Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

'Εκανα επαναφορά αλλα δεν άλλαξε τπτ. Με το λογισμικό που έχω τώρα δεν μπορώ να γράψω ελληνικά στα μηνύματα. Και δυσκολεύομαι αρκετά έτσι...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

'Εκανα επαναφορά αλλα δεν άλλαξε τπτ. Με το λογισμικό που έχω τώρα δεν μπορώ να γράψω ελληνικά στα μηνύματα. Και δυσκολεύομαι αρκετά έτσι...

 

δες το μέρος Γ του οδηγού στην σελίδα 6

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε το επισημο I5800XXJPA. Περισσοτερα ισως αυριο στο γνωστο firmware site ...

 

edit: τωρα ειδα οτι εχει ξαναμπει

Edited by geofak
Link to comment
Share on other sites

Model: GT-I5800 | Code: DBT | Version: I5800XXJPB/I5800OXXJPB/I5800XXJP2 | Date: 02.12.2010 15:05 | Size: 122,48 MB | ID: 3908705006

 

Model: GT-I5800 | Code: DBT | Version: I5800XXJPA/I5800OXXJPA/I5800XXJP1 | Date: 02.12.2010 14:57 | Size: 122,48 MB | ID: 3295301099

Link to comment
Share on other sites

Νέο Firmware I5800XXJPA :)

 

:lol::lol: Να υποθέσω ότι έχει ήδη φάει ΤΕΣΤ και περιμένουμε την σφραγίδα ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΛΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ "Kyrillos 13" ;;

 

 

Model: GT-I5800 | Code: DBT | Version: I5800XXJPB/I5800OXXJPB/I5800XXJP2 | Date: 02.12.2010 15:05 | Size: 122,48 MB | ID: 3908705006

 

Model: GT-I5800 | Code: DBT | Version: I5800XXJPA/I5800OXXJPA/I5800XXJP1 | Date: 02.12.2010 14:57 | Size: 122,48 MB | ID: 3295301099

 

 

Ώπα...το τελευταίο είναι το JPB λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει ελληνικά στα μηνύματα όμως?

 

ναι .

Link to comment
Share on other sites

Μισό λίγο, γιατί στο samfirmware άλλα λέει.

 

@ Geofak - Που βρήκες αυτά τα firmwares;;;

 

Το JPA στο Samfirmware το δείχνει Nov 2010 και το JPB δε το έχει καν.

 

 

Μίλα ρε Κύριλλεεεεεε, βρήκα το ποστ σου στο XDA ενώ έψαχνα στο google αυτά τα firmwares :lol:

 

Που τα βρήκες, δε τα βλέπω στο samfirmware.

Edited by ektel
Link to comment
Share on other sites

Μισό λίγο, γιατί στο samfirmware άλλα λέει.

 

@ Geofak - Που βρήκες αυτά τα firmwares;;;

 

Το JPA στο Samfirmware το δείχνει Nov 2010 και το JPB δε το έχει καν.

 

 

Μίλα ρε Κύριλλεεεεεε, βρήκα το ποστ σου στο XDA ενώ έψαχνα στο google αυτά τα firmwares :lol:

 

Που τα βρήκες, δε τα βλέπω στο samfirmware.

 

έλα :P το JPA το δείχνει σαν november στο samfirmware αλλά το έβαλα και λέει build info: 2010. 12

το JPB δεν το έχει ακόμα το samfirmware. πάντως είναι αρκετά καλό το JPA μου φαίνεται πιο γρήγορο, ανοιγοκλείνει πιο γρήγορα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα τισ αλλαγές που έπρεπε και την αναβάθμιση και έχω ελληνικά στα μηνύματα. Kyrillos13 Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Τώρα χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

έλα :P το JPA το δείχνει σαν november στο samfirmware αλλά το έβαλα και λέει build info: 2010. 12

το JPB δεν το έχει ακόμα το samfirmware. πάντως είναι αρκετά καλό το JPA μου φαίνεται πιο γρήγορο, ανοιγοκλείνει πιο γρήγορα.. :)

 

Χαχαχα!! Είπα κι εγώ, ακόμα να το βάλει;; :lol:

¨

ΟΚ, όταν έχεις νεότερα πες μας, δες λίγο το wifi και το gps αν μπορείς ^^

 

 

->

 

Α, μάλιστα. Ωραίος !!

