Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις τελευταίες μέρες δεν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές από το market μέσω wifi. Το ίδιο συμβαίνει και με ένα wildfire που έχω δοκιμάσει. Εχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

 

Με 3.1.5 εκδοση MARKET που εχω οι εφαρμογές μεσω wifi εγκαθίστανται μια χαρά ! Το μόνο πρόβλημα ειναι πως με την V20G εχει λιγοστεψει ακόμη περισσότερο η διαθεσιμη μνημη στη συσκευή :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ και τρεις μέρες με CM7.1 6.5.7 stable και τον τελευταίο πυρήνα του franco (BFS, smartassV2 governor 480/758) μου πάει μια χαρά και από ταχύτητα και από μπαταρία.

 

Δύο λεπτομέρειες: α) Ελληνικά 160άρια από Handcent, δεν έχω ασχοληθεί να ψάξω πώς ακριβώς γίνεται από τη stock εφαρμογή, και β) αναγκαστικά με το patch για το νέο baseband αφού είχα αναβαθμίσει σε OpenOptimus. Δυνητικά γίνεται να ξανακατέβω αλλά εν ευθέτω όλοι θα υποστηρίξουν τη νέα έκδοση, οπότε ο μόνος λόγος να γυρίσω πίσω είναι για GPRS/3G data connection.

 

Επίσης (σημαντικό πλεονέκτημα) με Google apps περασμένα και με καθαρή ROM 80κάτι MB στην εσωτερική μνήμη ελεύθερα - μεγάλη υπόθεση._

Edited by Flareman
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω πρόβλημα ενώ έχω περάσει το android market μου ζητάει να βάλω τον λογαριασμό μου στο τηλέφωνο ενώ πάω στους λογαριασμούς του τηλεφώνου και μόλις βάζω το gmail δεν μου το περνάει ξέρετε το γιατί μήπως πρέπει να κάνω εγώ τίποτα από τις ρυθμίσεις διακομιστη?
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά SoS δεν μπορώ να κατεβάσω τις εφαρμογές στο τηλέφωνο αν δεν μου παίρνει το mail μου...μου κολλάει στις ρυθμίσεις εκεί που λέει ρυθμίσει λογαριασμόν και συγχρονισμού πατάω προσθήκη λογαριασμού βάζω το gmail μου και τον κωδικό και μόλις κάνει έλεγχο ρυθμίσεων μεσολαβητή μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπόρεσε να ολοκληρωθεί η ρύθμιση........και με βγάζει στις ρυμθίσεις διακομιστη
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

@Fourtounas, εχεις βαλει καποια custom rom; Αν ναι φλασαρε τα Google apps, Ψαξτο λιγακι στο xda σαν Gapps.

 

ναι αυτήν έχω περάσει CM7 6.5.7 ok.....

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτήν έχω περάσει CM7 6.5.7 ok.....

 

https://rapidshare.com/files/2323739961/gapps-gb-20110429-signed.zip

οπως ειναι τα ριχνεις στην sd και φλασαρεις με την γνωστη διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

https://rapidshare.com/files/2323739961/gapps-gb-20110429-signed.zip

οπως ειναι τα ριχνεις στην sd και φλασαρεις με την γνωστη διαδικασια.

 

και τελος? θα κανει δουλεια?

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα επιλεξεις εσυ ποιες εφαρμογες θες να εγκαταστησεις και τελος, μετα θα βαλεις το gmail σου και ολα κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα επιλεξεις εσυ ποιες εφαρμογες θες να εγκαταστησεις και τελος, μετα θα βαλεις το gmail σου και ολα κανονικα.

 

οκ ευχαριστω!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Με 3.1.5 εκδοση MARKET που εχω οι εφαρμογές μεσω wifi εγκαθίστανται μια χαρά ! Το μόνο πρόβλημα ειναι πως με την V20G εχει λιγοστεψει ακόμη περισσότερο η διαθεσιμη μνημη στη συσκευή :(

 

Ναι δυστυχως κι εγω με 20 ΜΒ εχω ξεμείνει..

 

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που εχω ένα σορο εφαρμογές και παιχνίδια εχω 50MB free. Βέβαια οι περισσότερες είναι στην κάρτα και εχω βγάλει όλα τα περιττά. Εννοείται είμαι root

 

Sent from my LG-P500

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η stable CM7 7.1 (6.5.8) του mik_os!

