Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά εγώ δοκίμασα και την JPA και την JPB και μου κρασάρουν συνεχεια τα μυνηματα... δεν ξερω τι να κανω... εχει κανεις καμιά ιδέα?

 

Βάλε την JPA. μόλις την βάλεις κάνε factory reset (επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων) και θα είσαι κομπλέ φίλε μου :)

Χρόνια Πολλά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βάλε την JPA. μόλις την βάλεις κάνε factory reset (επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων) και θα είσαι κομπλέ φίλε μου :)

Χρόνια Πολλά

 

Το έκανα αλλά δυστυχώς τίποτα... δεν μπορω να καταλαβω γιατί το κάνει αυτο

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει ολες τις αναβαθμισεις froyo μεχρι τωρα. ολες με προβληματα εκτος απο την jpa που προς το παρον ουτε διακοπες στην ομιλια ουτε τιποτα. και ειναι και γρηγορη και σταθερη...το μονο προβλημα ειναι οτι ειναι λιγο δυσκολο το να γινεις root κι ακομα πιο δυσκολο unroot. αν ξερει κανενας καποιον πιο ευκολο τροπο απο το superoneclickroot...
Link to comment
Share on other sites

εχω κανει ολες τις αναβαθμισεις froyo μεχρι τωρα. ολες με προβληματα εκτος απο την jpa που προς το παρον ουτε διακοπες στην ομιλια ουτε τιποτα. και ειναι και γρηγορη και σταθερη...το μονο προβλημα ειναι οτι ειναι λιγο δυσκολο το να γινεις root κι ακομα πιο δυσκολο unroot. αν ξερει κανενας καποιον πιο ευκολο τροπο απο το superoneclickroot...

 

όχι δυστυχώς ο μόνος τρόπος να ροοταρουμε το γαλαξία μας είναι το superoneclick. για unroot μπορεί να κάνει και το z4root.. δοκίμασε :)

Link to comment
Share on other sites

όχι δυστυχώς ο μόνος τρόπος να ροοταρουμε το γαλαξία μας είναι το superoneclick. για unroot μπορεί να κάνει και το z4root.. δοκίμασε :)

 

ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση... θα το δοκιμασω.

 

κι ενα ευχαριστω γιατι πραγματικα με εχεις βοηθησει παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

αλλος ενας στη λιστα επιτυχους φλασαρισματος σε froyo το εκανα ακριβως οπως λενε οι οδιγιες και ειναι κομπλε χωρις κανενα προβλημα απλα μονο το root με ποιο προγραμματακι θα ηταν καλο να γινει και αν γινεται βεβεα
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε και μενα στη λίστα μετά από 2 factory reset δουλευει αψογα τώρα... Να ρωτήσω και κάτι ακόμα.. Όταν κλειδωνει η οθόνη μετά για να ανοίξει θέλει 2 φορες πάτημα των πλήκτρων.. Το κάνει και σε άλλους αυτό γιατί απότι θυμάμαι στο μαμα λειτουργικό αρκούσε μόνο ένα
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε και μενα στη λίστα μετά από 2 factory reset δουλευει αψογα τώρα... Να ρωτήσω και κάτι ακόμα.. Όταν κλειδωνει η οθόνη μετά για να ανοίξει θέλει 2 φορες πάτημα των πλήκτρων.. Το κάνει και σε άλλους αυτό γιατί απότι θυμάμαι στο μαμα λειτουργικό αρκούσε μόνο ένα

 

ναι λογικά μόλις βγει η τελική έκδοση froyo θα διορθωθεί :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για πλάκα πήρε ένα φιλαράκι τηλέφωνο στη samsung..για να ρωτήσει πότε θα έχουμε την αναβάθμιση σε 2.2..

Το παλικάρι απο τη Samsung λοιπόν..του είπε οτι έχει βγεί..και πως κάνουμε την ίδια διαδικάσια με το S..

Αν δεν το άκουγα με τα αυτιά μου..θα έλεγα πως μου κάνει πλάκα ο φίλος μου..

Του τόνισε επίσης οτι μιλάμε για το i5800..και απάντησε ο τύπος οτι και πάλι είναι η ίδια διαδικασία!

Τι γίνεται τελικά? :(

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα για πλάκα πήρε ένα φιλαράκι τηλέφωνο στη samsung..για να ρωτήσει πότε θα έχουμε την αναβάθμιση σε 2.2..

Το παλικάρι απο τη Samsung λοιπόν..του είπε οτι έχει βγεί..και πως κάνουμε την ίδια διαδικάσια με το S..

Αν δεν το άκουγα με τα αυτιά μου..θα έλεγα πως μου κάνει πλάκα ο φίλος μου..

Του τόνισε επίσης οτι μιλάμε για το i5800..και απάντησε ο τύπος οτι και πάλι είναι η ίδια διαδικασία!

Τι γίνεται τελικά? :(

 

λοιπόν καταρχήν θα έπρεπε να του πείτε αυτουνού στη Samsung ότι δεν πίνουνε εν ώρα εργασίας.. δυστυχώς δεν ισχύει αν και δεν μπορώ να το δοκιμάσω τώρα... σιγά μην ήρθε στην Ελλάδα πιο γρήγορα απ' ότι στο samfirmware...