Edited by ektel
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα τισ αλλαγές που έπρεπε και την αναβάθμιση και έχω ελληνικά στα μηνύματα. Kyrillos13 Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Τώρα χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο στο κινητό?

 

όχι. απλά κάνε μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αν θες για να στρώσει :)

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΟΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ,,,..... edit και save μου κανει αλλα οταν ξαναμπαινω στο φακελο, μου εμφανίζει το αρχείο όπως ήταν πριν την τροποποίηση.... επίσης δοκιμασα να το σβήσω τελείως... μολις εκανα reboot μου εμφανίστηκε πάλι.....

μεχρι και όλο το φακελο etc εσβησα.......!!!! εκανα reboot και εμφανίστηκε πάλι..... τι copy pate απο κάρτα..... τι edit.....τι delete...... πάλι το αρχείο γίνεται όπως ήταν στην αρχή.........

πολυ περίεργο ρε παιδιά...... σε άλλον δεν το κάνει αυτό????? τι στο καλό???!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω update σε JPA ΑΛΛΑ ό,τι κι αν προσπάθησα (τί unroot, factory reset και μετά flash, τί factory reset χωρίς unroot, τί uncheck το 'protect OPS' στο Odin που είπε κάποιος στο XDA) ΔΕΝ γίνεται!!!

 

Κάνει reboot χωρίς να μου βγάλει πρόβλημα στο wiping cache part (όπως έβγαζε η JP8), AΛΛΑ μετά δεν bootάρει... Μένει για πάντα στο Samsung logo.

 

Τί δεν κάνω σωστά; Γιατί σε όλους τους άλλους πιάνει; :(

 

Στο Odin γράφει

 

pass!!!

destroy instant

killed timer..

Link to comment
Share on other sites

πριν flashαρεις βαλε το κινητο σε usb debug ....... εγω δεν το εκανα αυτο και μου κολλαγε στο logo κανε το κι αν θες απαντησε μου κι εμενα για το gps ......
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΟΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ,,,..... edit και save μου κανει αλλα οταν ξαναμπαινω στο φακελο, μου εμφανίζει το αρχείο όπως ήταν πριν την τροποποίηση.... επίσης δοκιμασα να το σβήσω τελείως... μολις εκανα reboot μου εμφανίστηκε πάλι.....

μεχρι και όλο το φακελο etc εσβησα.......!!!! εκανα reboot και εμφανίστηκε πάλι..... τι copy pate απο κάρτα..... τι edit.....τι delete...... πάλι το αρχείο γίνεται όπως ήταν στην αρχή.........

πολυ περίεργο ρε παιδιά...... σε άλλον δεν το κάνει αυτό????? τι στο καλό???!!!!!!

 

κ σε εμενα το ιδιο κανει...δεν ξερω γιατι.δεν εισαι μονος φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω update σε JPA ΑΛΛΑ ό,τι κι αν προσπάθησα (τί unroot, factory reset και μετά flash, τί factory reset χωρίς unroot, τί uncheck το 'protect OPS' στο Odin που είπε κάποιος στο XDA) ΔΕΝ γίνεται!!!

 

Κάνει reboot χωρίς να μου βγάλει πρόβλημα στο wiping cache part (όπως έβγαζε η JP8), AΛΛΑ μετά δεν bootάρει... Μένει για πάντα στο Samsung logo.

 

Τί δεν κάνω σωστά; Γιατί σε όλους τους άλλους πιάνει; :(

 

Στο Odin γράφει

 

pass!!!

destroy instant

killed timer..

 

κάποιος στο xda μπήκε recovery (volume up+down+home+power και μόλις σου βγάλει το i5800 άφησε το power.) και έκανε wipe cache and data και φλασαρε και είναι κομπλέ. δεν ξέρω αν αντιμετώπιζε το ίδιο πρόβλημα. αλλά λογικά ναι.

βγάλε και sd και sim

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...