Την 6.5.8 την περνάμε στα καπάκια όπως είμαστε από 6.5.7 ή θέλει μαστόρεμα από την αρχή;

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που εχω ένα σορο εφαρμογές και παιχνίδια εχω 50MB free. Βέβαια οι περισσότερες είναι στην κάρτα και εχω βγάλει όλα τα περιττά. Εννοείται είμαι root

 

Sent from my LG-P500

 

Πως γίνεται αυτό ακριβώς; Από οσο έχω καταλάβει πάλι η εφαρμογή ''τρώει'' λίγο από την μνήμη τηλεφώνου. Αν και ρε ****το πολλές εφαρμογές δεν περνιούνται στην SD ( Facebook - Market - Handcent SMS - Twitter ) κτλ κτλ. Βασικές δλδ.

 

Επίσης μία ερώτηση που δεν πήρα απάντηση πιο πάνω. Το κινητό μας δέχεται κάρτες Hich capacity ;

Βρήκα μία 8gb 10ευρώ απο E-Shop και θέλω να ξέρω αν είναι συμβατή.

Link to comment
Share on other sites

Την 6.5.8 την περνάμε στα καπάκια όπως είμαστε από 6.5.7 ή θέλει μαστόρεμα από την αρχή;

 

εγω την περασα κανοντας απλα wipe dalvik cache και ολα μια χαρα.

 

το κινητο μας δεχετε sdhc κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια toshiba 8gb απο eshop και δουλεύει μια χαρα. Αν έχεις κάνει root με titanium backup μπορείς να τις μεταφερεις όλες στην sd καθως και να τις μετετρεψεις απο εφαρμογές συστήματος σε εφαρμογές χρήστη και το αντίστροφο. Στις εφαρμογές συστήματος στην ενημέρωση κραταει και την παλιά έκδοση οπότε κανείς ενσωμάτωση της ενημερωμενης έκδοσης στη rom και γλυτωνεις χωρο

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω την περασα κανοντας απλα wipe dalvik cache και ολα μια χαρα.

 

το κινητο μας δεχετε sdhc κανονικα.

Έφυγα #gone_updating

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

εγω την περασα κανοντας απλα wipe dalvik cache και ολα μια χαρα.

 

το κινητο μας δεχετε sdhc κανονικα.

 

 

Και χωρίς wipe dalvik μια χαρά πάει...

Όπως λέει και ο mik να κατεβάσετε την τελευταία έκδοση των Google Apps μέσα από το ROM Manager.

Android 2.3.7 o άσσος μας, άντε και ICS!

Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς wipe dalvik μια χαρά πάει...

Όπως λέει και ο mik να κατεβάσετε την τελευταία έκδοση των Google Apps μέσα από το ROM Manager.

Android 2.3.7 o άσσος μας, άντε και ICS!

 

Τι να κανουμε με το rom manager??εγο εχω τα gapps που ειχα flasharei οταν εβαλα 3.5.7.και δουλευουν κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Flashed, όλα εντάξει, ήθελε εκ νέου το patch για το baseband. Με τα GApps αλήθεια, τι έχει το ROM manager; Εγώ είμαι με xRecovery και δε βρίσκω κάτι σχετικό μέσα.
Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Όχι σε xRecovery....θα τρέξεις το Rom Manager σε παραθυρικό περιβάλλον (Android)

Επιλογή Download Rom

Google Apps

20110828 Universal

 

Reboot-->Recovery....και μετά περνάς το zip...από

/sdcard/clockworkmod/download/goo-inside.me/gapps/gapps-gb-20110828-signed.zip

 

ή πας και το κατεβάζεις από εδώ...http://goo-inside.me/gapps/ το βάζεις στην sd και το περνάς ;)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μία ερώτηση που δεν πήρα απάντηση πιο πάνω. Το κινητό μας δέχεται κάρτες Hich capacity ;

Βρήκα μία 8gb 10ευρώ απο E-Shop και θέλω να ξέρω αν είναι συμβατή.

 

και εγώ έβαλα μια Samsung 16GB SDHC Card - Class 6 χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...