Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και οι δύο. Η jpm = γερμανική και η jpd = ρώσικη :P

 

kirille μια ακομα ερωτιση...

ι δικι σου εκδοση τι διαφορα θα εχει με αυτες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η jpm ειναι πιο προσφατη απο την jpd. οι οδηγιες ειναι ιδιες απλα πρεπει να φλασαρετε ως one package...

 

Sent from my "Gingerbread Edition" Galaxy 3

 

Tι εννοεις με το one package, εχει ελληνικα ; και μετα αφου βαλω μια απο τις δυο (προτεινε μου ποια απο τις δυο) θα μπορω να βαλω απο πανω την δικια σου την τελικη οταν την βγαλεις ευχαριστώ!

 

 

Κύριλλος13 αν μπορεις απαντησε στο παραπανω, για να ξερω τι να κανω, σορυ αν κουρασα.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις με το one package, εχει ελληνικα ; και μετα αφου βαλω μια απο τις δυο (προτεινε μου ποια απο τις δυο) θα μπορω να βαλω απο πανω την δικια σου την τελικη οταν την βγαλεις ευχαριστώ!

 

 

Κύριλλος13 αν μπορεις απαντησε στο παραπανω, για να ξερω τι να κανω, σορυ αν κουρασα.

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Αν διαβάσεις τα πρώτα post θα καταλάβεις, ελληνικά εχουν και η δυο. προτίμησε την M σαν πιο τελευταία (δυο μερες διαφορά). Σιγουρα θα μπορεις να την βαλεις απο πάνω ή αν θες να μην φλασαρεις δυο φορές περίμενε του Κυριλλου που θα βασίζετε στην Μ:p

Όταν κάνεις μία ερώτηση είσαι ανόητος για πέντε λεπτά. Αν δεν κάνεις ποτέ ερωτήσεις:cry:, θα μείνεις ανόητος για όλη σου τη ζωή
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις τα πρώτα post θα καταλάβεις, ελληνικά εχουν και η δυο. προτίμησε την M σαν πιο τελευταία (δυο μερες διαφορά). Σιγουρα θα μπορεις να την βαλεις απο πάνω ή αν θες να μην φλασαρεις δυο φορές περίμενε του Κυριλλου που θα βασίζετε στην Μ:p

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Τι εννοεις να φλασαρω δυο φορες; Για να βαλω του Κύριλλου την ρομ δεν θα πρεπει να βαλω φρογιο πρωτα και μετα την v3.0; Μπορω να την φλασαρω πανω και στην 2.1 που έχει τώρα; (ελεγα να βαλω την JPM πρωτα και αν δεν καλυπτει να βαλω την turbo του Κύριλλου)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση. Τι εννοεις να φλασαρω δυο φορες; Για να βαλω του Κύριλλου την ρομ δεν θα πρεπει να βαλω φρογιο πρωτα και μετα την v3.0; Μπορω να την φλασαρω πανω και στην 2.1 που έχει τώρα; (ελεγα να βαλω την JPM πρωτα και αν δεν καλυπτει να βαλω την turbo του Κύριλλου)

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Μόλις βγει η τελική v3.0 δεν χρειάζεται να είσαι σε froyo. Μπορείς να από 2.1. Αν θες όμως μπορείς να βάλεις για καμιά βδομάδα την official froyo (JPM) και μετά την δικιά μου για να δεις διαφορά... :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγει η τελική v3.0 δεν χρειάζεται να είσαι σε froyo. Μπορείς να από 2.1. Αν θες όμως μπορείς να βάλεις για καμιά βδομάδα την official froyo (JPM) και μετά την δικιά μου για να δεις διαφορά... :)

 

Οκ Κύριλλος ευχαριστώ πολυ, αν βρεις χρονο καποια στιγμη κανε μια ανανεωση στο αρχικο σου ποστ απο jpf σε jpm, ευχαριστω και παλι!

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγει η τελική v3.0 δεν χρειάζεται να είσαι σε froyo. Μπορείς να από 2.1. Αν θες όμως μπορείς να βάλεις για καμιά βδομάδα την official froyo (JPM) και μετά την δικιά μου για να δεις διαφορά... :)

Βγήκε η επίσημη froyo?

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η επίσημη froyo?

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Διαβασε "προς τα πίσω" το φόρουμ και θα καταλάβεις.

 

Από τον ΟΚΤΩΒΡΗ ολο βγαίνει αυτή η επίσημη στην Ελλάδα.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση, ξεχάστε το.

 

Ο άγιος Κυριλλος θα μας σώσει μόνο.....:ninja:

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, φλάσαρα την 2.2 jpf γύρω στις πέντε!! φορές... δεν εχω 3g ούτε wi fi, και τις πέντε αποκλείεται να έχω κάνει λάθος, το θέμα είναι οτι δεν μπορώ να γυρίσω στην 2.1!! μάλλον πάω για σέρβις... έχει κανείς ανάλογη εμπειρία;
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, φλάσαρα την 2.2 jpf γύρω στις πέντε!! φορές... δεν εχω 3g ούτε wi fi, και τις πέντε αποκλείεται να έχω κάνει λάθος, το θέμα είναι οτι δεν μπορώ να γυρίσω στην 2.1!! μάλλον πάω για σέρβις... έχει κανείς ανάλογη εμπειρία;

 

Μην πας service... 3g δεν έχεις γιατί δεν είναι ρυθμισμένο αυτόματα. Πρέπει να το ρυθμίσεις!. wifi έχεις απλά μπορεί να έτυχε

 

αν θες σου στέλνω την πιο καινούρια (την jpm) να φλασάρεις σε one package ok?

