Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω ενα ζητημα...εκανα reboot το τηλεφωνο και δε μου αναγνωριζει πολλες εφαρμογες... προσπαθω να τις επαναφερω αλλα δε βρισκω τροπο. οταν παω να τις εγκαταστησω ξανα με το titanium μου λεει οτι η εφαρμογη αυτη θα αντικαταστησει την ηδη υπαρχουσα κλπ κλπ. και σε καποιο σημειο μου λεει οτι δεν υπαρχει αλλος χωρος στην εσωτερικη μνημη κι οτι πρεπει να κανω διαχειριση των εφαρμογων. ενω στο titanium αναφερεται οτι η εσωτερικη μνημη εχει 31 ΜΒ ελευθερα απο τα 201 ενω το a2sd 481 απο τα 503.

καμια βοηθεια...;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αληθεια ποιον launcher προτιματε?Εμενα και ο launcher pro μου αρεσε αλλα δε μπορεσα να βρω λυση στο bug που εχει με τα contacts που οταν πατας πισω δε σε παει παρα κολλαει εκει,οποτε χρησιμοποιω τον stock.Αν εχει κανεις λυση ας μας την πει(κατι ειπε ενα παλικαρι παραπανω αλλα δε το πιασα :/)

Επισης υπαρχει τροπος να κανεις switch των launchers?Γιατι εγω για να δοκιμαζω τον καθεναν απο αυτους εκανα reboot το κινητο :p

ΑΑ και κατι ακομη.Εχουμε την δυνατοτητα για να κανει restart το κινητο η χρειαζται extra εφαρμογη?

Αυτα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα και εγω την Ρομ και ολα οκ.Τωρα προσπαθω να κανω τις ρυθμισεις στο APP2SD και ενω επιλεγω και κανει reboot μου βγαζει το εξης μηνυμα

Ε:CAn't mount /dev/block /st18

invalide argument

E: can't mount cache :log recovery.log

E: can;t open cache : log/recovery.log

 

απλά αγνόησε τα. σαν να μην υπάρχουν... δεν είναι τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια ποιον launcher προτιματε?Εμενα και ο launcher pro μου αρεσε αλλα δε μπορεσα να βρω λυση στο bug που εχει με τα contacts που οταν πατας πισω δε σε παει παρα κολλαει εκει,οποτε χρησιμοποιω τον stock.Αν εχει κανεις λυση ας μας την πει(κατι ειπε ενα παλικαρι παραπανω αλλα δε το πιασα :/)

Επισης υπαρχει τροπος να κανεις switch των launchers?Γιατι εγω για να δοκιμαζω τον καθεναν απο αυτους εκανα reboot το κινητο :p

ΑΑ και κατι ακομη.Εχουμε την δυνατοτητα για να κανει restart το κινητο η χρειαζται extra εφαρμογη?

Αυτα :lol:

 

μπορεις να το κανεις με τον terminal emulator => su (enter), reboot

 

Για εναλλαγη μεταξύ launchers χρησιμοποίησε το home switcher for froyo

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα ζητημα...εκανα reboot το τηλεφωνο και δε μου αναγνωριζει πολλες εφαρμογες... προσπαθω να τις επαναφερω αλλα δε βρισκω τροπο. οταν παω να τις εγκαταστησω ξανα με το titanium μου λεει οτι η εφαρμογη αυτη θα αντικαταστησει την ηδη υπαρχουσα κλπ κλπ. και σε καποιο σημειο μου λεει οτι δεν υπαρχει αλλος χωρος στην εσωτερικη μνημη κι οτι πρεπει να κανω διαχειριση των εφαρμογων. ενω στο titanium αναφερεται οτι η εσωτερικη μνημη εχει 31 ΜΒ ελευθερα απο τα 201 ενω το a2sd 481 απο τα 503.

καμια βοηθεια...;

 

κυριλλε για μενα κατι;

Link to comment
Share on other sites

κυριλλε για μενα κατι;

 

λοιπόν φίλε :)

 

πήγαινε στο titanium και εκεί που πατάς για να κάνεις όλες τις εφαρμογές επαναφορά πάτα πιο κάτω, μετακίνηση όλων στην εσωτερική. (οι περισσότερες θα λένε skiping.) μετά κάνε reboot.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν φίλε :)

 

πήγαινε στο titanium και εκεί που πατάς για να κάνεις όλες τις εφαρμογές επαναφορά πάτα πιο κάτω, μετακίνηση όλων στην εσωτερική. (οι περισσότερες θα λένε skiping.) μετά κάνε reboot.

 

λοιπον. με καθε reboot εξαφανιζονται οι περισσοτερες εφαρμογες που εχω.. και δε με αφηνει να τις εγκαταστησω ξανα γιατι λεει δεν εχει χωρο. τι κανω;

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΜΑΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ....

 

1.ΟΤΑΝ ΦΛΑΣΑΡΟΥΜΕ, ΔΕΝ ΑΠΑΣΧΛΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΤΟ pC ΜΑΣ

2. ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ONECLICK ΓΙΑ ROOT

3. ΕΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΤΟ ΑDB, ΠΡΩΤΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ADB SHELL KAI META SU

 

 

ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν φίλε :)

 

πήγαινε στο titanium και εκεί που πατάς για να κάνεις όλες τις εφαρμογές επαναφορά πάτα πιο κάτω, μετακίνηση όλων στην εσωτερική. (οι περισσότερες θα λένε skiping.) μετά κάνε reboot.

