Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθω να βαλω και εγω το lagfix αλλα πισμωσε το galaxy... ενω ακολουθω κανονικα τα βηματα, σβυνει το cmd και ....τιποτε. δεν επανεκινει το κινητο.....εκανα factory reset, wipe data κτλ και ξανα δοκιμαζω.....

 

EDIT..ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ. ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, INSTALL, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS ΤΟ .ΒΑΤ ARXEIO.

 

πως επαναφερω το backup μου me titanium ? πρεπει να το εγκαταστησω παλι?

 

benchmark : 540. καθολου ασχημο.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

προσπαθω να βαλω και εγω το lagfix αλλα πισμωσε το galaxy... ενω ακολουθω κανονικα τα βηματα, σβυνει το cmd και ....τιποτε. δεν επανεκινει το κινητο.....εκανα factory reset, wipe data κτλ και ξανα δοκιμαζω.....

 

EDIT..ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ. ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, INSTALL, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS ΤΟ .ΒΑΤ ARXEIO.

 

πως επαναφερω το backup μου me titanium ? πρεπει να το εγκαταστησω παλι?

 

λοιπόν ξαναεγκαταστείς το titanium (καλύτερα την pro/donate έκδοση) και πατάς το αριστερό hardware key του γαλαξία --> batch --> restore all apps with data

 

καλό το lagfix, 535 με quadrant και έχω παρατηρήσει ότι το κινητό κάνει πολύ πιο γρήγορα media scanning!!!

επίσης αντικατέστησα τον πλέον αργό-απαίσιο-και βαρετό touchwiz launcher και έβαλα τον gingerbread lancher. το κινητό μόλις ανοίγει δεν κάνει 5 λεπτά να μπει στο menu...

 

 

τι κανει το lagfix?

το lagfix μετατρέπει το σύστημα αρχείων του κινητού που είναι σε .rfs μορφή, σε .ext2 (συνήθως) και το κινητό γίνεται πιο γρήγορο. Οι ταχύτητες ανάγνωσης/εγγραφής εκτοξεύονται...

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά, μετά από σφάλμα του ADW launcher (Συμβουλ: αφήστε το home launcer που έχει από samsung) το οποίο δεν μου επέτρεπε να μπώ στο home screen, αναγκάστηκα να κάνω factory reset γκουχ γκουχ

 

Παρατηρώ ότι μετά το factory reset, το τηλέφωνο είναι rooted. To θέμα είναι όταν τρέχω το superuser και πατάω log αυτό κανεί force shutdown. Τί κάνουμε? Θέλει ξανά one click root???

 

EDIT: Μόλις εβαλα το πρωτο app που ζήτησε permission έστρωσε, sorry για άσκοπο πόστ, Καλή Χρονιά

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

οντως το media scanning εκτοξευτικε!!!!!

πολυ πιο γρηγορο και αμεσο.

με εγκατασταση των εφαρμογων και παλι απο το backup, εβγαλε 572 με quadrand !!!!! μια χαρα θα ελεγα!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχουμε εισερχομενη κληση πρωτα πατουσαμε τα κουμπια ηχου και σταματουσε να χτυπαει χωρις να κλεινει η εισερχομενη .Με την νεα ron 2.2 αυτο επιτυγχανεται με το κουμπι on-off της συσκευης μας.Κλεινει και ο φωτισμος αλλα οταν πατησουμε παλι το κουμπι ενω δεν εχει τελειωσει η εισερχομενη αναβει και απλα το βλεπουμε να εξακολουθει να χτυπαει χωρις να ακουγεται.

Το παρατηρησα σημερα και απλα το αναφερω

Καλη χρονια σε ολους μας

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχουμε εισερχομενη κληση πρωτα πατουσαμε τα κουμπια ηχου και σταματουσε να χτυπαει χωρις να κλεινει η εισερχομενη .Με την νεα ron 2.2 αυτο επιτυγχανεται με το κουμπι on-off της συσκευης μας.Κλεινει και ο φωτισμος αλλα οταν πατησουμε παλι το κουμπι ενω δεν εχει τελειωσει η εισερχομενη αναβει και απλα το βλεπουμε να εξακολουθει να χτυπαει χωρις να ακουγεται.

Το παρατηρησα σημερα και απλα το αναφερω

Καλη χρονια σε ολους μας

 

βασικά όντως στην 2.1 με ένα πάτημα έκανε σίγαση.