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Κάνε εναν κόπο αν μπορείς και πάρε ένα τηλ αύριο... :p

Εγώ πάντως δοκίμασα και με το kies patcher αλλά τίποτα :)

Το ίδιο λειτουργικό είπε ότι φοράνε..άρα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, κάπου είχε πάρει το μάτι μου ένα γιατροσόφι για να κάνουμε το app launcher του ι5800 να έχει κεντρική σελίδα τη 2 αντί την 1 (δηλαδή να είναι κεντραρισμένο και όχι justified left) θυμάται κανείς;
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Κάνε εναν κόπο αν μπορείς και πάρε ένα τηλ αύριο... :p

Εγώ πάντως δοκίμασα και με το kies patcher αλλά τίποτα :)

Το ίδιο λειτουργικό είπε ότι φοράνε..άρα..

 

πωω ρεεεε... αρε Samsung Hellas. ρε τίποτα δεν ξέρουν. παίρνω τηλέφωνο και του λέω πότε θα βγει η αναβάθμιση 2.2 για το galaxy 3 δηλαδή το i5800 και μου λέει ότι έχει βγει μέσω kies Για vodafone... Έλεος ρε φίλε. δεν ξέρουν τίποτα?????

 

 

 

I5800 Lagfix V2

δοκιμάζω ένα lagfix που έχει βγάλει ένα παλικάρι από xda...

Quadrant Score: 535

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα δοκιμασω να βάλω ubuntu με την διαδικασία που λεει για το galaxy s έτσι για το ****το να δω αν γίνεται :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είπαν τα ίδια και σε σένα φίλε μου..οτι έχει βγεί κλπ!!

Ήμουν σίγουρος οτι άκουσα καλά :p

Link to comment
Share on other sites

Τα πήρα περιμένοντας τα Froyo στο Samsung και έπιασα και τα έβαλα στο Touch Pro μου...Το επόμενο το netbook με Ubuntu....ασθένεια !!!
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα να συμπεριληφθει και το δικο μου ονομα στην λιστα των επιτυχοντων σε froyo 2.2 ... θα ηθελα ενα προγραμματακι για root γιατι το z4root δεν το βρισκω στο market πλεον ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα να συμπεριληφθει και το δικο μου ονομα στην λιστα των επιτυχοντων σε froyo 2.2 ... θα ηθελα ενα προγραμματακι για root γιατι το z4root δεν το βρισκω στο market πλεον ...

 

καλησπέρα φίλε μου.

κάνε root με το superoneclick 1.5.5

καλή χρονιά

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

I5800 Lagfix V2

δοκιμάζω ένα lagfix που έχει βγάλει ένα παλικάρι από xda...

Quadrant Score: 535

 

 

 

απεγκατασταση εχει αυτο εαν κατι παει στραβα...?

Link to comment
Share on other sites

οταν και αφου εχουμε κανει backup με το titanium, φλασαραμε και θελουμε να επαναφερουμε τις εφαρμογες μας, πως το κανουμε αυτο...?
Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω και εγω πως τελικα καταφερα και περασα την froyo στο galaxy .

Βεβαια πρεπει να ομολογησω πως το εστησα ολο απο την αρχη γιατι μετα το backup που επιχειρησα δεν δουλευαν ολα σωστα (μαλλον κακο δικο μου backup για να μην σας πανικοβαλλω κιολας).

Απαραιτητο για μενα με την βοηθεια του kyriloy βεβαια να εγκατασταθει το gpsopt ωστε να δουλεψει το gps.Εγω συγκεκριμενα εχω το NDrive και το Copilot live και αφου περασα το gpsopt βρηκα σχεδον αμεσως δορυφορουςκαι τελειωνοντας το κουραστικο μου μηνυμα να πως καταφερα με τον οδηγο της πρωτης σελιδας να εχω και livewallpapers στο galaxy 3

Link to comment
Share on other sites

απεγκατασταση εχει αυτο εαν κατι παει στραβα...?

 

πρεπει να ξαναφλασαρεις το firmware

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλω και εγω το lagfix αλλα πισμωσε το galaxy... ενω ακολουθω κανονικα τα βηματα, σβυνει το cmd και ....τιποτε. δεν επανεκινει το κινητο.....εκανα factory reset, wipe data κτλ και ξανα δοκιμαζω.....

 

EDIT..ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ. ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, INSTALL, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS ΤΟ .ΒΑΤ ARXEIO.

 

πως επαναφερω το backup μου me titanium ? πρεπει να το εγκαταστησω παλι?

Edited by spirosteam
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να βαλω και εγω το lagfix αλλα πισμωσε το galaxy... ενω ακολουθω κανονικα τα βηματα, σβυνει το cmd και ....τιποτε. δεν επανεκινει το κινητο.....εκανα factory reset, wipe data κτλ και ξανα δοκιμαζω.....

 

EDIT..ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ. ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, INSTALL, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS ΤΟ .ΒΑΤ ARXEIO.

 

πως επαναφερω το backup μου me titanium ? πρεπει να το εγκαταστησω παλι?

 

τι κανει το lagfix?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...