορουμ του xda-developers? :)

Froyo 2.2

Kyrillos' Rom v5.3 Honeycomb Edition JPM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...