στην 2.2 θέλει να το πατήσεις για 2-3 δεύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

βασικά όντως στην 2.1 με ένα πάτημα έκανε σίγαση.

στην 2.2 θέλει να το πατήσεις για 2-3 δεύτερα :)[/quote

 

Μαλιστα

και επειδη δεν ειμαι καθολοθ ησυχο παιδι και θελω παντα να πειραζω το γαλαξια μου ειμαι στην δευτερη επανεκινηση της συσκευης μετα το lagfiix

Link to comment
Share on other sites

βασικά όντως στην 2.1 με ένα πάτημα έκανε σίγαση.

στην 2.2 θέλει να το πατήσεις για 2-3 δεύτερα :)[/quote

 

Μαλιστα

και επειδη δεν ειμαι καθολοθ ησυχο παιδι και θελω παντα να πειραζω το γαλαξια μου ειμαι στην δευτερη επανεκινηση της συσκευης μετα το lagfiix

 

ωραίος. και εγώ το έβαλα και είμαι πολύ ευχαριστημένος από το media scanning. είναι πολύ γρήγορο. έβγαλα και τον touchwiz lauuncher και έβαλα τον lancher pro και νιώθω σαν να άλλαξα κινητό. σε λίγο ανεβάζω screen shots..

 

edit: περίμενε γιατί έχει κολήσει το adb και δεν βγάζει screenshots.. μάλλον θα τα ανεβάσω αύριο τελικά. καλή χρονιά!!!

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

 

ωραίος. και εγώ το έβαλα και είμαι πολύ ευχαριστημένος από το media scanning. είναι πολύ γρήγορο. έβγαλα και τον touchwiz lauuncher και έβαλα τον lancher pro και νιώθω σαν να άλλαξα κινητό. σε λίγο ανεβάζω screen shots..

Περιμενω να δω

Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση και εγω :)

μετα το update δεν μπορω να στελνω μηνυματα, το παρατηρησα γιατι ηθελα να στείλω μερικα sms

(για να αποφυγω τις κλεισεις :D) και δεν μπορουσα μου εβγαζε σφαλμα "εφαρμογη μηνυματα (σε εξελιξη com.android.mms) τερματιστηκε απροσδοκητα. δοκιμαστε ξανα".

μπρουμε να το διορθωσουμε? :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλη χρονα σε όλους.Έχω ενα προβληματάκι απο που θα κατεβάσω το superoneclick?

 

 

superoneclick 1.5.5

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση και εγω :)

μετα το update δεν μπορω να στελνω μηνυματα, το παρατηρησα γιατι ηθελα να στείλω μερικα sms

(για να αποφυγω τις κλεισεις :D) και δεν μπορουσα μου εβγαζε σφαλμα "εφαρμογη μηνυματα (σε εξελιξη com.android.mms) τερματιστηκε απροσδοκητα. δοκιμαστε ξανα".

μπρουμε να το διορθωσουμε? :)

 

πιά έκδοση πέρασες? την I5800XXJPA? αν ναι τότε δεν θα πρεπε να συμβαίνει αυτό. κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν δεν έκανες..

Link to comment
Share on other sites

πιά έκδοση πέρασες? την I5800XXJPA? αν ναι τότε δεν θα πρεπε να συμβαίνει αυτό. κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν δεν έκανες..

 

την ....JPA βασικα μετα απ'ολα αυτα που εκανα τα μηνυματα δεν διαγραφτικαν

απλα τοτε δεν εδωσα σημασια, τωρα οταν τα παταω για να ανοιξουν μου βγαζουν το ιδιο προβλημα

θα ξαναδοκιμάσω επαναφορα μηπως και στρωσει

Link to comment
Share on other sites

την ....JPA βασικα μετα απ'ολα αυτα που εκανα τα μηνυματα δεν διαγραφτικαν

απλα τοτε δεν εδωσα σημασια, τωρα οταν τα παταω για να ανοιξουν μου βγαζουν το ιδιο προβλημα

θα ξαναδοκιμάσω επαναφορα μηπως και στρωσει

 

θα στρώσει. απλά αν θες κάνε και backup τα μηνύματα (εφαρμογές: smsbackup+, sms backup and restore). κάνε επαναφορά και θα είσαι κομπλέ φίλε μου.