 

ολα ok!! κατι θα ειχε γινει κατα τη διαρκεια του partition και με ενα factory reset ολα λειτουργουν ρολοι..κουραση ομως.

και τωρα φαινεται πολυ καθαρα ποσο καλη ειναι η ρομ..

ευχαριστω για τη βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Κυριλλε τελικα εβαλα την official jpm στο κινητο της κοπελας μου, ολα καλα στα μεχρι στιγμης. 2 πραγματακια θελω να σε ρωτησω, 1. μπορω να καθαρισω τα battery statts και 2. Ενω πανω δεξια στην ωρα λεει ας πουμε 11:00μ.μ , οταν κλειδωνει και πατας ενα κουμπι να δεις την ωρα πανω στην lock screen την λεει 11 :00pm ,γιατι γινεται αυτο;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την rom του kyrillou ειναι ολα οκ? δηλαδη flashaρουμε και δεν θελει τιποτα αλλο? ενδιαφερομε και εγω σιγα σιγα γιατι βλεπω δεν θα εχουμε official 2.2 froyo release :P

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη-τροπος να περασω την rom του kyrillou σε linux? windows εχω σε virtual box και φοβαμαι οτι θα κολησει το συμπαν.
Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

@Kyrillos13. Πήρε και η γυναίκα μου το ίδιο κινητό. Το έκανα και αυτό αναβάθμιση από 2.1 σε 2.2 και μετά την rom σου. Και όλα κομπλέ. Συγχαρητήρια!!
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΟΣ. ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΔΩ....

 

καλημερα και απο μενα.

εξαιρετικη δουλεια απο ολους σας,και ιδιαιτερα φυσικα.απο τον Κυριλλο.

εβαλα και εγω την ρομ 3.0 του Κυριλλου.και στις πληροφοριες

του τηλεφωνου το kernel ειναι στο,

2.6.32.9

root@localhost#8

εκανα καμμια ''πατατα''(λαθος)????

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα.

εξαιρετικη δουλεια απο ολους σας,και ιδιαιτερα φυσικα.απο τον Κυριλλο.

εβαλα και εγω την ρομ 3.0 του Κυριλλου.και στις πληροφοριες

του τηλεφωνου το kernel ειναι στο,

2.6.32.9

root@localhost#8

εκανα καμμια ''πατατα''(λαθος)????

ευχαριστω

 

Καλημέρα,

 

δεν έκανες τίποτα λάθος και εμένα έτσι λέει. Είναι επειδή το κερνελ δεν είναι το default της sammsung αλλά μονταρισμένο!

 

Κύριλλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

δεν έκανες τίποτα λάθος και εμένα έτσι λέει. Είναι επειδή το κερνελ δεν είναι το default της sammsung αλλά μονταρισμένο!

 

Κύριλλος

 

ευχαριστω για την απαντηση,

τζαμι το κινητο Κυριλλε,τα ευσημα!

χαιρετισματα απο επταλοφο θεσσαλονικη!

Link to comment
Share on other sites

εαν δεν κανω λαθος θα πρεπει να χρησιμοποιεις το launcher pro opoy einai bug δικο του αυτο που αναφερεις. λυνεται με παρατεταμενο πατημα του εικονιδιου των επαφων , οπου μετα θα επιλεξεις εφαρμογες- επαφες. επανεκκινηση και τελος

 

Οχι, γινεται και με τον πρωτο που λεγεται "αρχικη οθονη"

Link to comment
Share on other sites

kyrillos13 να δοκιμασω να το περασω απο windows σε virtualbox ?

 

δοκίμασε. Αν το odin σου βλέπει το κινητό είσαι κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

εαν δεν κανω λαθος θα πρεπει να χρησιμοποιεις το launcher pro opoy einai bug δικο του αυτο που αναφερεις. λυνεται με παρατεταμενο πατημα του εικονιδιου των επαφων , οπου μετα θα επιλεξεις εφαρμογες- επαφες. επανεκκινηση και τελος

Φίλε μου μήπως μπορείς να μου πεις τι εννοείς; Ποιο εικονίδιο επαφών λες;

Αν και θα βάλω την 3.0 του Κύριλλου τη Δευτέρα που θα έχω χρόνο, θα ήθελα να ξέρω πώς λύνεται το πρόβλημα του back στο launcher pro.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε. Αν το odin σου βλέπει το κινητό είσαι κομπλέ!

 

πως θα δω αν το βλεπει χωρις να πειραξω κατι και κανω πατατα?

Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: αν, λέω αν από την jpm πας να περάσεις την... i9000xwjm5 με βάση τις οδηγίες του tyxerakia, η οποία είναι η eclair του galaxy s, θα έχεις πρόβλημα; και παραθέτω:

pda: i5800xxjpm

phone: i5800xxjp4

csc: i5800oxxjpf

 

built info: 2011.02

 

(μπας και δεν χάσουμε την εγγύηση...)

Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε. Αν το odin σου βλέπει το κινητό είσαι κομπλέ!

Δουλευει μια χαρα μεσω virtualbox αρκει να ενεργοποιησεις το usb στις επιλογες του virtualbox!

Κυριλλε, αν δεν βαριεσαι μπορεις να μου δωσεις ενα link για την rom σου που να εχει και το lagfix?

Και μια αλλη ερωτηση.

 

Η ρομ σου εχει τις στοκ εφαρμογες της Samsung π.χ. για τις επαφες και τα μηνυματα ή αυτες του Android;

Edited by Hetfield89
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...