 

link:http://hotfile.com/dl/109466631/0be2e68/I5800XXJPM.rar.html pass: samfirmware.com φλασαρε σε one package!

Link to comment
Share on other sites

α και σε επικοινωνία μέσω mail με την samsung μου έγραψαν ότι δεν πρόκειται να έχει αναβάθμιση το i5800 σε froyo, τώρα ότι διαβάζουμε σε διάφορα φορουμ λένε άλλα, τί να πιστέψουμε;
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

α και σε επικοινωνία μέσω mail με την samsung μου έγραψαν ότι δεν πρόκειται να έχει αναβάθμιση το i5800 σε froyo, τώρα ότι διαβάζουμε σε διάφορα φορουμ λένε άλλα, τί να πιστέψουμε;

 

Θα βγει!. Ήδη σε Ρωσία Γερμανια και Ολλανδια εχει βγει...

Link to comment
Share on other sites

Κυρίλε σε ευχαριστώ, θα δοκιμάσω και θα σου πω, άλλα πως ρυθμίζω το ρημάδι το 3g; μήπως γλιτώσω την διαδικασία...
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

Κυρίλε σε ευχαριστώ, θα δοκιμάσω και θα σου πω, άλλα πως ρυθμίζω το ρημάδι το 3g; μήπως γλιτώσω την διαδικασία...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286161&page=12

Link to comment
Share on other sites

Και μια "άσχετη" ερώτηση, πρέπει να ακολουθήσω την ίδια διαδικασία με μόνη αλλαγή το one package;:confused:
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

Guest gmavrom

Η κοπέλα μου σε ευχαριστεί πάρα πολύ kyrillos13!! :lol::lol:

 

Η διαφορά είναι εμφανέστατη... Από eclair 2.1. σε kyrillos rom version 3.0. beta 2... Και η διαδικασία είναι πανεύκολη...!!!

 

Και πάλι ευχαριστώ (κι εγώ)!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, ειμαι καινουργιος κ παραλιγο να ''ημουν'' μετα το σοκ το οποιο εχω παθει..υπαρχει καποιος online nα μιλησω να με βοηθησει?νομιζω οτι μολις κατεστρεψα το μολις 1ημερας κινητο μου(galaxy 3)..σας παρακαλω καποιος με γνωσεις..

 

σας παρακαλω παιδια, κοντευω να τρελαθω πραγματικα..!

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω παιδια, κοντευω να τρελαθω πραγματικα..!

 

Έλα φίλε μην ανησυχείς. Πες τι πρόβλημα έχεις! Δεν νομίζω να το κατέστρεψες. :)

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα σε ευχαριστω για το ενδιαφερον...ειχα κανει root μια χαρα, ειχα βαλει κ απο νωρις την froyo..ολα μια χαρα..ετσι μαλλον υπερεκτιμησα τις δυναμεις μου κ πηγα να βαλω το θεμα σου, για android 2.3..ολα καλα, κατεβαζω αυτα που λες στις οδηγιες..κ φτανω στο σημειο της αντιγραφης κ μου πεταει ενα error περι χωρου..αρχιζει κατι δονησεις το κιν..κ βγηκα παλι menu..κλεινω λοιπον το κιν κ μολις παω να το ανοιξω μου ξεκιναει κανονικα το intro logo της samsung και εκει κλεινει κ με αναμμενη σκοτεινη την οθονη χωρις να μπορω να κανω τιποτα..

ΥΓ:Μπαινει σε download mode

σωσε με σε παρακαλω!!

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα σε ευχαριστω για το ενδιαφερον...ειχα κανει root μια χαρα, ειχα βαλει κ απο νωρις την froyo..ολα μια χαρα..ετσι μαλλον υπερεκτιμησα τις δυναμεις μου κ πηγα να βαλω το θεμα σου, για android 2.3..ολα καλα, κατεβαζω αυτα που λες στις οδηγιες..κ φτανω στο σημειο της αντιγραφης κ μου πεταει ενα error περι χωρου..αρχιζει κατι δονησεις το κιν..κ βγηκα παλι menu..κλεινω λοιπον το κιν κ μολις παω να το ανοιξω μου ξεκιναει κανονικα το intro logo της samsung και εκει κλεινει κ με αναμμενη σκοτεινη την οθονη χωρις να μπορω να κανω τιποτα..

ΥΓ:Μπαινει σε download mode

σωσε με σε παρακαλω!!

 

Μην ανησυχείς κομπλέ είναι το κινητό σου. Δεν παθαίνει τίποτα από θέματα. Παθαίνει μόνο εαν φλασάρεις και η ΔΕΗ σου κόψει το ρεύμα ή φλασάρεις και bootloader...

 

Ποια froyo είχες βάλει? την jpf?

Link to comment
Share on other sites

ουφφ..δεν ξερω τι θα εκανα χωρις εσας..πραγματικα!!ναι την I5800XXJPF (FIRMWARE 2.2)

 

Οκ λοιπόν αρχικά, είναι σημαντικά τα δεδομένα που είχες στο κινητό?

Δεύτερον θα σου πρότεινα να βάλεις την rom μου (δεν υπάρχει κίνδυνος να μπρικάρει το κινητό), που έχει από πριν root και άλλα καλούδια! Θα σαρέσει, τι λες? (ενα φλασαρισμα με odin και θασαι κομπλε)

Link to comment
Share on other sites

το συζητας??μετα απο αυτο πραγματικα νερο θα πινω στο ονομα σου..απλα αν μπορεις κατατοπισεμε πως κ τι!!σε ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...