Άντε καλή χρονιά να έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

kaποιος σε προηγουμενο μυνημα του αναφερε κατι σχετικο με launchers. δοκιμασα πιστευω ολους οσους ηταν στο Market, αυτος που ειναι μποροστα με διαφορα ειναι ο GO LAUNCHER, πολλες δυνατοτητες οπως: Kill των ενεργων tasks, αλλαγη εικονιδιων, κι αλλα widjets, αλλαγη format της οθονης εφαρμογων (4χ4 .4χ5, 5χ5) κ.α Edited by spirosteam
Link to comment
Share on other sites

kyrillos13 λες στο καινουριο firmware να παρουμε κατευθειαν 2.2.1?υπαρχει τετοια περιπτωση η πρεπει να παμε αναγκαστικα πρωτα στην 2.2 και μετα στην 2.2.1?

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

θα στρώσει. απλά αν θες κάνε και backup τα μηνύματα (εφαρμογές: smsbackup+, sms backup and restore). κάνε επαναφορά και θα είσαι κομπλέ φίλε μου.

Άντε καλή χρονιά να έχουμε.

 

:thanks:

 

εστρωσε :D

καλη χρονια να έχουμε αν και σημφωνα με το κινεζικο ειναι του κουνελιου που ολοι ξερουμε για τι φιμιζεται το κουνελι ;)

και αυτο με βαζει στη σκεψη ..... εμεις ή εμας :X

Link to comment
Share on other sites

την ....JPA βασικα μετα απ'ολα αυτα που εκανα τα μηνυματα δεν διαγραφτικαν

απλα τοτε δεν εδωσα σημασια, τωρα οταν τα παταω για να ανοιξουν μου βγαζουν το ιδιο προβλημα

θα ξαναδοκιμάσω επαναφορα μηπως και στρωσει

 

Φίλε μου είχα και γω το ίδιο πρόβλημα έκανα 2 factory reset και έστρωσε

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και χρόνια καλά και πολλά.

Να αναφέρω κάτι που είχα σαν πρόβλημα μετά από αναβάθμιση λογισμικού μέσω KIES.

Το γνωστό πρόβλημα που αναφέρετε συχνά αρκετοί από εσάς. Δεν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες να δω αν κάποιος από εσάς έχει λύσει το πρόβλημα αλλά εγώ το έλυσα σε μένα, και το αναφέρω.

Ενώ στην αρχή που αγόρασα το τηλέφωνο, όλα δουλεύαν τέλεια, στις αρχές Νοέμβρη μέσω KIES είδα ότι υπάρχει αναβάθμιση λογισμικού. Την έκανα και άρχισε το KIES να μην συνδέετε με το κινητό.

Μετά από αρκετό ψάξιμο και εφαρμογή πολλών προτεινόμενων λύσεων σε διάφορα forums τελικά βρήκα ότι η λύση του προβλήματος ήταν να διαμορφωθεί η κάρτα SD από το τηλέφωνο.

Και το ερώτημα είναι: κάθε φορά που θα κάνουμε κάποια αναβάθμιση θα φορμάρουμε και την κάρτα μας;

...Καήκαμε...

Εύχομαι να βοήθησα.

Χρόνια Πολλά και καλή χρονιά να έχουμε

Link to comment
Share on other sites

η λύση είναι νομίζω να βγάζουμε την κάρτα από το τηλέφωνο οταν πάμε να συνδεθούμε με το KIES...
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα live wallpaper που δεν έπαιξαν ποτέ στην συσκευή μου(τώρα μπόρεσα να τα κάνω να παίξουν) όλα πολύ καλά με FROYO(ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ kyrillos13)

Καλή χρονιά σε όλους

Edited by skoumbis
LG p920 4.0.4 ics................30a-EUR-XX:D
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους ... εχω ενα προβληματακι μετα το update ... εχω vodafone και δεν μπορω να στειλω mms, εχω ολες τις ρυθμισεις απο την vodafone τις εχω βαλει στο τηλ αλλα mms δεν μπορω να στειλω ... Μπορει καποιος να με βοηθησει ... ευχαριστω εκ των προτερων ... (αν ειναι ασχετο το θεμα που ζηταω παρακαλω μετα την βοηθεια ας διαγραφει απο τον administrator)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...